UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Policjanci przechwycili ponad 40 kg narkotyków

 
Elbląg, Policjanci przechwycili ponad 40 kg narkotyków
fot. WS (arch. portEl.pl)
Reklama

Kryminalni z KWP w Olsztynie współpracując z policjantami z Elbląga zatrzymali 3 mężczyzn związanych z handlem narkotykami. Policyjna akcja na terenie Gdańska i Elbląga skutkowała odebraniem przestępcom ponad 40 kg narkotyków wartych około 1,5 mln zł. Sprawcy ukrywali się i swoje nielegalne interesy w mieszkaniach na strzeżonych osiedlach.

Mężczyźni byli kompletnie zaskoczeni zatrzymaniem i tym jak policjanci z ich szaf ubraniowych wyciągali popakowane narkotyki. Cios, który kryminalni zadali grupie był na pewno dla niej dotkliwy. Sprawcy stracili kilkadziesiąt kilogramów narkotyków, a tym samym dużą gotówkę.
       - To co dla nas najważniejsze, mocno zachwialiśmy pozycję grupy przestępczej, a substancje niszczące życie wielu ludzi nie trafią na rynek - podsumowują swoją pracę policjanci.
      
       Rok pracy operacyjnej

       Od roku policjanci wydziału kryminalnego KWP w Olsztynie wspólnie z elbląskimi kolegami rozpracowywali grupę przestępczą zajmującą się handlem narkotykami. Ustalenia kryminalnych doprowadziły ich zarówno do osób biorących udział w przestępczym procederze, a także do magazynu, w którym przechowywano narkotyki.
      
       19 stycznia - realizacja

       Grupy realizacyjne złożone z kryminalnych z wojewódzkiej i miejskiej przy wsparciu policyjnych antyterrorystów z Gdańska ruszyły na Pomorze i do Elbląga.
       W stolicy Trójmiasta ukrywał się poszukiwany Dariusz L. To 38-latek z bogatą kartoteką. Był podejrzany m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej Kulawego, uprowadzenie i zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem dwóch szczecińskich biznesmenów, których ciał do dziś nie odnaleziono.
       Wczoraj policjanci zaskoczyli go w apartamentowcu w Gdańsku. Zabezpieczono tam kilka tysięcy złotych oraz telefony komórkowe i niewielkie ilości narkotyków.
       Tam także policjanci zatrzymali 37-latka. Jego udział w grupie przestępczej jest ustalany.
       W Elblągu policjanci namierzyli magazyn, w którym były przechowywane narkotyki. Mieszkanie na osiedlu strzeżonym niedaleko Parku Dolinka kryminalnym otworzył Rafał N. Na co dzień był to lokal wynajęty specjalnie do przechowywania narkotyków. W każdym pomieszczeniu kryminalni odnajdowali poukrywane np. w szafach ubraniowych paczki z marihuaną, amfetaminą, kokainą. W sumie zabezpieczono około 40 kg tych środków odurzających i ponad 7 tys. sztuk tabletek ekstazy. Policjanci zabezpieczyli także maszynę do próżniowego pakowania narkotyków oraz 10 tys. zł w gotówce.
       38-letni mieszkaniec Elbląga notowany za przestępstwa narkotykowe dołączył do swoich wspólników zatrzymanych w Gdańsku.
      
       Z Holandii do Polski

       Z materiału dowodowego zebranego przez policjantów wynika, że narkotyki miały trafiać do naszego kraju głównie z Holandii. Następnie były sprzedawane w woj. pomorskim i warmińsko-mazurskim.
      
       Zarzuty i areszt
       Wczoraj policjanci przeprowadzili oględziny zabezpieczonych narkotyków. Poszukiwany Dariusz L. trafił do aresztu śledczego, ponieważ musi odbyć karę 1,5 roku pozbawienia wolności za nielegalne posiadanie broni i amunicji. Ale nie tylko za to poniesie odpowiedzialność karną. Zarówno on, jak i Rafał N. trafią usłyszą zarzuty usiłowania wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków. Prokuratura wspólnie z policją wystąpi do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanych, którym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
      
       Rozwojowe śledztwo

       Sprawa ta będzie miała ciąg dalszy – podsumował policyjną realizację kom. Krzysztof Pytlarczyk Zastępca Naczelnika Wydziału kryminalnego KWP w Olsztynie. Wyjaśniamy poszczególne wątki śledztwa, osoby powiązane z zatrzymanymi figurantami. Cios, który zadaliśmy grupie był na pewno dla niej dotkliwy. Sprawcy stracili kilkadziesiąt kg narkotyków, a tym samym 1,5 mln zł. To co dla nas najważniejsze, mocno zachwialiśmy pozycję grupy przestępczej, a substancje niszczące życie wielu ludzi nie trafią na rynek.
      
      
KWP/KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama