UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wyborcze obietnice płyną jak woda

 
Elbląg, Taki basen przy Spacerowej widzi Jerzy Wilk, kandydat na prezydenta Elbląga
Taki basen przy Spacerowej widzi Jerzy Wilk, kandydat na prezydenta Elbląga (fot. Michał Skroboszewski)
Reklama

Jak woda w basenie odkrytym, którego rewitalizacji chce prezydent Elbląga (i kandydat na drugą kadencję) Witold Wróblewski. Jednak wybrana przez niego koncepcja nie wygrała konkursu unijnego i z dofinansowania na razie nici. Basenem podczas kampanii wyborczej gra także kandydat Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Wilk. Twierdzi, że jego pomysł jest lepszy i tańszy.

Przypomnijmy, prezydent Witold Wróblewski złożył do RPO wniosek o dofinansowanie w kwocie 34 mln zł rewitalizacji basenu przy ul. Spacerowej, która miałaby kosztować w sumie 49,4 mln złotych. Na części byłego kąpieliska (tzw. części wojskowej), położonej przy CRW Dolinka, miały powstać baseny o łącznej powierzchni ok. 3 tys. metrów kwadratowych ze zjeżdżalniami, rwącą rzeką, plażą, kompleksem boisk i bulwarami spacerowymi. Wokół miały powstać budynki, w których miały się mieścić szatnie, natryski, sanitariaty, pomieszczenia dla pracowników i część kasowa dla odwiedzających. Druga niecka byłego kąpieliska, bliżej parku Dolinka, na razie miała pozostać niezagospodarowana. Projekt na razie nie otrzymał dofinansowania z funduszy unijnych, jest na liście rezerwowej.
       Jerzy Wilk, rywal Witolda Wróblewskiego w wyścigu do fotela prezydenta Elbląga, też chce basenu przy Spacerowej, ale innego.
       - CRW Dolinka miało w nazwie etap pierwszy, zrozumiałe więc jest, że musi być etap drugi - mówił podczas dzisiejszej (8 października) konferencji prasowej. - Koncepcja jest z roku 2014 i zakłada połączenie śluzą części odkrytej z basenem krytym. Na jednym bilecie można by korzystać z obu basenów. Pozostała część odkryta (bezpłatna) byłaby częścią rekreacyjną z szeregiem basenów i zjeżdżalni, placami zabaw, wyciągiem do narciarstwa wodnego, boiskiem do piłki plażowej. Chcemy zrealizować ten projekt, jeżeli mieszkańcy Elbląga nam zaufają i oddadzą na nas głosy. Ta koncepcja była znacznie tańsza niż ta obecna przedstawiona przez Witolda Wróblewskiego - podkreślał Jerzy Wilk.
       Woda w części basenowej połączonej z CRW Dolinka byłaby chlorowana, zaś ta w części rekreacyjnej popłynęłaby z Kumieli - naturalnie filtrowana.
       - W 2014 r., gdy byliśmy prezydentami zleciłem badania wody - dodał Janusz Hajdukowski, kandydat na radnego. - Przekazaliśmy następcom uzgodnienia, ale przez 4 lata nic się nie działo.
       - Gdy objąłem urząd prezydenta, sprawdziłem, co jest w dyspozycji urzędu - ripostował już kilka tygodni temu prezydent Witold Wróblewski. - Żadnych koncepcji pana Wilka, poza CRW Dolinka jako basenu zamkniętego, nie znalazłem. Na dodatek koncepcja, o której teraz mówi w kampanii kandydat (Wilk – red.) jest własnością miasta, a nie danego kandydata, bo w ramach konkursu zapłaciliśmy za prawa autorskie wszystkim wykonawcom. Nie można posługiwać się materiałami miasta jako swoimi w kampanii wyborczej. Mamy gotowy projekt, na który wcześniej wpływały uwagi. Nie można wprowadzać mieszkańców w błąd, że jest jakaś otwarta dyskusja na ten temat – twierdził Witold Wróblewski.
       - To nie jest własność pana Wróblewskiego tylko nas wszystkich - odniósł się do słów prezydenta Jerzy Wilk. - To władze miasta - teraz jest to pan Wróblewski, wcześniej był pan Jerzy Wilk, a jeszcze wcześniej pan Nowaczyk  - są właścicielem. Wszyscy bowiem pracujemy dla Elbląga. Ta koncepcja jest z roku 2014 - kontynuował. -  Projektantem był Grzegorz Latecki, którego ja wybrałem na projektanta basenu. I on z nami uzgadniał drugi etap inwestycji. Przypominam - zaryzykowałem rezygnując z budowy stadionu na rzecz CRW Dolinka, a pan Wróblewski przecinał wstęgę. I nie mam o to pretensji - zapewniał. -  Tak, jak i on nie powinien mieć o to, że mam projekt, który chcę zrealizować.
       Środki na rewitalizację kąpieliska przy Spacerowej miałyby pochodzić z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki.
       - Jest szansa na to, by wrócić wspomnieniami do tego wielkiego basenu, który tu mieliśmy - podsumował Jerzy Wilk. - Za mniejsze pieniądze.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama