UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Szóstka Witolda Wróblewskiego

 
Elbląg, Szóstka Witolda Wróblewskiego
(fot. Michał Skroboszewski)
Reklama

- Wychodzimy do naszych mieszkańców z hasłem „Elbląg to ty”. Przygotowaliśmy program z ich punktu widzenia – mówi Witold Wróblewski, który wraz ze swoimi komitetem zaprezentował „Program na szóstkę”. Co zawiera?

- Nie są dla nas najważniejsze szyldy partyjne, dla nas najważniejszy jest Elbląg i sprawy naszego miasta. Przypomnę, że jesteśmy jedynym komitetem bezpartyjnym, naszą partią jest Elbląg – mówił Witold Wróblewski na konwencji wyborczej, zorganizowanej w czwartek wieczorem. - Na podstawie wcześniejszych spotkań z mieszkańcami w każdej z dzielnic i rozmów z kandydatami przygotowaliśmy „Program na szóstkę”, zawierający sześć głównych kierunków działań. Dotychczas program przedstawialiśmy według budżetowych paragrafów, w tym roku przedstawiamy go z punktu widzenia mieszkańców, ich oczami – stwierdził Witold Wróblewski.
       „Radosne dziecko”, „spełniona młodzież”, „szczęśliwy rodzic”, „zadowolony pracownik”, „bezpieczny senior” i „usatysfakcjonowany mieszkaniec” - to wyborcze hasła, które mają przekonać elblążan, by powierzyli Witoldowi Wróblewskiemu urząd prezydenta na kolejną kadencję i głosowali na jego współpracowników. Do każdego z haseł dopisano pomysły, które w obecnej kadencji już są w pewnej części przygotowane do realizacji. Tak jest na przykład z pomysłem budowy dolinki rozrywki w parku Dolinka (wniosek złożony do Programu Polska-Rosja), budową kompleksu basenów przy ul. Spacerowej (miasto czeka na rozstrzygnięcie konkursu), rozbudowa szpitala miejskiego (oferty firm w przetargach na są za wysokie i przetarg jest nierozstrzygnięty), budową sal sportowych przy SP nr 18, 21 i SOSW nr 1 (są złożone wnioski do ministerstwa) czy utworzeniem Elbląskiego Centrum Edukacji Zawodowej (podpisano niedawno umowę na realizację).
       Wśród nowych obietnic zwraca uwagę m.in. wprowadzenie bezpłatnych żłobków, wybudowanie miasteczka rowerowego, a także rozwój Modrzewiny.
       - W czasie tej kadencji na Modrzewinie proces inwestycyjny rozpoczęło dziewięć firm, ale tereny nam się kończą. Dlatego chcę w następnej kadencji, jeśli mieszkańcy mi zaufają, poddać Radzie Miejskiej pomysł, by północną część Modrzewiny przekształcić z terenu przeznaczonego pod mieszkania w przemysłowy, by tam mogły powstawać nowe firmy – mówił Witold Wróblewski. - Wiemy, jak dużym problemem jest brak wykwalifikowanej kadry do pracy w firmach, dlatego w ramach ETBS razem z przedsiębiorcami będziemy budować mieszkania, które mają przyciągnąć kandydatów do pracy. Chcemy też mieszkania z ETBS oferować najlepszym absolwentom elbląskich szkół, by zostawali w mieście, tworzyli start upy, współpracowali z Elbląskim Parkiem Technologicznym.
       Wiele miejsce poświęcono seniorom. Na liście obietnic znalazło się m.in. stworzenie poradni geriatrycznej w szpitalu miejskim, rozwój centrum rehabilitacji, systemu teleopieki czy wprowadzenie możliwości bezpłatnego korzystania z basenów dla najstarszych mieszkańców.
       - Program jest bardzo realistyczny, na niektóre zadania już mamy zabezpieczone środki – mówił Witold Wróblewski. - Jako jedyny z kandydatów zaproponowałem finanse miasta na następną kadencję. Obniżyłem zadłużenie o 63 mln złotych, złożyłem na następną kadencją propozycję, by w ciągu kolejnych 5 lat obniżyć zadłużenie o 25 mln zł i uwolnić 66 mln zł na wkłady własne. Szkoda, że klub radnych PiS bez analizy postanowił nie zajmować się tym tematem. Jeśli mieszkańcy mi zaufają, wrócę do niego z nową Radą. Bo to jedyna droga, byśmy oddłużali miasto, mając jednocześnie bezzwrotne pieniądze na inwestycje z Unii Europejskiej.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Podoba mi się program, ogarnia wszystkich. Ale najbardziej podoba mi się, że nie jest autorstwa PIS.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  61 50
  Miaa(2018-09-28)
 • Damy, damy, damy, . .. .tylko glosujcie na nas!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  34 17
  Chrobryboleslaw007(2018-09-28)
 • Szóstka znajomków.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  45 19
  (2018-09-28)
 • Idealne hasła dla lemingow, mam nadzieję, że zdarzy je zrealizowac zanim wszyscy wyjada
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  31 16
  zdzichuMarynarz(2018-09-28)
