Piątek 17-08-2018, imieniny Jacka, Julianny
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Światowid
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Olimpia

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Kultura

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

 • 2018-08-16 Pierwsza taka kompozycja… - EOK wkracza w nowy sezon

  Elbląg. Pierwsza taka kompozycja… - EOK wkracza w nowy sezon

  Czy wyobraźnia kompozytorska może mieć granice? Nikola Kołodziejczyk udowadnia, że nie i przygotował kompozycję, w ramach której po raz pierwszy znalazły się instrumenty smyczkowe, saksofon i młodszy brat akordeonu – bandoneon. Elbląscy melomani poznają brzmienie tego utworu już 29 września w sali koncertowej ZPSM. Prawykona go niezawodna Elbląska Orkiestra Kameralna, która tym samym zainauguruje swój 12. sezon artystyczny.

 • 2018-08-15 Dotykanie historii w nowoczesny sposób

  Elbląg. Dotykanie historii w nowoczesny sposób

  Hokus pokus, czary mary? W sumie tak to można ująć - czary na miarę XXI wieku. W Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu można dotknąć historii wkraczając do wirtualnego świata. Póki co, to faza testowa, ale już duże emocje budzi przebywanie w średniowiecznej szkolnej klasie czy przejażdżka autem Komnicka ulicami miasta z lat 30.

 • 2018-08-13 Publiczność dopisała, teraz ważne są głosy

  Elbląg. Publiczność dopisała, teraz ważne są głosy

  Muszla koncertowa w Bażantarni przez siedem kolejnych niedziel rozbrzmiewała muzyką, przyciągając tłumy elblążan. Aż szkoda, że to był już ostatni koncert tegorocznego Letniego Salonu Muzycznego. Fani imprezy już czekają na przyszłą edycję. Wszystkich, którym zależy, by muszla koncertowa odzyskała swoją świetność, zachęcamy do głosowania na jej remont w jesiennym budżecie obywatelskim. Zobacz zdjęcia z ostatniego koncertu.

 • 2018-08-11 Czas na herbatę (Historia jednego przedmiotu cz. 136)

  Elbląg. Czas na herbatę <em> (Historia jednego przedmiotu cz. 136) </em>

  Wspólnie z Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu prowadzimy cykl pn. "Historia jednego przedmiotu", w którym prezentujemy ciekawe eksponaty i ich historię. Przedmioty codziennego użytku odnalezione przez badaczy na ziemi (a czasem i w ziemi) elbląskiej przybliżą nam jej dawnych mieszkańców. Dziś będzie o czajniku.

 • 2018-08-10 Nareszcie weekend: Magic Malbork, Banda Czworga i mnóstwo sportu

  Elbląg. Nareszcie weekend: Magic Malbork, Banda Czworga i mnóstwo sportu

  Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich dni roboczych... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicy.

 • 2018-08-07 Nowe życie starodruków

  Elbląg. Nowe życie starodruków

  Podczas gdy jedni wypoczywają, inni ciężko pracują. Praca wre w Bibliotece Elbląskiej, gdzie konserwatorzy i studenci konserwacji zabytków nadają nowe życie starodrukom. Spuścizna po dawanych mieszkańcach Elbląga jest bardzo bogata. Odnowione zbiory zostaną przeniesione do klimatyzowanych pomieszczeń, spełniających najwyższe standardy bezpieczeństwa. Zobacz zdjęcia.

 • 2018-08-07 Spotkanie z klasykami przy wtórze bandoneonu

  Elbląg. Spotkanie z klasykami przy wtórze bandoneonu

  Nowy sezon artystyczny to nowe wyzwania, a pierwsze z nich czeka Elbląską Orkiestrę Kameralną już 29 września. Nasi kameraliści wystąpią bowiem w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych wspólnie z Pawłem Gusnarem i Rafałem Grząką. Dołączy do nich duet dyrygentów: laureat dwóch Fryderyków Nikola Kołodziejczyk i Paulina Skoczyk, która już kilkakrotnie występowała z EOK.

 • 2018-08-06 W tym tygodniu portEl poleca: Bandę Czworga, Magic Malbork i zawody motocrossowe

  Elbląg. W tym tygodniu portEl poleca: Bandę Czworga, Magic Malbork i zawody motocrossowe

  Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

 • 2018-08-06 Morski powiew lasu w Bażantarni

  Elbląg. Morski powiew lasu w Bażantarni

  To ostatni już koncert „XXI Letniego Salonu Muzycznego Bażantarnia 2018”, na który zaprasza Elbląskie Towarzystwo Kulturalne. W najbliższą niedzielę, 12 sierpnia o godz. 17 w muszli koncertowej wystąpi „Banda Czworga”.

 • 2018-08-05 "Z wiatrem..." o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim

  Elbląg. "Z wiatrem..." o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim

  Na początek "Hymn wieczorów miejskich", które już wkrótce zamieniły się w koszmar okupacyjny. Poezję Krzysztofa Kamila Baczyńskiego wyśpiewał dziś (5 sierpnia) podczas XXI Letniego Salonu Muzycznego w Bażantarni, Sławomir Zygmunt. Popołudnie "Z wiatrem..." było szczególnym upamiętnieniem rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i rocznicy tragicznej śmierci poety - powstańca. Zobacz zdjęcia.

 • 2018-08-04 Szklanka z emblematem (Historia jednego przedmiotu cz. 135)

  Elbląg. Szklanka z emblematem <em> (Historia jednego przedmiotu cz. 135) </em>

  Wspólnie z Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu prowadzimy cykl pn. "Historia jednego przedmiotu", w którym prezentujemy ciekawe eksponaty i ich historię. Przedmioty codziennego użytku odnalezione przez badaczy na ziemi (a czasem i w ziemi) elbląskiej przybliżą nam jej dawnych mieszkańców. Dziś będzie o wyjątkowej szklance.

