UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zdrowotne obietnice Jerzego Wilka

 
Elbląg, W spotkaniu z sympatykami PiS udział wzięli m.in. (od lewej): radny Jan Redzimski, Jerzy Wilk, wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński i
W spotkaniu z sympatykami PiS udział wzięli m.in. (od lewej): radny Jan Redzimski, Jerzy Wilk, wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński i
Reklama

Kampania wyborcza w Elblągu wchodzi na coraz wyższe obroty. Każda okazja jest dobra, aby kandydaci na prezydenta miasta mogli „ogrzać się” w blasku polityków z Warszawy. Dziś (26 września) Jerzy Wilk gościł w swoim biurze poselskim wiceministra zdrowia Janusza Cieszyńskiego.

Podsekretarz w Ministerstwie Zdrowia przyjechał do Elbląga, aby podpisać umowę na dofinansowanie zakupu sprzętu medycznego dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym. Chodzi o prawie 500 tysięcy złotych.
       - W ramach tej umowy nabędziemy sześć aparatów do ratowania dzieci: kardiomonitor, defibrylator, aparat do znieczulania – mówił Janusz Cieszyński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia podczas konferencji prasowej w biurze Jerzego Wilka. Przyjechał do posła na spotkanie z sympatykami PiS, tuż przed wizytą w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym, gdzie dzisiaj otwierano rozbudowany Szpitalny Oddział Ratunkowy (więcej o otwarciu SOR wkrótce w oddzielnym artykule).
       - Udało się nam zawrzeć porozumienie z grupami zawodów medycznych, które nie były w stanie uzyskać podwyżek wynagrodzeń. Porozumieliśmy się z lekarzami, pielęgniarkami oraz ratownikami medycznymi – chwalił się wiceminister zdrowia.
       Sympatycy Prawa i Sprawiedliwości mieli do wiceministra zdrowia dużo pytań. Od skarg na działalność podstawowej opieki zdrowotnej, poprzez dostępność do diagnostyki po możliwość zakupu... robota chirurgicznego Da Vinci.
       Do wyborów samorządowych pozostało już niewiele ponad trzy tygodnie. Nie mogło więc zabraknąć słów poparcia dla kandydata na urząd prezydenta Elbląga.- Z panem posłem Wilkiem mamy bardzo dobrą współpracę. To on zabiegał u wojewody o dofinansowanie dla szpitala wojewódzkiego – mówił Janusz Cieszyński. (co ciekawe w szpitalu podczas otwarcia SOR dyrektor Elżbieta Gelert dziękowała za pomoc innemu posłowi PiS Leonardowi Krasulskiemu -red.).
       Na dzisiejszym spotkaniu Jerzy Wilk obiecał, że gdy wygra wybory, utworzy w Szpitalu Miejskim oddział geriatryczny. - Zamierzam zabiegać o środki na geriatrię. Takiego oddziału w Elblągu nie ma, a jest potrzebny i wpisuje się w politykę rządu – mówił Jerzy Wilk, kandydat na prezydenta Elbląga.
      
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • jedyny, słuszny kandydat dla tego miasta!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  22 82
  PISowiec(2018-09-26)
 • Wilk najwięcej zyska i pozyska dla Elbląga-mój kandydat na prezydenta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  21 79
  (2018-09-26)
 • Pytanie do autora - wg jakiego kalendarza do wyborów pozostało już niewiele ponad trzy miesiące?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  16 2
  (2018-09-26)
 • Kandydat, który mało nie doprowadził do ruiny "Elsinu"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  63 13
  l.b.(2018-09-26)
 • Tą geriatrię będzie otwierał jak zostanie, a jak nie to co panie Wilk? A czy czasami pan Wilk nie powtarza się z tą geriatrią?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  39 6
  kolo(2018-09-26)
 • A co na to Porozumienie Obrzępałów i wspierający ich Bogdan T ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 22
  biegacz.(2018-09-26)
 • Ja też będę na niego głosować, a powodów jest wiele. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16 45
  (2018-09-26)
 • Raz już go ludzie wywalili, co on tutaj robi??? GDZIE ZAKŁADY PRACY PANIE WILK? Czy Pan chce zrobić geriatrię z Elbląga?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  42 12
  (2018-09-26)
 • do powyżej. A znajdź w Elblągu jakiegoś wykwalifikowanego pracownika i nie mam na myśli minimalnej płacy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 14
  hamulcowy(2018-09-26)
 • Na razie nie zapowiada się, żeby PIS za rok popłynął. W związku z tym głosujcie tak, żeby miasto było pisowską wyspą na czerwono-platformerskiej północy. To się opłaci, a jeśli ktoś myśli, że są jakieś istotne różnice w ramach POPISU, jest idiotą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 40
  hd(2018-09-26)
 • to, że przyjechał ci do naszego miasteczka nad rzeczką nie czyni go wielkim, bo jak każdy z tego resortu jest po prostu konowałem, ministerstwo zdrowia powinno zmienić nazwę na ministerstwo śmierci bardziej adekwatne do ich działalności i sposobu działania, ,niemniej jednak wierzę bardzo w posła Jerzy Wilk, wielokrotnie pokazał, że słów dotrzymuje, działa nie na korzyść układów jak reszta pseudopolityków, ale robi, mam tylko nadzieję, że mieszkańcy pamiętają pana posła, że pomógł wielu osobom jak, i obniżył czynsz, który to bandziory z PO-PSL, chcieli okraść mieszkańców naszego miasta z mieszkań, jedynego skarbu jaki człowiek posiada, by wesprzeć swoje budżety w zasoby pieniężne, bo dziś nikt nie kontroluje gdzie te odebrane mieszkania poszły i za ile, ,bractwo umie działać jak ma prawo w kieszeni, ,i mamonę jedyną którą ukochali wszyscy idioci
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 15
  grace(2018-09-26)
 • Zatorzanie pamiętają. Pan Jerzy Wilk był przeciwny budowie wiaduktu. Pozdrawiają Pana pracownicy ELSINU (zakład, gdzie pracowali niewidomi i niedowidzący), których zostawił "na lodzie" w upadającym, zadłużonym zakładzie, gdzie Pan J. Wilk był prezesem. Hańba, że ten pan śmie kandydować na jakiekolwiek stanowisko. Powinien schować się w lesie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  46 13
  AnnazZatorza(2018-09-26)
Reklama