UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Dwa przekroczenia prędkości

Dwa przekroczenia prędkości

2020-05-29 14:18

Dwóch kierujących rozstało się ze swoimi prawami jazdy na najbliższe 3 miesiące. Powód: przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.  

Kupisz bilet u kierowcy

Kupisz bilet u kierowcy

2020-05-29 14:02

Zarząd Komunikacji Miejskiej informuje, że od 1 czerwca wznowiona zostanie sprzedaż biletów u kierowców komunikacji miejskiej.

Chichot historii <em> (copiątkowy felieton Marii Kasprzyckiej) </em>

Chichot historii (copiątkowy felieton Marii Kasprzyckiej)

2020-05-29 07:00

Szanuje historię ten, kto kocha ludzi. Wie, że swoim poprzednikom, ich odwadze, mądrości, ciężkiej pracy zawdzięcza komfort, w jakim dzisiaj żyje. Wie też, że i od niego zależy, jak będą żyć kolejne pokolenia i czuje się za to odpowiedzialny. Jednakże każdy zdarzenia historyczne interpretuje po swojemu, odnajdując własne podobieństwa i drogowskazy. Dlatego dzisiaj, Szanowni Czytelnicy, trochę historii, a komentarz zostawiam tylko Wam.

O edukacji zdalnie i za darmo

O edukacji zdalnie i za darmo

2020-05-28 17:00

- Webinaria pozwolą nam poznać świat edukacji w Polsce. Chciałyśmy się nim dzielić z nauczycielami zainteresowanymi nową edukacją, oderwaną od kredy, tablicy, „ukrzesłowionych” uczniów – mówi elbląska nauczycielka Dorota Kujawa-Weinke, która razem z Katarzyną Drausal stworzyły projekt „Edumiesiąc”. Na czym polega?

Powrót na place zabaw: "Nie mamy szczegółowych wytycznych"

Powrót na place zabaw: "Nie mamy szczegółowych wytycznych"

2020-05-28 15:31

Kolejny etap łagodzenia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa zakłada także udostępnienie do użytku placów zabaw dla dzieci. Najmłodsi będą mogli wrócić na nie już w najbliższą sobotę, 30 maja.

Uzupełniające wybory ławników

Uzupełniające wybory ławników

2020-05-28 15:21

74 miejsca czekają na osoby, które chcą zostać ławnikami w elbląskich sądach. Urząd Miejski ogłosił nabór chętnych na podstawie wniosku prezesa Sądu Okręgowego w Elblągu. Zgłoszenia są przyjmowane do 30 czerwca. O czym warto wiedzieć?

"To jest ciężka, odpowiedzialna praca"

"To jest ciężka, odpowiedzialna praca"

2020-05-28 14:52

- To nie jest tak, że człowieka zauroczy gronostaj i łańcuch na szyi. To jest ciężka, odpowiedzialna praca, a biorąc pod uwagę zaufanie, jakim obdarzyła mnie społeczność naszej uczelni, chcę i muszę się z tego obowiązku należycie wywiązać – mówił podczas konferencji prasowej w czwartek (28 maja) dr inż. Jarosław Niedojadło, rektor-elekt Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu.

Radny Tołwiński: pracownicy oświaty apelują do urzędu miasta o spotkanie i dialog <em> (opinia nadesłana) </em>

Radny Tołwiński: pracownicy oświaty apelują do urzędu miasta o spotkanie i dialog (opinia nadesłana)

2020-05-28 14:29

Pandemia COVID-19 w całej Polsce wymusza na samorządach programy oszczędnościowe, w których przede wszystkim ogranicza się wydatki inwestycyjne, jednak w Elblągu dodatkowo urząd planuje tzw. standaryzację, która określa ilość etatów na daną jednostkę oświatową. Niestety wbrew informacjom płynącym z ratusza, że "nikt nie mówi o zmniejszeniu wynagrodzeń" w oświacie, fakty są zupełnie inne, o czym piszą i mówią pracownicy poszczególnych jednostek – pisze radny Bogusław Tołwiński.

Kierujący ukarani przez elbląski sąd

Kierujący ukarani przez elbląski sąd

2020-05-28 14:06

Gdy osoba odmawia przyjęcia mandatu lub gdy wykroczenie jest rażące, a jego sprawca był już karany mandatami, policjanci mogą skierować wniosek o ukaranie takiej osoby przez sąd. Pokazujemy dwa przypadki wyroków, jakie zapadły w maju.

