UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Studniówki

Sport

Olimpia

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Kultura

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Dawno temu

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

 • Czas na quiz. W roli głównej literka E

  Quiz

  W naszym quizie przyszła kolej na literkę E. Nie może więc zabraknąć pytania o elbląskie piwo. Oprócz tego, tradycyjnie już, sprawdzimy Waszą wiedzę o sporcie, ulicach i historii miasta. Czy wiesz co Elbląg skrywa pod literką E?
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 6/12

 • Czas na quiz. Wszystko z literą D.

  Quiz

  Tym razem pytamy Was o to, co związane jest z szóstą literą alfabetu polskiego. Pytania dotyczą historii, gospodarki, sportu i kultury Elbląga. Jak dużo wiecie na temat swojego miasta? Ile znacie ciekawostek na jego temat? Sprawdźcie to.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 8/12

 • Czas na quiz. Gdzie to jest w Elblągu

  Quiz

  W najnowszym quizie zapraszamy Was na wędrówkę po miejscach niekoniecznie znanych, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Nasi fotoreporterzy - Ania i Michał - przygotowali dla Was fotograficzne zagadki różnych punktów w Elblągu. Zgadnijcie, gdzie to jest? Powodzenia!
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 8/12

 • Czas na quiz: tym razem literka C

  Quiz

  Po literce A i B przyszedł czas na literkę C, która będzie wyraźnie zaznaczała się w naszych pytaniach. O co pytamy? O wszystko: od historii, przez kulturę, sport aż po gospodarkę. Jak dużo wiecie o naszym mieście? Jak dobrze je znacie? Przekonajcie się o tym. Zapraszamy do zabawy.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 8/12

 • Czas na quiz. Quiz na B

  Quiz

  Był już quiz na A. Kolej więc na kolejną literę w alfabecie. Tym razem sprawdzimy, co w w Elblągu i regionie kryje się pod literą B. I od razu uprzedzamy - nie każda odpowiedź B w naszym quizie jest prawidłowa. Pytamy o wszystko: ulice, sport, kulturę, postaci związane z naszym miastem.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 8/12

 • Czas na quiz. Co Ty wiesz o Elblągu

  Quiz

  Zapraszamy do rozwiązania kolejnego quizu na temat Elbląga. Dzisiaj pytamy o różne tematy, związane z naszym miastem. Przyda się znajomość dat, wydarzeń i bardziej oraz mniej znanych miejsc w Elblągu. Powodzenia!
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 9/12

 • Czas na quiz:ile wiecie o człowieku,bez którego nie byłoby Galerii EL?

  Quiz

  Był inicjatorem powstania obecnej Galerii El, którą przez lata tworzył z grupą zapalonych animatorów kultury, współzałożycielem i kierownikiem Klubu Młodej Inteligencji „Czerwona Oberża”, artystą, kolekcjonerem sztuki współczesnej. Gerard Jürgen Blum Kwiatkowski zmarł w 2015 r., ale to, co stworzył dalej trwa. Ile wiecie o tej ważnej dla Elbląga postaci?
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 6/12

 • Czas na quiz. Ile pamiętasz z 2019 roku?

  Quiz

  Mijający rok obfitował w Elblągu w wiele ważnych wydarzeń. Ile z nich pamiętasz? Sprawdź, odpowiadając na 15 pytań, które dla Was przygotowaliśmy. Powodzenia!
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 8/15

 • Jest sobota jest quiz. Co wiesz o Elblągu?

  Quiz

  Jak co tydzień zapraszamy Was do rozwiązania nowego quizu. Tym razem pytamy o różnego rodzaju ciekawostki związane z Elblągiem. Gotowi do zabawy? Powodzenia!
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 8/12

 • Quiz specjalny. Co Ty wiesz o Porcie Lotniczym w Gdańsku?

  Quiz

  16 grudnia Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy będzie witał 5-milionowego pasażera w 2019 roku. Zaprasza mieszkańców do wspólnego świętowania tego dnia w godz. 12.30-14.30 w Terminalu Pasażerskim T2. A my już dzisiaj zapraszamy do rozwiązania specjalnego quizu poświęconego gdańskiemu portowi.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 8/15

 • Jest sobota, jest quiz. Quiz na A

  Quiz

  A gdyby tak sprawdzić, co pod literą A kryje się w naszym mieście? Może ulice, może znani elblążanie, może miejsca lub wydarzenia? Zapraszamy do wspólnej zabawy, która przybliża Elbląg jego mieszkańcom oraz turystom.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 8/13

 • Sprawdź, ile wiesz o Elblągu

  Quiz

  Co sobotę sprawdzamy Waszą wiedzę na temat Elbląga. Dzisiaj kolejna porcja pytań z różnych dziedzin. Tym razem przygotowaliśmy ich 12. Kto będzie miał komplet?
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 8/12

 • Jest sobota, jest quiz. Quiz na nie.

  Quiz

  W jakiej szkole nie pouczysz się w Elblągu? Jakiej jednostce wojskowej nie było w Elblągu? W tym quizie zwróćcie uwagę na wyraz "nie" w pytaniach. A pytamy tradycyjnie o wszystko: sport, kulturę, ulice w mieście.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 9/12

 • Jest sobota, jest quiz. Znasz swoje miasto?

  Quiz

  Historia, gospodarka, polityka, ale też sport i muzyka. Ciekawi ludzie, ciekawe miejsca. O wszystko, co elbląskie pytamy w naszych quizach. Zaczynamy zabawę?
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 6/12

 • Jest sobota, jest quiz. Kiedy to było?

  Quiz

  Dzisiaj sprawdzamy Waszą pamięć do dat. Przekonajcie się, ile wiecie na temat wydarzeń, które rozegrały się w Elblągu na przestrzeni wieków. Powodzenia!
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 6/12

 • Co Ty wiesz o Elblągu?

  Quiz

  Ten quiz jest epilogiem I Wielkiego Testu Wiedzy o Elblągu. Nie ma tutaj wiodącego tematu. Pytamy o wszystko, od sportu poprzez elbląskie symbole gospodarcze po topografię miasta.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 7/12

 • Jest sobota - jest quiz (odc. 123)

  Quiz

  Ten quiz jest swoistym epilogiem I Wielkiego Testu Wiedzy o Elblągu. Tutaj nie ma wiodącego tematu. Pytamy o wszystko, od sportu poprzez elbląskie symbole po topografię miasta.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 9/13

 • Wielki Test Wiedzy o Elblągu

  Quiz

  Sprawdź, czy zostaniesz internetowym wielkim mistrzem Wiedzy o Elblągu. Przed Tobą 60 pytań z różnych dziedzin życia naszego miasta.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 30/60

 • Czas na quiz! Rozgrzewka przed Wielkim Testem Wiedzy o Elblągu

  Quiz

  Już 16 października zapraszamy na I Wielki Test Wiedzy o Elblągu. Zanim jednak przyjdzie czas na takie emocje, zapraszamy na małą rozgrzewkę. Przed Wami zestaw 15 pytań na temat naszego miasta. Powodzenia!
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 10/15

 • Czas na quiz. Co Ty wiesz o Elblągu?

  Quiz

  Już za 11 dni będziecie mieli okazję sprawdzić się w I Wielkim Teście Wiedzy o Elblągu. Zanim to jednak nastąpi - mała rozgrzewka, która pomoże Wam przygotować się do tego wydarzenia. W naszym dzisiejszym quizie pytamy o inwestycje, kulturę, historię Elbląga oraz wiele innych.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 10/15

 • Czas na quiz. Co ty wiesz o Elblągu?

  Quiz

  Przygotowaliśmy dla Was małe sprawdziany, które pomogą - taką mamy nadzieję - przygotować się do wielkiej klasówki, czyli do I Wielkiego Testu Wiedzy o Elblągu (16 października). Na kolejne quizy złożą się więc pytania z różnych dziedzin życia, związane z różnymi okresami historycznymi, ale ze wspólnym mianownikiem, jakim jest Elbląg. Zaczynamy!
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 10/15

 • Czas na quiz. Pisarze i poeci

  Quiz

  Pisanie wierszy to przeniesienie na papier swoich uczuć i obserwacji otaczającego świata. Pisanie powieści to odejście od rymów na rzecz fabuły. W Elblągu za pióra chwyciło wielu. Wielu z sukcesem, wszyscy zaś z zapałem. Ile wiemy na temat naszych literatów? Zapraszamy do zabawy.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 8/15

 • Czas na quiz. Co ty wiesz o Domu pod Cisem

  Quiz

  W najbliższych dniach w Elblągu zostanie otwarty Dom pod Cisem. Co to za miejsce, gdzie się znajduje, jaką rolę będzie pełniło? O to między innymi pytamy w najnowszym quizie. Powodzenia!
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 8/10

 • Czas na quiz. Odlotowa historia Elbląga

  Quiz

  Dziś (7 września) na lotnisku Elbląskiego Aeroklubu odbędzie się piknik. To okazja, by przypomnieć naszą "odlotową" historię, która sięga początków ubiegłego stulecia.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 8/12

 • Czas na quiz. Co Ty wiesz o wybuchu II wojny światowej

  Quiz

  1 września przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Właśnie dlatego nasz najnowszy quiz poświęcamy tzw. Kampanii Wrześniowej, a pytania tym razem przygotowali pracownicy Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej, która ufundowała również nagrody dla trójki Czytelników. Powodzenia!
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 13/17

 • Czas na quiz: ile wiesz o tym zakonniku?

  Quiz

  25 sierpnia 1980 r. w wojskowym szpitalu garnizonowym w Elblągu zmarł o. Czesław Andrzej Klimuszko. Miał wtedy 75 lat. Ten znany zielarz oraz uzdrowiciel - posiadający pewien szczególny dar - sławny na całą Polskę oraz Europę, w 2004 r. został Honorowym Obywatelem Elbląga. Jak dużo o nim wiecie?
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 7/11

 • Czas na quiz: jak dobrze znasz Braniewo?

  Quiz

  To pierwsza stolica Warmii oraz pierwsza siedziba biskupów warmińskich, niegdyś bogate miasto portowe oraz ważny ośrodek akademicki. Dziś Braniewo kojarzone jest m.in. z jednostką wojskową oraz produkcją złocistego trunku. Jak dobrze je znacie? I co o nim wiecie?
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 9/13

 • Czas na quiz: Znacie ich?

  Quiz

  Bardziej lub mnie znani mieszkańcy Elblaga. Te osoby maja swoje miejsce w historii naszego miasta, a ich postacie skrywają wiele ciekawostek. Kim byli, co robili i dlaczego powinniśmy o nich pamiętać - o to dziś pytamy.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 7/12

 • Czas na quiz. Ulicami idzie wojsko

  Quiz

  Elbląg od lat jest związany z wojskiem. Korzystając ze zbliżającego się Święta Wojska Polskiego (15 sierpnia) zapraszamy do rozwiązania quizu właśnie na temat wojskowości. Jednak nie zupełnie chodzi o znajomość jednostek, bardziej o ich upamiętnienie w nazewnictwie ulic. Powodzenia i ... nie zgubcie się.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 8/14

 • Czas na quiz: śladem okolicznych atrakcji

  Quiz

  W wakacje o wiele chętniej ruszamy za miasto, czemu sprzyja obecna pora roku. To także doskonały moment na mikro wyprawy, które mogą pomóc w odkrywaniu walorów okolicznych terenów. Wokół Elbląga nie brakuje ciekawych miejsc i obiektów, jak dobrze je znacie?
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 7/12

 • Czas na quiz. Śladami elbląskiej policji

  Quiz

  Policjanci obchodzą właśnie swoje święto. Z tej okazji przygotowaliśmy quiz, w którym macie okazję powędrować śladami elbląskiej policji. Sprawdźcie, ile wiecie o tej formacji.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 8/13

 • Czas na quiz. Co Ty wiesz o Sprawie Elbląskiej?

  Quiz

  70 lat temu, w nocy z 16 na 17 lipca, rozegrały się wydarzenia, które na trwałe odcisnęły piętno na wielu elbląskich rodzinach. Dzisiaj określamy je pod wspólnym hasłem "Sprawa Elbląska". Sprawdź, co o niej wiesz.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 6/10

 • Czas na quiz? Co ty wiesz o naszych klubach?

  Quiz

  To zdjęcie przejdzie do historii Olimpii. A przecież sport w naszym mieście to nie tylko piłka nożna i szczypiorniak. Mamy utalentowanych judoków, kajakarzy, sukcesy odnoszą kickbokserzy. Wiesz jednak w jakich klubach trenują? Zapytamy też o historię elbląskich drużyn, zawodników i dyscyplin.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 9/15

 • Czas na quiz. Gdzie elblążanie szukają ochłody?

  Quiz

  Ten temat wypływa (nomen omen) najczęściej latem. Gdzie elblążanie szukali i szukają ochłody w gorące, wakacyjne miesiące? Gdzie mogą skorzystać z kąpieli przez cały rok? Jak zmieniała się sytuacja na przestrzeni wieków? Sprawdźcie swoją wiedzę w naszym quizie.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 8/12

 • Czas na quiz: wakacyjne klimaty

  Quiz

  Dla uczniów nadszedł długo wyczekiwany czas wakacyjnej przerwy. Dla ich rodziców (i innych dorosłych) czas urlopów. Słoneczna pogoda sprzyja podróżom małym i dużym. Można wybrać się na tydzień na Mierzeję Wiślaną, na weekendowy tour po miejscowościach nadzalewowych lub jednodniową wycieczkę rowerową do Bażantarni. Wiecie jak kiedyś nazywano Krynicę Morską? Ile pochylni pokonuje statek na Kanale Elbląskim? Jakie widoki można zobaczyć w Elblągu? Sprawdźcie swoją wiedzę w naszym quizie.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 8/13

 • Czas na quiz. Co Ty wiesz o Dniach Elbląga?