 • a ja przed wami zamykam drzwi, ,mieszkańcy miasta Elbląg powinni zamknąć przed wami wszelkie szanse byliście nikim i będziecie nikim, nic nie osiągnęliście ani dla mieszkańców miasteczka naszego, ani dla elbląskiej wsi, ,mimo, że jesteście partią podobną z korzeniami rolniczymi i podobno słoma wam z pięt wystaje, lecz nic dla wsi nie zrobiliście-dla siebie tak, ,mam tylko nadzieję, że mieszkańcy wybiorą mądrze, ,, jesteście przegraną partią szachów, ,dla mnie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  42 27
  grace(2018-09-28)
 • Wróblewski musi ODEJŚĆ! To człowiek z poprzedniej nomenklatury nam potrzeba prezydenta ktòry ma energię i świeże pomysły na rozwój Elbląga.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  51 34
  (2018-09-28)
 • Lista pobożnych życzeń.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29 19
  (2018-09-28)
 • Jestem na tak Panie Witoldzie. To trzeba kontynuować, a efekt będzie coraz bardziej wyraźny. Do przyjęcia wszystko tylko nie PIS i PO!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  38 44
  tdk(2018-09-28)
 • RobertKoliński Odnośnie "budowy kompleksu basenów przy ul. Spacerowej (miasto czeka na rozstrzygnięcie konkursu)": Po pierwsze, jest kłamstwem, że w projekcie założono "utrzymanie historycznej niecki", bowiem w zwycięskim projekcie historyczna niecka jest zrujnowana, co zresztą widać nawet na dołączonym (do art. ) zdjęciu. W ramach tej "historycznej niecki" władze miejskie z prezydentem na czele założyły, że część tzw. wojskowa zostanie zabetonowana a miasto przekaże teren pobasenowy na hotel dla tzw. "inwestora prywatnego", co jest wyrażone w projekcie wprost (proszę przeczytać gliwicki projekt, jest tam to napisane czarno na białym - to hotel jest w tym miejscu podstawową inwestycją, a nie basen!). W tym miejscu zwracam się po raz enty publicznie do prezydenta Witold Marek Wróblewski, aby ujawnił opinii publicznej kto tym tajemniczym "inwestorem" miałby być, bowiem od ponad roku władze miasta uporczywie milczą na ten temat. Po drugie, gliwicki projekt zakłada m. in. budowę jakiejś hali sportowej, o której w wymogach do projektu ani w dyskusji publicznej nie było ni słowa - pytam po raz kolejny: - Skąd wzięła się ta hala, która (to również jest w projekcie, proszę czytać!) ma być chłodzona zestawem klimakonwektorów, co zostało wycenione na grubo ponad 4 mln zł. (. .. )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  32 21
  RobertKoliński(2018-09-28)
 • RobertKoliński (. .. ) Po trzecie, nieprawdą jest, że "projekt był poddany publicznej dyskusji" - złożone przez grupę obywateli uwagi, którą reprezentowałem m. in. podczas sesji RM, a z której pan prezydent Wróblewski wraz z wiceprezydentem Nowakiem wtedy sobie ostentacyjnie wyszli, zostały zignorowane a w raporcie końcowym, przesłanym do oceny w ramach pozyskania środków z UE znalazł się zapis, że "żadnych uwag mieszkańców do projektu nie było". Jest to oczywiście kolejne kłamstwo, bowiem nasze uwagi i obywatelski projekt złożyliśmy oficjalnie i w terminie w ramach właśnie konsultacji społecznych. Wnioski te zostały przez władze miejskie zwyczajnie wyrzucone do kosza, nie wiedziała o nich nawet większość radnych obecnych na wspomnianej sesji RM. Miasto do projektu obywatelskiego, zakładającego nowoczesną i ekologiczną rewitalizację kąpieliska, a nie jego zniszczenie, nie odniosło się też w żaden sposób. (. .. )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29 20
  RobertKoliński(2018-09-28)
 • RobertKoliński (. .. ) Jedyną prawdziwą informacją jest tu fakt, że wniosek o dofinansowanie z UE (dofinansowanie ze środków publicznych projektu dla inwestora prywatnego, podkreślmy to wyraźnie) został złożony i ma zostać oceniony do listopada. Jest to m. in. jeden z powodów mojego startu do sejmiku wojewódzkiego, aby finansowanie tego poronionego i szkodliwego dla mieszkańców Elbląga projektu utrącić, jeśli nie zostaną uwzględnione w nim uwagi mieszkańców dot. zachowania historycznego kształtu i funkcji kąpieliska miejskiego w Elblągu. Będziemy składać jako mieszkańcy protest do władz wojewódzkich w sprawie tego żenującego "rozwiązania" kwestii kąpieliska i domagać się zmiany koncepcji, lub - w wypadku uporu władz miasta - odmowy jej sfinansowania ze środków publicznych w tym niszczycielskim kształcie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20 18
  RobertKoliński(2018-09-28)
 • Czcza mowa. Kto się da na to nabrać?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22 10
  (2018-09-28)
Reklama