UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2019

Sport

Olimpia

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Kultura

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Elblążanie na Instagramie
 • 2019-09-19 Poseł Jerzy Wilk: Tu nie ma o czym dyskutować

  Elbląg. Poseł Jerzy Wilk: Tu nie ma o czym dyskutować

   - Dowództwo Wielonarodowej Dywizji w Elblągu jest ważniejsze zarówno dla naszego miasta, jak i dla Ministerstwa Obrony Narodowej. (…) Taka jest decyzja MON, taka jest strategia wojsk polskich i NATO. Tak zadecydowano i tu nie ma o czym dyskutować - to odpowiedź posła Jerzego Wilka w na wątpliwości prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego dot. przeniesienia dowództwa 16. PDZ z Białobrzegów do Olsztyna.

 • 2019-09-18 Lewica proponuje Pakt dla Kobiet

  Elbląg. Lewica proponuje Pakt dla Kobiet

  Prawo do bezpiecznego przerywania ciąży do 12. tygodnia, edukacja zdrowotna, seksualna i antyprzemocowa, to tylko niektóre punkty Paktu dla Kobiet. Zaprezentowali go dziś kandydaci Lewicy do parlamentu z okręgu elbląskiego. I zaapelowali do partii opozycyjnych o podpisanie dokumentu.

 • 2019-09-18 Grzegorz Schetyna: Chcemy wygrać wybory

  Elbląg. Grzegorz Schetyna: Chcemy wygrać wybory

  Taką deklarację przedstawił dziś lider Koalicji Obywatelskiej na konferencji prasowej w jednym z elbląskich hoteli. Spotkanie było też okazją do przedstawienia propozycji programowych dla regionu oraz całego kraju. Zobacz zdjęcia.

 • 2019-09-16 Koalicja chce Małego Ruchu Granicznego

  Elbląg. Koalicja chce Małego Ruchu Granicznego

  Przywrócenie i rozszerzenie Małego Ruchu Granicznego na granicy z obwodem kaliningradzkim – to jeden z postulatów Koalicji Obywatelskiej w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Zdaniem ugrupowania jest to szansa dla naszego regionu. Zobacz zdjęcia z konwencji programowej w Elblągu.

 • 2019-09-16 Kto popiera Jerzego Wcisłę

  Elbląg. Kto popiera Jerzego Wcisłę

  Kandydat Koalicji Obywatelskiej do Senatu Jerzy Wcisła idzie po mandat z poparciem SLD i PSL.- Dla mnie ważne jest to, by nie być kandydatem tylko jednego ugrupowania, ale żeby mieć wsparcie wielu sił politycznych i społecznych - mówił podczas konferencji prasowej.

 • 2019-09-11 Lewica ma kalendarz przywracania praworządności

  Elbląg. Lewica ma kalendarz przywracania praworządności

  - Przywrócimy praworządność i ład w obszarze sądownictwa i prokuratury w naszym kraju – obiecują działacze Lewicy. Proponują kalendarz zmian, rozłożony na kilka lat, które mają do tego doprowadzić.

 • 2019-09-10 Program eKO na wybory

  Elbląg. Program eKO na wybory

  Rząd Prawa i Sprawiedliwości nie potrafi zadbać o środowisko – twierdzi Platforma Obywatelska i na drodze do jesiennych wyborów, w imieniu Koalicji, prezentuje swoje pomysły na to, jak działać lepiej. W programie są więc punkty o smogu, o śmieciach, o wycince lasów. Jest też i o kanale żeglugowym przez Mierzeję Wiślaną, który kończy się „2 kilometry przed portem w Elblągu, w trzcinach”.

 • 2019-09-05 Lewica stawia na bezpieczeństwo

  Elbląg. Lewica stawia na bezpieczeństwo

  - Przywrócenie Małego Ruchu Granicznego, dofinansowanie inwestycji w granicach portu elbląskiego z budżetu państwa, przeniesienie do średnich miast części centralnych urzędów ze stolicy – to elementy programu wyborczego, jaki dzisiaj w Elblągu zaprezentowali działacze Lewicy.