  Quiz

  W weekend 21-23 czerwca odbędą się kolejne Dni Elbląga. Święto miasta na stałe wpisało się w kalendarz imprez, przyciągających tłumy elblążan i turystów. Sprawdź, ile o tej imprezie wiesz.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 7/10

 • Czas na quiz: co Ty wiesz o tych pięknych willach?

  Quiz

  Część przetrwała wojenną zawieruchę i dalsze lata, inne zostały rozebrane, a o ich istnieniu przypominają jedynie fotografie. Wille i pałace, budowane przez zamożnych właścicieli, są niemym świadkiem historii miasta i pamiątką po dawnych mieszkańcach tych ziem. Jak dużo o nich wiecie?
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 7/12

 • Czas na quiz: Co pamiętasz z tej wizyty?

  Quiz

  20 lat temu elblążanie przeżywali wizytę w naszym mieście papieża Jana Pawła II. Było to wydarzenie, którego nie zapomną do końca życia. Ale z upływem czasu zapominamy szczegóły. A to właśnie o nie (i nie tylko) pytamy w quizie.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 9/12

 • Extra quiz: 30 pytań na setną edycję

  Quiz

  To już setny quiz. Co tydzień publikowaliśmy kilkanaście pytań dotyczących niemal wszystkiego co dotyczy Elbląga i regionu elbląskiego. Dziś przygotowywaliśmy 30 pytań z różnych dziedzin: od kultury, poprzez sport, gospodarkę do różnych ciekawostek związanych z Elblągiem. Sprawdź jak dobrze znasz swoje miasto.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 18/30

 • Czas na quiz: wokół jeziora Druzno

  Quiz

  To płytkie jezioro należy do Żuław Wiślanych i jest przedłużeniem Kanału Elbląskiego. W latach 60. XX w. obszar jeziora Druzno został objęty ochroną - stał się rezerwatem. Bogactwo przyrodnicze tego miejsca sprawiło, że w 2004 r. został on włączony do obszarów specjalnej ochrony ptaków Natura 2000, a w 2005 r. znalazł się w spisie Konwencji Ramsarskiej (jej zadaniem jest ochrona obszarów wodno-błotnych, o znaczeniu międzynarodowym, ważnych dla ptactwa), jako jedno z 13 takich miejsc w Polsce. Jak dużo wiesz o zbiorniku wodnym?
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 9/12

 • Czas na quiz! Co Ty wiesz o elbląskich szpitalach?

  Quiz

  Na przestrzeni wieków w Elblągu istniało nawet kilkanaście szpitali. Pierwsze wzmianki o nich pochodzą już ze średniowiecza. Zapraszamy Was w podróż po ich historii. Sprawdźcie, ile wiecie.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 7/12

 • Czas na quiz: jak świętowano 1 Maja?

  Quiz

  1 maja i uroczyste pochody kojarzą się nadal jako nieodłączny element epoki PRL-u, być może dlatego, że udział w nich był w zasadzie obowiązkowy. Jak wyglądały pierwszomajowe uroczystości w Elblągu można zobaczyć na zdjęciach w wydanym przez elbląskie muzeum albumie „Elbląg i elblążanie w fotografii własnej: Lata czterdzieste, lata pięćdziesiąte”. Pochodów już nie ma, a ile zostało nam wspomnień z tamtych czasów?
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 6/10

 • Czas na quiz: ile wiesz o tych "dwóch wieżach"?

  Quiz

  Niektórzy już ją zaczęli, inni odpoczną dopiero za kilka dni. Majówka to doskonały moment na to, żeby wdrapać się na wieżę katedry św. Mikołaja albo wybrać się na wizytę w Bramie Targowej. Jak dobrze znacie oba zabytki?
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 8/12

 • Czas na quiz. Jak dobrze znasz elbląskie ronda?

  Quiz

  Ronda w Elblągu powstają jak grzyby po deszczu, coraz więcej tego typu skrzyżowań ma też swoich patronów. Wiesz które jest które? Znasz ich patronów? Zapraszamy do świątecznej zabawy.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 9/13

 • Czas na quiz: Co ty wiesz o kolei w Elblągu i regionie?

  Quiz

  Para buch, koła w ruch. Zapraszamy na wycieczkę pociągiem po Elblągu (tym dawnym i tym współczesnym) i jego okolicach. Na naszych czytelników czeka 12 przystanków, na których pytamy o różne ciekawostki związanie z koleją żelazną w naszym mieście i regionie.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 8/12

 • Czas na quiz: co Ty wiesz o Suchaczu?

  Quiz

  Suchacz (do 1945 niem. Succase) to wieś położona nad Zalewem Wiślanym w gminie Tolkmicko. Jedna z najładniejszych na Wysoczyźnie Elbląskiej. O historii przypomina tu dawny dom uzdrowiskowy „Zameczek nad Zatoką” z przełomu XIX i XX wielu oraz zespół budynków i urządzeń cegielni z około 1900 r. Jak dobrze znacie Suchacz?
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 8/13

 • Czas na quiz: co Ty wiesz o Kadynach?

  Quiz

  Położone nad Zalewem Wiślanym, pomiędzy Suchaczem a Tolkmickiem, pełne zabytkowej zabudowy Kadyny są prawdziwą perełką Wysoczyzny Elbląskiej. Ominęła je wojenna zawierucha, dzięki czemu miejscowość zachowała swój przedwojenny urok. Jak dobrze znacie jej historię?
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 7/12

 • Quiz wiosenny. Sprawdź, ile wiesz!

  Quiz

  Z okazji rozpoczętej właśnie wiosny przygotowaliśmy dzisiaj pytania związane z przyrodą Elbląga i okolic. Mamy nadzieję, że wy także nie możecie się doczekać momentu, gdy cała natura ponownie rozkwitnie. Zanim to nastąpi, zmierzcie się z wiosennym quizem.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 7/12

 • Czas na quiz. Co ty wiesz o Green Velo?

  Quiz

  Najpierw trzeba rower umyć, a przynajmniej porządnie oczyścić z kurzu.Ważną sprawą jest wyczyszczenie zębatek i łańcucha oraz jego nasmarowanie, dzięki temu podczas pedałowania nie będzie nam nic skrzypieć i piszczeć. Potem można już jeździć. Gdzie? Najlepiej na Green Velo. Waszą wiedzę na temat tego szlaku sprawdzimy w tym quizie.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 7/12

 • Czas na quiz. Ach, te zdolne elblążanki!

