UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Matura? I co dalej?

Matura? I co dalej?

2020-06-01 07:00

Co roku kilkaset tysięcy młodych ludzi zadaje sobie trudne pytanie: „Zdałem maturę i co dalej?” Wybór dalszej ścieżki kariery to pierwsza dojrzała decyzja, która wielu osobom spędza sen z powiek. W dzisiejszych czasach o tym, że warto studiować nie trzeba już nikogo przekonywać, ale już sam odpowiedni wybór kierunku studiów może przysporzyć problemów.

"To jest ciężka, odpowiedzialna praca"

"To jest ciężka, odpowiedzialna praca"

2020-05-28 14:52

- To nie jest tak, że człowieka zauroczy gronostaj i łańcuch na szyi. To jest ciężka, odpowiedzialna praca, a biorąc pod uwagę zaufanie, jakim obdarzyła mnie społeczność naszej uczelni, chcę i muszę się z tego obowiązku należycie wywiązać – mówił podczas konferencji prasowej w czwartek (28 maja) dr inż. Jarosław Niedojadło, rektor-elekt Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu.

Podstawówki trochę mniej puste

Podstawówki trochę mniej puste

2020-05-25 16:28

Od dziś (25 maja) rodzice dzieci z klas I-III mogą posłać swoje pociechy do szkoły na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Dodatkowo uczniowie klas VIII szkół podstawowych mają możliwość konsultacji przed zbliżającymi się egzaminem. Jak wygląda powrót dzieci do podstawówek w Elblągu po przerwie spowodowanej pandemią? Zobacz zdjęcia.

PWSZ w Elblągu ma nowego rektora

PWSZ w Elblągu ma nowego rektora

2020-05-22 13:47

W piątek (22 maja) Kolegium Elektorów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu wybrało dr inż. Jarosława Niedojadło, prof. uczelni na funkcję rektora PWSZ w Elblągu na kadencję 2020-2024.

Studenci PWSZ bronili się online

Studenci PWSZ bronili się online

2020-05-19 15:20

Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu z Instytutu Ekonomicznego obronili prace licencjackie w domu, przed monitorem swojego komputera. To pierwsze takie wydarzenie w historii uczelni i efekt zawieszenia zajęć na uczelniach na czas kwarantanny w związku koronawirusem. Zaliczenia, egzaminy i obrony prac dyplomowych online stają się faktem. Uczelnie muszą radzić sobie w nowej sytuacji.

Nie taki łatwy powrót do szkoły

Nie taki łatwy powrót do szkoły

2020-05-14 22:13

W grupach w klasach I-III może przebywać maksymalnie 12 uczniów, w wyjątkowych przypadkach 14. Każda grupa powinna mieć w miarę możliwości wyznaczoną stałą salę do zajęć, w której powierzchnia na osobę nie powinna być mniejsza niż 4 m kw. To tylko niektóre z wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej dla szkół podstawowych, które od 25 maja mogą wznowić naukę w klasach I-III.

Sukces uczennicy III LO

Sukces uczennicy III LO

2020-05-06 09:31

Karolina Szczepańska, uczennica III Liceum Ogólnokształcącego została finalistką VII Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej.

Indeks dla Szymona

Indeks dla Szymona

2020-04-29 14:01

Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Elblągu mają kolejny sukces na swoim koncie. Szymon Maciejko, uczeń klasy IIb wziął udział w ogólnopolskim etapie VII Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym, gdzie uzyskał tytuł finalisty.

Nowy kierunek na EUH-E: położnictwo

Nowy kierunek na EUH-E: położnictwo

2020-04-28 07:00

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna złożyła wniosek do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego o uruchomienie nowego kierunku, jakim jest położnictwo. Na ten temat rozmawiamy z dr Anną Tałaj, prodziekanem Wydziału Nauk o Zdrowiu.

75 lat II LO. Zapraszamy do wspomnień! <em> (aktualizacja) </em>

75 lat II LO. Zapraszamy do wspomnień! (aktualizacja)

2020-04-27 09:25

- Cztery lata w murach II LO wspominam z ogromnym sentymentem. To był świetny czas, rewelacyjna klasa o profilu sportowym. Minęło już 35 lat od matury, a wiele obrazów z tamtego okresu jest wciąż żywych - napisała do nas pani Mirosława. Do naszej redakcji spływają kolejne wspomnienia z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 75-lecia II LO. Czekamy na kolejne! Zobacz zdjęcia.

