Zapraszamy do zamieszczania wypowiedzi na temat tego, co lub kto nas w Elblągu cieszy, denerwuje, przeszkadza, zaskakuje, wkurza, irytuje, zachwyca, dołuje, oburza, frustruje. Komunikacja, służba zdrowia, administracja, policja, służby miejskie, telekomunikacja, media, ośrodki kultury, poczta, miejscy architekci i budowniczowie czekają na Twoją konstruktywną krytykę, genialne pomysły i niezastąpione rady. Gwarantujemy, że nikt Cię nie wysłucha, ale będziesz mógł zasnąć w poczuciu, że nie przepuściłeś okazji żeby spróbować naprawić świat, a przynajmniej tę jego cząstkę, w której na co dzień mieszkamy. Pamiętaj jednak, że wchodzisz na HP na własne ryzyko. Przed zamieszczeniem swojego wpisu zapoznaj się z treścią innych wypowiedzi i oceń, czy jesteś wystarczająco twardy/a żeby wytrzymać ewentualne ataki internetowych frustratów lub nawet rzeczową krytykę.
Idź do wątku: <---->
Akcja:  Lista wątkówNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3
Re: Koniec bajki i pustych obietnic polityków. UE nie sfinansuje przekopu Mierzei
Wysłane przez: admin (Moderator)
Data: 25 października 2017 22:35

Co w tym zabawnego? Taka jest chyba procedura wymyślona przez Rosjan. Mało to wygodne, ale w przypadku kilku transportów rocznie można to jakoś przeżyć.

Re: Koniec bajki i pustych obietnic polityków. UE nie sfinansuje przekopu Mierzei
Wysłane przez: Zbanowany (---.163.174.116.ipv4.supernova.orange.pl)
Data: 25 października 2017 23:29

To teraz podaj przyklad kogos kto przeplynal z ladunkiem ciesnine piławska grinning smiley. Ja nie slyszalem zeby komus udalo sie to zalatwic

Re: Koniec bajki i pustych obietnic polityków. UE nie sfinansuje przekopu Mierzei
Wysłane przez: admin (Moderator)
Data: 26 października 2017 10:09

Ja z kolei nie słyszałem żeby komuś nie udało się załatwić. Z tego co wiem, ciągle obowiązuje umowa na mocy której statki pod polską banderą po załatwieniu jakiś tam zgłoszeń mają wolny przepływ przez Cieśninę Piławską.

Re: Koniec bajki i pustych obietnic polityków. UE nie sfinansuje przekopu Mierzei
Wysłane przez: Rycho (---.centertel.pl)
Data: 26 października 2017 16:02

problem polega tylko na tym czym po te turbiny wpłyniesz ? umowa pozwala na ruch wyłącznie polskich statków a polskich statków już od lat nie ma bo pływają pod banderami tanich armatorów grinning smiley

Re: Koniec bajki i pustych obietnic polityków. UE nie sfinansuje przekopu Mierzei
Wysłane przez: MikeMechanix (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 26 października 2017 16:17

Jeszcze ich troche zostało.

[www.vesselfinder.com]


"Elbląski rodzynek" Tanais tez ma polska bandere.

[www.vesselfinder.com]

Re: Koniec bajki i pustych obietnic polityków. UE nie sfinansuje przekopu Mierzei
Wysłane przez: Zbanowany (---.163.192.110.ipv4.supernova.orange.pl)
Data: 26 października 2017 16:33

admin Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Ja z kolei nie słyszałem żeby komuś nie udało się
> załatwić. Z tego co wiem, ciągle obowiązuje umowa
> na mocy której statki pod polską banderą po
> załatwieniu jakiś tam zgłoszeń mają wolny przepływ
> przez Cieśninę Piławską.


No i gdzie ten przyklad?

Re: Koniec bajki i pustych obietnic polityków. UE nie sfinansuje przekopu Mierzei
Wysłane przez: kar (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 26 października 2017 17:04

Ale po co mamy kogoś o cokolwiek prosić. Właśnie po to ma powstać między innymi przekop &#9786;. Tak można ze wszystkim, po co nam wiadukt na zatorze ? Po co nam stadion ? Po co nam hala sportowa, po co nam basen itd. Jeżeli nie ma drastycznych przeciwskazan przyrodniczych to po prostu budowac. Bo inaczej te 800 milionów się rozejdzie i nie trafi do naszego regionu

Re: Koniec bajki i pustych obietnic polityków. UE nie sfinansuje przekopu Mierzei
Wysłane przez: Eld (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data: 26 października 2017 17:16

Wydac 800 milionów "zebysmy nie musieli nikogo prosic"? Suweren lubi to... grinning smiley

Re: Koniec bajki i pustych obietnic polityków. UE nie sfinansuje przekopu Mierzei
Wysłane przez: kar (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 26 października 2017 17:27

Tak buduje się między innymi niezależność własnego państwa. Zapytać można Niemców i Rosjan, po co budują gazociąg po dnie Bałtyku przecież mają rurociągi, ktore biegną przez Polskę, Ukrainę.

Re: Koniec bajki i pustych obietnic polityków. UE nie sfinansuje przekopu Mierzei
Wysłane przez: MikeMechanix (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 26 października 2017 17:30

Tylko po co budować przekop dla kilku statków rocznie, skoro można bez żadnych pozwoleń wysyłać ten sam towar z Gdyni i Gdańska.
Chyba taniej jest zorganizować transport do trójmiasta dla kilku ładunków rocznie niż kopać za 800 baniek.



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2017-10-26 17:30 przez MikeMechanix.

Re: Koniec bajki i pustych obietnic polityków. UE nie sfinansuje przekopu Mierzei
Wysłane przez: kar (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 26 października 2017 17:42

No to zacznijmy od początku. Po to sa fachowcy, którzy chyba dokonali analiz możliwości rozwoju Elbląga i okolic w wyniku budowy przeprawy. Były prezydent Słonina był krytykowany za budowę dróg na modrzewinie, nazywali je drogsmi do nikad. Dziś widzimy, ze powstają tam hale produkcyjne. Potrzeba lat by coś zadziałało

Re: Koniec bajki i pustych obietnic polityków. UE nie sfinansuje przekopu Mierzei
Wysłane przez: Eld (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data: 26 października 2017 18:12

Akurat Modrzewina byla srednia lokalizacja z marnym dojazdem. Duzo lepszy teren nadal niewykorzystany to byly poligon miedzy ulicą Dąbrowskiego a S22 ale z niewiadomych przyczyn Slonina uparl się na Modrzewine.
Wspominasz o Nord stream. Akurat marne porównanie bo dzieki takim inwestycjom Rosja moze ekonomicznie szantazowac np Polskę. Jednocześnie pozbywaja się wydatkow za tranzyt. A co nam przyniesie przekop? Praktycznie nic, kilka tlustych misiow zarobi na bursztynie. Kilka duzych statkow rocznie + troche żeglarskiego planktonu to stanowczo za malo na zwrot kosztow w najbliższym stuleciu. No, ale ten przekop "otworzy oczy niedowiarkom"...zupelnie jak slomiany mis.

Re: Koniec bajki i pustych obietnic polityków. UE nie sfinansuje przekopu Mierzei
Wysłane przez: kar (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 26 października 2017 18:24

Między innymi przyniesie uniezaleznienie i uwolnienie od kaprysow Rosji, a to już dużo. Próby zablokowania inwestycji przez Rosję świadczy o tym, ze to obserwują i ich to drażni. Czasami wszystkiego na pieniądze mi da się przeliczyć. Każda inwestycja jest obarczone pewnym ryzykiem, Elblag i okolice na tym nie stracą raczej, więc ja się przychylam ku tej inwestycji

Re: Koniec bajki i pustych obietnic polityków. UE nie sfinansuje przekopu Mierzei
Wysłane przez: Rycho (---.centertel.pl)
Data: 26 października 2017 18:35

przed wojną wioskę rybacką Gdynia przerobili na miasto i port mądrzy Polacy , dziadek Elda miał wtedy bekę z tych wizjonerów...
teraz z zapyziałego miasta emigrantów jakim jest Elbląg, gdzie największymi pracodawcami są Portel i Sąd Wojewódzki wizjonerzy z PISu chcą zrobić port , który za "niemca" jakoś dawał radę mimo super betonowo-płytowej autostrady na rogatkach ale Eld nawet nie chce spróbować bo po co wydać 800 baniek na coś co MOŻE nie przynieść korzyści zamiast przekazać tę kasę Adamczykowi na 50 parad gejowskich przez Gdańsk....

Re: Koniec bajki i pustych obietnic polityków. UE nie sfinansuje przekopu Mierzei
Wysłane przez: Eld (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data: 26 października 2017 19:02

Lepsza "parada gejowska" jak marsz onr-u... To raz...
A dwa to nie porównuj Gdyni nad otwartym morzem do Elblaga ktory nawet nad zalewem nie lezy, bo to dziecinne.
"wizjonerzy z pis" to jakos kojarzą mi sie z dziadem pochylonym nad szklana kula. Porownywanie tego gangu Olsena do budowniczych Gdyni to jak porownywanie pani Szydlo do Margaret Thatcher. Nie ta klasa, nie ten poziom. smiling smiley

Re: Koniec bajki i pustych obietnic polityków. UE nie sfinansuje przekopu Mierzei
Wysłane przez: kar (---.play-internet.pl)
Data: 26 października 2017 20:00

ELD, jeżeli mnie pamięć nie myli to przecież lokalni politycy PO i chyba mi tylko lokalni popierają tą inwestycję. Więc nie rozmumiem dlaczego tak się pienisz.