  Quiz

  Nauczycielki, pisarki, urzędniczki, artystki, dziennikarki, sportsmenki, społecznice. Elblążanki to bardzo zdolne babki. Z okazji Dnia Kobiet przypominamy ich zasługi i sukcesy. Która ma na koncie medale olimpijskie? Która poczytne powieści? Która nie boi się porządnie komuś przyłożyć? Która wzrusza publiczność, a która sprawia, że wszyscy tańczą? Sprawdźcie, co wiecie o elblążankach.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 12/20

 • Czas na quiz. Co Ty wiesz o Krynicy Morskiej?

  Quiz

  To najbardziej znana miejscowość na Mierzei Wiślanej, którą co roku odwiedzają tysiące turystów. Choć administracyjnie przynależy do województwa pomorskiego, to wielu elblążan czuje się z Krynicą Morską związanych. Jak dobrze znacie tę miejscowość?
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 9/12

 • Czas na quiz! Co Ty wiesz o elbląskim porcie?

  Quiz

  W ostatnich dniach o przekopie Mierzei Wiślanej ponownie było głośno. Inwestycja ma między innymi wpłynąć na rozwój elbląskiego portu, dlatego o jego losy pytamy w naszym najnowszym quizie. Gotowi? Zaczynamy!
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 7/12

 • Czas na quiz. Co Ty wiesz o Krzyżakach?

  Quiz

  Kiedy w XIII w. grupa rycerzy w białych płaszczach zakładała drewniany gród, nie myśleli o tym, że rozpoczynają historię miasta, które przez prawie 800 lat przejdzie wiele. Krzyżacy w naszym mieście byli do 1454 r., kiedy to zbuntowani mieszczanie wypędzili ich z miasta. Dziś pytamy o założycieli Elbląga - rycerzy z Zakonu Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 10/15

 • Co Ty wiesz o upamiętnieniu w Elblągu Polskiego Państwa Podziemnego

  Quiz

  14 lutego mija 77. rocznica powstania Armii Krajowej. Z tej okazji zapraszamy do rozwiązania quizu przygotowanego przez uczniów Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych. Sprawdź, ile wiesz na temat upamiętnienia w Elblągu Polskiego Państwa Podziemnego.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 11/15

 • Czas na quiz. Co Ty wiesz o elbląskich ulicach?

  Quiz

  Ich układ i nazwy zmieniały się przez lata, ale pewne fragmenty są rozpoznawalne do dziś. Elbląskie ulice to nie tylko zbitka liter, budynki czy chodniki, ale i miejsca, w których toczyła się historia miasta. Jak dobrze ją znacie? Sprawdźcie to w naszym quizie.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 8/12

 • Czas na quiz. Co Ty wiesz o elbląskich artystach?

  Quiz

  Rzeźbiarze, aktorzy, piosenkarze. Kilku z nich wpisało się w historię Elbląga, kilku z naszym miastem łączy miejsce urodzenia. Wszystkich łączy to, że Elbląg to dla nich nie tylko miejsce na mapie. Sprawdź, co wiesz o sztuce i ludziach z nią związanych, których łączy nasze miasto.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 8/12

 • Czas na quiz. Co Ty wiesz o miejskich spółkach?

  Quiz

  W spółkach, których wyłącznym właścicielem jest miasto pracuje w sumie około 900 osób. Co o nich wiesz, kto nimi zarządza? Sprawdź się w naszym najnowszym quizie. Powodzenia!
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 8/12

 • Czas na quiz: Jak WOŚP gra w Elblągu?

  Quiz

  Zbieraliśmy, zbieramy i będziemy zbierać pieniądze, by ratować życie i zdrowie najmłodszych i najstarszych. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ma grać do końca świata i nawet o jeden dzień dłużej. Także w Elblągu. Przypomnijmy najważniejsze fakty z finałów WOŚP w naszym mieście.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 10/15

 • Czas na quiz: starych kamienic blask

  Quiz

  W 1945 r. starówka, nazywana "perłą Elbląga", została niemal całkowicie zrujnowana. Setki bogato zdobionych kamienic, z manierystycznymi, barokowymi, klasycystycznymi fasadami, przestały istnieć. Po wielu z nich pozostały jedynie fotografie i wspomnienia, kilka ocalało, kilka zrekonstruowano. Jak dobrze znacie ich historię? Sprawdźcie to w naszym quizie.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 6/12

 • Czas na quiz. Co pamiętasz z 2018 roku?

  Quiz

  Wybory, spory związane z wiaduktem, kryzys w Olimpii Elbląg, nowe książki wydane przez elblążan. Rok 2018 obfitował w wiele wydarzeń. Sprawdź, co pamiętasz z minionych 12 miesięcy.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 15/21

 • Quiz świąteczny. Sprawdź, ile wiesz!

  Quiz

  Z okazji świąt Bożego Narodzenia przygotowaliśmy dla Was pytania w świątecznym i oczywiście elbląskim klimacie. Sprawdź, na ile pytań uda Ci się odpowiedzieć.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 8/12

 • Co Ty wiesz o Pasłęku?

  Quiz

  Pasłęk (dawniej Holąd Pruski, niem. Preußisch Holland, prus. Pāistlauks) to urokliwe miasto w powiecie elbląskim. Pierwsze wzmianki o nim pojawiły się w dokumentach z 1267 r. Po bitwie pod Grunwaldem miasto zostało zajęte przez wojska Jagiełły. Jednak na mocy pokoju toruńskiego (1466 r.) razem z resztą Prus Górnych Pasłęk pozostał pod władaniem krzyżackim. Kolejne stulecia przyniosły panowanie Niemiec, okupację wojsk szwedzkich, okupację Rosjan, przemarsz wojsk napoleońskich. O ciekawostki związane z miasteczkiem pytamy w naszym quizie.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 9/14

 • Co Ty wiesz o Fromborku?

  Quiz

  Frombork to piękne miasteczko nad Zalewem Wiślanym. Rozsławił je Mikołaj Kopernik, ale miejscowość nie tylko najsłynniejszym astronomem może się pochwalić. Frombork prawa miejskie otrzymał już w 1278r., stracił je po II wojnie światowej i odzyskał w 1959 r. Sprawdź co jeszcze wiesz o mieście Mikołaja Kopernika.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 9/12

 • Co Ty wiesz o Tolkmicku?

  Quiz

  To urokliwe miasteczko, położone ok. 30 km od Elbląga, uzyskało przywilej lokacyjny pod koniec XIII w. Znajduje się tam największy polski port nad Zalewem Wiślanym, który został zmodernizowany kilka lat temu, plaża, kilka zabytków. W ciągu ostatnich lat Tolkmicko wzbogaciło się również o kilka nowych obiektów. Przekonajcie się, jak dobrze znacie tę miejscowość.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 9/12

 • Co Ty wiesz o nowej Radzie Miejskiej?

