Wtorek 11-12-2018, imieniny Damazego, Daniela
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Olimpia

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Kultura

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

 • 2018-12-10 W chłodnych odcieniach jest jej do twarzy

  Elbląg. W chłodnych odcieniach jest jej do twarzy

  Ma włosy, o których marzy jeśli nie większość, to spora część kobiet – gęste, grube i proste. Mają jednak tendencję do elektryzowania i puszenia się, ale ze wszystkim można sobie poradzić. Przekonała się o tym Milena Gałązka, uczestniczka programu "Od nowa piękna". Jej nową fryzurą zajmą się styliści salonu Point. Zobacz więcej zdjęć. 

 • 2018-12-10 Tych podwyżek samorząd nie udźwignie?

  Elbląg. Tych podwyżek samorząd nie udźwignie?

  - Według raportu „Portfel statystycznego Polaka”, o ile trzy lata temu na miesięczne utrzymanie statystyczny Polak potrzebował ok. 1000 złotych, to teraz ta kwota wynosi już blisko 1600 zł. Można powiedzieć, że wzrost kosztów życia "wyssał" już z portfeli obywateli całe 500+ - wskazuje senator Platformy Obywatelskiej Jerzy Wcisła i ostrzega: - Drastyczne podwyżki dopiero nas czekają, a ich ciężar najbardziej odczują samorządy lokalne. Senator apeluje do elbląskich radnych. O co?

 • 2018-12-10 Murale na nowym wiadukcie?

  Elbląg. Murale na nowym wiadukcie?

  Na wybranych betonowych elementach nowego wiaduktu na Zatorze mają pojawić się... murale. Czyżby to był sposób miejskich urzędników na przykrycie estetycznych niedociągnięć, o których pisaliśmy kilka tygodni temu?

 • 2018-12-10 Drugie podejście do miejskiego długu

  Elbląg. Drugie podejście do miejskiego długu

  Zadłużenie Elbląga na koniec 2023 r. ma wynieść 279 mln zł – oznacza to zmniejszenie zobowiązań o 25 mln zł. Prezydent chce zrestrukturyzować dług miasta, aby z wolnych środków finansować inwestycje. Decyzji nie udało się podjąć przed wyborami, bo wówczas Rada Miejska, głosami radnych PiS, odrzuciła tę propozycję. Jak będzie teraz?

 • 2018-12-10 Onkologiczna opieka pod jednym adresem

  Elbląg. Onkologiczna opieka pod jednym adresem

  W myśl zasady "duży może więcej" Wojewódzki Szpital Zespolony oraz Centrum Radioterapii i Usprawniania Nu-Med połączyli siły i tak powstało Elbląski Centrum Onkologii. Tu pacjenci mogą liczyć na kompleksową opiekę: szybką i pełną diagnostykę, krótkie terminy oraz ustalenie planu leczenia onkologicznego i na samo leczenie - zapewniają lekarze.

 • 2018-12-10 Wycięte drzewa blokują rzekę (aktualizacja)

  Elbląg. Wycięte drzewa blokują rzekę <em> (aktualizacja) </em>

  Od ujścia Stradanki do pierwszego mostu zostało wyciętych wiele drzew, które leżą teraz w korycie rzeki, blokując przepływ wody – alarmuje nas Czytelnik z gminy Tolkmicko. – Problem był zgłaszany do gminy, ale od dwóch tygodni nic się w tej sprawie nie dzieje. Może jak zajmiecie się tą sprawą, to ktoś odpowiedzialny wreszcie zareaguje – dodaje, wysyłając nam na dowód kilka zdjęć. Dzisiaj (10 grudnia) otrzymaliśmy odpowiedź na nasze pytanie z Wód Polskich, które administrują rzekami w naszym kraju. 

 • 2018-12-09 Czołówka na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej z Orlą

  Elbląg. Czołówka na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej z Orlą

  Dziś (9 grudnia) o godz. 18 na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej z Orlą doszło do czołowego zderzenia renault z mercedesem. Pasażerka podróżująca renault została zabrana do szpitala. Ruch na tym skrzyżowaniu odbywał się z utrudnieniami. Zobacz zdjęcia.

 • 2018-12-09 Aktywwwni przez 10 lat

  Elbląg. Aktywwwni przez 10 lat

  Co stoi za sukcesem firmy? Dlaczego warto stawiać na własne projekty i unikać szablonów? Co jest najbardziej strategicznym elementem niezbędnym do prowadzenia własnego biznesu? O tym wszystkim opowiada Krzysztof, właściciel Agencji Reklamowej "Aktywwwni.pl". 

 • 2018-12-09 Leśne "transformersy" na wielkich kołach (Opowieści z lasu, odc. 144)

  Elbląg. Leśne "transformersy" na wielkich kołach <em>(Opowieści z lasu, odc. 144)</em>

  Harwestery wykorzystywane są w większości krajów Europy i na świecie. - Ich specyficzny wygląd i konstrukcja to wynik pracy naukowców wywodzących się z różnych dziedzin nauk leśnych, dzięki czemu są one dostosowane do wyzwań współczesnego, zrównoważonego leśnictwa - mówi Jan Piotrowski z Nadleśnictwa Elbląg.

