Poniedziałek 17-12-2018, imieniny Łazarza, Floriana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek
Światowid
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Olimpia

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Kultura

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

 • 2018-12-17 W pracowni artysty, czyli za "Kulisami"

  Elbląg. W pracowni artysty, czyli za "Kulisami"

  - Nie mam czegoś takiego, że chcę coś konkretnego przekazać. Nie mam takich zapędów, by umoralniać, mówić komuś na co ma patrzeć, jak ma żyć - mówi Marcin Kozłowski, artysta, którego prace pod wspólną nazwą "Kulisy" można oglądać w Galerii EL. - U mnie przebiega to mniej więcej tak, że zajmuję się czymś, co na jakimś etapie mnie interesuje i zakładam, że gdzieś może to zadziałać na osoby o podobnej wrażliwości i jeśli tutaj nastąpi jakaś wymiana myśli, to mnie to w zupełności satysfakcjonuje. Zaglądamy do jego pracowni.

 • 2018-12-16 Weekend pod znakiem baletu

  Elbląg. Weekend pod znakiem baletu

  Już po raz szósty do Elbląga przyjechali najzdolniejsi młodzi tancerze, by wziąć udział w międzynarodowym Konkursie Sztuki Baletowej. Na scenie Teatru im. Sewruka zaprezentowało się w sobotę i niedzielę około 500 osób z 25 miast Polski i z zagranicy. Zobacz więcej zdjęć.

 • 2018-12-15 Misternie zdobione odważniki czy wikińskie pieniądze (Historia jednego przedmiotu cz. 154)

  Elbląg. Misternie zdobione odważniki czy wikińskie pieniądze <em> (Historia jednego przedmiotu cz. 154) </em>

  Wspólnie z Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu prowadzimy cykl pn. "Historia jednego przedmiotu", w którym prezentujemy ciekawe eksponaty i ich historię. Przedmioty codziennego użytku odnalezione przez badaczy na ziemi (a czasem i w ziemi) elbląskiej przybliżą nam jej dawnych mieszkańców. Dziś będzie o pieniądzach, ale tym razem wikińskich.

 • 2018-12-14 Nareszcie weekend: Świąteczne Spotkania Elblążan, balet i kolarstwo

  Elbląg. Nareszcie weekend: Świąteczne Spotkania Elblążan, balet i kolarstwo

  Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich dni roboczych... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicy.

 • 2018-12-14 Międzynarodowy Konkurs Sztuki Baletowej w Elblągu

  Elbląg. Międzynarodowy Konkurs Sztuki Baletowej w Elblągu

  Już w najbliższy weekend 15 – 16 grudnia 2018 w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu odbędzie się VI Konkurs Sztuki Baletowej o randze międzynarodowej organizowany przez Stowarzyszenie Broadway w Elblągu.

 • 2018-12-13 Ratusz Staromiejski wypełniony kolędami

  Elbląg. Ratusz Staromiejski wypełniony kolędami

  Elbląska Orkiestra Kameralna, pod batutą maestro Janusza Stokłosy, wydobywa dziś (13 grudnia) w Ratuszu Staromiejskim ze swoich smyczków, to, co najpiękniejsze w polskich kolędach i pastorałkach. Do kameralistów dołączyli też tak uznani artyści jak: Natalia Nykiel, trio Tre Voci, Aga Zaryan, Dominika Gawęda, Paweł Rurak-Sokal, Grzegorz Hyży, Katarzyna Cerekwicka i Chór Artos. Zobacz zdjęcia.

 • 2018-12-13 Rozmowy elblążanek przy kawie

  Elbląg. Rozmowy elblążanek przy kawie

  O feminizmie, równouprawieniu, polskim Elblągu i niemieckim Elbingu. Agnieszka Kopczyńska porozmawiała z ośmioma kobietami, których łączy związek z naszym miastem. Wyszła z tego książka będąca zapisem rozmowy tytułowych „Elblążanek” przy wirtualnej kawie.

 • 2018-12-13 Średniowieczna kolekcja z Warmii i Mazur

  Elbląg. Średniowieczna kolekcja z Warmii i Mazur

  Regionalna Pracownia Digitalizacji w Elblągu realizuje dwuletni projekt, dzięki któremu zdigitalizowane zostaną średniowieczne eksponaty z ośmiu regionalnych muzeów. Powstanie wirtualna kolekcja z terenu Warmii i Mazur.

 • 2018-12-12 Po ścieżce śladem zabytków

  Elbląg. Po ścieżce śladem zabytków

  Trzy ścieżki dydaktyczne na terenie Elblaga chcą wytyczyć miejscy urzędnicy. Elblążanie i turyści mogliby zwiedzać nasze miasto śladem form przestrzennych, zabytków Starego Miasta i elbląskich parków. Nie ma na razie jednak chętnych firm, które dostarczyłyby oznakowanie ścieżek. 