  Quiz

  Nastała nowa kadencja w samorządzie, więc mamy dla Was nowy quiz na temat elbląskiej Rady Miejskiej. Sprawdźcie, jak dobrze znacie osoby, które objęły mandaty.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 8/12

 • Co Ty wiesz o miastach partnerskich Elbląga?

  Quiz

  Elbląg współpracuje z miastami w Ameryce Południowej, Azji, Europie Zachodniej i Wschodniej. Dziś pytamy was o ciekawostki związane z mniejszymi i większymi miastami, dla których Elbląg nie jest zwykłym punktem na mapie. Powodzenia!
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 6/12

 • Czas na quiz! Co wiesz o Niepodległej?

  Quiz

  11 listopada obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego quiz nie jest tym razem poświęcony Elblągowi, ale tej wyjątkowej rocznicy. Sprawdźcie, ile wiecie o czasach, gdy Polska odradzała się po zaborach. Quiz przygotowało stowarzyszenie IWA. Powodzenia!
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 14/20

 • Co Ty wiesz o elbląskich cmentarzach

  Quiz

  Dawny Elbląg był miastem cmentarzy, tylko w samym centrum były aż cztery. Większość została zniszczona, w ich miejscu rosną dzisiaj parki. Sprawdź, ile wiesz na temat elbląskich nekropoli.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 8/13

 • Czas na quiz: co Ty wiesz o Zalewie Wiślanym?

  Quiz

  Ten akwen, po polskiej stronie położony pomiędzy Mierzeją Wiślaną, Żuławami a Wysoczyzną Elbląską, ponad tysiąc lat temu nazywano "Zalewem Estów". Na przestrzeni tych lat jego kształt, nazwy oraz przynależność państwowa zmieniały się, teraz Polacy dzielą Zalew Wiślany wraz z Rosjanami. Jak dużo o nim wiecie?
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 8/12

 • Co Ty wiesz o Galerii EL?

  Quiz

  Przed wojną był to kościół. Dziś to świątynia sztuki, dzięki której elblążanie mogą obcować ze współczesną kulturą. W jej murach możemy obejrzeć obrazy i rzeźby, a także posłuchać muzyki. Dziś sprawdzimy waszą wiedzę na temat Galerii EL.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 8/12

 • Co ty wiesz o elbląskich mostach?

  Quiz

  Nad rzeką Elbląg, Babicą, Kumielą. Mostów, mostków i mosteczków jest w Elblągu bez liku. W dzisiejszym quizie sprawdzimy Waszą wiedzę na temat tych obiektów, które łącza dwa brzegi rzeki albo... torowiska.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 8/12

 • Co Ty wiesz o obrzeżach Elbląga?

  Quiz

  W dzisiejszym quizie czekają na Was pytania na temat kilku dzielnic Elbląga, znajdujących się na obrzeżach miasta. Sprawdźcie, ile o nich wiecie. Powodzenia!
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 7/12

 • Czas na quiz. Co Ty wiesz o Witoszewie?

  Quiz

  Od kilku tygodni sprawdzamy Waszą wiedzę na temat dzielnic Elbląga. Dzisiaj przyszedł czas na Witoszewo, która to nazwa na co dzień przez elblążan raczej nie jest używana. Tym bardziej jesteśmy ciekawi, jak sobie poradzicie z pytaniami:) Powodzenia!
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 7/12

 • Czas na quiz: Co Ty wiesz o osiedlu Nad Jarem?

  Quiz

  Dzielnica Nad Jarem leży w północnej części miasta. Od zachodu graniczy z Zawadą, od południa z osiedlem Truso, a od północy i wschodu z Bielanami. Osiedle powstało w latach 80. XX wieku. Jest zabudowane głównie 4-piętrowymi blokami mieszkalnymi. Jest to druga co do wielkości dzielnica Elbląga. Tyle wiedzy encyklopedycznej, a jak ze znajomością faktów w szczegółach? Sprawdź, jak dobrze znasz tę dzielnicę.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 8/13

 • Czas na quiz: jak dobrze znasz to, co za rzeką?

  Quiz

  Wyspa Spichrzów oraz Zawodzie, dzielnice popularnie nazywane "za kanałem", mocno ucierpiały w czasie wojny. Zostało tam kilka obiektów, które przypominają o dawnym blasku, są też archiwalne zdjęcia czy mapy. Resztę trzeba sobie wyobrazić. Trudno jednak przeoczyć fakt, że w ciągu kilku ostatnich lat coś w kwestii odbudowy tej części miasta ruszyło. Sprawdź, jak dobrze znasz te dzielnice.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 8/13

 • Czas na quiz. Co Ty wiesz o Zatorzu?

  Quiz

  Wkrótce Zatorze przestanie być dzielnicą odciętą od reszty miasta, bo do użytku zostanie nowy wiadukt. To dobra okazaja, by sprawdzić, ile wiecie o tej dzielnicy Elbląga. Powodzenia w najnowszym quizie!
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 8/14

 • Czas na quiz. Świętowanie po elbląsku

  Quiz

  Dziś świętujemy "na wesoło". Elblążanie bawią się podczas obchodów święta miasta, raczą się na jarmarkach przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą, a że w zdrowym ciele zdrowy duch to i okolicznościowo pobiegną. Kiedyś było nieco inaczej. Z pieśnią na ustach "Niech żyje 1 maja" szli w pochodzie, a wcześniej - w tradycji niemieckiej - obchodzili rocznice wielkich bitew. Jak to jest z tym świętowaniem w Elblągu? Sprawdzamy!
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 8/14

 • Czas na quiz. Zawada jakiej nie znacie?

  Quiz

  Dziś kojarzy się z wieżowcami z wielkiej płyty i "sypialnią" Elbląga. Jednak nie zawsze tak było. W którym dokładnie momencie zaczęła się historia Zawady? Gdzie na osiedlu znajdował się teatr? Jakie były tu karczmy? I co z czasem się zmieniło bezpowrotnie - odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w naszym quizie. Zaczynamy?
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 9/15

 • Czas na quiz. Czy wiecie co kryje się w lasach?

  Quiz

  I nie mamy tu na myśli wilka z bajki o Czerwonym Kapturku ani piernikowej chatki starej wiedźmy. Chodzi o wyjątkowe gatunki i przyrodnicze skarby, które można spotkać na terenach wokół Elbląga. A jest ich niemało. Jak dobrze je znacie?
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 9/12

 • Czas na quiz. Do woja marsz!

  Quiz

  15 sierpnia obchodzimy m.in. Święto Wojska Polskiego, więc temat quizu nasunął się nam automatycznie. Sprawdźcie, ile wiecie na temat historii i współczesności wojska stacjonującego w Elblągu.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 8/12

 • Czas na quiz. Pamiętacie za czym stały tu kolejki?

  Quiz

  Generalnie za czasów PRL kolejki ustawiały się do większości sklepów. No, może mniejszy ruch odnotowywały sklepy z towarami luksusowymi, eksportowymi. Tam mogli zaopatrywać się ci, którzy dysponowali większą gotówką w krajowych PLN bądź dewizach. Zapach Pewexu pamięta zapewne wielu starszych elblążan. Młodszym pokoleniom warto przybliżyć historię lokalnego handlu.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 9/11

 • Czas na quiz. Co Ty wiesz o elbląskich placach i skwerach

  Quiz

  Skwerów i placów, które mają swoje nazwy lub patronów nie mamy w Elblągu zbyt wielu. Sprawdź, jak dobrze je znasz. Powodzenia!
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 7/12

 • Czas na quiz. Przed piłkarskim sezonem

  Quiz

  Już w pierwszej kolejce II ligi w tym sezonie kibiców czekają wielkie emocje, bo Olimpia gra w Łodzi z Widzewem przy komplecie publiczności. Mamy nadzieję, że nasz quiz wiedzy o II lidze również dostarczy Czytelnikom sporych emocji. Powodzenia!
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 8/15

 • Czas na quiz: tu było, tu stało

  Quiz

  Sporą część z nich wyburzono, kilka przeniesiono w inne miejsce. Do dziś wielu wspomina je, nierzadko z sentymentem. Jak dobrze znasz budynki i obiekty, które przez wiele lat wplatały się w tkankę miasta?
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 7/12

 • Czas na quiz. Co Ty wiesz o turystycznych szlakach?

  Quiz

  Wakacje to najlepszy czas na odkrywanie i zwiedzanie nowych miejsc. Zgodnie z powiedzeniem "Cudze chwalicie, swego nie znacie" zapraszamy do sprawdzenia swojej turystycznej wiedzy na temat najbliższej okolicy. Czy wiecie, jakie atrakcje czekają na Was na turystycznych szlakach? Powodzenia!
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 9/13

 • Co Ty wiesz o atrakcjach turystycznych regionu elbląskiego?

  Quiz

  Wakacje i sezon w pełni, więc dzisiaj sprawdzimy Waszą wiedzę na temat turystycznych atrakcji regionu elbląskiego. Sprawdźcie, czy moglibyście wcielić się na przykład w rolę przewodnika?
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 7/12

 • Czas na quiz: co Ty wiesz o elbląskich zakładach pracy?

  Quiz

  Były namacalnym dowodem na gospodarczą potęgę Elbląga, w których zatrudnienie znajdowały setki, jeśli nie tysiące mieszkańców miasta i okolicznych miejscowości. Do dziś, opisując niektóre budynki i miejsca, używa się ich nazw. Niektóre przetrwały, w zmienionej formie, inne nie. Elbląskie przedsiębiorstwa oraz zakłady pracy wciąż budzą sentyment i uśmiech na twarzy mieszkańców. Jak dobrze je znasz?
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 10/15

 • Czas na quiz. Co Ty wiesz o elbląskiej PWSZ?

  Quiz

  W tym roku Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa obchodzi okrągły jubileusz istnienia. Główne uroczystości odbędą się w najbliższych dniach, a my już dzisiaj sprawdzamy, ile wiecie na temat elbląskiej uczelni. Gotowi?
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 10/15

 • Czas na quiz: przeżyjmy to jeszcze raz

  Quiz

  W sezonie 2017/2018 żółto- biało- niebiescy wywalczyli szóste miejsce w tabeli. Przez ten czas raz szło im lepiej, a raz gorzej, ale jedno jest pewne: emocji nie brakowało. Sprawdź, ile wiesz o ostatnim sezonie Olimpii Elbląg.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 7/15

 • Czas na quiz. Co Ty wiesz o Mierzei Wiślanej?

  Quiz

  Jeszcze kilkanaście lat temu była częścią województwa elbląskiego, dzisiaj to Pomorze, ale nadal jest ulubionym miejscem spędzania wolnego czasu przez elblążan w sezonie. Sprawdź, ile wiesz o Mierzei Wiślanej.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 8/12

 • Czas na quiz. Co Ty wiesz o elbląskich legendach?

  Quiz

  Legendę o Piekarczyku zna chyba każdy elblążanin. A inne legendy i ich bohaterów? Sprawdźcie, co na ten temat wiecie, rozwiązując nasz najnowszy quiz. Powodzenia!
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 5/10

 • Czas na quiz. Królewskim szlakiem!

  Quiz

  W sobotę cały świat będzie żył ślubem książęcej pary w Wielkiej Brytanii. A my z tej okazji pytamy Was o wizyty królów, cesarzy i innych władców w Elblągu na przestrzeni wieków, a było ich sporo. Zaczynamy!
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 7/12

 • Czas na quiz: jak to będzie po niemiecku?

  Quiz

  Kiedyś były tylko pamiątką po przedwojennych mieszkańcach tych ziem. Teraz widać wyraźnie, że budzą sentyment, zachęcają do własnych poszukiwań i są przyczynkiem do odkrywania historii. Jak dobrze znacie niemieckie nazwy związane z Elblągiem i regionem?
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 10/15

 • Czas na quiz: jak dobrze znasz Wysoczyznę Elbląską?

  Quiz

  Jej górski charakter przyciąga amatorów wędrówek i wycieczek rowerowych. Na tym jednak atrakcje Wysoczyzny Elbląskiej się nie kończą. Ten piękny region wyróżnia nie tylko bogactwo przyrodnicze, ale i historyczne. Jak dobrze je znasz?
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 8/12

 • Czas na quiz. Pamiętacie nazwy ulic z czasów PRL?

  Quiz

  22 Lipca, Dzierżyńskiego, Świerczewskiego, Armii Czerwonej. Pamiętacie te nazwy ulic? Zanim poprzedni ustrój runął (wtedy jeszcze nikt nie zakładał, że w ogóle kiedyś to nastąpi) takie nazwy nadawane były na cześć "bohaterów" czy wielkich wydarzeń. Po roku 1989 część z nich zniknęła, kolejne zostały wymazane z kart historii całkiem niedawno. Sprawdź czy z dawnym planem Elbląga w ręku trafiłbyś do celu.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 10/14

 • Quiz nostalgiczny - od knajpy do knajpy

  Quiz

  Niektóre z nich, jak słynna restauracja Pod Lipkami, przeszły do elbląskiej legendy, reszta odeszła w zapomnienie. Było ich około tuzina, po niektórych nie zostało już najmniejszego śladu, inne po wielokrotnym rebrandingu funkcjonują w tym samym miejscu do dziś. W tym nieco nostalgicznym quizie przypominamy naszym czytelnikom restauracje z okresu PRL-u.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 9/12

 • Czas na quiz. Jak dobrze znasz nazwy małych, elbląskich ulic?

  Quiz

  Tych głównych ulic Elbląga nie trzeba przedstawiać. Królewiecka, która biegnie niemal przez całe miasto, szeroka Płk. Dąbka czy al. Grunwaldzka, dawniej nazywana Szosą Pasłęcką, to arterie, które przecinają mapę wyraźnymi, długimi kreskami. A co z tymi, które zaznaczają się na niej krótszymi niteczkami? Znacie ich nazwy? Zapraszamy do zabawy.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 8/12

 • Czas na quiz. Sprawdź, ile wiesz o elbląskiej scenie muzycznej

  Quiz

  W Elblągu grało się, gra i będzie się grało. Najpierw były zespoły big-bitowe, jazzowe, z czasem dołączyły ludowe, popowe, hip-hopowe, metalowe i punkowe. Na elbląskiej scenie nie zabrakło wykonawców muzyki klasycznej i rozrywkowej. Niektórzy święcili/święcą sukcesy na ogólnopolskich festiwalach i wydali płyty. Część zespołów naturalnie uległa rozwiązaniu i te szczególnie ciepło przywołujemy w pamięci.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 7/13

 • Czas na quiz. Kultowe miejsca sprzed lat

  Quiz

  Czy wiesz, czym były Kazamaty? Gdzie mieścił się Bar Pod Lipkami albo kawiarnia Mocca? Z okazji świąt wielkanocnych zapraszamy do podróży w przeszłość i rozwiązania quizu na temat kultowych miejsc w Elblągu sprzed lat.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 11/13

 • Co Ty wiesz o elbląskich szkołach?

  Quiz

  Historia Elbląga to także historia miejskiej edukacji. Która ze szkół nosiła nazwę Klopsakademie? Gdzie mieściła się pierwsza szkoła podstawowa w mieście? Kiedy powstał budynek I LO? Na te i więcej pytań znajdziecie odpowiedź w naszym quizie.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 9/14

 • Co ty wiesz o Elbingu

  Quiz

  Czas na kolejny quiz! Dzisiaj sprawdzamy Waszą wiedzę na temat przedwojennej historii naszego miasta. Powodzenia!
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 7/15

 • Co Ty wiesz o okolicznych rzekach, jeziorach i kanałach

  Quiz

  Czas na kolejny quiz! Dzisiaj sprawdzamy Waszą wiedzę na temat rzek, kanałów i jezior, znajdujących się w Elblągu i najbliższych okolicach. Powodzenia!
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 8/12

 • Czas na quiz: sprawdź, ile wiesz o pomnikach i fontannach

  Quiz

  Upamiętniające ważne dla miasta postaci, wydarzenia, ale i przedstawiające bogów antycznych i herosów. Niektóre zdmuchnął wiatr historii, z cokołu strąciła zawierucha wojenna lub padły ofiarą wandali. Pomniki i fontanny - te, których już nie ma, ale i te, które nadal w Elblągu stoją. Sprawdźcie, ile wiecie na ich ten temat.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 8/13

 • Czas na quiz: sprawdź, ile wiesz o formach przestrzennych

  Quiz

  Stały się trwałym elementem krajobrazu, są świadkiem zachodzących w Elblągu przemian i efektem sojuszu robotników oraz artystów. Elbląskie formy przestrzenne do dziś wzbudzają wiele emocji, trudno jednak zaprzeczyć temu, że rozsławiły one robotnicze miasto w świecie sztuki i nie tylko. Sprawdźcie ile wiecie na ich ten temat.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 8/13

 • Co Ty wiesz o historii Elbląga

  Quiz

  W najnowszym quizie sprawdzamy Waszą wiedzę na temat najważniejszych wydarzeń w historii Elbląga. Jesteście gotowi? Powodzenia!
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 8/15

 • Czas na quiz: Co wiecie o elbląskich olimpijczykach?

  Quiz

  Trwają właśnie igrzyska olimpijskie w Pjongczang. Igrzyska, na których - po 18 latach przerwy - możemy dopingować zawodników z naszego miasta. A pamiętacie, jacy elbląscy zawodnicy startowali na igrzyskach w przeszłości? Zapraszamy do zabawy.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 9/15

 • Czas na quiz: Urodzeni w Elblągu. Poznajesz ich?

  Quiz

  W najnowszym quizie sprawdzamy, jak dużo wiecie o osobach, które w większości w Elblągu już nie mieszkają, ale tutaj się urodzili. Często są znanymi osobistościami w świecie polityki czy sportu. Poznajecie ich? Zapraszamy do zabawy.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 9/15

 • Czas na quiz. Czy wiecie, gdzie to jest?

  Quiz

  W najnowszym quizie sprawdzimy Waszą spostrzegawczość i znajomość architektury Elbląga. Test do łatwych nie należy, ale powinni sobie z nim bez problemów poradzić miłośnicy działu „Lapidarium” w portEl.pl Powodzenia!
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 6/12

 • Co wiesz o elbląskich świątyniach?

  Quiz

  Dzisiaj wyjątkowo "uduchowiony" quiz. Chcemy sprawdzić waszą wiedzę na temat elbląskich świątyń. Łatwo nie będzie - trzeba wiedzieć, gdzie są kościoły, do jakich wyznań należą i co jest dla nich charakterystyczne. Zapraszamy do wspólnej zabawy.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 10/15

 • Quiz nie tylko dla kierowców. Sprawdź, ile wiesz!

  Quiz

  Dzisiaj quiz wyjątkowy, bo ułożony przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. Sprawdź, jak dobrze znasz przepisy ruchu drogowego i co wiesz o bezpieczeństwie na elbląskich ulicach.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 7/15

 • Co Ty wiesz o elbląskich inwestycjach?

  Quiz

  Sprawdź swoją wiedzę na temat tego, co ostatnio powstało, powstanie lub wkrótce będzie powstawać w Elblągu. Udanej zabawy!
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 8/12

 • Przeżyjmy to jeszcze raz, czyli quiz na koniec 2017 roku

  Quiz

  Sprawdź, ile pamiętasz z 2017 roku? Sprawdzamy Twoją wiedzę na temat wydarzeń, które miały miejsce w Elblągu.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 7/12

 • Quiz świąteczny. Sprawdź, ile wiesz

  Quiz

  Jak dużo wiesz o elbląskich tradycjach świątecznych? Sprawdź swoją wiedzę w naszym najnowszym quizie:)
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 11/15

 • Quiz o elbląskich ulicach. Sprawdź, ile wiesz

  Quiz

  Jak dużo wiesz o historii i ciekawostkach związanych z elbląskimi ulicami? Sprawdź swoją wiedzę w naszym najnowszym quizie:)
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 8/12

 • Co Ty wiesz o elbląskich szkołach?

