UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Światowid
Pocztówka z Ameryki Łacińskiej w Galerii EL

Pocztówka z Ameryki Łacińskiej w Galerii EL

2020-05-21 10:49

Kolejne wydarzenie online proponuje dziś (21 maja) Centrum Sztuki Galeria EL. Chodzi o wernisaż wystawy Videoart: Pocztówka z Ameryki Łacińskiej.

Biblioteka digitalizuje zbiory medyczne

Biblioteka digitalizuje zbiory medyczne

2020-05-21 10:00

W Bibliotece Elbląskiej kończą się prace związane z realizacją projektu „Digitalizacja, opracowanie i udostępnianie starodruków Biblioteki Elbląskiej”, w ramach którego w okresie 2019–2020 wyselekcjonowane zbiory elbląskiej książnicy wchodzące w skład Narodowego Zasobu Bibliotecznego zostały zeskanowane, opracowane, zarchiwizowane i udostępnione na stronie Elbląskiej Biblioteki Cyfrowej w domenie publicznej. Wśród zbiorów znajdują się m.in. druki medyczne, stanowiące przegląd wiedzy i osiągnięć medyków z okresu XVI–XVIII wieku.

EOK, czyli historia jak z nut

EOK, czyli historia jak z nut

2020-05-20 21:44

W walce z takim przeciwnikiem jak koronawirus wszelkie środki są dozwolone. W tym muzyczne i dlatego Elbląska Orkiestra Kameralna połączyła siły z Mateuszem Rusowiczem – dyrygentem, a zarazem swoim byłym rezydentem. Efekt? Zobaczcie sami.

Wirtualny spacer z Kingsajz

Wirtualny spacer z Kingsajz

2020-05-19 14:34

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza na kolejny wirtualny spacer. Tym razem prezentujemy wystawę fotograficzną, która przeniesie nas w świat filmu „Kingsajz” Juliusza Machulskiego.

Elblążanie śpiewają ku pamięci Jana Pawła II

Elblążanie śpiewają ku pamięci Jana Pawła II

2020-05-18 17:01

Z inicjatywy Łukasza Geska powstał nowy zespół - Religion. Właśnie ukazała się ich wersja piosenki dedykowanej pamięci Jana Pawła II.  Dzisiaj (18 maja) mija 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły.   

Poezja poprawi Ci humor…

Poezja poprawi Ci humor…

2020-05-18 12:27

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu przygotowało kolejny konkurs, w którym każdy z Was będzie mógł wyrazić siebie i zaprezentować nam swoją twórczość. Napisz wiersz i wyślij go do nas! Czekamy do 30 czerwca.

Anime „Koe no Katachi” w Dyskusyjnym Klubie Mangi

Anime „Koe no Katachi” w Dyskusyjnym Klubie Mangi

2020-05-18 12:22

Biblioteka Młodego Czytelnika Bulaj przy ul. Zamkowej zaprasza młodzież od 12. roku życia na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Mangi, które odbędzie się 22 maja o godz. 15 za pośrednictwem platformy Zoom. Tematem rozmowy będzie anime „Koe no Katachi”, które jest ekranizacją mangi „Kształt Twojego głosu”.

Weź udział w konkursie plastycznym „Wzorowa sztuka”

Weź udział w konkursie plastycznym „Wzorowa sztuka”

2020-05-15 15:18

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu to miejsce, w którym każdy może realizować swoje artystyczne pasje. Zanim jednak na nowo otworzymy nasze pracownie i rozpoczniemy zajęcia w sekcjach, serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym. Stwórz swoją pracę w domu i wyślij ją do nas! Czekamy do 30 czerwca.

Wirtualna Noc Muzeów

Wirtualna Noc Muzeów

2020-05-15 12:51

Muzeum jest archeologiczne, ale pomysły na zwiedzanie ma bardzo współczesne. Skoro w Noc Muzeów nie można tradycyjnie zwiedzać wystaw, to tym razem muzeum przyjdzie do naszych domów. Za pośrednictwem mediów wirtualnie pokaże swoje zbiory. 

Światowid zwraca pieniądze za bilety

Światowid zwraca pieniądze za bilety

2020-05-15 11:14

W kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” dokonywane są zwroty pieniędzy za bilety kupione na wydarzenia kulturalne, które niestety się nie odbędą.     