 • 2018-12-09 Kim jest mężczyzna z fotografii?

  Elbląg. Kim jest mężczyzna z fotografii?

  Na tej fotografii główną rolę gra ogromna kotwica, ale obok niej stoi mężczyzna, w kasku ochronnym, pod krawatem, być może inżynier. Zdjęcie wykonano w hali Zamechu przy ul. Malborskiej, prawdopodobnie w latach 80. ubiegłego wieku. Tyle wiadomo, ale właściciel zarówno fotografii, jak i hali chciałby wiedzieć więcej.

 • 2018-12-09 Galeria pod psem i kotem (Odc.31)

  Elbląg. Galeria pod psem i kotem <em>(Odc.31)</em>

  Jedne uwielbiają się bawić, drugie wolą spokojniej spędzać czas. Niektóre od razu nawiązują nić przyjaźni, inne potrzebują nieco więcej czasu. Wszystkie łączy to, że czekają na kogoś, dla kogo będą ważne. Zwierzaki z elbląskiego Schroniska najbardziej potrzebują ciepłego domu, w którym będą szczęśliwe. Może znajdą go u was?

 • 2018-12-08 Nie pomyślałam, że spotka mnie coś tak miłego...

  Elbląg. Nie pomyślałam, że spotka mnie coś tak miłego...

   Akcja Szlachetna Paczka po raz kolejny udowadnia, że dzielenie się pomocą to najpiękniejsza rzecz, jaką możemy ofiarować innym. Dzisiaj spotkaliśmy uśmiechniętych wolontariuszy, darczyńców i obdarowanych, dla których tegoroczne święta będą naprawdę radosne. Nasza paczka – przygotowana wspólnie z Czytelnikami i jednym z elbląskich składów węgla – dotarła już do pani Czesławy z Tolkmicka. Zobacz zdjęcia.

 • 2018-12-08 Czas na quiz: co Ty wiesz o Fromborku?

  Elbląg. Czas na quiz: co Ty wiesz o Fromborku?

  Frombork jest małym, pełnym ciekawostek miasteczkiem nad Zalewem Wiślanym. Prawa miejskie otrzymał już w 1278 r., stracił je po II wojnie światowej i odzyskał w 1959 r. Najbardziej znanym mieszkańcem Fromborka był Mikołaj Kopernik. O niego i inne ciekawostki związane z miasteczkiem pytamy w naszym quizie. Przekonajcie się, jak dobrze znacie tę miejscowość.

 • 2018-12-07 Kręcą historię, bo historia ich kręci

  Elbląg. Kręcą historię, bo historia ich kręci

  Jak wytłumaczyć to, że Niemcy z Pomorza tworzyli listy, na które w tajemnicy wpisywali polskich sąsiadów - osoby, które miały zginąć? Czy można potem szczęśliwie żyć w domu sąsiada, na którego wydało się wyrok śmierci? Tragiczną przeszłość przypominają „Młyny historii”, czyli dokument fabularyzowany podzielony na odcinki. W obsadzie są elblążanie. Ale to nie jedyna produkcja historyczna, w której biorą udział.

Google
Rek

Sondaż portElu

Konopnickiej - Piłsudskiego - Beniowskiego
Saperów - Bema
Królewiecka - Piłsudskiego
inne
 • 2018-12-10 Z młodzieżą o dopalaczach

  Elbląg. Z młodzieżą o dopalaczach

  Mł.asp. Katarzyna Stankiewicz wspólnie z Markiem Jaroszem, dyrektorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej - przeprowadziła spotkanie z uczniami klas VII i VIII Szkoły Podstawowej w Rogajnach. Temat spotkania to: „Dopalacze - oferta śmierci”. Wzięło w nim udział 25 uczniów.

 • 2018-12-10 Policjanci podsumowali weekend

  Elbląg. Policjanci podsumowali weekend

  W miniony weekend elbląscy policjanci interweniowali 176 razy. Do pogotowia socjalnego przewieziono 19 nietrzeźwych. Miało miejsce 16 kolizji drogowych. Policjanci z ruchu drogowego sprawdzili trzeźwość ponad 340 kierujących. Zatrzymano 2 nietrzeźwych kierujących.

 • 2018-12-07 "Szlachetna Paczka" od elbląskich funkcjonariuszy

  Elbląg. "Szlachetna Paczka" od elbląskich funkcjonariuszy

  W okresie przedświątecznym funkcjonariusze i pracownicy elbląskiego aresztu ochoczo przystąpili do ogólnopolskiej akcji przygotowania paczki dla potrzebujących rodzin. "Szlachetna Paczka" jest projektem stworzonym przez Stowarzyszenie Wiosna polegającym na pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji socjalno-bytowej.

 • 2018-12-07 I ty możesz zostać honorowym dawcą krwi

  Elbląg. I ty możesz zostać honorowym dawcą krwi

  Od 15 października trwa ogólnopolska akcja honorowego oddawania krwi przez służby mundurowe. Do akcji włączają się kolejni funkcjonariusze elbląskiego aresztu z oddziałem zewnętrznym w Braniewie.

