Czwartek 27-06-2019, imieniny Władysława, Cyryla
 
Zapraszamy do zamieszczania wypowiedzi na temat tego, co lub kto nas w Elblągu cieszy, denerwuje, przeszkadza, zaskakuje, wkurza, irytuje, zachwyca, dołuje, oburza, frustruje. Komunikacja, służba zdrowia, administracja, policja, służby miejskie, telekomunikacja, media, ośrodki kultury, poczta, miejscy architekci i budowniczowie czekają na Twoją konstruktywną krytykę, genialne pomysły i niezastąpione rady. Gwarantujemy, że nikt Cię nie wysłucha, ale będziesz mógł zasnąć w poczuciu, że nie przepuściłeś okazji żeby spróbować naprawić świat, a przynajmniej tę jego cząstkę, w której na co dzień mieszkamy. Pamiętaj jednak, że wchodzisz na HP na własne ryzyko. Przed zamieszczeniem swojego wpisu zapoznaj się z treścią innych wypowiedzi i oceń, czy jesteś wystarczająco twardy/a żeby wytrzymać ewentualne ataki internetowych frustratów lub nawet rzeczową krytykę.
Zgłoś do moderacji
Czy na pewno chcesz zgłosić do moderacji ten wpis?

Re: Netia - Ornage światłowód
Wysłane przez: daxx
Data: 2019-04-07 10:58
Kobi, twój problem może wynikać z problemów z routerem WiFi.

Osobiście Netii nie polecam nikomu a nawet odradzam ale jak masz ileś tam lat i działało?

Ja zmieniłem TP SA (jeszcze nie Orange) na VECTRE kilka lat temu i nie narzekałem... do czasu.

Ale w moim przypadku był to problem routera. Jaki tam masz router, sama kupowałaś (kiedy) czy dostałaś go od operatora czyli Netii?

U mnie problem był taki, że pojawiło się w domu zbyt dużo urządzeń obsługujących WiFi. No wiesz, ja 2 smartfony plus laptop, komputer, jedno dziecko telefon i komputer a potem drugie dziecko telefon i tablet no i w końcu żona na smartfona się przesiadła i jeszcze jej laptop, i jeszcze smart TV i jedna konsola do gier i druga i ... Naliczyłem chyba z 15 urządzeń i do tego czasem sprzęt klientów do domu przynosiłem do naprawy/sprawdzenia i zaczęły się problemy.

Jak chcesz to podeślę ci namiary na kolegę informatyka (ja dalej za granicą).

Może skończyć się też tak, że przejdziesz na światłowód od Orange (jak chcesz mieć też TV od nich to nie oszczędzaj na prędkości światłowodu) plus jakiś dobry router 5GHz (o ile masz urządzenia to obsługujące) plus jakiś WiFi Range Extender - nie wiem jak tam wygląda twoje mieszkanie. Do tego odpowiednia konfiguracja urządzeń, bo może się okazać, że sąsiedzi używają WiFi na tych samych kanałach i sieci nachodzą się na siebie. Ważne jest też, czy twój syn gra on-line itp. Absolutnie nie rozmawiaj z konsultantami z sieci na ten temat - on ma prowizję od sprzedaży i koło ch. mu lata co u ciebie się sprawdzi - on ma cennik i wie ile na czym zarobi.

Trochę wypadłem z obiegu i nie znam się ile teraz co kosztuje.This forum powered by Phorum.