"Nowa normalność" w kulturze, czyli wycieczka po starówce

"Nowa normalność" w kulturze, czyli wycieczka po starówce

2020-05-14 15:58

Od niedawna instytucje kultury mogą na nowo przyjmować w swoich murach gości, wciąż jednak w ograniczonym stopniu i przy zachowaniu wzmożonego reżimu sanitarnego. Co słychać w Centrum Sztuki Galerii EL, Bibliotece Elbląskiej i Muzeum Archeologiczno-Historycznym w pierwszych dniach po otwarciu? Zobacz zdjęcia.

Kino Światowid będzie otwarte!  Wirtualnie!

Kino Światowid będzie otwarte! Wirtualnie!

2020-05-14 13:33

Kiedy w sposób tradycyjny pójdziemy do kina i obejrzymy film tak jak kiedyś… nie wiemy. Kino Światowid nie chce czekać na datę odmrożenia z założonymi rękami. Dlatego z myślą o naszych sympatykach przenosimy Kino do Twojego domu.

Wiemy kto wygrał konkurs MOSiR

Wiemy kto wygrał konkurs MOSiR

2020-05-14 12:50

Miłośnik golfa tym razem kije zamieni na rakietę. Tomasz Hoffman zwycięzca naszego konkursu już niebawem zagra w tenisa na elbląskich kortach.

Weź  udział w konkursie wokalnym „Domowe śpiewanie”

Weź udział w konkursie wokalnym „Domowe śpiewanie”

2020-05-14 11:25

W czasie kwarantanny spowodowanej epidemią koronawirusa zapewne każdy tęskni już za kulturą i twórczą zabawą. Wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom dzielenia się emocjami i wyrażania siebie, proponujemy Wam udział w domowym talent show. Nagraj w domu swoją ulubioną piosenkę i wyślij ją do nas! Czekamy do 30 czerwca.

Krzyżacy i wino w Bibliotece Elbląskiej

Krzyżacy i wino w Bibliotece Elbląskiej

2020-05-14 09:34

Produkcja, dystrybucja i konsumpcja wina w państwie zakonu krzyżackiego w Prusach na przełomie XIV i XV – to temat książki Macieja Badowicza. Wiadomo, że bracia zakonni za kołnierz nie wylewali, ale skąd brali wino, które spożywali? Ile pili? Jak traktowano wino w średniowieczu? Rozmowę z autorem książki w piątek, 15 maja, o godz. 18 poprowadzi Radosław Kubus z Pracowni Regionalnej. Spotkanie online odbędzie się na profilu FB Biblioteki Elbląskiej.

Muzeum czeka na gości

Muzeum czeka na gości

2020-05-13 10:45

  Od wtorku 12 maja ponownie jest otwarte Muzeum Archeologiczno-Historyczne. Ze względu na bezpieczeństwo wprowadzono przerwy na dezynfekcję oraz ograniczono liczbę osób, które jednocześnie będą mogły zwiedzać muzeum.

W poniedziałek zostaną otwarte biblioteczne filie

W poniedziałek zostaną otwarte biblioteczne filie

2020-05-08 16:14

Dobra wiadomość dla czytelników. W poniedziałek (11 maja) zostaną otwarte filie Biblioteki Elbląskiej. Będzie można wypożyczyć i zwrócić książki. Pozostała działalność nadal jest ograniczona.

Zostańmy w domu: Śródziemie, intrygi i zbrodnie <em> (odc. 39) </em>

Zostańmy w domu: Śródziemie, intrygi i zbrodnie (odc. 39)

2020-05-08 15:43

Słońce zachęca do wyjścia na zewnątrz, a część obostrzeń związanych z koronawirusem przestała już obowiązywać. Tym samym dzisiejsze Zostańmy w domu jest jednocześnie ostatnią częścią naszego "cyklu na czas pandemii". Wciąż zachęcamy jednak do zachowania ostrożności i wszelkich możliwych środków bezpieczeństwa w związku z trwającym zagrożeniem.

Konkurs: MOSiR zaprasza na kort tenisowy

Konkurs: MOSiR zaprasza na kort tenisowy

2020-05-08 13:40

Sport to zdrowie dlatego zachęcamy do powrotu do aktywności. W naszym konkursie do wygrania jest jednorazowa wejściówka na kort tenisowy.

Zostańmy w domu: Nie będzie lekko, ale będzie ciekawie (odc. 38)

Zostańmy w domu: Nie będzie lekko, ale będzie ciekawie (odc. 38)

2020-05-07 15:25

Czwartkowe Zostańmy w domu przynosi ze sobą serial, program na YouTube i małą wycieczkę w przeszłość. Raźnym krokiem zmierzamy ku weekendowi, nie dając się jednocześnie nudzie w czterech ścianach.

Reklama