Wtorek 19-03-2019, imieniny Józefa, Bogdana
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Światowid
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Olimpia

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Kultura

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

 • 2019-03-19 Wiolonczela z charakterem

  Elbląg. Wiolonczela z charakterem

  Z wiolonczelą u boku, smyczkiem w ręku i w otoczeniu Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. W takich okolicznościach Yibai Chen wzniesie się na Himalaje wiolonczelistyki, co nastąpi 4 kwietnia w sali koncertowej ZPSM. Wszystko w ramach Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Smyczkowych.

 • 2019-03-18 W tym tygodniu portEl poleca: czy to jest kochanie, EOK i łyżwiarstwo

  Elbląg. W tym tygodniu portEl poleca: czy to jest kochanie, EOK i łyżwiarstwo

  Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

 • 2019-03-17 Muzyczna rozmowa przy skrzypcach, wiolonczeli i fortepianie

  Elbląg. Muzyczna rozmowa przy skrzypcach, wiolonczeli i fortepianie

  Młodzi, zdolni, pracowici, a jak pięknie grają... Tak w wielkim skrócie można opisać dzisiejszy koncert, który odbył się w Ratuszu Staromiejskim. Paula Press, Magdalena Bojanowicz i Radosław Kurek wciągnęli elbląską publiczność w muzyczny dialog pomiędzy swoimi instrumentami. Zobacz zdjęcia.

 • 2019-03-16 Ulice średniowiecznego Elbląga (Historia jednego przedmiotu cz. 167)

  Elbląg. Ulice średniowiecznego Elbląga <em> (Historia jednego przedmiotu cz. 167) </em>

  Wspólnie z Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu prowadzimy cykl pn. "Historia jednego przedmiotu", w którym prezentujemy ciekawe eksponaty i ich historię. Przedmioty codziennego użytku odnalezione przez badaczy na ziemi (a czasem i w ziemi) elbląskiej przybliżą nam jej dawnych mieszkańców. Dziś będzie bardzo nietypowo, bo przejdziemy się ulicami średniowiecznego Elbląga.

 • 2019-03-15 Nareszcie weekend: EOK i inne koncerty

  Elbląg. Nareszcie weekend: EOK i inne koncerty

  Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich dni roboczych... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicy.

 • 2019-03-13 Elbląski epizod pani Zofii

  Elbląg. Elbląski epizod pani Zofii

  W 1960 r. została zaangażowana przez dyrektora Aleksandra Sewruka do roli Rozyny w „Cyruliku sewilskim”. - To było bardzo fajne przedstawienie - wspominała w wywiadach po latach. Dobrze wspominała i cały sezon pracy w Teatrze im. Stefana Jaracza Olsztyn - Elbląg. W naszym mieście też grała. Aktorka Zofia Czerwińska zmarła w wieku 85 lat.

 • 2019-03-12 Światowid zaprasza na przesłuchania

  Elbląg. Światowid zaprasza na przesłuchania

  Podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?” przed jury prezentują się recytatorzy oraz wykonawcy piosenki poetyckiej. Wstęp na przesłuchania jest otwarty dla publiczności.

 • 2019-03-11 W tygodniu portEl poleca: koncert EOK i jazz

  Elbląg. W tygodniu portEl poleca: koncert EOK i jazz

  Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

 • 2019-03-11 Smyczkowa klasyka w wirtuozerskim wydaniu

  Elbląg. Smyczkowa klasyka w wirtuozerskim wydaniu

  Muzyczna burza uczuć czeka elbląskich melomanów już 4 kwietnia w Sali Koncertowej ZPSM. Elbląscy kameraliści i Yibai Chen - laureat III nagrody Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego - przekonają nas wówczas, że nie ma emocji, których nie można by wyrazić w języku instrumentów smyczkowych. Uczynią to za sprawą utworów, które wyszły spod pióra mistrzów tej miary, co Wolfgang Amadeusz Mozart czy Dmitrij Szostakowicz.

 • 2019-03-09 Ogrzewacz do pościeli (Historia jednego przedmiotu cz. 166)

  Elbląg. Ogrzewacz do pościeli <em> (Historia jednego przedmiotu cz. 166) </em>

  Wspólnie z Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu prowadzimy cykl pn. "Historia jednego przedmiotu", w którym prezentujemy ciekawe eksponaty i ich historię. Przedmioty codziennego użytku odnalezione przez badaczy na ziemi (a czasem i w ziemi) elbląskiej przybliżą nam jej dawnych mieszkańców. Dziś będzie o ogrzewaczu do pościeli, który zapewniał trochę upragnionego ciepła w długie i zimne noce.

