Zapraszamy do zamieszczania wypowiedzi na temat tego, co lub kto nas w Elblągu cieszy, denerwuje, przeszkadza, zaskakuje, wkurza, irytuje, zachwyca, dołuje, oburza, frustruje. Komunikacja, służba zdrowia, administracja, policja, służby miejskie, telekomunikacja, media, ośrodki kultury, poczta, miejscy architekci i budowniczowie czekają na Twoją konstruktywną krytykę, genialne pomysły i niezastąpione rady. Gwarantujemy, że nikt Cię nie wysłucha, ale będziesz mógł zasnąć w poczuciu, że nie przepuściłeś okazji żeby spróbować naprawić świat, a przynajmniej tę jego cząstkę, w której na co dzień mieszkamy. Pamiętaj jednak, że wchodzisz na HP na własne ryzyko. Przed zamieszczeniem swojego wpisu zapoznaj się z treścią innych wypowiedzi i oceń, czy jesteś wystarczająco twardy/a żeby wytrzymać ewentualne ataki internetowych frustratów lub nawet rzeczową krytykę.
Zgłoś do moderacji
Czy na pewno chcesz zgłosić do moderacji ten wpis?

Moniuszki 21
Wysłane przez: myst7
Data: 2024-04-16 12:40
Spacerując pewnego dnia w okolicach bramy wejściowej odkrytego basenu (świeć Panie nad jego losem) od strony dawnej Srebrnej Wyspy zauważyłem przez sąsiednie ogrodzenie ciekawe miejsce.
Obszedłem owo miejsce dookoła, na tyle na ile to było możliwe, wychodząc przy obecnym basenie "Dolinka" po czym na spokojnie w domu przyjrzałem się temu miejscu korzystając z Google Maps.

Jest to obszerna posiadłość zajmująca sporą połać terenu, adresowana na Stanisława Moniuszki 21. Na jej terenie znajduje się spora willa z pełnowymiarowym kortem tenisowym i całkiem sporym basenem odkrytym, nie wspominając dużego ogrodu.
Próżno na jej temat szukać informacji w Internecie.
Obecnie najprawdopodobniej pustostan. Na bramie wjazdowej od ul. Moniuszki widnieje napis w stylu; "obiekt monitorowany", "wstęp wzbroniony". Domofon nie działa i nie wygląda jakoby obiekt był użytkowany.

Czy pod powyższym adresem znajdował się kiedyś jakiś hotel, zajazd?
Czy może to była siedziba jakiegoś elbląskiego oligarcha, tudzież mafiosy? smiling smileyThis forum powered by Phorum.