UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Olimpia

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Kultura

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Dawno temu

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

 • 2018-02-10 Studniówka ZSTI: "...skończymy o pianiu kura, a później tylko matura"

  Elbląg. Studniówka ZSTI: "...skończymy o pianiu kura, a później tylko matura"

  - Studniówkowy duchu przybywaj, wesela z nami zażywaj, skończymy o pianiu kura, a później tylko matura - oficjalnie najważniejszy bal zwiastujący egzamin dojrzałości otworzyła dziś (9 lutego) Danuta Pacek, dyrektor Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu. Przed maturzystami jeszcze 92 dni do egzaminu, ale najważniejsze są najbliższe godziny, gdy na parkiecie będą wirowały roześmiane pary. To szczególnie radosna noc dla Elwiry i Radka, którzy właśnie na studniówkowym balu postanowili się ... zaręczyć. Zobacz zdjęcia i film.

 • 2018-01-21 "Mechaniczna" studniówka

  Elbląg. "Mechaniczna" studniówka

  Bal studniówkowy w Zespole Szkół Mechanicznych jest jedyny w swoim rodzaju. Tradycyjnie maturzyści z "Mechanika" święto ostatnich 100 dni przed maturą obchodzą w szkole. Tak też było i w tym roku. Zobacz fotorelację i film.

 • 2018-01-21 III LO: Jaka studniówka, taka matura

  Elbląg. III LO: Jaka studniówka, taka matura

  Za chwilę będą podejmować decyzje, które zaważą na ich przyszłości. Zanim jednak usiądą nad książkami i zaczną wchłaniać wiedzę – niech żyje bal! I to nie byle jaki, bo uważany za jeden z najważniejszych w życiu. W sobotę (20 stycznia) na studniówce bawili się uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego. Zobacz fotoreportaż i film.

 • 2018-01-21 ZSG: Taki bal się nie powtórzy

  Elbląg. ZSG: Taki bal się nie powtórzy

  Spotkali się na sto dni przed maturą, by na bok odłożyć wszelkie troski i zmartwienia i zakosztować wspólnej zabawy. Staropolskim zwyczajem: Poloneza czas zacząć! Tak uczniowie Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu zaczęli zabawę, która potrwa do białego rana. Zobacz zdjęcia i film.

 • 2018-01-20 Dziś jest dobry czas na ekstrawagancję!

  Elbląg. Dziś jest dobry czas na ekstrawagancję!

  Na jeden wieczór odłożyli arkusz z matematyki i schowali instrumenty do futerału, by móc zatrzymać się i oddać beztroskiej zabawie we wspaniałym towarzystwie. Tradycyjnym polonezem maturzyści Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu rozpoczęli bal studniówkowy. - Życzę szampańskiej zabawy na dzisiejszą noc. Myślę, że Jej Wysokość muzyka klasyczna wybaczy nam pewne ekstrawagancje - mówił z uśmiechem dyrektor Andrzej Korpacki. Zobacz zdjęcia.

 • 2018-01-20 I LO: Jedyna taka noc

  Elbląg. I LO: Jedyna taka noc

  Zanim zaczną zastanawiać się nad zadaniami maturalnymi i nad tym, czy wystarczy im punktów, aby dostać się na wymarzone studia, mają dla siebie tę noc. Studniówkowy bal to bowiem najlepsza okazja do tego, by po raz ostatni zaszaleć w gronie kolegów i koleżanek ze szkoły. Zobacz zdjęcia i film.

 • 2018-01-20 IV LO: Bal, który powinien zostać w pamięci

  Elbląg. IV LO: Bal, który powinien zostać w pamięci

  Nie na darmo mówi się, że to jeden z najważniejszych momentów w życiu. Jest bramą do dorosłości, pierwszym zakrętem, który pamięta się przez wiele lat. Bal studniówkowy to czas beztroskiej, choć uroczystej zabawy, ostatni taki moment przed wytężoną nauką. W piątek (19 stycznia) swoje "sto dni przed maturą" świętowało IV Liceum Ogólnokształcące. Zobacz więcej zdjęć i film.

 • 2018-01-20 Zanim odliczanie do matury, czas na zabawę

  Elbląg. Zanim odliczanie do matury, czas na zabawę

  - Wasze dni w tej szkole są policzone - zaznaczyła dyrektor Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym Krystyna Brinkiewicz. - Bo już za sto dni podejmiecie decyzję na przyszłość i na tę przyszłość życzę wam, byście mieli mnóstwo okazji do świętowania, do radości takiej, jak dziś. Maturzyści "Plastyka" będą bawić się do białego rana w klimacie lat 50. Zobacz więcej zdjęć.

