UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Koronawirus

Sport

Olimpia

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Kultura

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Dawno temu

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

PAP
 • 2020-03-24 Czy będzie zakaz wjazdu na Mierzeję Wiślaną?

  Elbląg. Czy będzie zakaz wjazdu na Mierzeję Wiślaną?

  Burmistrz Krynicy Morskiej jeszcze dzisiaj (24 marca) ma wysłać do wojewody pomorskiego pismo z apelem wprowadzenia czasowego ograniczenia wjazdu na Mierzeję Wiślaną dla osób przyjeżdżających w celach turystycznych i rekreacyjnych.

 • 2020-03-23 Sądy odwołują rozprawy także w kwietniu (aktualizacja)

  Elbląg. Sądy odwołują rozprawy także w kwietniu <em> (aktualizacja) </em>

  Elbląskie sądy odwołały wszystkie rozprawy i posiedzenia jawne do końca marca 2020 roku. Decyzja związana jest rozpowszechnianiem się koronawirusa, ma ona nie dotyczyć spraw pilnych. Dzisiaj (23 marca) rzecznik prasowy poinformował o przedłużeniu okresu obowiązywania decyzji także na kwiecień. 

 • 2020-03-23 Wyremontują zabytkowy zegar

  Elbląg. Wyremontują zabytkowy zegar

  Zabytkowy zegar wieżowy w kościele pod wezwaniem św. Bartłomieja w Pasłęku, wykonany w 1922 roku w fabryce słynnego zegarmistrza Johanna Friedricha Weule przejdzie remont. Uchwałę przekazującą dotację na ten cel podjęli podczas ostatniej sesji pasłęccy radni.

 • 2020-03-23 Będę szyła, dopóki starczy środków i sił

  Elbląg. Będę szyła, dopóki starczy środków i sił

  - Sytuacja mojej firmy jest trudna, taką obecnie ma przecież wielu małych przedsiębiorców. Nie wiem, co będzie dalej, nie wiem, czy moja firma przetrwa ten czas. Postanowiłam jednak pomóc tym, którzy walczą o nas teraz. Dopóki wystarczy środków i sił, będę szyła maseczki dla naszych lekarzy i pielęgniarek - mówi Edyta Fogiel-Czurakowska, właścicielka jednej z elbląskich pasmanterii. 

 • 2020-03-23 Aplikacja na czas kwarantanny

  Elbląg. Aplikacja na czas kwarantanny

  Szybsza komunikacja ze służbami i lepsza opieka dla osób objętych kwarantanną – to główny cel aplikacji Kwarantanna domowa. Jest dostępna dla użytkowników od dziś - informuje Ministerstwo Cyfryzacji.

 • 2020-03-22 Żabia zwiastunka wiosny (Opowieści z lasu, odc. 210)

  Elbląg. Żabia zwiastunka wiosny <em> (Opowieści z lasu, odc. 210) </em>

  „Średniej wielkości żaba o smukłym ciele, wyłupiastych oczach i szerokim pysku. Podstawowym ubarwieniem są różne odcienie brązu, na tym tle szereg ciemnobrązowych lub czarnych plam o nieregularnym kształcie. Strona brzuszna jaśniejsza, zazwyczaj kremowa niekiedy z kolorowymi plamkami. W szacie godowej u samców podgardle przybiera barwę niebieską a plamistość grzbietu okresowo zanika” – tak żabę trawną opisuje portal ekologia.pl.

 • 2020-03-21 Jak nie dżuma to cholera. Jak dawniej walczono z epidemiami?

  Elbląg. Jak nie dżuma to cholera. Jak dawniej walczono z epidemiami?

  Choroby zakaźne towarzyszyły ludzkości niemal od samego początku. O epidemiach na terenie dawnego Pomorza rozmawiamy z Radosławem Kubusem, specjalistą do spraw historii regionalnej w Bibliotece Elbląskiej.

 • 2020-03-21 Sprawdź, ile wiesz. Elbląski quiz z literami L i Ł

  Elbląg. Sprawdź, ile wiesz. Elbląski quiz z literami L i Ł

  W naszym quizie przyszedł czas na litery L i Ł. Będzie więc pytanie o lotnisko i łyżwiarzy. Co jeszcze kryje się w Elblągu pod tymi literami? Zajrzyjcie sami. Zapraszamy do sprawdzenia swojej wiedzy.