 • 2019-09-04 Oni wystartują do parlamentu

  Elbląg. Oni wystartują do parlamentu

  O osiem mandatów w Sejmie w okręgu elbląskim powalczy sześć komitetów, w sumie 89 osób. O mandat w Senacie - trzech kandydatów. Publikujemy nazwiska wszystkich zarejestrowanych na listach kandydatów. Termin rejestracji list minął o północy. 

 • 2019-09-02 Edukacja według PSL

  Elbląg. Edukacja według PSL

  - Zajęcia z robotyki to naprawdę wielka innowacja, która dzieje się w Elblągu. Za naszą sprawą będzie mogła się zdarzyć w całej Polsce, bo to jest w naszym programie wyborczym. Dostępność do najnowszej technologii dla każdej polskiej szkoły, do nauki matematyki, informatyki i robotyki w przyjazny sposób, połączonej z nauką języka angielskiego – mówił dzisiaj w Elblągu Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL. Działacze partii przedstawili listę kandydatów do Sejmu w okręgu elbląskim. Zobacz zdjęcia.

 • 2019-09-02 Koalicja o swoich listach i edukacji

  Elbląg. Koalicja o swoich listach i edukacji

  Dziś (2 września) uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny, a kandydaci na parlamentarzystów liczą na to, że po 13 października rozpoczną swoją nową kadencję. Listy do Sejmu i Senatu zarejestrowała Koalicja Obywatelska.

 • 2019-08-20 PiS chce zdobyć więcej mandatów

  Elbląg. PiS chce zdobyć więcej mandatów

  Leonard Krasulski, Jerzy Wilk i Paweł Kowszyński – to kandydaci PiS z Elbląga na liście do Sejmu. Z Braniewa wystartuje Monika Modzelewska-Kozioł, a o mandat senatora chce ponownie walczyć Sławomir Sadowski z Pasłęka. Dzisiaj wszyscy kandydaci rozpoczęli kampanię wyborczą w okręgu elbląskim.

 • 2019-08-20 Koalicja rozpoczęła kampanię

  Elbląg. Koalicja rozpoczęła kampanię

  Kandydaci Koalicji Obywatelskiej do Sejmu zbierali dziś w Elblągu podpisy niezbędne do zarejestrowania listy w październikowych wyborach parlamentarnych. Na liście KO jest czworo elblążan: Elżbieta Gelert, Antoni Czyżyk, Angelika Domańska oraz Łukasz Piśkiewicz. O reelekcję w Senacie powalczy Jerzy Wcisła.

 • 2019-08-19 Kolejni elblążanie chcą do Sejmu

  Elbląg. Kolejni elblążanie chcą do Sejmu

  Ryszard Klim, Robert Koliński i Mirosław Szulc - ci elblążanie powalczą o miejsca w Sejmie w nadchodzących wyborach parlamentarnych z listy Lewicy. Szczegółową listę kandydatów oraz program dla regionu komitet ujawni wkrótce. W wyborach do Senatu Lewica popiera kandydata Koalicji Obywatelskiej, który będzie się ubiegał o reelekcję.

Google

Sondaż portElu

 • 2019-09-11 Populizm - zmora naszych czasów (Napisali do nas)

  Elbląg. Populizm - zmora naszych czasów <em> (Napisali do nas) </em>

  Za chwilę wybory w kraju. Partie prześcigają się w rozdawnictwie naszych, nie ich prywatnych pieniędzy na różnego rodzaju programy. Ja chciałbym poruszyć ten najbardziej znany, lubiany i populistyczny do granic absurdu, czyli 500 +. Wszak bogactwo bez pracy nie od dziś nazywane jest jednym z siedmiu grzechów społecznych.

 • 2019-08-28 Wybory do Sejmu i Senatu - praktyczne informacje

  Elbląg. Wybory do Sejmu i Senatu - praktyczne informacje

   W związku ze zbliżającymi się październikowymi wyborami do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej przedstawiamy kilka ważnych informacji dla głosujących.

To kupisz w pasażu portElu

Balon Foliowy Cyfra "4" Czarna 102 cm
Balon Foliowy Cyfra "8" Megaloons 102 cm
Balon Foliowy Cyfra "5" Niebieska w
Balon Foliowy Cyfra "9" Czarna 102 cm
Reklama