UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Światowid
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Olimpia

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Kultura

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Dawno temu

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

 • 2019-10-30 Podręcznik literatury elbląskiej (recenzja)

  Elbląg. Podręcznik literatury elbląskiej <em> (recenzja) </em>

  38 literatów - albo pochodzących z Elbląga albo w pewien sposób związanych z naszym miastem. Proza, poezja, dramat. Prawie 600 stron dokumentujących część tego, co elbląscy literaci wydali od 1989 r. W Bibliotece Elbląskiej odbyła się premiera "Antologii Literackiej" z ostatnich 30 lat. Pozostał niedosyt. Zobacz zdjęcia z promocji tego wydawnictwa, które odbyło się we wtorek w Bibliotece Elbląskiej.

 • 2019-10-30 Naznaczeni sztuką

  Elbląg. Naznaczeni sztuką

  Pierwotnym znaczeniem tatuażu były obrzędy rytualne. W starożytności w ten sposób naznaczano niewolników, „pomalowane” ciało świadczyło też o klasyfikacji w hierarchii mafii (przykład: Yakuza, Triada). Obecnie tatuaż coraz rzadziej postrzegany jest jako tabu czy oznaka powiązań przestępczych. Jest sztuką. Temat „Dziary” zagościł w Galerii EL, a podczas finisażu wystawy odbyło się spotkanie z elbląskim tatuażystą Maciejem „Kosą” Koseckim.

 • 2019-10-29 Spotkanie z mistrzem komedii kryminału

  Elbląg. Spotkanie z mistrzem komedii kryminału

  W środę, 6 listopada, o godz. 18 zapraszamy do filii nr 6 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Słonecznej na spotkanie w cyklu #czytElnia z autorem bardzo lubianych przez czytelników powieści kryminalnych i obyczajowych – Alkiem Rogozińskim. Wstęp wolny.

 • 2019-10-28 Na jesienną słotę… koncerty EOK!

  Elbląg. Na jesienną słotę… koncerty EOK!

  Nadawca? Elbląska Orkiestra Kameralna i jej goście. Adresat? Elbląscy, i nie tylko elbląscy, melomani. Język korespondencji? Mowa smyczków i mowa klawiszy. Treść korespondencji? Najpiękniejsze melodie wśród kolęd oraz twórczości Jana Sebastiana Bacha, Beli Bartóka i Edwarda Elgara. Miejsce i czas korespondencji? 24 listopada i 8 grudnia, sala koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych.

 • 2019-10-28 W tym tygodniu portEl poleca: literaturę, Dziary i jazz

  Elbląg. W tym tygodniu portEl poleca: literaturę, Dziary i jazz

  Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

 • 2019-10-25 Nareszcie weekend: Ice Party i charytatywny przejazd rowerowy

  Elbląg. Nareszcie weekend: Ice Party i charytatywny przejazd rowerowy

  Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich dni roboczych... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicy.

 • 2019-10-24 Będzie z tego film

  Elbląg. Będzie z tego film

  Przed południem na elbląskiej starówce można było dostrzec młodych ludzi, ubranych w stroje z epoki, wyposażonych w szable i sztandary. Była to młodzież skupiona w Międzyszkolnym Kole Historycznym, które od lat przygotowuje inscenizacje historyczne dla mieszkańców miasta. Tym razem grupa ta szykuje film, w niektórych scenach widoczni będą pracownicy elbląskich instytucji kultury. Zobacz więcej zdjęć. 

 • 2019-10-23 To są prawdziwe emocje

  Elbląg. To są prawdziwe emocje

  Tradycyjnie jesienią w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu odbędą się Międzynarodowe Spotkania Artystyczne. Trzy listopadowe dni wypełnione będą emocjami, wrażeniami, empatią, pozytywną energią i pasją.

 • 2019-10-21 Fortepianowe kolory zimy z EOK

  Elbląg. Fortepianowe kolory zimy z EOK

  Już w listopadzie i grudniu na koncertach Elbląskiej Orkiestry Kameralnej zagoszczą dwa fortepiany. Nie będą może, jak niegdyś głosił Rudi Schuberth, śpiewające, ale zapewnią klasykę i rozrywkę na poziomie kompozytorów z najwyższej kulturalnej półki. Wysłuchamy m.in. dzieł Jana Sebastiana Bacha, Beli Bartóka i Edwarda Elgara, a że nie ma to, jak mikołajki z EOK, z instrumentów popłyną też kolędy i pieśni bożonarodzeniowe.

 • 2019-10-21 W tym tygodniu portEl poleca: charytatywny przejazd dla Szymonka i spotkanie z Beśką

  Elbląg. W tym tygodniu portEl poleca: charytatywny przejazd dla Szymonka i spotkanie z Beśką

  Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

 • 2019-10-21 Spotkanie z Krzysztofem Beśką

  Elbląg. Spotkanie z Krzysztofem Beśką

  W poniedziałek, 21 października o godz. 18 w sali kinowej Biblioteki Elbląskiej odbędzie się spotkanie z Krzysztofem Beśką – autorem kryminałów (ma ich na swoim koncie 17!). Niedawno ukazała się najnowsza powieść autora – retrokryminał „Amber-Gold”, którego akcja toczy się w XIX-wiecznym Królewcu. W książce „Ornat z krwi” akcja rozgrywa się w pobliskim Fromborku, a także w Elblągu. Wstęp wolny.

 • 2019-10-21 Czy średniowieczne cmentarzysko zostanie odnalezione?

  Elbląg. Czy średniowieczne cmentarzysko zostanie odnalezione?

  Elbląskie Muzeum Archeologiczno-Historyczne rozpocznie wkrótce badania geofizyczne i archeologiczne obszaru, na którym może znajdować się cmentarzysko wczesnośredniowiecznej wikińskiej osady Truso. Jeśli przypuszczenia badaczy się potwierdzą, będzie to dla środowisk naukowych odkrycie znaczące, a wręcz sensacyjne.

 • 2019-10-18 Muzyczna historia Europy w Elblągu

  Elbląg. Muzyczna historia Europy w Elblągu

  Od osiemnastowiecznej kantaty, przez powstałe w XIX w. dzieła stworzone przez człowieka nazywanego "ojcem polskiej opery narodowej", aż po kompozycje wybitnych artystów tworzących w XX w. - to wszystko wybrzmiało w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu. Muzyczną klasykę Europy prezentowała Elbląska Orkiestra Kameralna oraz zaproszeni goście. Zobacz więcej zdjęć. 

 • 2019-10-18 Nareszcie weekend: piknik z żołnierzami, marsz zdrowia, planszówki i EOK

  Elbląg. Nareszcie weekend: piknik z żołnierzami, marsz zdrowia, planszówki i EOK

  Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich dni roboczych... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicy.

Google
 • 2019-10-28 Jazzowy wtorek w Krypcie

  Elbląg. Jazzowy wtorek w  Krypcie

  Klub Środowisk Twórczych Krypta zaprasza we wtorek, 29 października, na kolejną sesję jazzową. Gościem wieczoru będzie pianistka Aleksandra Mońko-Allen.

 • 2019-10-28 Przyjdź pomajsterkować w „Światowidzie”

  Elbląg. Przyjdź pomajsterkować w „Światowidzie”

  Lubisz oddawać się pracom manualnym i drzemie w Tobie „złota rączka”? Nie zmarnuj okazji i przyjdź do Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Już 4 listopada, w ramach projektu „Akademia +60”, odbędą się warsztaty „DIY - zrób to sam”.

 • 2019-10-25 Poznali nowe metody uczenia się

  Elbląg. Poznali nowe metody uczenia się

  Są gry – komputerowe, ale nie tylko – którym wystarczy chwila, żeby wciągnęły nas bez reszty. To jest ten stopień zaangażowania, kiedy mózg chłonie najlepiej. Najlepsi edukatorzy wykorzystują ten fakt, żeby uczyć. Tajniki skutecznego uczenia się przez ostatnie kilka dni przybliżali w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu animatorzy z niemieckiej organizacji International Exchanges Berlin.

 • 2019-10-25 Masz tatuaż? – przyjdź na Finisaż do Galerii EL!

  Elbląg. Masz tatuaż? – przyjdź na Finisaż do Galerii EL!

  W Centrum Sztuki Galeria EL kończy się właśnie prezentacja wystawy „Dziary” Maurycego Gomulickiego. Z tej okazji we wtorek, 29 października zapraszamy na nietypowy finisaż, podczas którego ostatnim spojrzeniom na prezentowane prace towarzyszyć będzie spotkanie i dyskusja z Maciejem Koseckim – elbląskim tatuażystą ze Studio 12. Posiadaczy tatuaży zapraszamy szczególnie!

 • 2019-10-25 Zapisz się na warsztaty swingu!

  Elbląg. Zapisz się na warsztaty swingu!

  W sobotę, 16 listopada w Centrum Tańca „Promyk” w ramach „Spotkań z tańcem” odbędą się otwarte warsztaty taneczne swingu. Jeżeli lubisz kołyszące rytmy i chcesz nauczyć się nowych kroków tanecznych, to nie może Cię zabraknąć!

 • 2019-10-25 Poznaj literatów elbląskiego trzydziestolecia 1989-2019

  Elbląg. Poznaj literatów elbląskiego trzydziestolecia 1989-2019

  We wtorek, 29 października w sali kinowej Biblioteki Elbląskiej przy ul. św. Ducha 3-7 o godz. 18 odbędzie się spotkanie autorskie w związku z publikacją antologii pt. „Literaci elbląskiego trzydziestolecia 1989-2019”. Spotkanie poprowadzi Juliusz Marek.

 • 2019-10-25 Lekcje o pionierach Elbląga

  Elbląg. Lekcje o pionierach Elbląga

  Skąd jestem i czym jest dla mnie miasto Elbląg? Młodzi elblążanie będą mieli pretekst, żeby zastanowić się nad odpowiedziami na te pytania. W Roku Pionierów Elbląga, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza na bezpłatne lekcje o pierwszych powojennych mieszkańcach naszego miasta. Do udziału mogą zgłaszać się chętne klasy ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

 • 2019-10-24 Światowid zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia ceramiczne

  Elbląg. Światowid zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia ceramiczne

  Może marzy Wam się przygoda z ceramiką? A może chcielibyście poznawać nowe techniki modelowania i zdobienia gliny, doskonaląc przy tym swoje umiejętności i realizując własne projekty? Pracownia ceramiki działająca w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza na zajęcia dzieci i młodzież.

 • 2019-10-22 Zajęcia w Klubie Książkowych Ludków

  Elbląg. Zajęcia w Klubie Książkowych Ludków

  Biblioteka Młodego Czytelnika Bulaj zaprasza w czwartek, 24 października, o godz. 11.00 dzieci 2-3-letnie wraz z opiekunami na spotkanie w Klubie Książkowych Ludków w oparciu o książkę „Kochane Zoo” Roda Campbella. Wstęp wolny.

 • 2019-10-22 Nowa grupa w Promyku – taniec towarzyski dla dorosłych

  Elbląg. Nowa grupa w Promyku – taniec towarzyski dla dorosłych

  Ze względu na duże zainteresowanie nauką tańca towarzyskiego w Centrum Tańca „Promyk” powstaje kolejna grupa dla osób dorosłych.

 • 2019-10-21 Złóż wniosek o stypendium ETK

  Elbląg. Złóż wniosek o stypendium ETK

  Od ponad 50 lat Elbląskie Towarzystwo Kulturalne wspiera utalentowanych elbląskich twórców a od 2001 roku dzieje się to w ramach programu stypendialnego „Promocje”, którego fundusz tworzą wpływy z 1 % oraz środki własne ETK. Celem programu jest wspieranie utalentowanych elblążan (od 18. do 35. roku życia). W tym roku wnioski o stypendia można składać do 6 listopada.  

 • 2019-10-21 Berlin dla seniorów z Elbląga

  Elbląg. Berlin dla seniorów z Elbląga

  Edukatorzy z Elbląga i z regionu przez najbliższych kilka dni będą poznawali nowe metody aktywizowania seniorów. Swoim doświadczeniem w tym zakresie podzieli się organizacja International Exchanges Berlin. Z kolei seniorzy wezmą udział w warsztatach… z efektywnego uczenia się.

 • 2019-10-21 Jazz jam session w Krypcie po przerwie

  Elbląg. Jazz jam session w Krypcie po przerwie

  Po ponad miesięcznej przerwie Klub Środowisk Twórczych zaprasza na sesję jazzową. W najbliższy wtorek, 22 października wystąpią Marcin Bożek, Marcin Janek i Kacper Skolik. Start o godz. 20. Wstęp wolny.

 • 2019-10-21 Niedźwiedzie zwyczaje

  Elbląg. Niedźwiedzie zwyczaje

  Filia nr 1 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Brzeskiej zaprasza w środę, 23 października, o godz.12 dzieci 3-4-letnie wraz z rodzicami/opiekunami na spotkanie w „Klubie Małych Pszczółek”, które odbędzie się w oparciu o książkę „Mój tato jest niedźwiedziem”. Wstęp wolny.

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Pieczątki Trodat
Pieczątki Firmowe
KALENDARZ KSIĄŻKOWY A5 z TWOIM GRAWEREM
Reklama