 • 2018-01-19 ZST: Ten bal zapamiętają na długo

  Elbląg. ZST: Ten bal zapamiętają na długo

  - Znam was i wierzę w was. Życzę, byście dokonali w swoim życiu dobrych wyborów – mówiła do maturzystów Zespołu Szkół Technicznych podczas studniówki dyrektor szkoły Hanna Mierzejewska. Na 104 dni przed maturą na balu bawią się uczniowie dwóch klas. Zobacz zdjęcia i film.

 • 2018-01-13 Studniówka II LO: To była ich noc

  Elbląg. Studniówka II LO: To była ich noc

  - Szaleństwa studniówkowe są wprost proporcjonalne do wyników matury - tymi słowa tegorocznych maturzystów II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu zachęciła do zabawy dyrektor szkoły Agnieszka Jurewicz. Jagiellończyk świętował 100 dni do matury w hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego. Zobacz fotoreportaż i film.

 • 2018-01-13 Tak się bawi „Ekonomik”

  Elbląg. Tak się bawi „Ekonomik”

  W Elblągu rozpoczął się sezon na studniówki. Jako pierwsi przedmaturalną zabawę rozpoczęli uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących. Zobacz więcej zdjęć i film.

 • 2018-01-11 Studniówki czas zacząć

  Elbląg. Studniówki czas zacząć

  Już tylko godziny dzielą maturzystów od pierwszych w tym roku studniówek. Dziewczęta robią ostatnie przymiarki, chłopcy wyciągają z szafy garnitury. Jeszcze tylko fryzjer i kosmetyczka i można ruszać na parkiet. Jako pierwsi poloneza zatańczą uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących oraz II Liceum Ogólnokształcącego. Zobacz zdjęcia z próby poloneza w Zespole Szkół Zawodowych nr 1.

 • 2017-10-14 70 lat I LO. "To kuźnia charakterów i talentów"

  Elbląg. 70 lat I LO. "To kuźnia charakterów i talentów"

  Tu kształtowały się sumienia i intelekt. Tu zdobywano wiedzę i umiejętności. To była kuźnia charakterów. To szkoła wyższej wrażliwości – tak podczas jubileuszu 70-lecia wspominali I Liceum Ogólnokształcące w Elblągu jego absolwenci. A wśród nich są politycy, naukowcy, prawnicy, inżynierowie, lekarze, artyści. Zobacz zdjęcia z jubileuszowych obchodów.

 • 2017-02-11 Tak się bawi ZSTI

  Elbląg. Tak się bawi ZSTI

  Ostatni polonez w tym roku zabrzmiał wczoraj (10 lutego) w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym przy ul. Kościuszki, a zatańczyli go maturzyści Zespołu Szkół Techniczno - Informatycznych w Elblągu. Książki odłożyli na półkę, bo tej nocy najważniejsza jest zabawa. I to dobra zabawa. Zobacz zdjęcia i film.

Google

Sondaż portElu

 • 2017-10-25 O czym należy wiedzieć, wybierając sukienkę na konkretną okazję?

  Elbląg. O czym należy wiedzieć, wybierając sukienkę na konkretną okazję?

  Szukanie odpowiedniej kreacji na przyjęcie to zmora wielu pań, którym często zajmuje to bardzo dużo czasu. Znalezienie czegoś odpowiedniego nie jest takie proste, dlatego powinno się wiedzieć o kilku kwestiach.

 • 2017-09-01 Jubileusz elbląskiego "Ekonomika”

  Elbląg. Jubileusz elbląskiego "Ekonomika”

  To 70 lat kształcenia i wychowywania młodych pokoleń. To także 70 lat istnienia na rynku edukacyjnym. Elbląski ekonomik będzie świętował swój jubileusz 6 października. A jak szkołę wspominają nauczyciele?

 • 2016-04-04 Świętowali swoją dorosłość

  Elbląg. Świętowali swoją dorosłość

  Mają od 18 do 25 lat. Na co dzień uczą się i przygotowują do dorosłego życia. Zazwyczaj są radośni i pełni energii do działania. To młodzi dorośli wychowankowie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego, prowadzonego przez elbląskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. W piątek, 1 kwietnia, już po raz drugi świętowali swoją dorosłość.

 • 2014-02-25 Zaszalej na studniówce... i wygraj nagrodę

  Elbląg. Zaszalej na studniówce... i wygraj nagrodę

  Studniówka to niepowtarzalna noc dla każdego maturzysty. Są to ostatnie chwile, podczas których uczniowie ostatnich klas szkół ponad gimnazjalnych mogą się wybawić nie myśląc o zbliżających się testach. Niektórzy idą z osobą towarzyszącą, inni wybierają się sami. Dla wszystkich, którzy planują uwiecznić tę zabawę, na coraz częściej przysłowiowej już kliszy, mamy konkurs.

 • 2014-02-25 Zaszalej na studniówce... i wygraj nagrodę

  Elbląg. Zaszalej na studniówce... i wygraj nagrodę

  Studniówka to niepowtarzalna noc dla każdego maturzysty. Są to ostatnie chwile, podczas których uczniowie ostatnich klas szkół ponad gimnazjalnych mogą się wybawić nie myśląc o zbliżających się testach. Niektórzy idą z osobą towarzyszącą, inni wybierają się sami. Dla wszystkich, którzy planują uwiecznić tę zabawę, na coraz częściej przysłowiowej już kliszy, mamy konkurs.

 • 2013-12-11 Koncert kolęg w ZPSM

  Elbląg. Koncert kolęg w ZPSM

  W piątek, 20 grudnia o godz. 18 w Sali Koncertowej ZPSM odbędzie się koncert kolęd oraz znanych utworów o tematyce świątecznej. Wykonawcami koncertu będą uczniowie V klasy Zespołu Szkół Muzycznych w Elblągu.

 • 2013-11-20 Niech patrzą tylko na Ciebie

  Elbląg. Niech patrzą tylko na Ciebie

  W parze i solo – odrobina pewności siebie na parkiecie nie zaszkodzi, szczególnie podczas najważniejszego balu w życiu. Chcesz zabłysnąć na studniówce? Przygotuj się i przyjdź na taneczne warsztaty do Centrum Tańca „Promyk”.

 • 2013-11-05 Pewnym krokiem na studniówkę

  Elbląg. Pewnym krokiem na studniówkę

  Nie umiesz tańczyć a chcesz dobrze bawić się podczas studniówki? Centrum Tańca Promyk zaprasza na zajęcia taneczne przygotowujące do najważniejszego balu w życiu.

 • 2013-02-28 Elbląskie "studniówki"

  Sto dni przed maturą - popularne "studniówki" urządzano w elbląskich liceach i technikach - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 28 lutego 1963 roku.

 • 2013-01-22 Sukcesami rozpoczęli nowy muzyczny rok

  Elbląg. Sukcesami rozpoczęli nowy muzyczny rok

  Pierwszy semestr roku szkolnego uczniowie elbląskiego Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych kończą kolejnymi sukcesami. W grupie wiolonczeli Dariusz Gatza, uczeń Moniki Juszko zajął pierwsze miejsce. Świetnie spisali się też tegoroczni maturzyści.

 • 2013-01-17 Noworoczny Koncert Kolęd

  Elbląg. Noworoczny Koncert Kolęd

  Tradycyjnie w styczniu zapraszamy do Biblioteki Elbląskiej na Noworoczny Koncert Kolęd w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Muzycznych w Elblągu, który odbędzie się w piątek 18 stycznia o godz. 18 w Sali „U św. Ducha”. Wstęp wolny.

 • 2012-06-06 Czas na Off

  Elbląg. Czas na Off

  6 czerwca w Teatrze im. Aleksandra Sewruka odbędzie się 8. Elbląski Przegląd Teatrów Offowych. Zaprezentuje się pięć grup młodzieżowych.

 • 2012-01-11 Koncert w świątecznym klimacie

  Elbląg. Koncert w świątecznym klimacie

  W piątek 13 stycznia o godz. 18 zapraszamy do Sali „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej na koncert kolęd oraz znanych utworów o tematyce świątecznej. Wykonawcami koncertu będą uczniowie V klasy Zespołu Szkół Muzycznych w Elblągu w piętnastoosobowym składzie. Wstęp wolny.

 • 2009-01-16 Noworoczny koncert kolęd

  Elbląg. Noworoczny koncert kolęd

  W piątek, 16 stycznia o godz. 17 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Rozrywkowej oraz chóru parafii św. Rafała Kalinowskiego. Wszystko będzie się działo w sali koncertowej Szkoły Muzycznej przy ulicy Traugutta.

To kupisz w pasażu portElu

OKOWOKO s.c.
Okulary korekcyjne Oscar Ventura
Okulary korekcyjne I-D TOKYO
Okulary korekcyjne EVA MINGE
Reklama