Wtorek 23-10-2018, imieniny Teodora, Seweryna
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Olimpia

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Kultura

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

 • 2018-10-18 Skandynawia szuka kompetentnych ludzi

  Elbląg. Skandynawia szuka kompetentnych ludzi

  Biznesmeni i samorządowcy z Warmii i Mazur, a także z krajów skandynawskich przyjechali do Elbląga, żeby rozmawiać o potencjale naszego regionu, a także wymieniać się doświadczeniami. Podczas konferencji "Otwarci na Skandynawię", organizowanej w Elblągu od sześciu lat, mówiono m.in. o nowych technologiach. Zobacz więcej zdjęć. 

 • 2018-10-18 Pojadą nową S7, ale kawałek

  Elbląg. Pojadą nową S7, ale kawałek

  Dzisiaj w godzinach popołudniowych zostanie otwarty odcinek nowej trasy S7 między Koszwałami a Kiezmarkiem – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. To 7,5-kilometrowy odcinek nowej trasy.

 • 2018-10-17 1 procent, czyli ile? Elbląskie organizacje zebrały ponad 900 tys. złotych

  Elbląg. 1 procent, czyli ile? Elbląskie organizacje zebrały ponad 900 tys. złotych

  Ministerstwo Finansów opublikowało informację dotyczącą kwot 1 procent podatku za 2017 rok. Organizacje pożytku publicznego wsparło 14,1 mln podatników. Łączna kwota, którą otrzymały OPP to 761,3 mln zł. Do elbląskich organizacji trafiło 916,47 tys. zł. To o 116 tys. zł więcej niż w poprzednim roku. Jednak suma ta nie uwzględnia kwot, jakie zebrały regionalne i ogólnopolskie stowarzyszenia i fundacje, posiadające oddziały w Elblągu lub wspierające elblążan.

 • 2018-10-16 Tu na razie jest ściernisko, ale...

  Elbląg. Tu na razie jest ściernisko, ale...

  Przetarg na dzierżawę gruntów rolnych na Modrzewinie został unieważniony, ponieważ... zmieniono numery kont bankowych w Urzędzie Miasta. Potencjalni uczestnicy przetargu mieli problemy z wpłatą wadium. Nie wiadomo, czy odbędzie się kolejny.

 • 2018-10-15 Szybciej do awarii. Energa otwiera w Elblągu nowy oddział

  Elbląg. Szybciej do awarii. Energa otwiera w Elblągu nowy oddział

  70 osób znajdzie pracę w nowym oddziale Energii Operator Wykonawstwo Elektroenergetyczne. Dziś uroczyście otwarto elbląski oddział spółki. Dla mieszkańców oznacza to skrócenie czasu usuwania awarii elektrycznych. Zobacz zdjęcia z otwarcia.

 • 2018-10-15 Wyborcze kopanie Mierzei

  Elbląg. Wyborcze kopanie Mierzei

  „Po co nam przekop Mierzei Wiślanej? Kontenerowce nie przypłyną, bo się nie opłaci. Okręty wojenne nie przypłyną, bo za płytko. Rybacy nie przypłyną, bo już nie będzie ryb. Co przypłynie? Głosy dla PiS” – pisze „Gazeta Wyborcza”. We wtorek, 16 października, w Nowym Świecie w gminie Sztutowo, mają rozpocząć się prace przygotowawcze związane z tą inwestycją. Na miejsce, a potem też do Elbląga, ma przyjechać prezes PiS Jarosław Kaczyński.

 • 2018-10-12 Tak zmienia się obwodnica Elbląga

  Elbląg. Tak zmienia się obwodnica Elbląga

  Czekając na oddanie do użytku nowej trasy S7 z Elbląga do Gdańska, zapraszamy Czytelników do obejrzenia filmu, który zrealizowaliśmy kilka dni temu. Ujęcia z drona pokazują, na jakim etapie są obecnie prace związane z przebudową części obwodnicy Elbląga i powstającym Węzłem Zachód na drodze S7.

 • 2018-10-11 Miasto stawia na tramwaje

  Elbląg. Miasto stawia na tramwaje

  W Poznaniu trwa produkcja trzech nowych tramwajów dla Elbląga. Miasto chce dokupić jeszcze jeden, właśnie ogłosiło przetarg w tej sprawie. Koszt? Prawie 2 miliony złotych netto. Ma się pojawić na torach do 31 stycznia 2020 roku.

 • 2018-10-10 Willa na sprzedaż, czyli czekamy na cud

  Elbląg. Willa na sprzedaż, czyli czekamy na cud

  Zewnętrzne tynki odpadają, strop jest popękany. W środku, na podłogach deski wyłożone są płytą pilśniową i pomalowane farbą olejną. Okna i drzwi stare i nietypowe. Instalacja grzewcza nieczynna, a wodno-kanalizacyjna i elektryczna do wymiany. Stan techniczny budynku jest bardzo zły i zaleca się kapitalny remont. Tak, jest to ruina, ale zabytkowa więc nie można jej rozebrać. Miasto po raz kolejny chce sprzedać willę Grunau'a. I chyba liczy na cud.

 • 2018-10-09 Konkretnego terminu oddania S7 jeszcze nie ma

  Elbląg. Konkretnego terminu oddania S7 jeszcze nie ma

  Nowa trasa S7 z Elbląga do Gdańska miała być przejezdna z końcem października, ale jak obecnie informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, konkretnego terminu oddania jej do użytku…. jeszcze nie ma. – Muszą zostać wykonane wszystkie elementy drogi, następnie przeprowadzone odbiory i wreszcie uzyskane stosowne zezwolenia – napisał w odpowiedzi na nasze pytania Piotr Michalski, rzecznik gdańskiego oddziału GDDKiA. Zobacz S7 (odcinek do Jazowej) z drona.

 • 2018-10-09 Oba projekty basenu są szkodliwe (opinia)

  Elbląg. Oba projekty basenu są szkodliwe <em> (opinia) </em>

  Cieszę się bardzo, że dzięki nam - społeczni(cz)kom i mieszkańcom/kom miasta - rozpoczęła się ponownie w Elblągu dyskusja na temat planu zagospodarowania terenu po zniszczonym kąpielisku miejskim przy ul. Spacerowej. Warto by jednak, zwłaszcza w okresie kampanii wyborczej, podczas której różne księżycowe koncepcje pojawiają się jako "zbawcze", przyjrzeć się bliżej propozycjom i zastanowić się nad ich społecznym i praktycznym (użytecznym) sensem.

 • 2018-10-09 Piękny widok z Bema

  Elbląg. Piękny widok z Bema

  Elbląg odzyskał willę Bellevue, która przed wojną była jednym z popularniejszych miejsc spędzania wolnego czasu w mieście. Zabytkowy obiekt przy ul. Bema odrestaurowała rodzina Wójcików, elbląskich przedsiębiorców, otwierając tutaj restaurację z miejscami hotelowymi. Zobacz więcej zdjęć.

 • 2018-10-03 Ciepłowniczy ping pong

  Elbląg. Ciepłowniczy ping pong

  Trwa pojedynek na konferencje prasowe i pisma między Energą Kogeneracją a EPEC-em w sprawie dostaw ciepła dla mieszkańców po 2020 roku. Teraz piłeczkę odbija miasto, powołując się na zapisy obecnie obowiązującej umowy i zarzucając władzom EKO niekompetencję. - Jak opadną wyborcze emocje, usiądziemy, spokojnie porozmawiamy i wypracujemy taki model, który będzie satysfakcjonował i EPEC, i Energę i przede wszystkim mieszkańców – uważa Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga.

 • 2018-10-03 Przy szpitalu powstaje rondo

  Elbląg. Przy szpitalu powstaje rondo

  W godzinach szczytu w okolicy szpitala wojewódzkiego kierowcy muszą długo czekać na wjazd z ulicy Kościuszki w Królewiecką. Wkrótce ma się to zmienić, bo na skrzyżowaniu zostanie wprowadzony ruch okrężny.

Google
Rek

Sondaż portElu

Jerzy Wilk
Witold Wróblewski
Jeszcze nie wiem
Oddam głos nieważny
Tabela kursów walut
Stan na: 2018-10-23 08:49
Ceny za 100 jednostek
Waluta Kupno
Sprzedaż
Dolar $ 368.00 380.00
Euro € 422.00 434.00
Funt £ 479.00 491.00
Frank CHF 369.00 381.00
Kantor Silvant
82-300 Elbląg, ul. 1 Maja 41, tel. 55 232 46 70
Czynny pn-pt 7:00-19:00, sob. 8:00-16:00
 • 2018-10-11 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-10-04 W tych zawodach czeka praca

  Elbląg. W tych zawodach czeka praca

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-09-27 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-09-19 Wysyłka paletowa: co musisz wiedzieć?

  Elbląg. Wysyłka paletowa: co musisz wiedzieć?

  Paleta w ujęciu logistycznym to najczęściej, wykonana z drewna platforma służąca do wygodnego i szybkiego transportu większej ilości/niestandardowych towarów. Specjalna konstrukcja palet pozwala na ułożenie na niej zapakowanych ładunków z możliwością przystępnego przewozu za pomocą wózków widłowych. Tego typu tranzyt jest komfortowy dla firm ze względu na ustandaryzowane parametry palet - dopasowane do powierzchni magazynowych i możliwości przewozowych dostępnych na rynku.

 • 2018-09-13 Aktualne oferty pracy w PUP

  Elbląg. Aktualne oferty pracy w PUP

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-09-13 Czy kampania wyborcza jest tego warta? (śladem publikacji)

  Elbląg. Czy kampania wyborcza jest tego warta? <em>(śladem publikacji)</em>

  Po naszej publikacji „Miejskie ciepło na gaz?” otrzymaliśmy polemikę od elbląskiego radnego Michała Missana, którą poniżej publikujemy.

 • 2018-09-12 Weź udział w lekcjach z ZUS

  Elbląg. Weź udział w lekcjach z ZUS

  Od czego zależy przyszła emerytura? Po co się ubezpieczamy? Jak założyć własną firmę? Na te i wiele innych pytań młodzież będzie mogła znaleźć odpowiedź biorąc udział w „Lekcjach z ZUS''. To już piąta edycja projektu edukacyjnego skierowana do uczniów szkół ponadpodstawowych. Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Olsztynie zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”. Z roku na rok cieszy się on coraz większym zainteresowaniem ze strony uczniów, jak i nauczycieli.

 • 2018-09-07 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-08-31 Będzie czwarty nowy tramwaj

  Elbląg. Będzie czwarty nowy tramwaj

  Kolejne dobre informacje dla mieszkańców. Dziś (31 sierpnia) w Olsztynie prezydent Witold Wróblewski podpisał z marszałkiem Gustawem Markiem Brzezinem umowę dofinansowania na zakup kolejnego – czwartego nowego tramwaju, w ramach projektu „Poprawa zrównoważonej mobilności mieszkańców Elbląga – etap II". Kwota, którą udało się pozyskać to 2 mln zł.

 • 2018-08-30 Aktualne oferty pracy w PUP

  Elbląg. Aktualne oferty pracy w PUP

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-08-23 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-08-22 Polskie konopie podbijają światowy rynek

  Elbląg. Polskie konopie podbijają światowy rynek

  Polska firma HemPoland podpisała umowę o współpracy z kanadyjską spółką The Green Organic Dutchman, stając się tym samym częścią globalnego konopnego holdingu, zrzeszającego liderów branży cannabis na wszystkich kontynentach. Kanadyjska firma nabyła 100 proc. udziałów spółki, która jest wiodącym europejskim producenta i dystrybutora najwyższej jakości olejku konopnego.

 • 2018-08-17 Aktualne ofety pracy

  Elbląg. Aktualne ofety pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-08-09 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

To kupisz w pasażu portElu

ichtovit
Królik minaturka
Agama brodata
Krewetkarium
Reklama