Poniedziałek 20-05-2019, imieniny Aleksandra
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Światowid
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Olimpia

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Kultura

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

 • 2019-04-30 Czarno-biały Gdańsk Tercjana Multaniaka

  Elbląg. Czarno-biały Gdańsk Tercjana Multaniaka

  - Ojciec nie korzystał z urlopu dla wypoczynku. Wykorzystywał ten czas głównie na pracę w ciemni - tak Tercjana Multaniaka, związanego z Gdańskiem artystę fotografika wspomina jego syn Maciej. - Zostało mi po nim archiwum negatywów, 5 drewnianych pudełek, a w nich ok. 18 tys. klatek. Na wystawie prezentowanej w Elbląskiej Galerii Fotografii możemy zobaczyć, jak wodowano statki, jak wyglądał dzień powszedni w stoczni, ale i sportowców w akcji. Czerń i biel znakomicie oddaje ducha przełomu lat 50. i 60. ubiegłego wieku.

 • 2019-04-29 Muzyczna podróż z dwoma mistrzami

  Elbląg. Muzyczna podróż z dwoma mistrzami

  Jeden żył i tworzył w XIX-wiecznych Włoszech oraz we Francji, drugi na przełomie XIX i XX w. wieku w Polsce. Obaj – zarówno Gioacchino Rossini, jak i Mieczysław Karłowicz – zapisali się w historii muzyki jako wybitni kompozytorzy. Ich utwory do dziś wzruszają i bawią, o czym mogli się przekonać elbląscy melomani, którzy wysłuchali drugiej części koncertu "Dwa akty sonatowej maestrii". Zobacz więcej zdjęć. 

 • 2019-04-29 W tym tygodniu portEl poleca: imprezy majowe i paradę motocykli

  Elbląg. W tym tygodniu portEl poleca: imprezy majowe i paradę motocykli

  Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

 • 2019-04-27 Niezwykle zwykła … glina (Historia jednego przedmiotu cz. 173)

  Elbląg. Niezwykle zwykła … glina <em> (Historia jednego przedmiotu cz. 173) </em>

  Wspólnie z Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu prowadzimy cykl pn. "Historia jednego przedmiotu", w którym prezentujemy ciekawe eksponaty i ich historię. Przedmioty codziennego użytku odnalezione przez badaczy na ziemi (a czasem i w ziemi) elbląskiej przybliżą nam jej dawnych mieszkańców. Dziś będzie o przystawkach grobowych.

 • 2019-04-26 Nareszcie weekend: Żonkilowe Pola Nadziei i elbląski kryminał

  Elbląg. Nareszcie weekend: Żonkilowe Pola Nadziei i elbląski kryminał

  Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich dni roboczych... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicy.

 • 2019-04-25 W muzycznym hołdzie mamom – EOK z Piotrem Pławnerem

  Elbląg. W muzycznym hołdzie mamom – EOK z Piotrem Pławnerem

  Silna, mądra, a przede wszystkim kochana – mama. 26 maja to Jej święto i można je celebrować w różnoraki sposób. Melomani nie mają jednak wątpliwości, że najlepszy jest jeden – koncert Piotra Pławnera i Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Artyści, w sali koncertowej ZPSM, sprawią swoimi smyczkami, że muzyka nie tylko złagodzi obyczaje, ale i połączy pokolenia.

 • 2019-04-23 W tym tygodniu portEl poleca: Żonkilowe Pola Nadziei i spotkanie z elbląskim kryminałem

  Elbląg. W tym tygodniu portEl poleca: Żonkilowe Pola Nadziei i spotkanie z elbląskim kryminałem

  Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

 • 2019-04-23 Nie zostawiam tu ani jednego starego gwoździa

  Elbląg. Nie zostawiam tu ani jednego starego gwoździa

  Mówi dr Maria Kasprzycka, dyrektor Muzeum Archeologiczno - Historycznego w Elblągu i … odchodzi. Tuż przed końcem kadencji zapowiada, że była ona ostatnią. Teraz, gdy muzeum jest po remoncie, który zabezpieczy placówkę i eksponaty na dziesięciolecia, gdy prezentuje wystawy z użyciem nowoczesnej technologii, gdy osiągnęło poziom europejski? Nam wyjaśnia, skąd taka decyzja.

 • 2019-04-20 Krucyfiks z kościoła w Milejewie (Historia jednego przedmiotu cz. 172)

  Elbląg. Krucyfiks z kościoła w Milejewie <em> (Historia jednego przedmiotu cz. 172) </em>

  Wspólnie z Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu prowadzimy cykl pn. "Historia jednego przedmiotu", w którym prezentujemy ciekawe eksponaty i ich historię. Przedmioty codziennego użytku odnalezione przez badaczy na ziemi (a czasem i w ziemi) elbląskiej przybliżą nam jej dawnych mieszkańców. Dziś będzie o krucyfiksie.

 • 2019-04-18 Rossinim po smyczkach

  Elbląg. Rossinim po smyczkach

  Druga połowa lat 30. Widmo nowej wojny coraz silniej krąży nad światem, zaś w waszyngtońskiej Bibliotece Kongresu włoski pianista i kompozytor, Alfredo Casella przegląda tamtejsze zbiory. Wśród różnorodnych dzieł jego uwagę przykuwa pożółkły, pokryty kurzem rękopis zawierający sześć sonat…W taki sposób światło dzienne ujrzały kompozycje Gioacchino Rossiniego, które szybko stały się perłami muzyki kameralnej i na stałe zagościły w repertuarze najwybitniejszych zespołów smyczkowych świata.

 • 2019-04-16 Po muzycznej stronie Morza Czerwonego

  Elbląg. Po muzycznej stronie Morza Czerwonego

  Czytała Krystyna Czubówna – te słowa doskonale znają tysiące miłośników dokumentalnych filmów przyrodniczych. Najsłynniejsza polska lektorka w świecie fauny i flory czuje się niczym ryba w wodzie i niestraszne jej świerki tajgi, lody Antarktydy czy bezdroża Sahary. A także wody Morza Czerwonego, o czym przekonamy się 7 maja w Teatrze im. Aleksandra Sewruka – w ramach koncertu Discovery & Movie.

 • 2019-04-14 Requiem w Galerii EL

  Elbląg. Requiem w Galerii EL

  Jedno z największych arcydzieł muzyki sakralnej – mozartowskie Requiem zabrzmiało dziś w murach podominikańskiego kościoła. Elbląscy kameraliści, chórzyści z Cantaty oraz zaproszeni soliści „zmusili” publiczność do owacji na stojąco. Zobacz zdjęcia.

 • 2019-04-13 Bardzo praktyczny koszyczek (Historia jednego przedmiotu cz. 171)

  Elbląg. Bardzo praktyczny koszyczek <em> (Historia jednego przedmiotu cz. 171) </em>

  Wspólnie z Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu prowadzimy cykl pn. "Historia jednego przedmiotu", w którym prezentujemy ciekawe eksponaty i ich historię. Przedmioty codziennego użytku odnalezione przez badaczy na ziemi (a czasem i w ziemi) elbląskiej przybliżą nam jej dawnych mieszkańców. Dziś będzie o koszyczku i ... liszce.

 • 2019-04-12 O ciele i maszynach w dawnym kościele

  Elbląg. O ciele i maszynach w dawnym kościele

  Jedna traktuje o ludzkim ciele jako świątyni ducha, psychofizycznej jedności. Druga o coraz bardziej zacierającej się granicy między człowiekiem a maszynami. Obie wystawy można oglądać w murach Galerii EL do 10 maja. Zobacz więcej zdjęć.

Google
 • 2019-05-07 Tydzień pełen wrażeń

  Elbląg. Tydzień pełen wrażeń

  Jak co roku o tej porze (8-15 maja) zapraszamy do Biblioteki Elbląskiej na spotkania i zajęcia odbywające się w ramach Tygodnia Bibliotek. W tym roku pod hasłem #Biblioteka. Co u nas? w programie spotkanie z Mirosławem Wlekłym – autorem książki o Tonym Haliku, wiosenny kiermasz książek wycofanych z bibliotecznego księgozbioru, warsztaty komiksowe dla najmłodszych i wiele innych propozycji. Sprawdźcie sami.

 • 2019-05-07 Przed nami kolejna premiera w Teatrze Sewruka, tym razem na Małej Scenie

  Elbląg. Przed nami kolejna premiera w Teatrze Sewruka, tym razem na Małej Scenie

  "Kaczmarski- 4 pory niepokoju", bo tak brzmi tytuł najnowszego spektaklu realizowanego przez Teatr Sewruka, będzie miał swoją premierę 25 maja. Spektakl reżyseruje Robert Talarczyk, aranżacje muzyczne przygotowuje Hadrian Filip Tabęcki, a za scenografię, kostiumy i projekcje multimedialne odpowiada Adrianna Gołębiewska. Z Adrianną Gołębiewską o spektaklu „Kaczmarski – 4 pory niepokoju" i nie tylko rozmawia Kamila Łyłka.

 • 2019-05-07 Kobiece metamorfozy Jadwigi Szałuchy

  Elbląg. Kobiece metamorfozy Jadwigi Szałuchy

  We wtorek, 14 maja o godz.17 w Galerii Art Miś przy Fabrycznej 22 odbędzie się wernisaż prac Jadwigi Szałuchy pt.” Kobiety-metamorfozy...”.

 • 2019-05-07 Świątynia Karoliny Kardas

  Elbląg. Świątynia Karoliny Kardas

  Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza do skorzystania z wyjątkowej okazji, by spojrzeć na sztukę oczami artystki. We wtorek, 7 maja o godz. 17 Karolina Kardas, autorka prac prezentowanych na wystawie "Świątynia" w ramach cyklu Elbląg Plastyczny, wygłosi prelekcję i oprowadzi po swojej wystawie wszystkich chętnych i ciekawych świata gości.

 • 2019-05-07 Bliżej twórczości Stanisława Moniuszki

  Elbląg. Bliżej twórczości Stanisława Moniuszki

  Biblioteka Młodego Czytelnika „Bulaj” przy ul. Zamkowej 1 zaprasza w piątek, 10 maja, o godz. 16.30 na warsztaty literacko-plastyczne „Bliżej sztuki”, przeznaczone dla dzieci w wieku 6-10 lat. Wstęp wolny.

 • 2019-05-06 Po co komu dziura w książce?

  Elbląg. Po co komu dziura w książce?

  Filia nr 5 „Kostka” Biblioteki Elbląskiej na osiedlu Zawada zaprasza w czwartek, 9 maja, o godz. 17.00 dzieci w wieku 4-6 lat z rodzicami/opiekunami na spotkanie z cyklu „Bajkowa wyspa" zainspirowane... książką z dziurą. Jesteście ciekawi?

 • 2019-05-06 Małe warsztaty komiksu z Czarownicą Irenką

  Elbląg. Małe warsztaty komiksu z Czarownicą Irenką

  W sobotę, 11 maja, o godz. 12 zapraszamy do Biblioteki Młodego Czytelnika „Bulaj” przy ul. Zamkowej na warsztaty komiksowe dla dzieci, które poprowadzi ilustratorka Agnieszka Żelewska, autorka książki „Czarownica Irenka”. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej. Wstęp wolny.

 • 2019-04-30 Od morza jesteśmy…

  Elbląg. Od morza jesteśmy…

  Jak silne są związki Elbląga z morzem i z wodą, tego dowiemy się z wystawy fotograficznej „Od morza jesteśmy”, którą od 6 maja oglądać będzie można w Ratuszu Staromiejskim. Organizatorem wystawy jest Klub Fotograficzny PTTK w Elblągu.

 • 2019-04-30 Warsztaty szydełkowania w CSE Światowid

  Elbląg. Warsztaty szydełkowania w CSE Światowid

  Dni stają się coraz dłuższe, za oknem świeci słońce i zielenią się drzewa. Czujemy, że możemy więcej. To wiosna. Aby w pożyteczny oraz twórczy sposób wykorzystać ten czas, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza na warsztaty szydełkowania, pn. „Rozmowy przy szydełkowaniu”. Spotkania przy szydełku to doskonała okazja, żeby nauczyć się czegoś nowego, do nowych znajomości, a przy tym do spędzenia czasu w miłej atmosferze.

 • 2019-04-29 Fotografia Bez Granic w Galerii Atrium

  Elbląg. Fotografia Bez Granic w Galerii Atrium

  Elbląska Galeria Fotografii oraz Fundacja Kultury Fotograficznej "Fotografia Bez Granic" zapraszają w poniedziałek, 29 kwietnia na godz. 18 do Galerii Atrium hotelu Arbiter, na wernisaż wystawy fotografii "Powojenny Gdańsk w obiektywie Tercjana Multaniaka".

 • 2019-04-26 Nie zostawaj w domu... Przyjdź na spotkanie z Agnieszką Pietrzyk

  Elbląg. Nie zostawaj w domu... Przyjdź na spotkanie z Agnieszką Pietrzyk

  „Zostań w domu” to tytuł trzeciej książki Agnieszki Pietrzyk z komisarzem Kamilem Soroką w roli głównej, który mierzy się z kolejną trudną sprawą. Tłem akcji jest oczywiście Elbląg, a dokładnie osiedle Zawada. Jesteście ciekawi? Zapraszamy do sali kinowej 26 kwietnia o godz. 18 na spotkanie z autorką, promujące najnowszą książkę. Tego dnia nie zostawajcie w domu, tylko tłumnie przybywajcie do biblioteki!

 • 2019-04-25 Rozgrzej się rodzinnie w kinie

  Elbląg. Rozgrzej się rodzinnie w kinie

  W pierwszy czerwcowy weekend Kino Światowid przygotowało nowe wydarzenie dla dzieci i rodziców. Podczas „Rodzinnej Rozgrzewki”, będzie okazją, żeby w gronie najbliższych spędzić wolny czas w kinie, nie tylko na projekcjach filmowych. O „Rodzinnej Rozgrzewce” rozmawiamy z Natalią Piotrowską, kierownikiem Kina Światowid.

 • 2019-04-25 Dobra muzyka w murach Galerii EL

  Elbląg. Dobra muzyka w murach Galerii EL

  Jedno z pomieszczeń Centrum Sztuki Galeria EL zostało zaadaptowane, by umożliwić powrót do regularnych spotkań z żywą muzyką. Galeria Laboratorium to idealne miejsce, by w kameralnej atmosferze doświadczać jazzu, folku czy odmian pokrewnych gatunkowi singer/songwriter. Inauguracja tych spotkań nastąpi w piątek 26 kwietnia o godz. 20, a wystąpi warszawska grupa Roux Spana Beat Trio.

 • 2019-04-23 Dziś jazzowa jam session w Krypcie

  Elbląg. Dziś jazzowa jam session w Krypcie

  Klub Środowisk Twórczych Krypta zaprasza dziś na sesję jazzową. Na temat znanych standardów improwizować będą goście wieczoru: Dawid Lipka - trąbka, Bartek Krzywda - pianino, Patryk Giedziun - gitara basowa i Roman Ślefarski - perkusja.

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety dziecięce
Fototapety do siłowni/fitness club
Fototapeta fizelinowa 320x148 cm - Samolot
Fototapety do salonu
Reklama