UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Studniówki

Sport

Olimpia

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Kultura

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Dawno temu

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

 • 2020-02-18 Koalicja podpisana, wiceprezydentem Michał Missan

  Elbląg. Koalicja podpisana, wiceprezydentem Michał Missan

  Potwierdziły się nasze wcześniejsze informacje. Dzisiaj przedstawiciele KWW Witolda Wróblewskiego, Koalicji Obywatelskiej i Sojuszu Lewicy Demokratycznej podpisali porozumienie o szerokiej współpracy. Wiceprezydentem zostanie Michał Missan, który zastąpi Edwarda Pietrulewicza. 

 • 2020-02-18 Potrzebny jest dialog w sprawie Tramwajów (opinia nadesłana)

  Elbląg. Potrzebny jest dialog w sprawie Tramwajów <em> (opinia nadesłana) </em>

  Wielokrotnie rozmawiałem z przedstawicielami załogi i niestety z rozmów wynikało, że nie mieli już innej drogi jak podjęcie strajku, który docelowo mam nadzieję doprowadzi do podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych. Stawki zasadnicze w Tramwajach Elbląskich są jednymi z niższych uposażeń a przypomnę, że jest to zawód społecznej odpowiedzialności – pisze radny PiS Rafał Traks.

 • 2020-02-18 Konkurs na prowadzenie COP ogłoszony

  Elbląg. Konkurs na prowadzenie COP ogłoszony

  Wczoraj (17 lutego) Urząd Miejski w Elblągu ogłosił otwarty konkurs ofert na prowadzenie i obsługę Centrum Organizacji Pozarządowych. Instytucja zawiesiła swoją działalność na początku tego roku, kiedy wygasła umowa na prowadzenie jej przez ESWIP.

 • 2020-02-18 Trwa strajk w Tramwajach Elbląskich (aktualizacja z wtorku, godz. 8.30)

  Elbląg. Trwa strajk w Tramwajach Elbląskich <em> (aktualizacja z wtorku, godz. 8.30) </em>

  Około 60 osób spośród prawie 140 pracowników Tramwajów Elbląskich nadal prowadzi strajk. To głównie motorniczowie i pracownicy techniczni, co powoduje, że na trasę nie wyjechały tramwaje. Zastąpiły je autobusy podstawione przez elbląski PKS oznaczone symbolami T2, T3, T4. . Zobacz zdjęcia.

 • 2020-02-17 Strajkujący: Prosimy elblążan o wyrozumiałość

  Elbląg. Strajkujący: Prosimy elblążan o wyrozumiałość

  Szanowne Elblążanki i Elblążanie! My, pracownicy Spółki „Tramwaje Elbląskie”, stajemy dziś przed bardzo trudną decyzją. W obronie swoich praw pracowniczych godnej pracy i płacy wobec braku dialogu społecznego, decydując się na strajk, który uderzy bardziej w Was, Szanowni Państwo, niż we władze samorządowe - zdecydowaliśmy się jednak to zrobić. I w tym miejscu prosimy Państwa o wyrozumiałość – piszą w oświadczeniu do mieszkańców strajkujący pracownicy Tramwajów Elbląskich.

 • 2020-02-17 Elbląska świnka-skarbonka

  Elbląg. Elbląska świnka-skarbonka

  W Elblągu pojawia się ciekawa inicjatywa Stowarzyszenia ESWIP. Wkrótce w Domu Pod Cisem pojawi się prawdziwa świnka-skarbonka do której będzie można własnoręcznie wrzucić datek!

 • 2020-02-15 Czas na quiz. W roli głównej literka E

  Elbląg. Czas na quiz. W roli głównej literka E

  W naszym quizie przyszła kolej na literę E jak Elbląg. Pytamy, jak co tydzień, o różne dziedziny: od sportu poprzez znane i mniej znane postaci związane z Elblągiem do historii. I jeszcze o kilka innych spraw. Sprawdźcie jakie ciekawostki i tajemnice skrywa litera E.

 • 2020-02-14 Świadek stwierdził, że nie pamięta strzelaniny

  Elbląg. Świadek stwierdził, że nie pamięta strzelaniny

  W piątek przed Sądem Okręgowym w Elblągu odbyła się kolejna rozprawa w sprawie strzelaniny, do jakiej doszło na ul. Kosynierów Gdyńskich trzy lata temu. Jako świadek zeznawał jeden z rannych wówczas braci. Drugiego z braci sąd będzie szukał poprzez zgłoszenie do systemu Schengen, bo przebywa w nieznanym miejscu w Hiszpanii.