Re: Koniec bajki i pustych obietnic polityków. UE nie sfinansuje przekopu Mierzei
Wysłane przez: Eld (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data: 26 października 2017 20:18

Bo uwazam, ze to glupota i marnotrawienie NASZYCH pieniedzy, niezależnie od tego jaka formacja polityczna o to walczy. To sie nazywa : mieć własne zdanie. winking smiley

Re: Koniec bajki i pustych obietnic polityków. UE nie sfinansuje przekopu Mierzei
Wysłane przez: kar (---.play-internet.pl)
Data: 26 października 2017 20:25

Masz rację mnie też drażni, ze przez tyle lat wyprowadzano miliardy złotych, robiąc przekręty na podatku VAT. A masz jakieś dokumenty, dane świadczące o tym, ze to marnowanie pieniędzy czy tylko przeczucia. Z drugiej strony dzisiaj, każde dane można odpowiednio zmanipulować grinning smiley

Re: Koniec bajki i pustych obietnic polityków. UE nie sfinansuje przekopu Mierzei
Wysłane przez: Eld (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data: 26 października 2017 20:52

Tak, tak...przez 8 ostatnich lat Polcy i Polaki.... jakoś tak to leciało, no nie? grinning smiley

Z grubsza wiem co wyjeżdża z bram GE zwłaszcza jeśli chodzi o ponadgabaryty, bo głownie o to chodzi w transporcie wodą z Elbląga. Wszystko, co mieści się w standardowym składzie kołowym, jedzie na kołach bo jest po prostu szybciej i sprawniej. Poadgabaryty z elb. zakłądów to nawet nie jest kropla w morzu...takie same ładunki w naszą stronę to już w ogóle sprawa okazjonalna. Ruch turystyczny dość dobrze widzę latem, bo sam sporo żegluję po zalewie oraz zatoce. Jak zapewne wiesz, nie ma problemu z wypłynięciem z zalewu na Bałtyk mniejszym jednostkom bez przekopu a nawet bez cieśniny pilawskiej.

A co do manipulacji... tak, masz rację, pokazy w telewizji publicznej to doskonały tego przykład, ale na szczęście my jesteśmy inteligentni i potrafimy sami myśleć, prawda? winking smiley

Re: Koniec bajki i pustych obietnic polityków. UE nie sfinansuje przekopu Mierzei
Wysłane przez: kar (---.play-internet.pl)
Data: 26 października 2017 22:46

A czy kiedykolwiek TV była obiektywna ? Nie sądzę, przed dwoma laty, TVP, TVN, Polsat, czyli czolowe stacje byly tuba propagandowa liberalno lewicowych środowisk. Teraz przynajmniej mamy TV prorządowa i media opozycyjne, można powiedzieć pluralizm grinning smiley

Re: Koniec bajki i pustych obietnic polityków. UE nie sfinansuje przekopu Mierzei
Wysłane przez: Eld (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data: 26 października 2017 22:52

Czyli podzielone tak, jak społeczeństwo...na dwa, często nienawidzące się plemiona. Tylko czy naprawdę jest się z czego cieszyć ?

Re: Koniec bajki i pustych obietnic polityków. UE nie sfinansuje przekopu Mierzei
Wysłane przez: Rycho (---.free.aero2.net.pl)
Data: 30 października 2017 06:38

Kiedyś Kia chciała zbudować fabrykę w Polsce było o milimetr , ba nawet Polacy obiecali zbudować w pobliżu autostradę. Koreańczycy zdecydowali się w końcu na Słowację , warunki podobne tylko AUTOSTRADA JUŻ BYŁA podobno jak ją jeszcze budowano wielu nie widziało w tym sensu bo wokół tylko pola i pola.
W Elblągu Eld JUŻ WIE , ŻE NIC SIĘ NIE ROBI a to co się robi to spoko wystarczy mieć wózek wywieźć na punkt skupu złomu i zamienić na piwo. a jak się inwestor pojawi ? eeeeeee pieprzenie przecież i tak się nie pojawi, chodźmy się napić.

Re: Koniec bajki i pustych obietnic polityków. UE nie sfinansuje przekopu Mierzei
Wysłane przez: HFE (---.ip81.fastwebnet.it)
Data: 30 października 2017 10:04

Nie chce przekopu albo zaprzaniec, albo ruska V kolumna. Ja chcę swoją łajbą po swoim morzu czy innym akwenie pływać jak chcę i kiedy chcę, bez pytania kacapów o zdanie, zgodę, itd.
Turystyka przede wszystkim, a port i przeładunki w dalszej kolejności. Koszta są śmieszne, w porównaniu z tym, co zmarnotrawiono przez ostatnie lata.

