UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Światowid
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2019

Sport

Olimpia

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Kultura

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

 • 2019-09-17 Jakub Żulczyk w Kostce

  Elbląg. Jakub Żulczyk w Kostce

  We wtorek, 17 września, o godz. 18 zapraszamy do filii nr 5 Kostka Biblioteki Elbląskiej na osiedlu Zawada na spotkanie z Jakubem Żulczykiem – autorem popularnych książek czytanych przez młodzież i dorosłych (dwie ostatnie to „Ślepnąc od świateł” i „Wzgórze psów”), współtwórcą serialu „Belfer” i współscenarzystą serialu do swojej książki „Ślepnąc od świateł”. Wstęp wolny.

 • 2019-09-17 Wieloslam, czyli pojedynek na wiersze

  Elbląg. Wieloslam, czyli pojedynek na wiersze

  Poetycka rywalizacja jest w pewien sposób wpisana w festiwalowy klimat. Daje okazję do zaprezentowania swojej twórczości zarówno tym, którzy piszą do szuflady, jak i tym, którzy są cenionymi twórcami. Slam pozwala im stanąć w szranki jak równy z równym. W tym swoistym poetyckim pojedynku decyzję, kto przejdzie dalej i kto ostatecznie wygra, podejmuje publiczność - czyli najbardziej obiektywny juror. Tu matematyka jest nieubłagana.Zapraszamy poetów i mistrzów improwizacji, a także tych, którzy chcą świetnie się bawić przy bardzo różnorodnej poezji. Jak to działa?

 • 2019-09-15 Nie dajmy się zaczarować

  Elbląg. Nie dajmy się zaczarować

  Jak niewiele potrzeba, by wzbudzić w społeczeństwie najgorsze instynkty i doprowadzić do pomówień i ataków wobec niewinnych osób? O tym mówi dramat „Czarownice z Salem”, którego premiera odbyła się w sobotę w Teatrze im. Aleksandra Sewruka. Dramat w sam raz na nasze czasy, mimo że mówi o wydarzeniach z XVII wieku. Zobacz zdjęcia.

 • 2019-09-14 Nieznane anegdoty o znanych artystach

  Elbląg. Nieznane anegdoty o znanych artystach

  Wiersz Jana Twardowskiego „Spieszmy się kochać ludzi” jest poświęcony... przyjaciółce poety Annie Kamieńskiej, która... zdecydowała się „poluźnić” ich wzajemną relację. To tylko jedna z anegdot, która na temat bohaterów swoich książek opowiedziała Magdalena Grzebałkowska na spotkaniu w Bibliotece Elbląskiej. Zobacz zdjęcia.

 • 2019-09-13 Nareszcie weekend: festiwal w Galerii EL, Magda Gessler i biegi

  Elbląg. Nareszcie weekend: festiwal w Galerii EL, Magda Gessler i biegi

  Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich dni roboczych... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicy.

 • 2019-09-13 Weź udział w warszatach literackich

  Elbląg. Weź udział w warszatach literackich

  W sobotę, 21 września od godz. 11 w Bibliotece Elbląskiej w ramach VII Festiwalu Literatury Wielorzecze odbędą się warsztaty literackie. Tak swoje pierwsze warsztaty wspomina Dominika Lewicka - Klucznik, elbląska polonistka, współorganizatorka festiwalu.

 • 2019-09-12 Wrzesień z klasykami – EOK rozpoczyna sezon

  Elbląg. Wrzesień z klasykami – EOK rozpoczyna sezon

  Niby kameralna, a jednak symfoniczna. Już 22 września elbląscy kameraliści zainaugurują sezon artystyczny 2019/2020 i uczynią to w wyjątkowym, bo poszerzonym, składzie. Skoro zaś, co dwie batuty, to nie jedna, nad przebiegiem koncertu będzie czuwał dyrygencki duet: Sabrina Stachel i Piotr Jędrzejczyk. Wisienką na smyczkowym torcie okaże się natomiast występ jednego z najwybitniejszych polskich wiolonczelistów, Macieja Kułakowskiego.

 • 2019-09-10 Kwartet, który nie zna granic – EOK z „Cup of time”

  Elbląg. Kwartet, który nie zna granic – EOK z „Cup of time”

  Gdy na scenie króluje jeden instrument, nikt nie ma wątpliwości, kto jest gwiazdą wieczoru. Co jednak, gdy kandydatów do scenicznego „tronu” jest kilku i to tak różnych, jak skrzypce, akordeon, altówka, flet i wiolonczela? Niezbędny jest arbiter w postaci dyrygenta – w tę rolę już 6 października, w Ratuszu Staromiejskim, wcieli się Jarosław Praszczałek. Pod jego batutą Elbląska Orkiestra Kameralna i jej goście zagrają, aż miło.

