UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przed sąd za pobicie dziecka i atak z nożem w ręku

 
Elbląg, Proces 30-letniego Piotra U. toczyć się będzie przed Sądem Rejonowym w Elblągu
Proces 30-letniego Piotra U. toczyć się będzie przed Sądem Rejonowym w Elblągu (fot. AD, arch. portEl)

W kwietniu przed elbląskim sądem ruszy proces 30-letniego Piotra U. oskarżonego o pobicie 11-latka. Śledczy ustalili, że mężczyzna w miejscu publicznym, bez powodu, zaatakował chłopca uderzając go pięściami oraz kopiąc nogami po całym ciele. Do zdarzenia doszło w listopadzie 2016 r. na skrzyżowaniu ulicy płk. Dąbka i Pionierskiej. Zarejestrowała je kamera pobliskiego sklepu. Jednak napaść na chłopca to nie jedyny czyn, za jaki ma odpowiedzieć Piotr U.

30-letni Piotr U. został zatrzymany, a po przesłuchaniu zastosowano wobec niego dozór policyjny. Miał stawiać się w komendzie trzy razy w tygodniu, ale się nie stawiał. Ostatecznie został więc aresztowany.
       O sprawie zrobiło się głośno w całym kraju, swoje zaangażowanie manifestował Zbigniew Stonoga. Sprawa została przekazana do rozpatrzenia prokuraturze w Kartuzach. Ta zakończyła postępowanie w lutym tego roku i skierowała do Sądu Rejonowego w Elblągu akt oskarżenia.
       Piotrowi U. zarzucono popełnienie dwóch przestępstw spowodowania obrażeń ciała, w tym jedno z nich na szkodę 11-letniego pokrzywdzonego. Prokurator ocenił, że 30-latek w miejscu publicznym bez powodu zaatakował chłopca uderzając pięściami oraz kopiąc nogami po całym ciele. Dzięki reakcji świadka zdarzenia, jak i działań obronnych podjętych przez pokrzywdzonego, doznał on jedynie lekkich obrażeń ciała, naruszających czynności narządów ciała na czas poniżej 7 dni.
       W akcie oskarżenia dalej czytamy: 'Nadto Piotr U. w okresie od czerwca do sierpnia 2016 roku w Elblągu groził drugiemu z pokrzywdzonych pozbawieniem życia i uszkodzeniem ciała. Natomiast 3 listopada 2016r groźbę spowodowania uszkodzenia ciała wprowadził w czyn. Bez powodu zaatakował pokrzywdzonego nożem, powodując obrażenia w postaci rany ciętej, naruszające czynności narządów ciała na czas poniżej 7 dni."
       Piotr U., przesłuchany w charakterze podejrzanego, przyznał się częściowo do popełnienia zarzuconych mu przestępstw. Prokuratura wskazuje, że dopuścił się ich publicznie, bez powodu, okazując lekceważenie dla porządku prawnego.
       Piotr U. przebywa w areszcie, a proces ma ruszyć 4 kwietnia. Mężczyźnie może grozić kara do 5 lat więzienia.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • To wszystko dzięki Panu Stonodze i nikomu innemu! Bo nasz wymiar sprawiedliwości jak i organa ścigania jak zwykle zawiodły.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  13 13
  (2017-03-23)
 • Interesuje mnie inna rzecz. W artykułach m. in. na Waszych łamach pisaliście, że był już wcześniej karany. Jeśli tak to za co był karany? Na wszystkich portalach tak pisali, a nikt nie odpowiedział za co i czy to prawda? Czy w tej sytuacji jest to recydywa czy co? Nie znam się i proszę o wyjaśnienie. Fakt bicia dziecka ogólnie - POTĘPIAM
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 0
  Marazm(2017-03-23)
 • Śmieć do utylizacji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16 1
  (2017-03-23)
 • No i grozi mu AŻ 5 lat. Pffff, to tyle co za kradzież butów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 0
  Mr.niceguy(2017-03-23)
 • Utylizacja śmieci, w centrum miasta
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 1
  Mazurek 1(2017-03-23)
 • spalić śmiecia żywcem - to będzie utylizacja i przestroga dla innych
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 2
  (2017-03-23)
 • za kradzież 1 butelki piwa grozi więcej niż za pobicie - usiłowanie zabójstwa. Dostanie zawiasy i tyle, niedlugo znowu kogoś pobije aż dojdzie do tragedii
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  9 2
  (2017-03-23)
 • Napisz mi proszę co jest zasługą Pana Stonogi poza tym że zrobił wokół samego siebie aurę wpływowego wujcia. Wszystko idzie swoim trybem, było zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, był orzeczony dozór ponieważ oskarżony się przyznał i jego wina nie budziła wątpliwości zatem areszt był bezcelowy (to że oskarżony to ostatni kretyn i szumowina to pominę :)). Potem jak pamiętam oskarżony wyprowadził się do Malborka i nie stawiał się na Komendzie jak zasądził SR w Elblągu i to na tej podstawie wnioskowano o ostrzejszy środek zapobiegawczy jakim jest "Tymczasowe Aresztowanie", teraz jest gotowy akt oskarżenia i rusza sprawa. Zatem gdzie jest tu zasługa Stonogi, czy złapał tego oszołoma, pisał odwołania od postanowień, czy w jakiśkolwiek inny sposób czegokolwiek dokonał, czy tyko zebrał zbulwersowanych mieszkańców Elbląga i żeby mogli wyrazić własną opinię o wymiarze sprawiedliwości i czynie popełnionym przez tego idiotę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 4
  (2017-03-23)
 • A tak przy okazji tych naszych sądów to nie są bezstronne. Zgadnijcie państwo komu sądy bardziej będą wierzyć np. policjantowi czy szaremu obywatelowi??? Jak myślicie? Oczywiście temu w mundurku mimo tego, że będzie kłamał jak z nut!!! I czy to jest sprawiedliwe i bezstronne???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2017-03-23)
 • Mordercza dyskryminacja Fundacja Jeden z Nas apeluje do sekretarza generalnego ONZ o zaprzestanie dyskryminowania osób z zespołem Downa, którym odbiera się prawo do życia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 2
  (2017-03-23)
 • Stonoga piękny teatrzyk odegrał. Kiedy popularność spada trzeba ja podnieść. Na pewno bardzo przejął się tym pobiciem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 4
  Bang(2017-03-23)
 • @Bang - Nie ważne!!! Ważny jest skutek jaki wywołał ten protest!!! Potrzeba nam więcej ludzi odważnych, żeby przekazać co chore jest w tym kraju a chorych rzeczy jest naprawdę bardzo wiele w Polsce.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6 1
  (2017-03-23)
Reklama