 • 2020-02-14 Żołnierze AK pozostaną w naszej pamięci

  Elbląg. Żołnierze AK pozostaną w naszej pamięci

  - Żołnierze i ochotnicy, którzy tworzyli oddziały zbrojne, musieli walczyć z dwoma agresorami, co świadczy o nieustającej woli narodu polskiego do wolności, niepodległości i suwerenności - mówił dziś (14 lutego) Ireneusz Ziemiński z elbląskiego koła Niezależnego Związku Żołnierzy Armii Krajowej podczas obchodów 78. rocznicy powstania AK. Zobacz zdjęcia.

 • 2020-02-14 Oni mają apetyt na miłość! Poznaj wyniki konkursu walentynkowego

  Elbląg. Oni mają apetyt na miłość! Poznaj wyniki konkursu walentynkowego

  Czułość, ciepło, wsparcie to tylko niektóre z przykładów, za co kochamy naszych partnerów. Nadesłane wyznania były romantyczne, niektóre zabawne, wzruszające, a przede wszystkim, szczere! Wszystkie zgłoszenia nadesłane przez Czytelników możecie zobaczyć w galerii dołączonej do artykułu. Poznajcie parę, która wygrała w naszym konkursie romantyczną kolacje w Hotelu Młyn.

 • 2020-02-14 Zakochaj się w Chicago!

  Elbląg. Zakochaj się w Chicago!

  Nie macie jeszcze planów na Walentynki? A co powiecie na podróż do Chicago? Pyszną kolację w stylu amerykańskim umili Wam muzyka grana na żywo. Restauracja Chicago, znajdująca się przy ul. Wigilijnej w Elblągu, to jedyne miejsce na północy kraju serwujące takie menu! Zobacz zdjęcia.

 • 2020-02-14 Piekielny mobbing (copiątkowy felieton Marii Kasprzyckiej)

  Elbląg. Piekielny mobbing <em> (copiątkowy felieton Marii Kasprzyckiej) </em>

  Załóżmy, że istnieje takie prawo: do osądzenia i skazania mordercy konieczne jest, by ofiara morderstwa udowodniła, że została zamordowana i nie żyje. Paradoksalnie nieco podobnie skonstruowane jest prawo w kwestii mobbingu. Dopiero pracownik, u którego  mobbing  wywołał  rozstrój  zdrowia – np. depresję lub w skrajnych przypadkach samobójstwo - może dochodzić od pracodawcy zadośćuczynienia za doznaną krzywdę. Ale musi tę krzywdę udowodnić.

 • 2020-02-13 Zabierają głos w sprawie pensji w oświacie

  Elbląg. Zabierają głos w sprawie pensji w oświacie

  Pracownicy administracji w placówkach oświatowych wystąpili do prezydenta Elbląga z petycją w sprawie wynagrodzeń. Był to jeden z tematów dzisiejszego posiedzenia komisji oświaty, kultury, sportu i turystyki Rady Miejskiej.

 • 2020-02-13 Coraz bliżej do strajku w Tramwajach

  Elbląg. Coraz bliżej do strajku w Tramwajach

  W środę ze związkowcami z Tramwajów Elbląskich spotkał się wiceprezydent Janusz Nowak, dzisiaj odbyły się kolejne spotkania pracowników z dyrekcją spółki. Przełomu nie ma, poniedziałkowy strajk jest coraz bardziej prawdopodobny. - Nie ma nowych propozycji ze stron władz spółki i władz miasta. Słyszymy, że pieniędzy nie ma i nie będzie i że przez strajk tylko stracimy – mówi Roman Kluczyk, przewodniczący związku zawodowego, działającego w Tramwajach Elbląskich.

Google

Sondaż portElu

 • 2020-02-12 Marszałek Brzezin powołany do CORLEAP

  Elbląg. Marszałek Brzezin powołany do CORLEAP

  Podczas trwającej obecnie w Brukseli inauguracyjnej sesji plenarnej Europejskiego Komitetu Regionów marszałek Gustaw Marek Brzezin został powołany do składu Konferencji Władz Lokalnych i Regionalnych Partnerstwa Wschodniego.

 • 2020-02-12 Nowe quady na granicy polsko-rosyjskiej

  Elbląg. Nowe quady na granicy polsko-rosyjskiej

  14 nowoczesnych pojazdów ATV trafiło do Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Łączna ich wartość to prawie 700 tys. zł.

 • 2020-02-12 Pracodawca przyjazny WOT. Wojsko czeka na zgłoszenia

  Elbląg. Pracodawca przyjazny WOT. Wojsko czeka na zgłoszenia

  Do 28 lutego można składać zgłoszenia na konkurs „Pracodawca przyjazny WOT”, ogłoszony przez Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej. Nagrody będą przyznane aż w czterech kategoriach, a zgłoszenia do eliminacji mogą przesyłać nie tylko pracownicy-żołnierze WOT, ale i sami pracodawcy.