 • 2019-09-10 Spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską

  Elbląg. Spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską

  W środę, 11 września, o godz. 18 zapraszamy do sali kinowej Biblioteki Elbląskiej na spotkanie z reporterką Magdaleną Grzebałkowską, autorką bestsellerowych biografii: poety Jana Twardowskiego, rodziny malarza Zbigniewa Beksińskiego i kompozytora, muzyka jazzowego Krzysztofa Komedy. Wstęp wolny.

 • 2019-09-10 Pani dyrektor gra pierwsze skrzypce

  Elbląg. Pani dyrektor gra pierwsze skrzypce

  Kilka lat temu w wywiadzie dla portel.pl wyznała, że chciała zagrać melodię z filmu "Titanic" i dlatego rodzice postanowili wysłać ją do szkoły muzycznej. Dziś jest utytułowaną skrzypaczką, laureatką prestiżowych konkursów w kraju i zagranicą, ma na swoim koncie płytę. Z Elbląską Orkiestrą Kameralną związana od 2013 r., od sierpnia tego roku jest jej dyrektorem. Z Karoliną Nowotczyńską rozmawiamy o graniu i pracy za biurkiem.

 • 2019-09-09 Stań w szranki z ortografią!

  Elbląg. Stań w szranki z ortografią!

  Zasady ortograficzne w języku polskim i cały zestaw wyjątków od reguł spędzają sen z powiek niejednemu z nas... Mała czy wielka litera, z łącznikiem czy bez, „ch” czy „h”? Jeśli lubcie wyzwania - a ortografia to nie lada wyzwanie – weźcie udział w Dyktandach o tytuł "Najlepszego Warmińsko - Mazurskiego Ortografa 2019". Na konkurs ortograficzny zaprasza Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

 • 2019-09-09 W tym tygodniu portEl poleca: spotkanie z Grzebałkowską, Wydźwięki i Czarownice z Salem

  Elbląg. W tym tygodniu portEl poleca: spotkanie z Grzebałkowską, Wydźwięki i Czarownice z Salem

  Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

 • 2019-09-09 Brakująca połowa dziejów Anny Kowalczyk podczas Wielorzecza

  Elbląg. Brakująca połowa dziejów Anny Kowalczyk podczas Wielorzecza

  Elbląski Festiwal Literatury Wielorzecze to wydarzenie niezwykłe, na którym każdy miłośnik literatury znajdzie coś dla siebie. 22 września o godz. 11, w Hotelu Elbląg, odbędzie się spotkanie autorskie z Anną Kowalczyk, autorką "Brakującej połowy dziejów", pierwszej popularnonaukowej syntezy historii kobiet na ziemiach polskich od paleolitu do współczesności.

 • 2019-09-06 Szukamy wokalnych talentów

  Elbląg. Szukamy wokalnych talentów

  Twoje dziecko ciągle podśpiewuje refreny usłyszanych piosenek? Świetnie się przy tym bawi, a Tobie przez głowę przechodzi myśl, że może ma talent? Jeśli tak, to zapisz dziecko do sekcji wokalnej „Światowida”. Pierwszym krokiem są przesłuchania kwalifikacyjne, które odbędą się już w najbliższy poniedziałek i wtorek (9 i 10 września).

Google
 • 2019-09-17 Śpiewaj i czerp z tego radość!

  Elbląg. Śpiewaj i czerp z tego radość!

  Lubisz śpiewać, a przy tym dobrze się bawić? Chcesz rozwijać swoją pasję i poprawić swoje umiejętności wokalne? W takim razie nasze zajęcia są właśnie dla Ciebie!

 • 2019-09-17 Klasyka niekoniecznie poważna

  Elbląg. Klasyka niekoniecznie poważna

  Tramwaje. Biura. Szkoły. Niemal wszędzie stykamy się z muzyką klasyczną, która bynajmniej nie zawsze jest poważna. We wtorkowe przedpołudnie przekonali się o tym elblążanie, którzy zebrali się w Ratuszu Staromiejskim.

 • 2019-09-17 Flunk zagra w Elblągu

  Elbląg. Flunk zagra w Elblągu

  Legendarny norweski zespół w październiku wystąpi w pięciu polskich miastach. W Elblągu zagra 16 października o godz. 20 w Mjazzdze. Jako support zagra zjawiskowa Helaine Vis.

 • 2019-09-17 Michał Kowalonek i GNO - dwa koncerty w Galerii EL

  Elbląg. Michał Kowalonek i GNO - dwa koncerty w Galerii EL

  Centrum Sztuki Galeria EL stara się zapewnić możliwie dużo dobrych emocji miłośnikom sztuk wszelakich. W nadchodzący weekend fani muzyki mogą się nastawić na dwukrotną dawkę wrażeń koncertowych. W sobotę zagra tu Michał Kowalonek (Snowman, Myslovitz), a w niedzielę na mroczny jazz zaprasza Gdańsk Necropolitan Orchestra.

 • 2019-09-17 Poznaj średniowieczne tradycje

  Elbląg. Poznaj średniowieczne tradycje

  W czwartek, 19 września, o godz. 16.30 zapraszamy do sali „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej na wieczór tradycji będący kontynuacją wakacyjnych spotkań w ramach projektu „Rozsmakuj się w tradycji”. Pierwsze spotkanie poświęcone będzie tradycjom średniowiecza. Wstęp wolny.

 • 2019-09-17 „Gdańsk – portale i przedproża” - wernisaż wystawy

  Elbląg. „Gdańsk – portale i przedproża” - wernisaż wystawy

  W piątek, 20 września, o godz. 18 w filii nr 5 Kostka Biblioteki Elbląskiej na osiedlu Zawada odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej Lucyny Niepokorowicz pt. „Gdańsk – portale i przedproża”. Wstęp wolny.

 • 2019-09-16 Okładki płytowe Marka Karewicza

  Elbląg. Okładki płytowe Marka Karewicza

  Elbląska Galeria Fotografii zaprasza na wernisaż okładek płytowych Marka Karewicza. To w ostatnim czasie druga prezentacja dorobku artystycznego tego wspaniałego fotografika.

 • 2019-09-13 Maraton Naborowy już w ten weekend

  Elbląg. Maraton Naborowy już w ten weekend

  Szukasz najlepszej formy aktywności dla siebie albo dla swojego dziecka? Przyjdź na Maraton Naborowy i sprawdź ofertę Centrum Tańca „Promyk”. Wstęp jest bezpłatny.

 • 2019-09-12 Wyprawki czytelnicze dla dzieci urodzonych w latach 2013-2016

  Elbląg. Wyprawki czytelnicze dla dzieci urodzonych w latach 2013-2016

  Biblioteka Elbląska zaprasza do odbierania wyprawek czytelniczych w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Aby otrzymać wyprawkę, wystarczy odwiedzić dowolny dziecięcy oddział biblioteczny. Mały czytelnik znajdzie w niej książeczkę „Pierwsze czytanki dla...” i Kartę Małego Czytelnika. Niech Twoje dziecko wspólnie z Tobą rozpocznie niezwykłą przygodę, jaką jest czytanie książek. Zapraszamy!

 • 2019-09-12 Warsztaty plastyczne dla zapracowanych

  Elbląg. Warsztaty plastyczne dla zapracowanych

  Z myślą o tych, którzy chcą rozwijać swoje artystyczne pasje, ale są zbyt zajęci, aby móc regularnie przychodzić na cotygodniowe zajęcia, „Światowid” przygotował cykl popołudniowych warsztatów plastycznych „Trening kreatywności dla dorosłych i młodzieży”. Warsztaty te będą się odbywały jeden raz w miesiącu, a każde zajęcia będą poświęcone odrębnej technice z zakresu sztuk plastycznych.

 • 2019-09-11 Klub Książkowych Ludków zaprasza po wakacjach

  Elbląg. Klub Książkowych Ludków zaprasza po wakacjach

  Biblioteka Młodego Czytelnika „Bulaj” zaprasza w czwartek, 12 września, o godz. 11.00 dzieci w wieku 2-3 lat wraz z opiekunami na spotkanie w Klubie Książkowych Ludków inspirowane książką Erica Carle pt. „Bardzo głodna gąsienicą”. Wstęp wolny.

 • 2019-09-11 Fumez, czyli prawdziwy rock and roll

  Elbląg. Fumez, czyli prawdziwy rock and roll

  W piątek, 20 września o godz. 20 w Mjazzdze wystąpi zespół Fumez. Zespół powstał w 2015 roku w Elblągu. Ukoronowaniem dotychczasowej drogi zespołu jest wydanie EP-ki, która ujrzała światło dziennie w listopadzie 2016 r., a której producentem jest Jarek Turbiarz (Golden Life).

 • 2019-09-11 Michał Kowalonek zagra w Elblągu

  Elbląg. Michał Kowalonek zagra w Elblągu

  W sobotę, 21 września o godz. 20 w Galerii EL wystąpi Michał Kowalonek, lider poznańskiej grupy Snowman oraz dziecięcej formacji Lumikulu.

 • 2019-09-10 Spotkanie przy krośnie

  Elbląg. Spotkanie przy krośnie

  Jeszcze kilkadziesiąt lat temu tkanie było zajęciem powszechnym. Gospodynie tkały na własne potrzeby, a te zdolniejsze również dla mieszkańców okolicznych wsi i miast. Obecnie jest to bardzo rzadka umiejętność, stąd inicjatywa CSE „Światowid” polegająca na przeprowadzeniu warsztatów tkackich.

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Trodat
Pieczątki Firmowe
Reklama