UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Trzeźwo myślących młodych ludzi nam trzeba

 
Trzeźwo myślących młodych ludzi nam trzeba

Przyszłość nasza i naszego miasta, jego rozwój, dobrobyt, a nawet trwanie zależy najbardziej od młodych ludzi – czy nam się to podoba, czy nie. To, jak za kilka czy kilkanaście lat nas potraktują, zależy od tego, jak my dzisiaj potraktujemy ich.

Nie obawiajmy się młodzieży, lecz zaufajmy jej. Każdy prawdziwy rodzic robi wszystko, by jego dzieci były mądrzejsze i lepsze od niego samego, by osiągnęły więcej w życiu, licząc, że w przyszłości w podzięce zapewnią mu dobrą starość. Tak samo musimy myśleć w mieście.
       Dlatego już dziś zachęćmy ich do współrządzenia Elblągiem. Niewielu jest młodych kandydatów na listach wyborczych, ale są. To wartościowi ludzie, którym na przekór coraz powszechniejszej dewizie „co mnie to obchodzi”, chce się angażować. Zagłosujmy na nich, są na większości list. Niech współdecydują o rozwoju naszego miasta.
       Ważne jest również, by uważnie ich słuchać. Dlatego proponuję zespół doradczy „Radę 30 Minus”. Niech mają pewność, że ich głos, ich opinia jest ważna. Że nie urządzamy miasta tylko dla siebie. Chcę traktować ich poważnie i reagować na ich postulaty. Dyskutować, a jeśli musiałbym odmawiać – argumentować swoje racje. Udowodnić, jak ważne jest ich zdanie, ocena, spojrzenie.
       Musimy też oddłużyć miasto - nie można zostawiać im w spadku niespłaconych długów. Dzisiejsza młodzież – w przeciwieństwie do dojrzałej grupy 50-, 60-latków - ma szerokie horyzonty i możliwości. Młodzi nie muszą tu zostać czy powracać. Oni znają języki obce, jeśli nie, szybko się uczą. Są otwarci, nie mają ksenofobicznych lęków. Mali Europejczycy, którzy nie mają świadomości, czym był socjalizm, komunizm, wojna. Nie wierzą, że można ludziom odebrać paszporty i trzymać w kraju, jak w więzieniu. Nie mam złudzeń – nie zostaną tu, by spłacać nasze długi i żyć w upadającym mieście, gdy na zewnątrz pełno innych możliwości. Jeśli nie udowodnimy im, że o ich przyszłości myślimy i dla nich ją kreujemy - będą mieli całkowitą rację.
       Proponuję więc sukcesywną budowę osiedli dla młodych – z przedszkolami, żłobkami, świetlicami, placami zabaw i miejscami aktywnej rekreacji. Szanowanie ich czasu w tym pędzącym świecie będzie najlepszym dowodem naszej troski i uwagi, jaką im poświęcamy.
       Ekspresowe połączenie drogowe z Trójmiastem może przyciągnąć tu także młode rodziny z Gdańska – spokój, komfort życia codziennego, atrakcyjne położenie oraz bogactwo oferty kulturalnej i rekreacyjnej staną się na pewno skutecznym magnesem. Jeśli tu zamieszkają, będą kochać swoją małą ojczyznę, wnosząc do niej swój entuzjazm, mądrość, bezkompromisowość, odwagę i kreatywność. To młodzi stworzą w przyszłości nowe miejsca pracy i nowe oblicze miasta, dynamicznego i tętniącego własną kulturą. Dzisiaj to jeszcze MY musimy zainicjować te wszystkie działania.
Michał Missan
Więcej propozycji dla Młodych
       na stronie www.michalmissan.pl
      

       ---- ogłoszenie płatne -----
      
       Materiał sfinansowany przez KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl