Wtorek 26-03-2019, imieniny Emanuela, Teodora
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Olimpia

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Kultura

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

 • 2019-03-25 Tutaj ma powstać biurowiec

  Elbląg. Tutaj ma powstać biurowiec

  To na działce między ul. Warszawską a rzeką Elbląg miałby powstać biurowiec, którego budową zainteresowane są władze Elbląga i Agencja Rozwoju Przemysłu. - Architektura budynku musi być dostosowana do naszych wymogów – podkreśla wiceprezydent Janusz Nowak. Zobacz zdjęcia.

 • 2019-03-25 Podyskutuj o Elblągu: Jaka przyszłość Góry Chrobrego

  Elbląg. Podyskutuj o Elblągu: Jaka przyszłość Góry Chrobrego

  Prezydent wycofa z czwartkowej sesji projekt uchwały w sprawie Góry Chrobrego. Dlaczego? O tym w naszym artykule. Bez względu jednak na to, czy miasto przejmie infrastrukturę stoku od prywatnego inwestora na Górze Chrobrego czy nie, ważne pozostaje inne pytanie. Jaka w ogóle powinna być przyszłość Góry Chrobrego? Zapytaliśmy o to radnych, zachęcamy też Czytelników do dyskusji na ten temat.

 • 2019-03-25 Bardziej wygodna komunikacja

  Elbląg. Bardziej wygodna komunikacja

  Możliwość płacenia kartą za bilety w komunikacji miejskiej – taka opcja wygrała w naszej sondzie na temat zmian w miejskich autobusach. W komentarzach pod ubiegłotygodniowym artykułem nasi komentatorzy postulują też zmiany w kursowaniu niektórych linii autobusowych.

 • 2019-03-21 Wątpliwości wokół biurowca

  Elbląg. Wątpliwości wokół biurowca

  Plan wybudowania na Wyspie Spichrzów nowoczesnego biurowca o powierzchni 10 tys. m kw. wzbudza wątpliwości radnych i mieszkańców. W budynku ma znaleźć zatrudnienie 1200 osób. Dlaczego taka lokalizacja? Gdzie będą parkować pracownicy? - pytają elbląscy radni.

 • 2019-03-21 Nikt nie wie, ile będzie kosztował przekop

  Elbląg. Nikt nie wie, ile będzie kosztował przekop

  Czy budowa kanału przez Mierzeję Wiślaną będzie kosztować 1,3 miliarda złotych zamiast planowanych 880 mln? A może jeszcze więcej? Do tych informacji w specjalnym oświadczeniu odniósł się Urząd Morski w Gdyni, odpowiedzialny za realizację tej inwestycji.

 • 2019-03-21 Zabytek przy Żeromskiego będzie jak nowy

  Elbląg. Zabytek przy Żeromskiego będzie jak nowy

  Do końca czerwca mają potrwać prace remontowe w zabytkowym budynku przy ul. Żeromskiego, w którym mieści się przychodnia zdrowia oraz gabinety lekarskie. Drzwi i okna zostaną wymienione, ściany ocieplone, obiekt zyska nowy dach, naprawiane i odtwarzane są detale architektoniczne. Nad całością prac czuwa konserwator zabytków. Zobacz zdjęcia.

 • 2019-03-20 Nowe spojrzenie na Wyspę Spichrzów

  Elbląg. Nowe spojrzenie na Wyspę Spichrzów

  Zabudowa mieszkaniowa o charakterze śródmiejskim, tereny zielone, zagospodarowanie bulwaru nad rzeką. Tak ma wyglądać Wyspa Spichrzów. Owszem, ale niewykluczone, że powstaną tu także obiekty usługowe. I ten proces już się rozpoczyna, bo podpisana została umowa na budowę biurowca klasy A. Zmian zatem wymaga plan zagospodarowania przestrzennego Wyspy, bo ten uchwalony 20 lat temu nie uwzględniał tego, co przyniesie czas.

 • 2019-03-20 Port przygotowuje się na przekop

  Elbląg. Port przygotowuje się na przekop

  Elbląski port bierze udział w międzynarodowym projekcie, który ma rozwijać współpracę między portami południowego Bałtyku. W ten sposób przygotowuje się na planowane w 2022 roku otwarcie kanału przez Mierzeję Wiślaną.

 • 2019-03-18 Góra Chrobrego: Najpierw negocjacje, potem decyzja

  Elbląg. Góra Chrobrego: Najpierw negocjacje, potem decyzja

  W tym tygodniu mają się odbyć negocjacje prezydenta Elbląga z właścicielem infrastruktury narciarskiej na Górze Chrobrego. Samorząd chce ją przejąć i przekazać w zarządzanie Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, by stacja narciarska mogła działać w przyszłym sezonie. Decyzje mają zapaść na najbliższej sesji Rady Miejskiej 28 marca.

 • 2019-03-18 Podyskutuj o Elblągu: Jaka komunikacja miejska?

  Elbląg. Podyskutuj o Elblągu: Jaka komunikacja miejska?

  Prawdopodobnie w czwartym kwartale tego roku zostanie ogłoszony przetarg na nowych przewoźników obsługujących linie autobusowe w Elblągu. Będzie to okazja to wprowadzenia poważnych zmian w elbląskiej komunikacji. Czy jednak takie zmiany są potrzebne i czy ZKM powinien je wprowadzić? Zapraszamy do dyskusji.

 • 2019-03-15 Uzyskanie własności ma być tańsze

  Elbląg. Uzyskanie własności ma być tańsze

  60 proc. - tyle bonifikaty proponuje prezydent mieszkańcom, którzy będą przekształcać użytkowanie wieczyste we własność. Taka „promocja” ma obowiązywać tylko do końca tego roku. W następnych latach ulga będzie stopniowo zmniejszana. Projektem uchwały zajmą się radni na najbliższej sesji.

 • 2019-03-14 Castorama już gotowa, wkrótce otwarcie

  Elbląg. Castorama już gotowa, wkrótce otwarcie

  Równo rok trwała budowa pierwszego w Elblągu hipermarketu budowlanego. Castorama swoje podwoje otworzy dla klientów 3 kwietnia. Zobacz zdjęcia.

 • 2019-03-13 Kto wyremontuje drogi?

  Elbląg. Kto wyremontuje drogi?

  Ratusz planuje wyremontować nawierzchnię ul. Szarych Szeregów i al. Tysiąclecia, w sumie na odcinku 800 metrów. Urzędnicy czekają na oferty zainteresowanych firm.

 • 2019-03-13 Na prostowanie zakrętów jeszcze trochę poczekamy

  Elbląg. Na prostowanie zakrętów jeszcze trochę poczekamy

  Drogowcy wyprostują „zakręty śmierci” na drodze krajowej nr 22 między Elblągiem a Fiszewem. Olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad właśnie podpisał umowę na projekt przebudowy drogi. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z obecnym planem, inwestycja będzie gotowa w 2022 roku.

Google

Sondaż portElu

Tabela kursów walut
Stan na: 2019-03-26 08:50
Ceny za 100 jednostek
Waluta Kupno
Sprzedaż
Dolar $ 372.00 384.00
Euro € 422.00 434.00
Funt £ 493.00 505.00
Frank CHF 376.00 388.00
Kantor Silvant
82-300 Elbląg, ul. 1 Maja 41, tel. 55 232 46 70
Czynny pn-pt 7:00-19:00, sob. 8:00-16:00
 • 2019-03-07 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2019-03-06 Rozlicz swój PIT już teraz

  Elbląg. Rozlicz swój PIT już teraz

  11 marca w godz. 9 - 14 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Pasłęku (Sala Rycerska) i12 marca w godz. 10 - 13 w siedzibie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Elblągu, ul. Teatralna 4, Sala Obsługi Klienta będzie można wypełnić i przesłać PIT do Urzędu Skarbowego drogą elektroniczną z wykorzystaniem usługi twój e-PIT.

 • 2019-03-06 Dzień kobiet w ZUS

  Elbląg. Dzień kobiet w ZUS

  Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Elblągu zaprasza 8 marca na „Dzień kobiet w ZUS”.

 • 2019-03-04 Wiedzą więcej niż przeciętny Polak

  Elbląg. Wiedzą więcej niż przeciętny Polak

  Ponad 3,7 tys. uczniów w województwie warmińsko-mazurskim wzięło udział w szkolnym etapie olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Z terenu działalności elbląskiego oddziału ZUS wystartowało 1323 młodych ludzi z 18 szkół. Wśród najlepszych, którzy dostali się do wojewódzkiego etapu Olimpiady są uczniowie z II liceum Ogólnokształcącego z Elbląga, uczniowie z Zespołu Szkół z Lubawy oraz uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Iławy.

 • 2019-02-28 Aktualne oferty pracy w PUP

  Elbląg. Aktualne oferty pracy w PUP

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2019-02-22 Złóż PIT w Pasłęku

  Elbląg. Złóż PIT w Pasłęku

  Urząd Skarbowy w Elblągu umożliwił składanie rocznych zeznań podatkowych (PIT - ów) w Pasłęku. Urzędnicy elbląskiej skarbówki będą przyjmować PIT - y w tamtejszym Urzędzie Miejskim.

 • 2019-02-21 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2019-02-14 Aktualne oferty pracy w PUP

  Elbląg. Aktualne oferty pracy w PUP

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2019-02-07 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2019-02-01 Wsparcie dla przedsiębiorców

  Elbląg. Wsparcie dla przedsiębiorców

  4 lutego o godz. 10 w Elbląskim Parku Technologicznym przy ul. Sulimy 1 odbędzie się zorganizowane przez Biuro Wsparcia Przedsiębiorczości Urzędu Miejskiego spotkanie, na którym omówione będą ważne i ciekawe dla przedsiębiorców zagadnienia.

 • 2019-01-31 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty  pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2019-01-29 Przekształcenie na cele mieszkaniowe

  Elbląg. Przekształcenie na cele mieszkaniowe

  Informujemy mieszkańców, że z dniem 1 stycznia 2019 roku, zgodnie z Ustawą z dnia 20 lipca 2018 r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów (Dz. U. z 2018 r., poz. 1716), prawo użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych budynkami jednorodzinnymi i wielorodzinnymi (na cele mieszkaniowe) przekształca się w prawo własności tych gruntów.

 • 2019-01-28 Spotkanie dla przedsiębiorców

  Elbląg. Spotkanie dla przedsiębiorców

  W poniedziałek, 4 lutego, o godz. 10 w Elbląskim Parku Technologicznym przy ul. Sulimy 1, odbędzie się spotkanie, na którym będą poruszane ważne i ciekawe tematy z punktu widzenia ludzi biznesu. To propozycja dla tych, którzy chcą dowiedzieć się m.in. o nowych zasadach funkcjonowania Specjalnych Stref Ekonomicznych, zmianach w podatkach CIT, PIT, VAT czy usługach ZUS dla biznesu.

 • 2019-01-24 Lampy solarne jako oświetlenie ogrodu

  Elbląg. Lampy solarne jako oświetlenie ogrodu

  Lampy solarne jako oświetlenie ogrodowe są niezbędnym elementem aranżacji przestrzeni wokół domu ze względu na bezpieczeństwo, jakie zapewniają domownikom podczas przebywania w ogrodzie, oraz walory dekoracyjne. W roli oświetlenia zewnętrznego możesz wykorzystać lampy solarne do ogrodu, których zadaniem jest oświetlenie m.in. podjazdu, tarasu, ścieżki lub wejścia do domu. Dekoracyjne lampy ogrodowe solarne sprawdzą się także w twoim ogrodzie.

To kupisz w pasażu portElu

Citroen HADM Gramatowski już otwarty!
Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.
Serwis i Części VW - HADM Gramatowski
Oryginalne części Peugeot - HADM Gramatowski
Reklama