 • 2020-02-11 Rocznica utworzenia Armii Krajowej. Zapraszamy na obchody

  Elbląg. Rocznica utworzenia Armii Krajowej. Zapraszamy na obchody

  Witold Wróblewski prezydent Elbląga i Antoni Czyżyk przewodniczący Rady Miejskiej zapraszają na uroczystość 78. rocznicy utworzenia Armii Krajowej.

 • 2020-02-10 Złóż wniosek o dotację na zabytki

  Elbląg. Złóż wniosek o dotację na zabytki

  Od 2 stycznia do 28 lutego można składać wnioski o dotację celową na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, położonym na terenie miasta Elbląga.

 • 2020-02-10 Elbląskie sprawy w Senacie

  Elbląg. Elbląskie sprawy w Senacie

  - Można nazwać mnie donosicielem, ale będę walczył o to, żeby Elbląga żadna spółka skarbu państwa nie szantażowała – powiedział senator Jerzy Wcisła na czwartym posiedzeniu Senatu. W ten sposób podsumował temat dostaw ciepła do Elbląga. Senator z Elbląga zapytał także o pozew, który przygotowuje Komisja Europejska ws. realizacji kanału przez Mierzeję Wiślaną.

 • 2020-02-10 Policja podsumowała weekend

  Elbląg. Policja podsumowała weekend

  W miniony weekend policjanci interweniowali 150 razy. 15 osób przewieziono do wytrzeźwienia, zatrzymano 2 osoby poszukiwane. Policjanci z drogówki skontrolowali 434 kierowców. Dwóch było nietrzeźwych. Miało miejsce 16 kolizji. Nie było wypadków.

 • 2020-02-10 Czyj to dron?

  Elbląg. Czyj to dron?

  Komenda Miejska Policji w Elblągu informuje, że w tutejszej jednostce można odebrać znalezionego w Elblągu przy ulicy Nowowiejskiej drona dji phantom.

 • 2020-02-10 Tragiczny bilans na drogach powiatu braniewskiego

  Elbląg. Tragiczny bilans na drogach powiatu braniewskiego

  W weekend na terenie powiatu braniewskiego doszło do dwóch groźnych wypadków drogowych. Jeden niestety zakończył się tragicznie - informują braniewscy strażacy.

 • 2020-02-07 Nerwowo się zachowywał – miał przy sobie narkotyki

  Elbląg. Nerwowo się zachowywał – miał przy sobie narkotyki

  Policyjny patrol prewencji zatrzymał 52-latka, który miał przy sobie zawiniątko z narkotykami. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Odpowie teraz za posiadanie narkotyków. Może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 • 2020-02-04 Te szlaki są częściowo zamknięte. W lesie trwają cięcia

  Elbląg. Te szlaki są częściowo zamknięte. W lesie trwają cięcia

  Lasy Państwowe prowadzą prace leśne na dwóch szlakach pieszych - w leśnictwie Jagodno i Kąty Rybackie. Na czas prac dwa odcinki tych szlaków zostały zamknięte. 

 • 2020-02-04 Nieproszony gość w ośrodku Fala

  Elbląg. Nieproszony gość w ośrodku Fala

  Coraz częściej w naszym mieście można spotkać dzikie zwierzęta. To wymusza podejmowanie interwencji przez strażników miejskich. Nietypową interwencję podjął wczoraj (3 lutego) na terenie ośrodka "Fala" przy ul. Stawidłowej eko-patrol straży miejskiej.

 • 2020-02-04 Odszedł sześcioletni Szymonek

  Elbląg. Odszedł sześcioletni Szymonek

  Po długiej walce z chorobą zmarł sześcioletni Szymonek Kublik. Chłopiec przegrał heroiczną walkę z nowotworem mózgu.

 • 2020-02-03 Nowe formularze dotyczące wypadków

  Elbląg. Nowe formularze dotyczące wypadków

  Uwaga na zmiany w dokumentach dotyczących wniosków o jednorazowe odszkodowanie z tytułu wypadków przy pracy. Jednorazowe odszkodowanie z tytułu wypadku przy pracy przysługuje ubezpieczonemu, który wskutek wypadku przy pracy  doznał stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu. Oceny stopnia uszczerbku na zdrowiu oraz jego związku z wypadkiem przy pracy dokonuje się po zakończeniu leczenia i rehabilitacji.

To kupisz w pasażu portElu

Hosting WWW START
Odnowienie podpisu kwalifikowanego na 1 rok
Karta kryptograficzna
Hosting WWW BIZNES
Reklama