UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Czy ktoś pomyślał o ludziach? Radny pisze do prezydenta (śladem publikacji)

 
Elbląg, Bogusław Tołwiński
Bogusław Tołwiński (fot. Anna Dembińska)
Reklama

Reformy naprędce, bez zastanowienia jakie skutki społeczne przyniosą bezpośrednim odbiorcom - oto znak ostatnich czasów – pisze radny Bogusław Tołwiński w reakcji na informację o planach utworzenia w Elblągu Centrum Usług Wspólnych. Wysłał też list otwarty w tej sprawie do prezydenta Elbląga.

Wszyscy nadal odczuwamy skutki ostatniej nazbyt szybkiej reformy oświaty, a tu kolejna potężna zmiana, która wywróci do góry nogami życie ponad 150 osobom i ich rodzinom w naszym mieście. Panie Księgowe i Płacowe jednostek oświatowych niebawem mają zamienić swoje stałe miejsca pracy na tzw. Centrum Usług Wspólnych, które to będzie zajmować się kompleksowo obsługą tego obszaru w całym Elblągu.

Reformy są nieuniknione w tych niestabilnych czasach, ale jeśli mają się odbywać kosztem ludzi, to trzeba je bardzo starannie przygotowywać i przede wszystkim szukać akceptacji tych, którzy będę bezpośrednimi odbiorcą tych zmian.

W Elblągu ci Dyrektorzy, Księgowe i Płacowe z którymi rozmawiałem, są zdecydowanie na NIE, ze względu na brak odpowiedzi ze strony UM na ich kluczowe wątpliwości.

Apeluję do UM Elbląg oraz Radnych o wstrzymanie przygotowanej już uchwały w celu ponownego przeanalizowania całego procesu przekształceniowego. Uważam też, iż powinno dojść do otwartej debaty ze wszystkimi zainteresowanymi stronami w obecności radnych, związków zawodowych oraz mediów w celu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości. Wierzę, iż takie rozwiązanie przyniosłoby bezpośrednie korzyści Urzędowi Miasta oraz wszystkim pracownikom.

 

Od redakcji: Bogusław Tołwiński wysłał również list otwarty do prezydenta Elbląga w sprawie CUW, przy okazji wyjaśniając dokładniej powodu swojej decyzji dotyczącej wystąpienia z klubu radnych Koalicji Obywatelskiej. Treść listu otwartego publikujemy poniżej. 

 

Szanowny Panie Prezydencie !

Zwracam się do Pana jako jedynej osoby, która może wprost doprowadzić do ponownego rozpatrzenia projektu CUW w naszym mieście. Reformy był i będą - nikt w to nie wątpi - jednak nad stylem wprowadzania ich w życie zawsze warto się zastanowić dwa razy.

W imieniu tych ponad 70% mieszkańców Elbląga, którzy zaufali Panu w ostatnich wyborach i uwierzyli, że będzie Pan niezłomnie stał na straży poszanowania ich wszystkich wartości - proszę o czas na doprecyzowanie szczegółów i przekonanie nieprzekonanych, iż cała ta zmiana, to wszystko dla dobra miasta i jego mieszkańców.

Pragnę też przy okazji wyjaśnić moje główne powody rezygnacji z funkcji radnego koalicyjnego. Powodem nie były wewnętrzne trudności w Koalicji Obywatelskiej, ani nawet w koalicji z Pana Komitetem, a niestety zupełny brak chęci do współpracy niektórych z Pana urzędników, którzy wszelkie na moje próby nawiązania dialogu w sprawach pracowniczych traktowali jako atak i nie chcieli w ogóle na ten temat za mną rozmawiać sugerując "to nie Pana sprawa". Mam nadzieję, iż w zaistniałych okolicznościach moja zdecydowana postawa i działania przekonają Pana, iż nie opowiadam się przeciwko komuś, a jedynie w sprawie praw pracowniczych w naszym mieście. Na koniec przesłanie dla Pana ode mnie - szczerze od serca - od uprawiającego politykę kardynała  Richelieu „Boże, strzeż mnie od przyjaciół, z wrogami poradzę sobie sam.” zaznaczając, iż ja nie jestem niczyim wrogiem, a jedynie doradcą chcącym służyć społeczeństwu.

Radny niezależny Bogusław Tołwiński

 

 

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Właśnie tak powinno przebiegać ewentualna zmiana, poprzez pokazanie wszystkich aspektów przedmiotowej "reformy", osobom najbardziej zainteresowanych. Nie uszczęśliwiajcie ludzi według swojego- wydumanego widzimisię panowie prezydenci.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  44 5
  wicia(2019-11-27)
 • Brawo Boguś!!! Mocno i stanowczo!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  51 11
  (2019-11-27)
 • Tak trzymaj - wytykaj błędy, nieodpowiedzialność, niegospodarność i tumiwisizm. Masz mój głos przy najbliższych wyborach, nie tylko na radnego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  44 11
  były radny(2019-11-27)
 • Niestety nikt nie liczy się z zainteresowanymi osobami czyżby mieli coś do ukrycia. .. .. szalony pomysł wywróci życie ludziom do góry nogami dyrektorom, księgowym, nauczycielom oraz pozostałym pracownikom szkól i przedszkoli a proponowane wynagrodzenie śmiechu warte nie dziwię się, że brakuje chętnych na księgowe i płacowe.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29 8
  (2019-11-27)
 • Tak jest Panie Bogdanie. Trzeba widocznie ostro z buta wejść na głowę elblaskim komuchom i szkodnikom z UM. Ma Pan nasze pełne poparcie. Myślę jednak że dalsza próba dialogu nie ma z nimi sensu. Trzeba ich wyrwać jak chwasty, jak chore zęby. Oni są jak barszcz Sosnowskiego. Usuwać i utylizowac ta KO-PSL owska tłuszcze na usługach olsztyna.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  35 15
  JurnyStefan(2019-11-27)
 • Coś się zaczyna dziać. Czekam na rozwój wypadków. Ma Pan mój głos Panie Bogdanie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  33 11
  krzychu7777(2019-11-27)
 • Ale bzdura. .ale klakierów pod tekstem nie brakuje! Ciekawe co Michałek z senatorkiem na to?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 5
  Kat_Na_Idiotów(2019-11-27)
 • Jak pan myślisz że więcej zdziałasz jako radny niezależny. .. w sprawie praw pracowniczych w naszym mieście. .. , to jesteś pan naiwny albo nie znający realiów w życiu publicznym. To nie jest sport indywidualny, ale drużynowy panie radny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 22
  kiki(2019-11-27)
 • Bardzo dobry pomysł z tym ECUW. W końcu będzie porządek i ograniczenie nadmiernej biurokracji. Po co w każdej szkole i przedszkolu księgowa. Co tam jest do liczenia? Pensje przedszkolanek tylko. Bardzo dobry pomysł. Jeszcze za inne jednostki samorządu powinien się wziąć prezydent np. kultury. Popieram
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19 37
  Elbląski lider innowacji(2019-11-27)
 • Szanowny Panie radny, przecież to jest sposób na konieczne budżetowe oszczędności, a rozmowa z zainteresowanymi to bicie piany. Jeżeli Pan, być może będący osobą wrażliwą społecznie chce konstruktywne podjąć ten problem, to proszę wyjść ze swoją kontrpropozycja, np.jesli oszczędności w oświacie, to i w ratuszu. Tymczasem myli się Panu rola radnego z rolą związkową albo, co też możliwe, chcę Pan budować swój polityczny kapitał.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18 15
  Beta 3(2019-11-27)
 • Panie Bogdanie super ze mozna na pana liczyć, zrób pan porządek ze skostnialymi urzedasami bo jedynie potrafią jeździć po ludziach!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15 10
  (2019-11-27)
 • Brawo! Gdzie i kiedy pan urzeduje ! Jest pare ciekawych tematów do obgadania ! Trzeba powiedzieć stop praktykom starej urzędowej nomenklatury zarówno wiekiem jak i starzem!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 7
  (2019-11-27)
Reklama