UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Łyżka miodu, dwie łyżki dziegciu

 
Elbląg, Od lewej: Marek Pruszak, Janusz Hajdukowski, Jolanta Lisewska i Paweł Fedorczyk - radni PiS
Od lewej: Marek Pruszak, Janusz Hajdukowski, Jolanta Lisewska i Paweł Fedorczyk - radni PiS (fot. AD)
Reklama

- Ten rok można ocenić w pewnych aspektach pozytywnie – powiedział Marek Pruszak, przewodniczący Rady Miejskiej. I zaczął wymieniać to, co według radnych Prawa i Sprawiedliwości udało się prezydentowi. Później nie było już tak słodko i przyszedł czas na krytykę.

Tuż przed dzisiejszą (30 grudnia) sesją Rady Miejskiej klub radnych PiS zwołał konferencję. Na niej podsumował ostatni rok.
       Jak relacjonował przewodniczący Pruszak wśród działań, które należy zaliczyć do pozytywnych jest odzyskanie środków na inwestycje drogowe, remont ul. Moniuszki, Czerniakowskiej i Radomskiej, Turniej Czterech Trenerów.
       - Z mojego punktu widzenia pozytywnie oceniam gotowość do rozmów, widać również stabilizację finansową miasta, ale to wynika również z działań podjętych przez nas w poprzedniej kadencji – zaznaczył Pruszak.
       Później przyszedł czas na krytykę. Przewodniczący wytknął prezydentowi, że CRW Dolinka to nie był jego pomysł, tak samo jak modernizacja skweru przy katedrze czy działania w kierunku utworzenia oddziału pulmonologicznego. Marek Pruszak dodał, że tu duże zasługi miał poprzedni prezydent miasta, czyli Jerzy Wilk.
       Dodał również, że radni PiS krytycznie odnoszą się do faktu powołania trzech wiceprezydentów, na spotkanie z którymi trzeba czekać kilka tygodni albo miesięcy. Wspomniał o zamieszaniu związanym ze zmianami w oświacie. Według Marka Pruszaka zabrakło tam m.in. dialogu, a także jasnego harmonogramu zmian.
       Radni PiS skrytykowali również restrukturyzację Urzędu Miejskiego.
       - Żaden cel nie uświęca środków. Jeżeli rzeczywistym celem były oszczędności to po pierwsze w budżecie na 2016 rok  nie ma tam tego miliona jeżeli mówimy o paragrafie płac – mówił Paweł Fedorczyk. - Z tego, co mówił sekretarz miasta procesem restrukturyzacji zostało objęte około 70 osób. Z czego zdecydowana większość dobrowolnie zgodziła się na zmianę, m.in. obniżenie wynagrodzeń czy przesunięcie do innych wydziałów. Była też pewna grupa osób, którym wypowiedziano umowę, z czego osiem, a finalnie siedem, poszło do sądu. W wielu przypadkach stwierdzono bezskuteczność tych wypowiedzeń, w jednym przypadku jest odszkodowanie. Natomiast z tego co wiem argumenty sądu sprowadzają się do wspólnego mianownika: tym osobom nie przedstawiono kryteriów na podstawie jakich są one zwalniane. Sekretarz mówił, że przekazano je ustnie, ale widocznie osoby te były innego zdania skoro poszły do sądu. Najbardziej kuriozalne jest to, że sąd nakazał przywrócenie do pracy, ale osoby nie dopuszcza się do pracy i płaci się jej wynagrodzenie. Nie wiem, czy w samorządzie elbląskim kiedykolwiek była podobna sytuacja, natomiast w tym roku dotyczyło to kilku osób przez kilka miesięcy.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
 • "Niezachowanie pisemnej formy oznacza, że wypowiedzenie bądź rozwiązanie stosunku pracy nastąpiło z naruszeniem przepisów o wypowiadaniu umów o pracę i stwarza roszczenia dla pracownika. " Kodeks pracy w art. 30 § 3 i dalej: "W dalszym ciągu pracodawca zobowiązany jest w złożonym oświadczeniu woli podać przyczynę dokonanego wypowiedzenia, która nie powinna być modyfikowana lub zmieniana" - to tych przepisów nie zna pan sekretarz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 0
  (2015-12-30)
 • "Sekretarz mówił, że przekazano je ustnie" a KODEKS PRACY MÓWI - W przypadku wypowiedzenia umowy na czas nieokreślony oraz w razie rozwiązania umowy w trybie art. 52 kp pracodawca musi też podać powód zwolnienia pracownika. Ma też obowiązek pouczyć go o możliwości odwołania się do sądu pracy. Oba te oświadczenia powinny być też dokonane na piśmie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 0
  (2015-12-30)
 • PIS chce Nas inwigilować w internecie, idea zamordyzmu jest wiecznie żywa a gwiazdy partyjne ruszyły do boju, gdzie moje + 500.pytam gdzie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 14
  (2015-12-30)
 • pruszak w szkole nic nie robi, ani też w urzędzie, weź wilka idź na spacer i obaj nie wracajcie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 13
  (2015-12-30)
 • Tewoje + 500 zabrali twoi idole z PO na osmiorniczki do Sowy i Przyjaciele
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 4
  (2015-12-30)
 • Czekamy na audyt urzedu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2015-12-31)
Reklama