 • 2018-12-12 Wirtualnie po Kanale Elbląskim

  Elbląg. Wirtualnie po Kanale Elbląskim

  Unikatowy na skalę światową zabytek techniki, odwiedzany przez tysiące turystów z kraju i z zagranicy zostanie zdigitalizowany. Już w przyszłym roku w podróż Kanałem Elbląskim będzie się można wybrać wirtualnie, a w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, dzięki rozszerzonej rzeczywistości, będzie można wejść do maszynowni i samodzielnie przeprowadzić śluzowania statku.

 • 2018-12-10 W tym tygodniu portEl poleca: Świąteczne Spotkania, Balet i Elblążanki

  Elbląg. W tym tygodniu portEl poleca: Świąteczne Spotkania, Balet i Elblążanki

  Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

 • 2018-12-08 Pieniądz zastępczy (Historia jednego przedmiotu cz. 153)

  Elbląg. Pieniądz zastępczy <em> (Historia jednego przedmiotu cz. 153) </em>

  Wspólnie z Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu prowadzimy cykl pn. "Historia jednego przedmiotu", w którym prezentujemy ciekawe eksponaty i ich historię. Przedmioty codziennego użytku odnalezione przez badaczy na ziemi (a czasem i w ziemi) elbląskiej przybliżą nam jej dawnych mieszkańców. Dziś będzie o pieniądzach.

 • 2018-12-07 Seniorzy przygotowują się do świąt

  Elbląg. Seniorzy przygotowują się do świąt

  Występy taneczne i teatralne, pokaz makijażu, a oprócz tego prelekcja na temat oszustw na seniorach. To wszystko czekało na seniorów (i nie tylko) w CSE Światowid podczas tegorocznych Targów Seniora. Zobacz zdjęcia.

 • 2018-12-07 Nareszcie weekend: Bieg Mikołajkowy, Sztukaterria i turniej z Michalczewskim

  Elbląg. Nareszcie weekend: Bieg Mikołajkowy, Sztukaterria i turniej z Michalczewskim

  Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich dni roboczych... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicy.

Google
 • 2018-12-17 Ostatni jam w tym roku

  Elbląg. Ostatni jam w tym roku

  We wtorek, 18 grudnia, Klub Środowisk Twórczych Krypta zaprasza na ostatnią w tym roku jam session. Głównym gościem będzie Piotr Jankowski, który razem z Maciejem Sikałą i Mariuszem Bogdanowiczem współtworzył trójmiejskie środowisko jazzowe w już w latach 70. i 80.

 • 2018-12-14 "W niedzielę po kościele", czyli wernisaż w Młynarach

  Elbląg. "W niedzielę po kościele", czyli wernisaż w Młynarach

  Ośrodek Kultury w Młynarach zaprasza miłośników sztuki na wystawę Mirosława i Grzegorza Dziewiałtowiczów pt. "W niedzielę po kościele. Powrót syna marnotrawnego", która odbędzie się 16 grudnia o godz. 13 w sali Ośrodka Kultury w Młynarach przy ul. Dworcowej 10. Wstęp wolny.

 • 2018-12-14 Krecik szykuje święta

  Elbląg. Krecik szykuje święta

  Filia nr 1 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Brzeskiej zaprasza w środę, 19 grudnia, o godz.12 dzieci 3-4-letnie wraz z rodzicami/opiekunami na spotkanie w „Klubie Małych Pszczółek”, podczas którego uczestnicy poznają historię z książki „Krecik i Boże Narodzenie”. Wstęp wolny.

 • 2018-12-14 Wernisaż uczennic Liceum Plastycznego

  Elbląg. Wernisaż uczennic Liceum Plastycznego

  Filia nr 6 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Słonecznej zaprasza we wtorek, 18 grudnia, o godz. 16 na wernisaż wystawy pt. „Rysunek i Malarstwo” autorstwa uczennic Liceum Plastycznego w Elblągu: Anny Capek i Wiktorii Łopatto. Wstęp wolny.

 • 2018-12-13 Nie przegap ostatnich w tym roku Scen przy stoliku

  Elbląg. Nie przegap ostatnich w tym roku Scen przy stoliku

  Adonis ma gościa, Słoń i Akompaniator – to ostatnie w tym roku tytuły, które pojawią się na Scenie przy stoliku. Adonis ma gościa (Fred Apke) to historia papugi i wrony, które niespodziewanie spotykają się w jednej klatce. Ich spotkanie będzie okazją do odpowiedzenia sobie na pytanie, czym jest wolność.