 • 2020-03-20 Będzie kolejne aktywne przejście dla pieszych

  Elbląg. Będzie kolejne aktywne przejście dla pieszych

  Dziś (20 marca) zostało udzielone zamówienie na wykonanie aktywnego przejścia dla pieszych wraz z oznakowaniem przy placu Słowiańskim - informuje rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

 • 2020-03-20 Szpital wojewódzki odwołuje planowane badania i operacje

  Elbląg. Szpital wojewódzki odwołuje planowane badania i operacje

  W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19 oraz potrzebą zapewnienia bezpieczeństwa pacjentów i pracowników Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu od 19 marca do odwołania wstrzymuje się:

 • 2020-03-20 Coś się stało (copiątkowy felieton Marii Kasprzyckiej)

  Elbląg. Coś się stało <em> (copiątkowy felieton Marii Kasprzyckiej) </em>

  Rozmaite są efekty uboczne niespodziewanego zagrożenia szaloną epidemią koronawirusa. Cyniczny korpoświat sukcesu, rywalizacji i konsumpcji mocno się chwieje, a podziwiane jeszcze wczoraj kariery polityczno-biznesowe tracą swój pożądany blask. Płynie moralne otrzeźwienie, a za nim niechybnie przyjdą zmiany.

 • 2020-03-20 Wydanie samochodu nawet w ciągu godziny od decyzji o zakupie!

  Elbląg. Wydanie samochodu nawet w ciągu godziny od decyzji o zakupie!

  Potrzebujesz nowego auta na dziś? Proszę bardzo, u nas jest to możliwe bez wychodzenia z domu! Pojazdy osobowe i dostawcze - zarejestrowane, nowe, bez przebiegu i po demonstracyjne. Gotowe do wyjazdu z salonu. Wydanie samochodu w naszych salonach następuje nawet w ciągu godziny od decyzji o zakupie! Zapewniamy możliwość załatwienia formalności mailowo i podstawienie auta pod dom! Pełna oferta na naszej stronie. Oferujemy możliwość prezentacji auta online przez naszych handlowców.

 • 2020-03-19 Lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom gotują za darmo

  Elbląg. Lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom gotują za darmo

  - Również dla nas jest to trudny czas, ale warto pomóc tym, co mają teraz jeszcze ciężej. Postanowiliśmy, że będziemy gotowali dla lekarzy, ratowników medycznych, pielęgniarek. Chociaż w ten sposób możemy im pomóc i podziękować - mówi Krzysztof Szczypski, właściciel restauracji „Studnia Smaków”. Już w środę (18 marca) posiłki trafiły na odział ratunkowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu oraz do ratowników z bazy przy ul. Orzeszkowej.

 • 2020-03-19 Sesja w Pasłęku zgodnie z planem. Czytelnik: a co z apelem "zostań w domu"?

  Elbląg. Sesja w Pasłęku zgodnie z planem. Czytelnik: a co z apelem "zostań w domu"?

  Na piątek (20 marca) zaplanowano sesję Rady Miejskiej w Pasłęku. - Czy władze miasta nie powinny dawać przykładu innym i zastosować się do apelu rządu "zostań w domu" - pyta czytelnik, mieszkaniec Pasłęka.

Google

Sondaż portElu

 • 2020-03-25 Dalsze ograniczenia w przekraczaniu granicy RP

  Elbląg. Dalsze ograniczenia w przekraczaniu granicy RP

  W związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca wprowadzone zostaną kolejne ograniczenia w przekraczaniu granicy państwowej. Dotyczyć one będą osób, które mieszkają w Polsce, bądź w kraju sąsiednim, ale pracują na co dzień w drugim kraju i do tej pory przekraczały granicę regularnie.

 • 2020-03-24 Wypłaty trzynastek w kwietniu

  Elbląg. Wypłaty trzynastek w kwietniu

  W przyszłym miesiącu ruszą wypłaty tzw. trzynastek, czyli dodatkowych rocznych świadczeń pieniężnych dla emerytów i rencistów. Trafią one do uprawnionych razem z kwietniową emeryturą lub rentą. ZUS i Poczta Polska zapewniają, że wszystkie świadczenia dotrą do uprawnionych na czas.

 • 2020-03-24 Lokalni teraz bardziej wirtualni

  Elbląg. Lokalni teraz bardziej wirtualni

  Z konieczności, ale i z chęci poszukiwania aktualnych i ciekawych informacji, stan epidemii powoduje, że jeszcze intensywniej poruszamy się po świecie wirtualnym, także w jego lokalnym wymiarze.

 • 2020-03-24 Oszuści próbowali wyłudzić pieniądze na żołnierza WOT

  Elbląg. Oszuści próbowali wyłudzić pieniądze na żołnierza WOT

  W ramach walki z pandemią koronawirusa żołnierze 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej udzielają wsparcia kombatantom, osobom starszym i przebywającym w kwarantannie. Działania prowadzone są w ramach operacji „Odporna wiosna". Zadania terytorialsów obejmują między innymi dostawy żywności i leków.

 • 2020-03-24 Jest uproszczony wniosek o odroczenie płatności

  Elbląg. Jest uproszczony wniosek o odroczenie płatności

  Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać m.in. z odroczenia składek na ubezpieczenia społeczne ze względu na epidemię koronawirusa, mogą już skorzystać z uproszczonego wniosku – poinformowała prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wniosek jest dostępny na stronie internetowej ZUS.

 • 2020-03-24 Godziny otwarcia kasy MOPS skrócone do odwołania

  Elbląg. Godziny otwarcia kasy MOPS skrócone do odwołania

  W trosce o bezpieczeństwo klientów i pracowników praca kasy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej została skrócona (od godz. 10.00 do 12.00) do odwołania.

 • 2020-03-23 68 milionów złotych na walkę z epidemią

  Elbląg. 68 milionów złotych na walkę z epidemią

  Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego w najbliższym czasie przeznaczy na walkę z epidemią wywołaną koronawirusem dodatkowo ponad 29 mln zł. W sumie na ten cel ma być przeznaczonych 68 mln złotych. 

 • 2020-03-23 Zagrożenie pożarowe – leśnicy proszą o ostrożność!

  Elbląg. Zagrożenie pożarowe – leśnicy proszą o ostrożność!

  W lesie zaczął się najbardziej niebezpieczny pod względem zagrożenia pożarowego okres, w którym w związku z dużą ilością suchych traw i suchych resztek innych roślin od najmniejszej iskry może powstać pożar.

 • 2020-03-23 Apel strażaków – gdy jesteś chory, powiadom o tym służby

  Elbląg. Apel strażaków – gdy jesteś chory, powiadom o tym służby

  Praca służb mundurowych oraz podmiotów ratowniczych w okresie zagrożenia koronowirusem jest szczególnie trudna i narażona na dodatkowe zagrożenia. Biorąc pod uwagę liczbę osób, które znajdują się w kwarantannie lub są chore strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie apelują o przekazywanie tych informacji podczas zgłaszania zdarzeń na numery alarmowe.

 • 2020-03-23 Wojska Obrony Terytorialnej pomagają w walce z koronawirusem

  Elbląg. Wojska Obrony Terytorialnej pomagają w walce z koronawirusem

  Obecnie ponad 300 warmińsko-mazurskich żołnierzy jest już bezpośrednio zaangażowanych w przeciwdziałanie rozpowszechnianiu się pandemii koronawirusa. Pozostałe 2100 terytorialsów z Warmii i Mazur jest gotowych podjąć takie działania w ciągu 12 godzin od chwili zgłoszenia.

 • 2020-03-23 Pożar obiektu gospodarczego w powiecie braniewskim

  Elbląg. Pożar obiektu gospodarczego w powiecie braniewskim

  Wczoraj (21 marca) kilkanaście minut po godz. 16 braniewscy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze obiektu gospodarczego. Do zdarzenia doszło w miejscowości Klejnówko w gm. Braniewo.

 • 2020-03-23 Świadczenie chorobowe dla osób powracających z zagranicy

  Elbląg. Świadczenie chorobowe dla osób powracających z zagranicy

  Osoby objęte obowiązkową kwarantanną, po przekroczeniu granicy, mogą ubiegać się o świadczenia chorobowe. Aby je uzyskać należy złożyć specjalne oświadczenie - w terminie 3 dni roboczych od dnia zakończenia kwarantanny.

 • 2020-03-20 Place zabaw obecnie nie do zabaw

  Elbląg. Place zabaw obecnie nie do zabaw

  W związku z zagrożeniem epidemicznym i w trosce o zdrowie elblążan, nie korzystajmy z placów zabaw i siłowni plenerowych. Każde gromadzenie się w miejscach publicznych niesie w tej chwili poważne ryzyko zakażenia się koronawirusem.

 • 2020-03-20 Automatyka w domu. Co warto o niej wiedzieć?

  Elbląg. Automatyka w domu. Co warto o niej wiedzieć?

  Dom inteligentny to coraz częściej wykorzystywane rozwiązana, szczególnie na nowoczesnych osiedlach. Kiedyś były rozważane w kategoriach science fiction, lecz obecnie to rzeczywistość i popularny trend z silną tendencją rozwojową. W dzisiejszym tekście wyjaśniamy, czym jest automatyka domowa i jakie są jej zalety.

To kupisz w pasażu portElu

Skoda SUPERB iV - pierwsza hybryda plug-in marki
NOWA SKODA FABIA z upustem do 4000 zł.
SAMOCHODY
HADM Gramatowski - Najlepsi w Wielkim Teście
Reklama