Zrób roszadę i wesprzyj elbląski DPS

Zrób roszadę i wesprzyj elbląski DPS

2020-05-28 13:11

Weekend przed tegorocznym Dniem Dziecka można spędzić przy szachowej szachownicy. Oprócz treningów pod okiem szachowych arcymistrzów będzie to okazja do wsparcia podopiecznych Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr św. Jadwigi w Elblągu.

Na hamaku w parku Modrzewie

Na hamaku w parku Modrzewie

2020-05-28 10:27

Plac zabaw oraz siłownia w parku Modrzewie już niebawem wzbogacą się o nowe urządzenia, między innymi będziemy mogli korzystać z hamaków. Projekt jest realizowany w ramach budżetu obywatelskiego.

Leśnicy apelują: dbajmy o takie miejsca

Leśnicy apelują: dbajmy o takie miejsca

2020-05-27 22:14

W miniony weekend w Kadynach nieznani sprawcy uszkodzili drewniane ogrodzenie oraz stoły, będące elementem wiat turystycznych, znajdujące się przy drodze dojazdowej do plaży. Leśnicy apelują o szanowanie i nieniszczenie leśnej infrastruktury.         miejscu postoju pojazdów nieznani sprawcy uszkodzili leśną infrastrukturę turystyczną.

Sprawa Pogotowia Socjalnego. Czas na sąd

Sprawa Pogotowia Socjalnego. Czas na sąd

2020-05-27 22:06

- Podjęliśmy bardzo złą decyzję – mówił dzisiaj na sesji o likwidacji Pogotowia Socjalnego radny Marek Osik z KWW Witolda Wróblewskiego, czym wprawił w zdumienie prezydenta. Były komendant policji apelował do radnych, by nie skarżyli do sądu decyzji wojewody unieważniającej uchwałę w sprawie likwidacji Pogotowia Socjalnego, a w zamian przemyśleli jeszcze raz całą sprawę. Z jakim skutkiem?

Nocne odgłosy piłowania i narkotyki w mieszkaniu

Nocne odgłosy piłowania i narkotyki w mieszkaniu

2020-05-27 19:18

Chwilę po północy dobywające się z mieszkania odgłosy piłowania i głośne zachowanie mężczyzn skupiły na sobie uwagę policjantów. Sytuacja miała miejsce w jednym z mieszkań przy al. Grunwaldzkiej w Elblągu.

Zobacz relację z nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej

Zobacz relację z nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej

2020-05-27 15:55

Dzisiaj (27 maja) odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Elblągu. Radni w trybie zdalnym zdecydowali zaledwie jednym głosem, że zaskarżą do sądu decyzję wojewody, który unieważnił wcześniejszą uchwałę w sprawie likwidacji Pogotowia Socjalnego.

Senator Wcisła: najpierw niech dopilnują dokumentacji, a potem szukają wrogów budowy przekopu

Senator Wcisła: najpierw niech dopilnują dokumentacji, a potem szukają wrogów budowy przekopu

2020-05-27 15:20

W środę (27 maja) podczas konferencji prasowej senator Koalicji Obywatelskiej Jerzy Wcisła odniósł się do zarzutów wobec Rafała Trzaskowskiego, który po ewentualnej wygranej w wyborach prezydenckich, miałby zatrzymać budowę przekopu przez Mierzeję Wiślaną.

Charytatywny turniej dla Natalki

Charytatywny turniej dla Natalki

2020-05-27 14:57

Lepszy Elbląg organizuje charytatywny turniej w Minecraft PvP, z którego dochód będzie przeznaczony na zakup ortez dla Natalki Czajkowskiej-Lach. 

Jak rowerzysta szlaban uszkodził. Szuka go policja

Jak rowerzysta szlaban uszkodził. Szuka go policja

2020-05-27 14:14

Elbląscy policjanci po raz kolejny poszukują sprawcy uszkodzenia szlabanu. Tym razem sprawa dotyczy nietypowego wydarzenia z okolic budynku przy ul. Robotniczej 94. Zobacz film.

Trzy dekady samorządności

Trzy dekady samorządności

2020-05-27 13:20

30 lat temu odbyły się pierwsze po ich przywróceniu wybory do samorządu terytorialnego. Tak rozpoczął się proces przechodzenia od centralnego sterowania do tworzenia lokalnych ojczyzn. Ten dzień świętujemy jako Dzień Samorządu Terytorialnego.

Elbląskie kwietniki z motywem iluzji

Elbląskie kwietniki z motywem iluzji

2020-05-27 12:54

Trwają obsady miejskich kwietników, tym razem wzory na nich ułożą się w iluzję. Elbląg ozdobi ponad 63 tysiące kwiatów, przeważały będą begonia sempenflorens, żeniszek meksykański oraz irezyna.

Reklama