 • 2019-03-08 Nareszcie weekend: brydż, piknik NATO, wybory miss i mistera i półmaraton

  Elbląg. Nareszcie weekend: brydż, piknik NATO, wybory miss i mistera i półmaraton

  Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich dni roboczych... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicy.

 • 2019-03-07 Miesiąc kobiet z EOK

  Elbląg. Miesiąc kobiet z EOK

  Nic nie wyraża miłości tak pięknie, jak muzyka, a szczególnie muzyka płynąca spod instrumentów smyczkowych. Tę prawdę Elbląska Orkiestra Kameralna potwierdzi niebawem dwoma koncertami i nieprzypadkowo uczyni to w marcu – miesiącu kobiecym, jak żaden inny.

 • 2019-03-06 Będą recytować i śpiewać o miłości

  Elbląg. Będą recytować i śpiewać o miłości

  Znamy listę osób zakwalifikowanych do udziału w prezentacjach konkursowych XXIII Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?”. W kategorii piosenka poetycka zobaczymy 23 występy (w tym duety i trio), natomiast w kategorii recytacji zaplanowano 24 prezentacje. Festiwal odbędzie się w dniach 23-24 marca.

 • 2019-03-04 Sonatowa uczta spod smyczków

  Elbląg. Sonatowa uczta spod smyczków

  Lekkość. Liryzm. Wdzięk. Te trzy słowa najlepiej oddają istotę utworów, które w marcu i kwietniu zabrzmią w Ratuszu Staromiejskim. Mowa o sonatach Gioacchino Rossiniego – XIX-wiecznego włoskiego mistrza partytury, który mawiał że „muzyka jest rodzajem harmonijnego języka”.

Google
 • 2019-03-19 Zbliża się Wielkanocny Jarmark Sztuki Ludowej

  Elbląg. Zbliża się Wielkanocny Jarmark Sztuki Ludowej

  Znowu zapachnie jedzeniem i znowu oko będzie można nacieszyć wielkanocnymi przedmiotami, ręcznie wykonanymi przez lokalnych artystów. W Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu trwają przygotowania do Wielkanocnego Jarmarku Sztuki Ludowej. Jarmark, który wzbudza niesłabnące zainteresowanie, odbędzie się 14 kwietnia. Mogą zgłaszać się chętni wystawcy.

 • 2019-03-19 Zaszaleć czy oszaleć

  Elbląg. Zaszaleć czy oszaleć

  Galeria Filar Sztuki działająca przy Bibliotece Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu zaprasza na wystawę prac (9 plakatów do dramatów) autorstwa Marty Tyszkowskiej zatytułowanej „Zaszaleć czy oszaleć”.

 • 2019-03-19 Nauka liczenia w Klubie Książkowych Ludków

  Elbląg. Nauka liczenia w Klubie Książkowych Ludków

  Biblioteka Młodego Czytelnika „Bulaj” przy ul. Zamkowej zaprasza w czwartek, 21 marca, o godz. 11 dzieci w wieku 2-3 lata wraz z opiekunami na spotkanie w Klubie Książkowych Ludków inspirowane książką Guido van Genechtena „Mała biała rybka liczy do 11”. Wstęp wolny.

 • 2019-03-19 Ewa Lenarczyk o swojej najnowszej książce

  Elbląg. Ewa Lenarczyk o swojej najnowszej książce

  Filia nr 6 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Słonecznej zaprasza w czwartek, 21 marca, godz. 17.00 na spotkanie autorskie z Ewą Lenarczyk wokół książki „Pod innym niebem”. Wstęp wolny.

 • 2019-03-19 Bedą wspieriać osoby niepełnosprawne

  Elbląg. Bedą wspieriać osoby niepełnosprawne

  - Misją, która nas napędza, to chęć podniesienia jakości życia osób z niepełnosprawnościami, a żeby to osiągnąć, chcemy wymienić się doświadczeniami i poznać dobre praktyki – mówi Teresa Miłoszewska z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, pomysłodawczyni i koordynatorka projektu pn. „Siła wsparcia/Strength of suport”.

