UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

PiS recenzuje program prezydenta

 
Elbląg, W dzisiejszej konferencji wzięli udział: Marek Pruszak, Jolanta Lisewska i Rafał Traks
W dzisiejszej konferencji wzięli udział: Marek Pruszak, Jolanta Lisewska i Rafał Traks (fot. Anna Dembińska)
Reklama

 - W naszym odczuciu wiele punktów programu wyborczego pana prezydenta powiela się z naszym programem. Wiele punktów, to pomysły których prezydentowi nie udało się zrealizować w tej kadencji – mówił Rafał Traks, radny PiS na dzisiejszej konferencji prasowej.

Na konferencji, której głównym celem było pokazanie, że radni i prezydent z Prawa i Sprawiedliwości zrobią to samo, co obecny prezydent tylko ich zdaniem lepiej. - Witold Wróblewski wskazuje konieczność budowy hal sportowych przy szkołach, gdzie dyrektorami są osoby bezpośrednio związane z Witoldem Wróblewskim bądź współpracujące, a nawet kandydujące z list wyborczych jego komitetu – uważa Rafał Traks
       Z programu wyborczego KWW Witolda Wróblewskiego możemy się dowiedzieć, że obecny włodarz faktycznie planuje budowę trzech hal gimnastycznych przy elbląskich szkołach. Jakich? Tego z programu się nie dowiemy, ale prezydent zdradził swoje zamierzenia podczas konwencji programowej. Chodzi o SP 18 (dyrektor Iwona Mikulska - „jedynka” w okręgu nr 1 KWW Wróblewskiego), SP 21 (dyrektor Katarzyna Rachwał – nie kandyduje) i Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 1 (dyrektor Leszek Iwańczuk – nie kandyduje).
       Urzędujący prezydent zapowiada też termoizolację w Szkołach Podstawowych nr 9 i 11. Przypomnijmy, że dyrektorem „jedenastki” jest Bogusław Milusz – trzeci na liście w okręgu nr 2 i szef sztabu wyborczego prezydenta. Dyrektorem SP 9 jest Ewa Horbaczewska.
       Prezydent zakłada też powiększenie zaplecza sportowego Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 (dyrektor Hanna Szuszkiewicz). Nieoficjalnie wiemy, że na terenie szkoły na powstać boisko piłkarskie. - Najpierw powinien być powołany zespół, który wspólnie ze sportowcami i mieszkańcami wskaże obiekty, które najbardziej potrzebują modernizacji – uważa Rafał Traks.
      
       Modrzewina nie dla rolników
      
- Tereny Modrzewiny Północ są bardzo potrzebne dla rozwoju biznesu w Elblągu. Wczoraj w mediach pojawiła się informacja, że tereny, na które nie ma chętnych inwestorów, zostaną wydzierżawione pod uprawy – mówił Rafał Traks.
       Pisaliśmy o tym tutaj. Prezydent planuje wydzierżawić kilkanaście działek na Modrzewinie do 30 października 2021 r. z przeznaczeniem na uprawy. Czy coś z tych planów wyjdzie, okaże się 15 października, kiedy zaplanowano przeprowadzenie przetargu.
       - Nie zgadzamy się z tym. Te tereny trzeba jak najszybciej dostosować do potrzeb dużego biznesu. Już niedługo rozpocznie się przekop Mierzei Wiślanej, co z kolei przełoży się na rozwój elbląskiego portu – dodał Rafał Traks.
       - Tam nie może być pół uprawnych. Jako Rada nie zgodziliśmy się na sprzedaż większej ilości działek. Chcemy zostawić ten teren dla nowych firm - - mówi Marek Pruszak, przewodniczący elbląskiej Rady Miejskiej i radny PiS.
      
       Bażantarnia do remontu
      
- Jedną z obietnic wyborczych prezydenta jest odbudowa czerwonego szlaku w Bażantarni. Nie wiem, czy pan prezydent wie, ale to nie tylko czerwony szlak został zniszczony podczas ostatniej powodzi. Zniszczony został też mostek elewów, część żółtego i niebieskiego szlaku – wyliczał radny PiS.
       Faktem jest, że zniszczenia po powodzi w 2017 r. nie zostały jeszcze naprawione. Prezydent tłumaczy się brakiem tak dużych środków i koniecznością współpracy z Wodami Polskimi, które zarządzają Kumielą płynącą w Bażantarni. - My w swoim programie proponujemy nie tylko odbudowę czerwonego szlaku, ale także co najmniej odtworzenie tego, co zostało zniszczone. Chcemy również zbudować na polanie w Bażantarni placu zabaw podobnego do tego, który znajduje się w Pasłęku – mówił Rafał Traks.
      
       Będzie port, będzie dobrze?
      
Klucz do rozwoju Elbląga według Prawa i Sprawiedliwości tkwi w przekopie Mierzei Wiślanej. Skrócenie drogi na Bałtyk ma przynieść rozwój elbląskiego portu, a co się z tym wiąże - rozwój przedsiębiorstw żyjących ze współpracy z portem.
       - Jeżeli wygra Jerzy Wilk, to od przyszłego roku będzie opracowywał strategię rozwoju portu morskiego 2019 plus na czas budowy i funkcjonowania kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Ta strategia jest dla nas podstawą rozwoju Elbląga – zapowiedział Marek Pruszak.
       Kandydaci na radnych z ramienia Prawa i Sprawiedliwości zwrócili jeszcze uwagę na pewne, ich zdaniem, manipulacje w programie wyborczym obecnego prezydenta.
       - W programie wyborczym Witolda Wróblewskiego pojawiają się takie zapisy jak:”Wykorzystanie szansy kanału żeglugowego poprzez pogłębienie toru wodnego na rzece Elbląg i na Zalewie, budowę obrotnicy”. Pytanie zasadnicze: czy to jest inwestycja miejska czy rządowa?Kto ma ją realizować? Środków na takie inwestycje w budżecie miejskim nie ma – pytał Marek Pruszak.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama