Koszykarze nie zwalniają tempa

Elbląg, Elblążanie zagrają u siebie dopiero 6 marca
Elblążanie zagrają u siebie dopiero 6 marca (fot. AD, archiwum portEl.pl)

Dziewiąte z rzędu zwycięstwo odnieśli koszykarze Truso theConstruct Elbląg. Tym razem na wyjeździe pokonali BAT Sierakowice 91:63 i nadal zajmują drugie miejsce w tabeli III ligi.

Od pierwszej minuty koszykarze Truso the Construct nadawali ton grze, w 5. minucie prowadząc już 10:0. Co prawda gospodarzom udało się na początku drugiej kwarty zniwelować różnicę do dwóch „oczek”, ale na więcej elblążanie już im nie pozwolili.
       W zespole Arkadiusza Majewskiego tradycyjnie najczęściej punktował Jakub Gołębiewski (w sumie 26 punktów w całym meczu), którego wspierali Dominik Pawlak, Paweł Budziński, Piotr Prokurat i Damian Jędrzejewicz.
       Gospodarze nie mogli nadal znaleźć sposobu na defensywę elblążan, na dodatek przystąpili do meczu z siedmioma zawodnikami w składzie, co znacznie ograniczyło im możliwość zmian. Truso dyktowało więc warunki, prowadząc w 23 minucie 53:31, a w 30 min. - 68:45. W ostatnich minutach meczu nasza drużyna zdobyła 9 punktów z rzędu, dzięki czemu wygrała ostatecznie 91:63.
       Kolejny mecz Truso także rozegra na wyjeździe – z drużyną ze Starogardu Gdańskiego. Na własnym parkiecie elblążanie zagrają dopiero 6 marca, a przeciwnikiem będzie SMS PZKosz Władysławowo.

BAT Sierakowice - Truso theConstruct Elbląg 63:91 (15:20, 13:22, 17:26, 18:23)
       Truso: Konarski, Słowiński 5, Jędrzejewicz 10, Żebrowski 4, Prokurat 10, Huber 5, Gołębiewski 26, Pawlak 12, Budziński 12, Rychlicki, Chojnacki 5, Pożarycki 2.

W niedzielę w pozostałych parach kolejki zagrają: LKS Pogoń Lębork - SSK Adkonis Kobylnica; Politechnika Gdańska - SMS PZKosz Władysławowo; UKS Trójeczka Olsztyn - PTK Gryf-VECRO Prabuty.