 • 2019-03-18 Wiosenne origami

  Elbląg. Wiosenne origami

  Filia nr 4 Biblioteki Elbląskiej na osiedlu Nad Jarem zaprasza w czwartek, 21 marca, o godz. 15.30 na zajęcia dla dzieci w cyklu „Kolorowa biblioteka”. Będzie można nauczyć się techniki origami płaskiego z koła. Obowiązują zapisy.

 • 2019-03-18 „Bajkowa wyspa” o uczuciach

  Elbląg. „Bajkowa wyspa” o uczuciach

  Filia nr 5 „Kostka” Biblioteki Elbląskiej na osiedlu Zawada zaprasza w czwartek, 21 marca, o godz. 17.00 dzieci w wieku 4-6 lat z rodzicami/opiekunami na spotkanie z cyklu „Bajkowa wyspa” zainspirowane książeczką pt. „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham, kiedy jest wiosna” Sama McBratney'a. Wstęp wony.

 • 2019-03-18 Elblążanie na podium

  Elbląg. Elblążanie na podium

  W miniony weekend tancerze z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar wzięli udział w dwóch turniejach. Efektem ich zmagań są miejsca na podium i wyższa klasa taneczna.

 • 2019-03-15 Niezwykły koncert w szkole muzycznej

  Elbląg. Niezwykły koncert w szkole muzycznej

  Dyrektor ZPSM w Elblągu zaprasza na uroczysty koncert na 200–lecie urodzin Stanisława Moniuszki, który odbędzie się w dniu 23 marca o godz. 17 w sali koncertowej szkoły przy ul. Traugutta.

 • 2019-03-15 O Armii Radzieckiej w Polsce

  Elbląg. O Armii Radzieckiej w Polsce

  #czytElnia to cykl spotkań autorskich, które będą odbywały się w Bibliotece Elbląskiej przez cały rok. Gośćmi pierwszego spotkania będą: Julia Wizowska i Grzegorz Szymanik – autorzy książki „Długi taniec za kurtyną. Pół wieku Armii Radzieckiej w Polsce”. Zapraszamy w poniedziałek, 18 marca o godz. 18 do sali kinowej biblioteki (ul. św. Ducha 3-7). Wstęp wolny.

 • 2019-03-14 Solowa wirtuozeria Karoliny Nowotczyńskiej

  Elbląg. Solowa wirtuozeria Karoliny Nowotczyńskiej

  Powiedzieć, że Karolina Nowotczyńska rozwija karierę solową to za mało. Koncertmistrzyni Elbląskiej Orkiestry Kameralnej rozwija ją ze znakomitym skutkiem, o czym przekonamy się wkrótce w Operze Bałtyckiej. Solistka uświetni bowiem swoją grą operę Thais Julesa Masseneta.

 • 2019-03-13 Młodość wolna od tytoniu - weź udział w konkursie

  Elbląg. Młodość wolna od tytoniu - weź udział w konkursie

  „Młodość wolna od tytoniu” to tytuł konkursu, który organizowany jest z myślą o dzieciach i młodzieży z Elbląga oraz powiatu elbląskiego. Zadaniem konkursowym jest stworzenie plakatu o tematyce antynikotynowej.

 • 2019-03-12 Elbląska Orkiestra Kameralna na wiosnę

  Elbląg. Elbląska Orkiestra Kameralna na wiosnę

  Przepis na zainteresowanie młodych elblążan muzyką klasyczną? Nazywa się Filharmonia/ostrożnie, wciąga!!! i jest od trzech lat realizowany przez Elbląską Orkiestrę Kameralną. Liryzm doprawiony nutą elegancji i szczyptą humoru, podany w iście wirtuozerskim wykonaniu – taka muzyczna uczta przyciągnie nawet najbardziej muzykooporną młodzież.

 • 2019-03-12 Fascynacje Ewy Boguckiej-Pudlis

  Elbląg. Fascynacje Ewy Boguckiej-Pudlis

  Galeria Art Miś zaprasza na wernisaż wystawy Ewy Boguckiej Pudlis pt ”Fascynacje”, który odbędzie się 20 marca o godz.17 przy ul.Fabrycznej 22.

To kupisz w pasażu portElu

Naszywka HERB ELBLĄGA
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Naszywki
Ręcznik z haftem
Reklama