 • 2018-12-07 W ciągu doby dwa potrącenia pieszych. Policjanci apelują o większą ostrożność

  Elbląg. W ciągu doby dwa potrącenia pieszych. Policjanci apelują o większą ostrożność

  Policjanci wyjaśniają dwa wypadki z udziałem pieszych. Doszło do nich wczoraj (6 grudnia) w Elblągu oraz w miejscowości Łęcze (gm. Tolkmicko). W jednym przypadku 89-letnia kobieta doznała ciężkich obrażeń ciała. Jej stan jest krytyczny.

 • 2018-12-05 Kierowco, włącz światła mijania

  Elbląg. Kierowco, włącz światła mijania

  Policjanci ruchu drogowego elbląskiej komendy często zwracają uwagę na kierowców jeżdżących na światłach do jazdy dziennej w czasie ograniczonej przejrzystości powietrza, np. gdy pada deszcz lub gdy już zapada zmierzch. W takich warunkach powinno się włączać światła mijania.

 • 2018-12-05 Możliwe utrudnienia na przejściu w Gronowie

  Elbląg. Możliwe utrudnienia na przejściu w Gronowie

  W związku z modernizacją drogowego przejścia granicznego w Gronowie 5 grudnia w godz. 10 - 12 mogą wystąpić utrudnienia w odprawie granicznej osób i środków transportu.

 • 2018-12-05 Zostań funkcjonariuszem Straży Granicznej

  Elbląg. Zostań funkcjonariuszem Straży Granicznej

  W grudniu szansę na założenie munduru Straży Granicznej będzie miało jeszcze 12 osób. Natomiast w przyszłym roku na nowych funkcjonariuszy czeka 65 wolnych miejsc. Komendant W-MOSG poszukuje kandydatów do służby w placówkach pozostających w zasięgu służbowej odpowiedzialności oddziału.

 • 2018-12-03 To nie był spokojny weekend

  Elbląg. To nie był spokojny weekend

  Policjanci podczas weekendu interweniowali 160 razy. Były to głównie interwencje domowe. 17 osób przewieziono do wytrzeźwienia. Funkcjonariusze z ruchu drogowego przebadali na zawartość alkoholu 349 kierujących. Zatrzymano jednego pijanego kierowcę, który brał udział w kolizji. Do policyjnego aresztu trafił 25-latek za posiadanie narkotyków. Doszło także do pożaru domu pod Pasłękiem. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

 • 2018-12-03 Mikołajki na wesoło dla najmłodszych w Ford Gołębiewski

  Elbląg. Mikołajki na wesoło dla najmłodszych w Ford Gołębiewski

  Malowanie buzi, pisanie listów do Mikołaja, zabawy, a także konkurs na najbardziej współczesny pojazd, którym porusza się ten święty – tak wyglądała impreza mikołajkowa, którą dla elbląskich dzieciaków zorganizował Gołębiewski Autoryzowany Dealer Forda i Suzuki, mieszczący się przy ul. Żuławskiej 19. Warto dodać, że salon organizuje tę imprezę cyklicznie, od siedmiu lat. Zobacz więcej zdjęć.

 • 2018-12-03 Dwudziestolecie Rady Elbląskich Organizacji Pozarządowych

  Elbląg. Dwudziestolecie Rady Elbląskich Organizacji Pozarządowych

  12 grudnia w godz. 11-14 w Bibliotece Elbląskiej im. C. Norwida przy ul. Św. Ducha 3-7 odbędzie się doroczna Konferencja Plenarna Organizacji Pozarządowych. W wydarzeniu będzie uczestniczyć Wojciech Kaczmarczyk, dyrektor Narodowego Instytutu Wolności oraz prezydent Elbląga, Witold Wróblewski.

 • 2018-11-30 Straż Miejska zapowiada kontrole antysmogowe

  Elbląg. Straż Miejska zapowiada kontrole antysmogowe

  W związku z trwającym okresem grzewczym Straż Miejska przypomina wszystkim mieszkańcom, że obowiązuje ustawowy zakaz spalania odpadów na terenie nieruchomości oraz w piecach domowych.

 • 2018-11-29 Policjanci się szkolą

  Elbląg. Policjanci się szkolą

  Policjanci dzielnicowi, kryminalni oraz pionu walki z przestępstwami gospodarczymi uczestniczyli wczoraj (28 listopada) w szkoleniu ochrony zabytków. Szkolenie to dla funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu poprowadził Dariusz Barton, wojewódzki konserwator zabytków.

 • 2018-11-28 W poszukiwaniu bezdomnych

  Elbląg. W poszukiwaniu bezdomnych

  W związku ze spadkiem temperatury powietrza i pogorszeniem warunków atmosferycznych zwiększono częstotliwość wyjazdów w poszukiwaniu osób bezdomnych. Strażnicy miejscy wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej kontrolują miejsca, w których mogą przebywać bezdomni.

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Żarówki LED
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Reklama