KKK - Kulturalny Klub Kibica

Re: Koniec bajki i pustych obietnic polityków. UE nie sfinansuje przekopu Mierzei
Wysłane przez: Eld (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data: 30 października 2017 12:20

Gdybys w szkole uczęszczał na geografię, wiedzialbys, ze z zalewu na Bałtyk i z powrotem mozesz ta "swoją łajbą" pływać i pływać. Przekazy z Żoliborza to jednak nie jest wiedza... smiling smiley

Re: Koniec bajki i pustych obietnic polityków. UE nie sfinansuje przekopu Mierzei
Wysłane przez: admin (Moderator)
Data: 01 listopada 2017 16:09

HFE Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Nie chce przekopu albo zaprzaniec, albo ruska V
> kolumna. Ja chcę swoją łajbą po swoim morzu czy
> innym akwenie pływać jak chcę i kiedy chcę, bez
> pytania kacapów o zdanie, zgodę, itd.

Jako etatowy zaprzaniec na tym HP powiem Ci, że ja z kolei nie chcę ze swoich podatków finansować Twojego wstawania z kolan. Wybacz, ale wyrzucać bańkę w piach po to żeby zagrać ruskim na nosie, to zwykła głupota. Do rozwoju turystyki w naszym regionie przekop jest potrzebny jak piąte koło u wozu. Zawsze powtarzam, że Jeziorak nie ma przekopu, a od żagli w sezonie tam aż gęsto. Na Zalewie palców jednej ręki z reguły za dużo żeby policzyć jachty. To trudny akwen i każdy kto tutaj trochę pływał o tym wie. O cienkiej infrastrukturze nie wspomnę. Dlatego tak mało chętnych, a żaden Skandynaw swoją łódką za parę milionów koron tu nie wpłynie, bo nie dadzą mu ubezpieczenia. A te pieniądze zamiast w odreagowywanie morskich kompleksów znacznie lepiej i z większym pożytkiem dla regionu lepiej zainwestować w zabezpieczenie przeciwpowodziowe Żuław. No ale wały przeciwpowodziowe źle się sprzedają, suweren woli przekop więc go dostanie. Jak przyjdzie kolejna cofka, to zawsze można powiedzieć, że przez osiem lat Polcy i Polaki...

Re: Koniec bajki i pustych obietnic polityków. UE nie sfinansuje przekopu Mierzei
Wysłane przez: kar (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 01 listopada 2017 17:13

Trochę populizmem zawialo. Wszędzie są jakieś potrzeby i zawsze można powiedzieć, że lepiej było przeznaczyć kasę np. Na służbę zdrowia, niż na stadiony piłkarskie.

Re: Koniec bajki i pustych obietnic polityków. UE nie sfinansuje przekopu Mierzei
Wysłane przez: admin (Moderator)
Data: 01 listopada 2017 18:38

Kar, umówmy się, że nie ma większej potrzeby niż stadion piłkarski smiling smiley

A propos Twojej propozycji, to uważam, że jest sensowna i nie ma w niej grosza populizmu. Jeśli teraz nie zainwestujemy w młodych lekarzy, to wkrótce będziemy leczyć się u wiejskich szamanów.

Re: Koniec bajki i pustych obietnic polityków. UE nie sfinansuje przekopu Mierzei
Wysłane przez: Eld (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data: 01 listopada 2017 23:28

Ależ Adminie, czyżbyś nie slyszal o ospa-party, antyszczepionkowcach, o pewnym inzynierze górnictwa leczacym ludzi magiczną wodą i lewoskretną witaminą C? Obawiam sie, że wkrótce usłyszymy o kolejnej ofierze leczenia w piecu chlebowym. No, ale mamy 500+ , najniższe bezrobocie i rosnący wykładniczo stopień zdebilenia społeczeństwa wiec może niepotrzebnie się martwie..?

Re: Koniec bajki i pustych obietnic polityków. UE nie sfinansuje przekopu Mierzei
Wysłane przez: kar (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 02 listopada 2017 06:20

Masz rację admin, 8 letnie rządy PO w zasadzie doprowadziły służbę zdrowia do bankructwa, konia z rzędem temu kto to naprawi smiling smiley

Re: Koniec bajki i pustych obietnic polityków. UE nie sfinansuje przekopu Mierzei
Wysłane przez: kar (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 02 listopada 2017 06:32

Ja rozumiem, że można się czepiać proponowanym zmianom w sadownictwie czy wycince drzew, ale przekop to chyba ostania rzecz do jakiej można by się przyczepić tongue sticking out smiley

Idź do strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3


Szanowny Czytelniku, uprzejmie informujemy, że tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.