UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Światowid
Pomóż muzeom zdobyć nagrodę

Pomóż muzeom zdobyć nagrodę

2020-05-29 13:58

Projekt Museums over the borders (Muzea ponad granicami), realizowany w latach 2012 – 2014 przez Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu i Muzeum „Brama Frydlandzka” w Kaliningradzie, bierze udział w organizowanym przez Komisję Europejską konkursie Regiostars.

Zostań zwycięzcą

Zostań zwycięzcą

2020-05-29 10:41

Krok 1: przeczytaj ten artykuł. Krok 2: weź udział w konkursie. Krok 3: zostań zwycięzcą! Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza do udziału w naszych konkursach.

Turbo spalanie z MOSiRem

Turbo spalanie z MOSiRem

2020-05-29 09:48

Siedzenie i podjadanie już było, teraz pora ruszyć do boju i zawalczyć o lepszą sylwetkę. Do wygrania mamy jedno podwójne zaproszenie na zajęcia Turbo Spalanie organizowane przez MOSiR w środę (3 czerwca) o godz. 20.

Inna strona kina, w której warto zasmakować

Inna strona kina, w której warto zasmakować

2020-05-29 09:27

Niecierpliwie czekamy na „odmrożenie” kin, a tymczasem już dziś (29 maja) rozpoczyna się 26. edycja Festiwalu Filmowego Wiosna Filmów. Tym razem, ze względu na pandemię, w wydaniu online. O tym wydarzeniu, a także o sytuacji kina w dobie koronawirusa i tęsknocie za wizytą w sali z wielkim ekranem rozmawiamy z Łukaszem Budnikiem, elblążaninem i redaktorem naczelnym portalu film.org.pl

Przebudzanie u Kimów <em> (recenzja) </em>

Przebudzanie u Kimów (recenzja)

2020-05-28 15:16

Tytuł zapowiada procesy zachodzące w tym samoizolującym się kraju. W trzynastu rozdziałach książki autorka przybliża rzeczywistość Koreańczyków żyjących w tej części Półwyspu. Dlaczego o tej publikacji piszemy? Autorka jest elblążanka i znanym w kraju politologiem, o czym przypomina autor recenzji – Sławomir Czerniak.

Zajęcia w Światowidzie odmrożone!

Zajęcia w Światowidzie odmrożone!

2020-05-27 16:10

Doczekaliśmy się! Już z początkiem czerwca zapraszamy do Światowida. Ruszają nasze zajęcia w sekcjach.

Smyczkowe zarażanie na ekranie

Smyczkowe zarażanie na ekranie

2020-05-26 14:33

Kilkadziesiąt metrów kwadratowych, niezbędny dystans między pulpitami i smyczki w ręku – tyle wystarczy Elbląskiej Orkiestrze Kameralnej, aby zarażać muzyką. Instytucja rusza z cyklem koncertów online – początek już w najbliższą niedzielę, o godzinie 18:00, na facebookowym profilu EOK. W programie Mozart, Twardowski i wielu innych mistrzów partytury - tego bakcyla trzeba łapać, nim ucichnie!

Wiosna filmów online

Wiosna filmów online

2020-05-25 14:36

Już po raz 26. wystartuje Festiwal Filmowy Wiosna Filmów. Tym razem będzie można uczestniczyć w nim online.

Wirtualna strefa elbląskiej historii

Wirtualna strefa elbląskiej historii

2020-05-22 15:15

W odpowiedzi na wyzwania, jakie przed instytucjami kultury postawiła aktualna sytuacja epidemiczna, elbląskie Muzeum Archeologiczno-Historyczne postanowiło rozszerzyć ofertę skierowaną do użytkowników Internetu.

Czarodziejskie krzesiwo w teatrze

Czarodziejskie krzesiwo w teatrze

2020-05-21 14:42

Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu przygotował niespodziankę dla widzów. Z okazji Dnia Teatru Publicznego będzie można obejrzeć on-line spektakl „Czarodziejskie krzesiwo” na motywach bajki Hansa Christiana Andersena w reżyserii Cezarego Żołyńskiego.

Zapraszamy do Kina Światowid!

Zapraszamy do Kina Światowid!