 • 2018-12-12 Ferie zimowe dla najmłodszych

  Elbląg. Ferie zimowe dla najmłodszych

  Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu proponuje twórcze ferie zimowe. Rodzice już mogą zapisywać dzieci na „Zimowe zabawy artystyczne”.

 • 2018-12-12 Edukacja muzyczna w świątecznym nastroju – EOK w Braniewie i Pasłęku

  Elbląg. Edukacja muzyczna w świątecznym nastroju – EOK w Braniewie i Pasłęku

  Koncertami edukacyjnymi w Pasłęku i Braniewie Elbląska Orkiestra Kameralna zakończyła III edycję projektu „Muzyka dla ucha malucha”. 7 grudnia zaprzyjaźniona z Orkiestrą Aurelia Luśnia i jej zespół pojawili się w Braniewskim Centrum Kultury, dzięki czemu piątkowe przedpołudnie upłynęło tam pod znakiem piosenek z najpopularniejszych produkcji Disneya.

 • 2018-12-12 Elblążanki Agnieszki Kopczyńskiej – promocja książki

  Elbląg. Elblążanki Agnieszki Kopczyńskiej – promocja książki

  Stowarzyszenie „Alternatywni” oraz Biblioteka Elbląska zapraszają w środę, 12 grudnia, o godz. 18 do sali „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej na spotkanie promujące debiutancką książkę Agnieszki Kopczyńskiej „Elblążanki”. O czym będzie? O Elbingu/Elblągu, kobietach, równouprawnieniu, wychowaniu i oczywiście historii. Wstęp wolny.

 • 2018-12-10 Krypta zaprasza na jazz

  Elbląg. Krypta zaprasza  na jazz

  Klub Środowisk Twórczych Krypta zaprasza we wtorek (11 grudnia) na przedostatnią sesję jazzową w tym roku. Ponownie, na życzenie bywalców, zagra kwintet z gościem z Malty, gitarzystą Glenem Montanaro.

 • 2018-12-10 Przygotowania do wizyty Świętego Mikołaja

  Elbląg. Przygotowania do wizyty Świętego Mikołaja

  Filia nr 5 „Kostka” Biblioteki Elbląskiej na osiedlu Zawada zaprasza w czwartek, 13 grudnia, o godz. 17 dzieci w wieku 4-6 lat z rodzicami/opiekunami na spotkanie z cyklu „Bajkowa wyspa” zainspirowane książką „Święta Tupcia Chrupcia”. Wstęp wolny.

 • 2018-12-09 Nagroda dla aktorów z Kamionka Wielkiego

  Elbląg. Nagroda dla aktorów z Kamionka Wielkiego

  Drugą nagrodę i wyróżnienie specjalne za wrażenia artystyczne otrzymała Grupa Teatralna działająca przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. Sukces przyniósł spektakl "Desiderata", który pokazali na XXIII Ogólnopolskiej Scenie Prezentacji Artystycznych Realizacji „OSPAR 2018”.

 • 2018-12-07 Ceramiony rozstrzygnięte

  Elbląg. Ceramiony rozstrzygnięte

  Anna Iwańczuk i Sylwia Skowronek zajęły pierwsze miejsce w XIX edycji konkursu „Ceramiony”. Uroczyste wręczenie nagród wraz z wernisażem pokonkursowej wystawy odbędzie się 10 grudnia w Galerii Nobilis w CSE Światowid.

 • 2018-12-06 Mikołajki według Elbląskiej Orkiestry Kameralnej

  Elbląg. Mikołajki według Elbląskiej Orkiestry Kameralnej

  Najmłodsi elblążanie spędzili Mikołajki tanecznie, śpiewająco i... skacząco. Zadbała o to Elbląska Orkiestra Kameralna, która zaprosiła małych melomanów do udziału w kolejnych koncertach edukacyjnych z cyklu „Muzyka dla ucha malucha III”.

 • 2018-12-05 Historia gałgankowej Balbisi: warsztaty krawieckie

  Elbląg. Historia gałgankowej Balbisi: warsztaty krawieckie

  Biblioteka Młodego Czytelnika „Bulaj” zaprasza w sobotę, 8 grudnia, o godz. 12.00 dzieci z rodzicami/dziadkami/opiekunami na warsztaty krawiecki inspirowane „Historią gałgankowej Balbisi” Janiny Broniewskiej (książki z 1936 r.), które poprowadzi Monika Grzelka ze Szwalni Malucha. Wstęp wolny.

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety fashion z modą
Obrazy na alupanelu
Fototapety z tańcem
Fototapety ze sportami
Reklama