PWSZ przedłuża zdalne zajęcia

PWSZ przedłuża zdalne zajęcia

2020-04-24 10:31

Władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu nie czekały na decyzję rządu i już dzisiaj podjęły decyzję o przedłużeniu zajęć w formie zdalnej.    

Brylantowy jubileusz II Liceum Ogólnokształcącego

Brylantowy jubileusz II Liceum Ogólnokształcącego

2020-04-21 07:00

W tym roku jubileusz 75-lecia działalności świętować będzie najstarsza szkoła uruchomiona po II wojnie światowej – II Liceum Ogólnokształcące. Warto przypomnieć, że to także w ogóle najstarsza szkoła w Elblągu. Zachęcamy absolwentów do dzielenia się wspomnieniami z lat pobytu w murach II LO przy ulicy Królewieckiej. Zobacz też film.

Bezpłatne szkolenie online z psychoterapii

Bezpłatne szkolenie online z psychoterapii

2020-04-14 13:12

W dniach 25-26 kwietnia odbędzie się bezpłatne szkolenie online z podstaw psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Organizują ją Wydział Administracji i Nauk Społecznych Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej oraz Biuro Karier. 

Studiowanie… przy komputerowym ekranie

Studiowanie… przy komputerowym ekranie

2020-03-25 16:34

„Na studiach wykłady nie są obowiązkowe” – głosi obiegowa opinia, choć niekoniecznie musi się ona pokrywać z regulaminem danej uczelni. Trochę niezręcznie jednak nie pojawić się na wykładzie, jeśli wymaga to tylko uruchomienia komputera, a tak to chyba powinno wygląda w dobie pandemii. Chyba, że studentowi szwankuje Internet, co w tych dniach także nie należy do rzadkości. Może też brakować mikrofonu albo po prostu warunków, żeby się skupić, a jednak studia trwają. Jak elbląscy studenci i wykładowcy sobie z tym radzą?

PWSZ przedłuża zawieszenie zajęć

PWSZ przedłuża zawieszenie zajęć

2020-03-21 10:58

W związku z wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu zawiesza zajęcia dydaktyczne do 10 kwietnia.

PWSZ w Elblągu czeka na startupy

PWSZ w Elblągu czeka na startupy

2020-03-18 10:40

- Czwarta edycja "Startup House" będzie trwała cztery lata. Przez ten czas w projekcie weźmie udział w sumie 60 firm. Jest to wyzwanie, ale mamy dobrze przygotowany inkubator przy ul. Zacisze – mówi prof. Zbigniew Walczyk, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. Właśnie ruszyła rekrutacja do czwartej edycji projektu.

Konsumencie, znaj swoje prawa

Konsumencie, znaj swoje prawa

2020-03-06 15:12

- Świadomy konsument wie, gdzie szukać pomocy, kiedy coś się wydarzy i wie, jak nie popaść w kłopoty – mówiła Milena Górecka z Urzędu Komunikacji Elektronicznej podczas konferencji poświęconej instytucjom ochrony praw konsumenta, która odbyła się dziś (6 marca) w auli PWSZ przy ul. Grunwaldzkiej. Zobacz więcej zdjęć.

Studenci pomagają bezdomnym

Studenci pomagają bezdomnym

2020-02-26 13:24

Studenci Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej wraz z opiekunami uczestniczyli w co piątkowej akcji Coffee House na elbląskim placu Dworcowym, którą już od ponad czterech lat organizuje Elbląski Oddział Chrześcijańskiej Misji Społecznej Teen Challenge Polska. Zobacz zdjęcia.

Konsumencie: dowiedz się, jakie masz prawa

Konsumencie: dowiedz się, jakie masz prawa

2020-02-25 10:26

Miejski rzecznik konsumentów w Elblągu oraz Instytut Ekonomiczny PWSZ w Elblągu zapraszają wszystkich zainteresowanych prawami konsumenta na konferencję pt. „Instytucje ochrony praw konsumenta”.

Wiceminister Maksymowicz z wizytą w PWSZ

Wiceminister Maksymowicz z wizytą w PWSZ

2020-02-19 15:32

Wczoraj (18 lutego) w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu gościł prof. dr hab. n. med. Wojciech Maksymowicz, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. W spotkaniu uczestniczyli prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk, rektor PWSZ w Elblągu oraz dr inż. Wiesław Jastrzębski przewodniczący Rady Uczelnianej PWSZ Elblągu.

Reklama