2020-05-21 13:08

Kino Światowid ma wielką przyjemność zaprosić miłośników filmów do największego, wirtualnego kina, znajdującego się na platformie MOJEeKINO.PL.

Pocztówka z Ameryki Łacińskiej w Galerii EL

Pocztówka z Ameryki Łacińskiej w Galerii EL

2020-05-21 10:49

Kolejne wydarzenie online proponuje dziś (21 maja) Centrum Sztuki Galeria EL. Chodzi o wernisaż wystawy Videoart: Pocztówka z Ameryki Łacińskiej.

Biblioteka digitalizuje zbiory medyczne

Biblioteka digitalizuje zbiory medyczne

2020-05-21 10:00

W Bibliotece Elbląskiej kończą się prace związane z realizacją projektu „Digitalizacja, opracowanie i udostępnianie starodruków Biblioteki Elbląskiej”, w ramach którego w okresie 2019–2020 wyselekcjonowane zbiory elbląskiej książnicy wchodzące w skład Narodowego Zasobu Bibliotecznego zostały zeskanowane, opracowane, zarchiwizowane i udostępnione na stronie Elbląskiej Biblioteki Cyfrowej w domenie publicznej. Wśród zbiorów znajdują się m.in. druki medyczne, stanowiące przegląd wiedzy i osiągnięć medyków z okresu XVI–XVIII wieku.

EOK, czyli historia jak z nut

EOK, czyli historia jak z nut

2020-05-20 21:44

W walce z takim przeciwnikiem jak koronawirus wszelkie środki są dozwolone. W tym muzyczne i dlatego Elbląska Orkiestra Kameralna połączyła siły z Mateuszem Rusowiczem – dyrygentem, a zarazem swoim byłym rezydentem. Efekt? Zobaczcie sami.

Wirtualny spacer z Kingsajz

Wirtualny spacer z Kingsajz

2020-05-19 14:34

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza na kolejny wirtualny spacer. Tym razem prezentujemy wystawę fotograficzną, która przeniesie nas w świat filmu „Kingsajz” Juliusza Machulskiego.

Elblążanie śpiewają ku pamięci Jana Pawła II

Elblążanie śpiewają ku pamięci Jana Pawła II

2020-05-18 17:01

Z inicjatywy Łukasza Geska powstał nowy zespół - Religion. Właśnie ukazała się ich wersja piosenki dedykowanej pamięci Jana Pawła II.  Dzisiaj (18 maja) mija 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły.   

Poezja poprawi Ci humor…

Poezja poprawi Ci humor…

2020-05-18 12:27

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu przygotowało kolejny konkurs, w którym każdy z Was będzie mógł wyrazić siebie i zaprezentować nam swoją twórczość. Napisz wiersz i wyślij go do nas! Czekamy do 30 czerwca.

Anime „Koe no Katachi” w Dyskusyjnym Klubie Mangi

Anime „Koe no Katachi” w Dyskusyjnym Klubie Mangi

2020-05-18 12:22

Biblioteka Młodego Czytelnika Bulaj przy ul. Zamkowej zaprasza młodzież od 12. roku życia na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Mangi, które odbędzie się 22 maja o godz. 15 za pośrednictwem platformy Zoom. Tematem rozmowy będzie anime „Koe no Katachi”, które jest ekranizacją mangi „Kształt Twojego głosu”.

Weź udział w konkursie plastycznym „Wzorowa sztuka”

Weź udział w konkursie plastycznym „Wzorowa sztuka”

2020-05-15 15:18

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu to miejsce, w którym każdy może realizować swoje artystyczne pasje. Zanim jednak na nowo otworzymy nasze pracownie i rozpoczniemy zajęcia w sekcjach, serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym. Stwórz swoją pracę w domu i wyślij ją do nas! Czekamy do 30 czerwca.

Wirtualna Noc Muzeów

Wirtualna Noc Muzeów

2020-05-15 12:51

Muzeum jest archeologiczne, ale pomysły na zwiedzanie ma bardzo współczesne. Skoro w Noc Muzeów nie można tradycyjnie zwiedzać wystaw, to tym razem muzeum przyjdzie do naszych domów. Za pośrednictwem mediów wirtualnie pokaże swoje zbiory. 

Reklama