Elblążanka Antonina Sawicka laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Retorycznego
Elbląski „Słowak” może się poszczycić sukcesem swojej uczennicy, Antoniny Sawickiej w drugiej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Retorycznego „Mówi się”, organizowanego przez Wyższą Szkołę Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich.
Sukcesy uczniów ZSM w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mechatronicznej
W dniach 18–19 czerwca 2026 r. w Chełmie odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Mechatronicznej organizowanej przez Zespół Szkół Technicznych w Chełmie oraz Branżowe Centrum Umiejętności w Dziedzinie Mechatronika. Z ogromną dumą informujemy, że nasi uczniowie osiągnęli bardzo wysokie wyniki na szczeblu ogólnopolskim:
„Mundurek zobowiązywał, a szkoła była powodem do dumy”
Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym 80-lecia Zespołu Szkół Mechanicznych w Elblągu. Z tej okazji będziemy na naszych łamach prezentować artykuły dotyczące "Mechanika", jednocześnie zachęcając Czytelników do dzielenia się swoimi historiami związanymi ze szkołą.
O zdrowiu i urodzie naukowo
Dlaczego skórę można nazywać agentem 007? Jakie suplementy naprawdę działają? Jak technologia odmieni kosmetologię? O tym między innymi rozmawiano podczas pierwszej konferencji „Zdrowie i uroda” zorganizowanej przez Instytut Nauk o Zdrowiu Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu. Zobacz zdjęcia.
Jak pisać twórczo bez AI. Oni to potrafią
Daria Tomasik z I LO w Elblągu i Wiktoria Krzysiak z LO w Pasłęku zdobyły ex equo pierwsze miejsce w konkursie „KreaTYwnego pisania”, który zorganizował Instytut Pedagogiczno-Językowy ANS w Elblągu. Patronat nad konkursem sprawował portEl.pl
„Technikum dało mi solidny start w przyszłość”
Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym 80-lecia Zespołu Szkół Mechanicznych w Elblągu. Z tej okazji będziemy na naszych łamach prezentować artykuły dotyczące "Mechanika", jednocześnie zachęcając Czytelników do dzielenia się swoimi historiami związanymi ze szkołą. Tym razem rozmowa ze Zbigniewem Sarem, absolwentem Technikum Mechanicznego w Elblągu (rocznik 1993), wiceprezesem zarządu GE Vernova przeprowadzona przez ucznia szkoły.
I Konferencja Kosmetologiczna „Zdrowie i Uroda" już w czerwcu w Elblągu
Instytut Nauk o Zdrowiu w Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu zaprasza do udziału w I Konferencji Kosmetologicznej „Zdrowie i Uroda", która odbędzie się 19 czerwca 2026 roku w siedzibie Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu przy ulicy Grunwaldzkiej 137.
Fundacja państwa Górskich po raz piąty przyznała stypendia uczniom I LO
Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego przystąpili do jubileuszowej, piątej edycji Konkursu Stypendialnego Fundacji Beaty i Marka Górskich „Dialog, Rozwój i Miłosierdzie”.
Dyrektorzy bez konkursu
Znamy kolejne rozstrzygnięcia na stanowiskach dyrektorskich w elbląskich placówkach oświatowych. Dotychczasowi dyrektorzy Bursy Szkolnej nr 2, Szkół Podstawowych nr 21 i 6 zachowają swoje stanowiska. Nie musieli startować w konkursach.
Nowa dyrektor w SP nr 12
Szkoła Podstawowa nr 12 od nowego roku szkolnego będzie miała nową dyrektorkę. Do zmiany nie dojdzie w Szkole Podstawowej nr 23. Urzędnicy opublikowali wyniki konkursów na dyrektorów szkół.
Od elbląskiego "Mechanika" do profesury w naukach humanistycznych
Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym 80-lecia Zespołu Szkół Mechanicznych w Elblągu. Z tej okazji będziemy na naszych łamach prezentować artykuły dotyczące "Mechanika", jednocześnie zachęcając Czytelników do dzielenia się swoimi historiami związanymi ze szkołą. Dzisiaj wywiad z absolwentem szkoły prof. Edwardem Łuczyńskim, przeprowadzony przez ucznia szkoły.
Z Kresów do Elbląga. Inżynier, który stworzył szkołę z ruin
Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym 80-lecia Zespołu Szkół Mechanicznych w Elblągu. Z tej okazji będziemy na naszych łamach prezentować artykuły dotyczące "Mechanika", jednocześnie zachęcając Czytelników do dzielenia się swoimi historiami związanymi ze szkołą. Zobacz archiwalne zdjęcia.
80 lat ZSTI w Elblągu. Szkoła, która od pokoleń kształci specjalistów
Osiem dekad historii, tysiące absolwentów i niezmiennie ważna rola w życiu miasta – Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu obchodzi w tym roku jubileusz 80-lecia istnienia. To wyjątkowe święto nie tylko dla społeczności szkolnej, ale także dla całego Elbląga, którego rozwój przez lata był ściśle związany z działalnością placówki.
I LO z tytułem Brązowej Europejskiej Szkoły Praworządności RP 2026 i kolejnymi sukcesami uczniów
I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Elblągu ponownie udowadnia, że należy do elity polskich szkół. Placówka zdobyła tytuł Brązowej Europejskiej Szkoły Praworządności RP 2026, a jej uczniowie odnieśli kolejne ogólnopolskie sukcesy — wśród nich Jakub Chachowski, Apolonia Owczarek, Michał Kruszyński oraz finalista Olimpiady Znajomości Afryki, Antoni Krasowski. Zobacz zdjęcia.
Gastronomik świętuje
Zespół Szkół Gospodarczych świętował dziś (28 maja) jubileusz 80-lecia. Z tej okazji w Ratuszu Staromiejskim odbyła się uroczysta gala. Zobacz zdjęcia.
Sukces młodych innowatorów! „Okno z rekuperacją” w półfinale Explory 2026
Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług im. M. Kopernika w Elblągu ma ogromny powód do dumy. Uczniowie tej placówki odnieśli spektakularny sukces, kwalifikując się do półfinału prestiżowego konkursu Explory 2026. Ich autorski, nowatorski projekt „Okno z rekuperacją” zyskał uznanie ekspertów i powalczy o najwyższe laury w branży odnawialnych źródeł energii.
Sprawdź się w koszykówce. Truso i SP 11 zapraszają
W środę, 27 maja, odbędą się testy sprawnościowe do czwartej klasy sportowej o profilu koszykówka w SP 11. Organizatorzy zapraszają do udziału dziewczęta z rocznika 2016 na godz. 17 do SP 11 przy ul. Korczaka 34.
„Teściarz” ZST-I walczy o finał Explory 2026
Uczniowie Zespołu Szkół Techniczno - Informatycznych biorą udział w konkursie Explory. Do awansu do finału potrzebują głosów internautów.
Mechanik czeka na wspomnienia
Za kilka miesięcy elbląski Zespół Szkół Mechanicznych będzie świętował 80. urodziny. Organizatorzy jubileuszu zapraszają absolwentów Mechanika, emerytowanych nauczycieli do przesyłania fotografii i wspomnień.
Młodzi przeciw dezinformacji
Jak nauczyć się rozpoznawać manipulację w internecie? Uczniowie III LO udowodnili, że tak – i to w bardzo praktyczny sposób. W ramach projektu „Młodzi w Akcji przeciw dezinformacji", realizowanego we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej, młodzież z zaangażowaniem realizowała działania, których celem było zwiększenie świadomości na temat fake newsów, manipulacji medialnej oraz bezpiecznego korzystania z informacji w sieci.





























