Zapraszamy do zamieszczania wypowiedzi na temat tego, co lub kto nas w Elblągu cieszy, denerwuje, przeszkadza, zaskakuje, wkurza, irytuje, zachwyca, dołuje, oburza, frustruje. Komunikacja, służba zdrowia, administracja, policja, służby miejskie, telekomunikacja, media, ośrodki kultury, poczta, miejscy architekci i budowniczowie czekają na Twoją konstruktywną krytykę, genialne pomysły i niezastąpione rady. Gwarantujemy, że nikt Cię nie wysłucha, ale będziesz mógł zasnąć w poczuciu, że nie przepuściłeś okazji żeby spróbować naprawić świat, a przynajmniej tę jego cząstkę, w której na co dzień mieszkamy. Pamiętaj jednak, że wchodzisz na HP na własne ryzyko. Przed zamieszczeniem swojego wpisu zapoznaj się z treścią innych wypowiedzi i oceń, czy jesteś wystarczająco twardy/a żeby wytrzymać ewentualne ataki internetowych frustratów lub nawet rzeczową krytykę.
Idź do wątku: <---->
Akcja:  Lista wątkówNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2
Re: Wegetarianizm - miejsca i organizacje w Elblągu
Wysłane przez: PRO-PORCJA (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 21 stycznia 2024 20:05

Witajcie.
Odkopałem temat - rozpoczęty i z ostatnim wpisem w 2004 roku. Mamy rok 2024.

Czy coś się - w Elblągu - przez ostatnie 20 lat zmieniło?

Dziś (tj. 21 stycznia 2024) postanowiłem skorzystać z książkowej porady i pierwszy raz w życiu zjeść hot doga. Oczywiście bezmięsnego. Podobno taki ma Żabka. Jak się okazało - raczej mieli. W większości sklepów brak w ofercie. Były - wycofali. W jednym sklepie podpowiedzieli mi, że niektóre "Żabki" mają inne ścieżki dostaw i tam mogą być. Zależało mi na odpowiedniku wegańskim tych, które są na kręciołkach przy kasach, takim przygotowywanym od ręki. Czyli na wytwornym daniu przekąskowo-obiadowym :-) I takiego ma "Żabka" na rogu Traugutta i Słonecznej. Być może jeszcze ma "Żabka" na Starówce, ale to kiedyś sprawdzę, choć nie jestem pewien czy bardzo mi na tym zależy, ale o tym zaraz...

Druga podpowiedź to stacja paliw "Orlen". Też się dziś wybrałem. Jest jedna w Elblągu, więc adresu nie trzeba podawać (wiadomo - przy szpitalu). Tu nazywa się: HOT DOG Z PARÓWKĄ WEGAŃSKĄ. Kosztuje 7,49 zł.

Porównując je, bardzo kiepsko wypada takie zestawienie dla "Żabki". Można powiedzieć, że wychodzony po mieście (bo ma 1 lub 2 sklepy na cały Elbląg), a najzwyczajniej nie warto. Bułka bez smaku, mączysta i wkład dobułkowy niczym przyjemnym nie częstuje. Wkładka w orlenowym hot dogu jest całkowicie inna - mało o tym wiem, ale przypuszczam, że jest bardzo upodobniona do wersji kupowanej przez 99,9% klientów. Jakoś to lepiej smakuje, choć bym kibicował, aby to żabkowy dał się dobrze zapamiętać. Wtedy byłaby sytuacja, że na inny sposób można zrobić nawet lepiej, niż trzymając się (niechlubnej) tradycji. Ale niestety, argument przepada. Nie da się tego hot doga z "Żabki" polecić. Moim zdaniem. W tym wypadku drożej (o złotówkę), robi jednak różnicę.

A Wy, czy znacie inne miejsca w Elblągu, gdzie bez rozterek można coś zamówić, co nie powstało w okolicznościach wykorzystujących zwierzęta?

A może ktoś zechce wskazać na inicjatywy, zrzeszenia lub organizacje, które wokół wegetarianizmu działają. Albo ktoś podsumuje lata 2004 - 2024 ze swojej perspektywy. Elbląg jest zielonym miastem, ma mnóstwo skwerów, parków, leśne ścieżki Bażantarni - chyba temat poszanowania przyrody, w tym życia wszelkich zwierząt powinien być obecny. Trochę bardziej, niż śladowo.
.

Idź do strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2


Szanowny Czytelniku, uprzejmie informujemy, że tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.