  Quiz

  Sprawdź, ile wiesz o ciekawostkach związanych z elbląskimi szkołami. Czas na kolejny quiz!
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 9/15

 • Co ty wiesz o Starcie Elbląg?

  Quiz

  Piłkarki ręczne Startu Elbląg zapisały i nadal zapisują piękne karty w historii elbląskiego sportu. Żadna inna drużyna nie zdobyła tylu medali mistrzostw Polski, od lat należy do najlepszych drużyn w kraju. Sprawdź, czy jesteś prawdziwym kibicem Startu Elbląg!
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 8/15

 • Co Ty wiesz o honorowych obywatelach Elbląga?

  Quiz

  To już dwudziesty quiz, który dla Was przygotowaliśmy. Tym razem sprawdzamy Waszą wiedzę na temat honorowych obywateli Elbląga. Powodzenia!
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 9/15

 • Co Ty wiesz o elbląskich kinach?

  Quiz

  Kino w Elblągu. Historie znane i nieznane - to tytuł książki, która wkrótce trafić do rąk Czytelników. Z tej okazji ułożyliśmy nasz quiz, poświęcony ciekawostkom o elbląskich kinach na przestrzeni lat. A było ich w naszym mieście wiele. Powodzenia!
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 7/12

 • Co Ty wiesz o elbląskich radnych?

  Quiz

  W najbliższy czwartek odbędzie się kolejna sesja Rady Miejskiej w Elblągu w tej kadencji samorządu. Sesja nr 31. Czy zdążyliście przez ten czas poznać elbląskich radnych? Sprawdź, co o nich wiesz...
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 10/15

 • Co Ty wiesz o elbląskich tramwajach?

  Quiz

  9 listopada ma zostać otwarta nowa trakcja tramwajowa w ciągu ul. 12 Lutego i Grota Roweckiego, więc w tym tygodniu quiz jest poświęcony historii elbląskich tramwajów. Sprawdź, ile na ten temat wiesz.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 8/12

 • Co wiesz o patronach elbląskich ulic?

  Quiz

  Jak w każdą sobotę zapraszamy naszych Czytelników do rozwiązania quizu na temat Elbląga. Dzisiaj sprawdzimy Państwa wiedzę o patronach elbląskich ulic. Zaczynamy!
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 9/15

 • Co wiesz o Żuławach?

  Quiz

  Co sobotę zapraszamy Czytelników portElu do wspólnej zabawy w rozwiązywanie quizów na temat Elbląga i okolic. Dzisiaj kolejne wyzwanie: sprawdzimy Waszą wiedzę na temat Żuław Wiślanych, coraz częściej odkrywanych przez elblążan i turystów. Jesteście gotowi?
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 9/15

 • Co Ty wiesz o elbląskim sporcie?

  Quiz

  Dziś zapraszamy naszych Czytelników do sprawdzenia wiedzy na temat elbląskiego sportu. Elbląg nie jest sportową potęgą, ale kilkoma zawodnikami możemy się pochwalić na arenie krajowej. Zaczynamy!
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 9/15

 • W podróży do Elbinga

  Quiz

  W dzisiejszym quizie zapraszamy naszych Czytelników do przedwojennego Elbinga. W 1945 r. to miasto praktycznie przestało istnieć, a na jego gruzach powstał polski Elbląg. W mieście pozostały jeszcze ślady przedwojennego miasta. Czy wiesz, co przed II wojną światową znajdowało się w miejscach, jakie prezentujemy na zdjęciach? Zapraszamy do rozwiązania quizu.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 9/15

 • Co Ty wiesz o elbląskich parkach?

  Quiz

  Elblążanie nie powinni narzekać na miejskie parki, bo jest ich naszym mieście naprawdę sporo. Co o nich wiesz? Przekonaj się, rozwiązując nasz najnowszy quiz.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 7/12

 • Dookoła Muzeum

  Quiz

  Pracownicy Muzeum Archeologiczno-Historycznego przygotowali specjalny quiz, w którym pytają nie tylko o ciekawostki związane z tą placówkę, ale także o historię Elbląga. Niektóre pytania są trudne, życzymy powodzenia!
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 8/15

 • Co Ty wiesz o Bibliotece Elbląskiej

  Quiz

  Czas na kolejny quiz. Tym razem zapraszamy do sprawdzenia swojej wiedzy na temat Biblioteki Elbląskiej.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 10/15

 • Co ty wiesz o teatrze?

  Quiz

  Teatr im. Aleksandra Sewruka jest jedną z najważniejszych instytucji kultury działających w naszym mieście i regionie. Sprawdź, ile wiesz o elbląskiej scenie.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 11/15

 • Co Ty wiesz o Kanale Elbląskim?

  Quiz

  Kanał Elbląski to największa atrakcja turystyczna naszego regionu. Sprawdź, ile wiesz o tym zabytku techniki.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 9/15

 • Co ty wiesz o słynnych elblążanach?

  Quiz

  Czas na kolejny quiz wiedzy o Elblągu, tym razem o jego najbardziej znanych mieszkańcach: dawnych i współczesnych. Gotowy?
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 11/15

 • Co ty wiesz o Elbląskiej Orkiestrze Kameralnej?

  Quiz

  Jest muzyczną wizytówką Elbląga, w tym roku świętuje swoje 10-lecie. Mowa oczywiście o Elbląskiej Orkiestrze Kameralnej, która podbiła serca nie tylko mieszkańców naszego miasta. Sprawdź, czy jesteś jej prawdziwym fanem. Rozwiąż nasz test.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 10/15

 • Co Ty wiesz o Światowidzie

  Quiz

  Popularny "Światowid" na stałe wpisał się w krajobraz Elbląga, przyciągając kolejne pokolenia elblążan do kina, artystycznych imprez, wystaw, zajęć warsztatowych. Jak dobrze znasz historię tego centrum kultury? Sprawdź to w naszym quizie!
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 9/15

 • Quiz wiedzy o Bażantarni

  Quiz

  Ten quiz sprawdzi, czy często bywasz w Bażantarni.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 10/15

 • Quiz wiedzy o starówce

  Quiz

  Ten quiz sprawdzi, jak ważna jest dla Ciebie elbląska starówka
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 8/15

 • Quiz wiedzy o Olimpii Elbląg

  Quiz

  30 lipca piłkarze Olimpii Elbląg rozpoczną kolejny sezon w II lidze. Zanim jednak wybiegną na murawę, sprawdź, czy jesteś prawdziwym kibicem żółto-biało-niebieskich.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 12/15

 • Quiz wiedzy o portElu

  Quiz

  Ten quiz sprawdzi, jak bardzo uważnym jesteś Czytelnikiem portElu.
  Średnia prawidłowych odpowiedzi 10/15