 • 2018-08-03 Nareszcie weekend: turniej piłki plażowej i targi pszczelarskie

  Elbląg. Nareszcie weekend: turniej piłki plażowej i targi pszczelarskie

  Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich dni roboczych... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicy.

Google
Rek
 • 2018-08-16 Młynary zapraszają na plener

  Elbląg. Młynary zapraszają na plener

  Już w sobotę, 18 sierpnia, zapraszamy wszystkich miłośników sztuki na uroczyste otwarcie XX Międzynarodowego Pleneru Malarsko-Rzeźbiarskiego ,,Bliżej Natury" organizowanego przez Ośrodek Kultury w Młynarach i Stowarzyszenie Przyjaciół Młynar.

 • 2018-08-13 Jam wraca do Krypty

  Elbląg. Jam wraca do Krypty

  Po chwilowej przerwie Klub Środowisk Twórczych Krypta zaprasza we wtorek (14 sierpnia) na sesję jazzową.

 • 2018-08-10 Weekend z Latem w formie

  Elbląg. Weekend z Latem w formie

  W weekend w Elblągu odbędą się kolejne imprezy z cyklu "Lato w formie". Zaczynamy jak zwykle w sobotę o 10 spacerem z przewodnikiem". Tym razem Bartosz Skop poprowadzi wycieczkę pod hasłem "W duchu średniowiecza". Zbiórka: przy kościele Bożego Ciała.

 • 2018-08-08 Ewidentnie ważne

  Elbląg. Ewidentnie ważne

  W trosce o dziedzictwo kulturowe, jego udokumentowanie i upowszechnianie kolejne działania podejmują Stowarzyszenie Jantar i Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” – tym razem wraz z wolontariuszami zajmą się inwentaryzacją ewangelickiego cmentarza w Pasymiu, dzieląc się wiedzą na temat skaningu, fotografii i fotogrametrii.

 • 2018-08-08 Elbląska Encyklopedia Muzyczna drukiem

  Elbląg. Elbląska Encyklopedia Muzyczna drukiem

  W sierpniu ukazało się, tym razem w wersji papierowej, piąte wydanie „Elbląskiej Encyklopedii Muzycznej” opublikowane przez Elbląskie Archiwum Muzyczne. Publikacja ma za zadanie ocalić od zapomnienia lokalnych muzyków oraz animatorów i poprzez działania sympatyków idei utrwalić lokalne dziedzictwo kulturowe dla następnych pokoleń.

 • 2018-08-07 Kolej na kino w parku

  Elbląg. Kolej na kino w parku

  Kino Światowid zaprasza na letnie pokazy filmowe w parkach. Pierwsza projekcja odbędzie się w sobotę, 11 sierpnia o godz. 20:30 w parku Dolinka.

 • 2018-08-06 Dożynki Literackie na 4/4

  Elbląg. Dożynki Literackie na 4/4

  Skoro czas żniw i pogoda aż za bardzo rozpieszcza, warto schować się w przyjemnych piwnicznych klimatach i posłuchać poezji oraz miło spędzić czas. Stowarzyszenie Alternatywni i Teatr im. Aleksandra Sewruka zapraszają na wyjątkowo letnią Elbląską Scenę Literacką 9 sierpnia o godz. 19 w restauracji Przy Bramie.

 • 2018-08-03 "VI Barykada 44" w tym roku kameralnie

  Elbląg. "VI Barykada 44" w tym roku kameralnie

  W dniach 1 sierpnia - 2 października 2018 roku Międzyszkolne Koło Historyczne podejmie szereg działań upamiętniających Powstanie Warszawskie. Na terenie Starego Miasta w Elblągu będzie się dużo działo. Tym razem jednak kameralnie. Wielkiej inscenizacji, takiej, jak do tej pory, nie będzie. Za to szereg małych działań.

 • 2018-08-01 Cybermamy rozmawiają

  Elbląg. Cybermamy rozmawiają

  Cyberiada/filia nr 7 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Hetmańskiej zaprasza w czwartek, 2 sierpnia o godz. 11.00 na pierwsze spotkanie Klubu dyskusyjnego dla mam i przyszłych mam „Cybermamy”. Wstęp wolny.

 • 2018-07-31 O ziołach w literaturze

  Elbląg. O ziołach w literaturze

  W czwartek, 2 sierpnia o godz. 11 w ramach letniego cyklu „Ziołowe lato w bibliotece” zapraszamy do Biblioteki Elbląskiej na wykład Jana Brzozeckiego pt. „Zioła w literaturze”. Wstęp wolny.

 • 2018-07-30 Amerykański chór mennonitów w Elblągu

  Elbląg. Amerykański chór mennonitów w Elblągu

  Zbór kościoła chrześcijan baptystów zaprasza na występ amerykańskiego chóru mennonitów "The Hope Singers". Odbędzie się on 4 sierpnia o godz. 18. Wstęp wolny.

 • 2018-07-30 Strona pełna skarbów

  Elbląg. Strona pełna skarbów

  Obrazy, rzeźby ludowe, żuławskie skrzynie – to tematy, które ostatnio zajmują Regionalną Pracownię Digitalizacji. Na stronie cyfrowewm.pl pojawiły się kolejne obiekty z cyklu „STARocie? Skarby z prywatnych kolekcji”, z Muzeum Archeologiczno-Historycznego, a już wkrótce również z Muzeum Warmii i Mazur.

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z motoryzacją
Fototapety do salonu
Fototapety fashion z modą
Fototapeta fizelinowa, laminowana 148x260 cm - Wodosp
Reklama