Zapraszamy do zamieszczania wypowiedzi na temat tego, co lub kto nas w Elblągu cieszy, denerwuje, przeszkadza, zaskakuje, wkurza, irytuje, zachwyca, dołuje, oburza, frustruje. Komunikacja, służba zdrowia, administracja, policja, służby miejskie, telekomunikacja, media, ośrodki kultury, poczta, miejscy architekci i budowniczowie czekają na Twoją konstruktywną krytykę, genialne pomysły i niezastąpione rady. Gwarantujemy, że nikt Cię nie wysłucha, ale będziesz mógł zasnąć w poczuciu, że nie przepuściłeś okazji żeby spróbować naprawić świat, a przynajmniej tę jego cząstkę, w której na co dzień mieszkamy. Pamiętaj jednak, że wchodzisz na HP na własne ryzyko. Przed zamieszczeniem swojego wpisu zapoznaj się z treścią innych wypowiedzi i oceń, czy jesteś wystarczająco twardy/a żeby wytrzymać ewentualne ataki internetowych frustratów lub nawet rzeczową krytykę.
Idź do wątku: <---->
Akcja:  Lista wątkówNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony: 123-->
Bieżąca strona: 1 z 3
Współczesna Cenzura
Wysłane przez: Waldemar Cichoń (---.softel.com.pl)
Data: 25 czerwca 2003 16:47

Informuję uprzejmie wszystkich nabywców katalogu 'XXII Salon Elbląski', który będzie oferowany podczas jutrzejszego wernisażu w elbląskiej Galerii EL, że notka biograficzna znajdująca się na stronie z moim nazwiskiem to żałosny efekt cenzorskiej działalności niechlujnego i raczej cymbałowatego pracownika Galerii EL, p. Jarosława Denisiuka.
W rzeczywistości Waldemar Cichoń, dr sztuki artysta rzeźbiarz to ja, dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Sztuki, laureat pierwszej nagrody w dziale rzeźby na Biennale Sztuki Gdańskiej '80, laureat II (Milwaukee) i III (Quebec) nagrody na międzynarodowych konkursach rzeźby w śniegu, niewykluczone, że jedyny elbląski uczestnik olimpiady zimowej w Calgary (Olympic Arts Festival).Pomijając wszystko co pomiędzy (a dużo tego dużo) laureat nagrody głównej w dziale rzeźby na Biennale Sztuki w Olsztynie 2001.
Piszę o tym dla przywrócenia właściwych proporcji i zasług twórców wymienionych w tym katalogu, a nie jestem jedyną osobą, której osiągnięcia zostały przemilczane.
Z szacunkiem dla moich entuzjastów,
Waldemar Cichoń

smiling smiley
Wysłane przez: Pirka (---.elblag.dialog.net.pl)
Data: 25 czerwca 2003 17:12

ale czubek .. kogo to obchodzi smiling smiley

Re:
Wysłane przez: UEFA (---.softel.elblag.pl)
Data: 25 czerwca 2003 17:50

Znam Jarka z Glerii El i nie sądzę żeby był on cymbałowatym niechlujem, a przez Pana Panie Waldku przemawia aroganctwo i mega snobizm. Wymienił Pan wszystkie swoje osciągnięcia i nagrody ? Bo jeśli nie to czekamy, czekamy .... a może te Pana osiągi wcale nie są takie prestiżowe i wielkie skoro się je przemilcza? Ahh już wiem, to pewnie urażona duma "artysty" wzięła górę nad zdrowym rozsądkiem ...

Pan Panie Waldku Pan się nie boi, dwie trzecie Sejmu za Panem stoi ........

UEFA

Re:
Wysłane przez: alex (---.elblag.cvx.ppp.tpnet.pl)
Data: 25 czerwca 2003 22:58

niby doktór, a obraża ludzi jak prosty stolarz

Re:
Wysłane przez: Selene (---.elblag.cvx.ppp.tpnet.pl)
Data: 25 czerwca 2003 23:41

no cóż jak śpiewał Kazik "wszyscy artyści to..................' ;P
no może nie wszyscy ale ten napewnowinking smiley
pozdrawiam

Re:
Wysłane przez: mała (---.elblag.cvx.ppp.tpnet.pl)
Data: 26 czerwca 2003 08:26

żenada

Re
Wysłane przez: justyna (---.gabo.pl)
Data: 26 czerwca 2003 15:23

Żenujące są "wypowiedzi" tych, którzy postanowili powyżej skomentować, to co W. Cichoń napisał.
Wg mnie, jeżeli chodzi o elbląskich artystów, to kto jak kto, ale właśnie ten człowiek ma prawo być zadowolony z tego co robi. Podczas "Salonów" jego prace należą zawsze do najlepszych i najciekawszych.
A dlaczego nie może pochwalić się swoimi nagrodami i osiągnięciami? Nie rozumiem, dlaczego zostało to odebrane jako przejaw snobizmu i arogancji. Przecież każdy, będąc na miejscu p. Cichonia wolałby, żeby w jego notce biogrficznej znalazły się wzmianki o zdobytych wyróżnieniach niż np. niewiele mówiące "uczestnik wielu wystaw".
Pozdrawiam!

Re:
Wysłane przez: UEFA (---.softel.elblag.pl)
Data: 26 czerwca 2003 16:05

Heh Justynka, widzisz ... nie kwestionuję tego co Pan Waldemar osiągnął, tylko sposób w jaki się o to upomina ... doktorowi sztuki słowa typu " ...żałosny efekt cenzorskiej działalności niechlujnego i raczej cymbałowatego pracownika Galerii EL..." raczej nie przystoją. Poza tym skoro jest aż tak znanym artystą, to każdy wie co i gdzie Pan Waldemar był, zdobył, osiągnął i zaprezentował.
UEFA no comments

Re:
Wysłane przez: Selene (---.elblag.cvx.ppp.tpnet.pl)
Data: 26 czerwca 2003 17:05

UEFA zaczynasz mnie intrygować , nowinking smiley

Re:
Wysłane przez: ZBYSZEK (---.elblag.sdi.tpnet.pl)
Data: 26 czerwca 2003 17:40

W.C. TO PAŁA

Re:
Wysłane przez: PINDREK (---.elblag.sdi.tpnet.pl)
Data: 26 czerwca 2003 17:46

PANIE CICHON .
jEST PAN ZAŁOSNY ZAKOMPLEKSIONY ARTYSTA PRZEZ DUŻE G.

Re: Myślę...
Wysłane przez: Izabela (---.elblag.cvx.ppp.tpnet.pl)
Data: 26 czerwca 2003 20:51

Nigdy nie miałm okazji pochwalić głosno i publicznie Pańskich rzezb.Niniejszym to czynię,są wspaniałe! Chętnie zobaczyłabym je na jakiejś wiekszej wystawie.Czy będzie to możliwe? 'Panie Waldku,Pan się nie boi,SZTUKA BRONI SIE SAMA.Pozdrawiam.

Re:
Wysłane przez: UEFA (---.softel.elblag.pl)
Data: 26 czerwca 2003 22:08

I o to chodzi !
UEFA

Re:
Wysłane przez: Irma (---.elblag.dialog.net.pl)
Data: 26 czerwca 2003 22:17

"Sztuka broni się sama" i żaden "cymbałowaty pracownik Galerii EL" jej nie straszny! ........... a może straszny....? To jak bać się czy nie...?



................................
Północ zanika tak jak noc
Ciała nasze skrywa koc
Czy to jest jawa czy też sen?
A ja śpiewam refren ten

Re:
Wysłane przez: Waldemar Cichoń (---.softel.com.pl)
Data: 26 czerwca 2003 23:15

entuzjastom matolectwa pozdrowienia,****e muje dzikie weze, zapraszam do Galerii EL ! Czemu Was dzisiaj nie bylo na wernisazu ? Wino bylo za darmo ...

Re:
Wysłane przez: Waldemar Cichoń (---.softel.com.pl)
Data: 26 czerwca 2003 23:31

Kupcie sobie katalog, poczytajcie i wtedy piszczie hagiograficzne peany na temat cymbalizmu Pana Jaroslawa Deniusiuka. Kazdy kto kupi katalog XXII Salonu Elblaskiego przeczyta i zrozumie, po czym zglosi sie do mnie i otrzyma 5 zloty zwrotu...

Re:
Wysłane przez: +ski (---.softel.elblag.pl)
Data: 26 czerwca 2003 23:31

Panie Waldku a czy te darmowe wino było choć w znikomej częsci tak znakomite jak Pańska twórczość?chuje muje dzikie węże, pozdrawiam i Pana także ;-)

Re:
Wysłane przez: Wojtek (---.elb.vectranet.pl)
Data: 26 czerwca 2003 23:34

Izabelo, Sztuka na pewno broni się sama, ale sztuką jest bronić sztuki jak socjalizmu. Polecam moje "Pamiętniki 1967- 1989". Wojtek Jaruzelski spod Kraśnika Lubelskiego.

Re:
Wysłane przez: +ski (---.softel.elblag.pl)
Data: 26 czerwca 2003 23:37

A jak ktoś kupi katolog przeczyta i nie zrozumie.....to otrzyma zwrot ?;-)

Re:
Wysłane przez: Waldemar Cichoń (---.softel.com.pl)
Data: 26 czerwca 2003 23:48

oczywiscie, ze nie zrozumie, ale dostanie zwrot, a do rozmowy z mistrzem zapraszam i nie w internecie, ale na zywo ...

Jakie 5 złoty?
Wysłane przez: Grauer (---.elb.vectranet.pl)
Data: 26 czerwca 2003 23:48

Ja kupiłem katalog, przeczytałem ale nie zrozumiałem o co Panu chodzi, Panie Waldku. Czy mnie się należy 5 złotych od Pana, ja pytam? Czy jak zrozumiem to, nie będę w tej cymbałowatej mafii, co jej się te 5 zł nie należy, ja pytam? A czy jak wemę od Pana jeden obrazek czy rzeżbę to te 5 zł też dostanę od Pana, Panie Waldku? I czy wtedy już nie bedę tym cymbałowatym, niemądrym człowiek? Bardzo Pana prosze mnie odpowiedzieć, Panie Waldku. I jeszcze - gdzie moszna kupić Pana rzeźbe, ja pytam, bo dobry interes jest kupić Pana Twórczość.

Re:
Wysłane przez: mała (---.elblag.cvx.ppp.tpnet.pl)
Data: 26 czerwca 2003 23:58

... na rozmowe z mistrzem chamstwa i prostactwa chyba ?

Re:
Wysłane przez: mała (---.elblag.cvx.ppp.tpnet.pl)
Data: 27 czerwca 2003 00:00

Czy wspomniani na początku entuzjaści to ten krąg starszych pań, który pana dzisiaj otaczał w Galerii, panie Waldku?

Re:
Wysłane przez: lala (---.elblag.cvx.ppp.tpnet.pl)
Data: 27 czerwca 2003 00:10

Przejrzałam dzisiaj rzeczony katalog. Niejakiemu Januszowi Hankowskiemu poswięcono w nim ok. dwóch linijek mniej niż panu WC. Miałam też okazję porozmawiać z panem Januszem. Nie wiem dlaczego ale wcale nie był skory do wyzwisk pod adresem Denisiuka. Może dlatego, że ma klasę, której najwyraźniej zabrakło najlepszemu ze wszystkich elbląskich rzeźbiarzy.

Re:
Wysłane przez: Waldemar Cichoń (---.softel.com.pl)
Data: 27 czerwca 2003 00:11

wirtualnych matolkow zapraszam na darmowe zajecia z edukacji wczesnoszkolnej do swojej pracowni, ciekawe ilu odwaznych pojawi sie na Garbary 12/1 ? macie jedyna okazje w zyciu odebrac edukacje uniwersytecka - czekam na katalogi 5zl zwrotu ...
o cenzurze w katalogu napisalem tylko dlatego w hyde parku, ze nie mialem mozliwosci wycofania nakladu, smieszna kukielka - Pan Jaroslaw Denisiuk dokonal zmian w notkach artystow wedlug wlasnego widzimisie, to co mnie dotknelo, dotknelo takze kilkudziesieciu artystow elblaskich
nie mielismy innej mozliwosci, zeby z dnia na dzien zareagowac na to co sie stalo - to tyle ... nie stoi za tym jakas megalomania, pretensje czy cokolwiek ... probowalem uswiadomic tylko fakt, ze jeden niechluny facet, ktory redagowal i ingerowal w zyciorysy kilkudziesieciu ludzi jest w stanie kreowac falszywa rzeczywistosc ... tylko tyle ...
rozmawialem wczoraj z panem Denisiukiem na ten temat w obecnosci dyrektora Galerii EL - belkotal cos, kajal sie i przepraszal, co nie jest w stanie zmienic faktu, ze druk pozostal drukiem ... miedzy nami - gdybym byl dyrektorem Galerii EL (co dwukrotnie mi proponowano) wy****ilbym Pana Denisuika na zbity pysk, bo niedopuszczalne jest, zeby tak niedouczony ciec kreowal wizerunki tworcow, biorac za to pieniadze ... po prostu nienawidze braku profesjonalizmu w czymkolwiek ... a na wystawe przyjdzcie, popatrzcie co pokazuje i porozmawiajmy o tym ...

Re:
Wysłane przez: Zimnorodek (---.elb.vectranet.pl)
Data: 27 czerwca 2003 00:15

WC to WC. A pała to pała. Dlaczego kojarzy ci się WC z pałą...?

no comments
Wysłane przez: To warto obejrzeć (---.elb.vectranet.pl)
Data: 27 czerwca 2003 00:41


no comments
Wysłane przez: To warto obejrzeć (---.elb.vectranet.pl)
Data: 27 czerwca 2003 00:42


no comments
Wysłane przez: To warto obejrzeć (---.elb.vectranet.pl)
Data: 27 czerwca 2003 00:44


no comments
Wysłane przez: To warto obejrzeć (---.elb.vectranet.pl)
Data: 27 czerwca 2003 00:54

Jeśli zdecydujesz się obejrzeć, co się kryje pod linkami będziesz dwieście siedemdziesiątym pierwszym odwiedzajacym tę stronę od osiemnastego września tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątego ósmego roku.

Idź do strony: 123-->
Bieżąca strona: 1 z 3


Szanowny Czytelniku, uprzejmie informujemy, że tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.