UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
ZUS zalany wnioskami od rodziców

ZUS zalany wnioskami od rodziców

2020-05-14 22:22

Tylko w maju do warmińsko-mazurskich placówek ZUS wpłynęło prawie 6300 wniosków o wypłatę dodatkowego zasiłku opiekuńczego. W oddziale ZUS w Elblągu klienci złożyli 1929 wniosków, a w oddziale w Olsztynie 4362 wnioski.

Place zabaw nadal nie do zabaw

Place zabaw nadal nie do zabaw

2020-05-14 18:52

W związku z zagrożeniem epidemicznym i w trosce o zdrowie elblążan przypominamy, że choć parki miejskie zostały już udostępnione, to w chwili obecnej nadal zabronione jest korzystanie z placów zabaw i siłowni plenerowych - przypominają władze Elbląga.

Więcej jerzyków

Więcej jerzyków

2020-05-14 13:13

Jerzyk to brunatnoczarny ptak, który w swoim menu ma również komary. Grupa mieszkańców Elbląga chciałaby zwiększyć populację tych ptaków w naszym mieście. W tym celu zbierają pieniądze na nowe budki lęgowe. Zobacz zdjęcia.

Przedszkola: Tu otwarte, tam częściowo odwieszone <em> (aktualizacja) </em>

Przedszkola: Tu otwarte, tam częściowo odwieszone (aktualizacja)

2020-05-13 13:50

- Zastanawiam się, kiedy będą otwarte przedszkola i będę mogła pójść do pracy – mówi jedna z elbląskich nauczycielek. Rząd dopuścił możliwość otwarcia przedszkoli i żłobków od 6 maja, zostawiając podjęcie ostatecznych decyzji organom prowadzącym. W Elblągu w środę zapadła decyzja, że placówki będą otwarte, ale tylko dla dzieci rodziców z konkretnych grup zawodowych. Jakich?

Służą na każdym froncie

Służą na każdym froncie

2020-05-13 13:47

Stan epidemii COVID-19 dla większości z nas jest sytuacją trudną. Mierzymy się bowiem z przeciwnikiem, którego nie znamy. Dla osób, które odczuwają niepokój, nie radzą sobie ze stresem uruchomiona została wojskowa bezpłatna infolinia. Dyżur telefoniczny pełni również psycholog 16. Pułku Logistycznego w Elblągu.

Do sądu za nieuczciwe pokazy dla seniorów

Do sądu za nieuczciwe pokazy dla seniorów

2020-05-13 10:46

Czy w Elblągu skończą się pokazy dla seniorów, podczas których starsze osoby są oszukiwane przez sprzedawców? Taką nadzieję ma Miejski Rzecznik Konsumentów. Po jego interwencji prokuratura wszczęła śledztwo w jednej z takich spraw i właśnie wysłała akt oskarżenia do sądu.

Dlaczego ZUS spóźnia się z wypłatami świadczeń

Dlaczego ZUS spóźnia się z wypłatami świadczeń

2020-05-12 14:45

W ostatnich dniach do ZUS napłynęło wiele zapytań o termin wypłaty należnych świadczeń od świadczeniobiorców zaniepokojonych brakiem ich terminowej realizacji. Sytuacja ta jest bezpośrednio związana z pandemią COVID-19 - informuje ZUS.

ZUS wznawia badania etapami

ZUS wznawia badania etapami

2020-05-11 16:01

Od 11 maja Zakład Ubezpieczeń Społecznych wznowił badania bezpośrednie przez lekarzy orzekających w ZUS. Ubezpieczeni są indywidualnie zawiadamiani o terminie i miejscu badania przez oddział ZUS, który prowadzi postępowanie związane z wydaniem orzeczenia.

Prezydent Elbląga: Spisu wyborców nie oddamy

Prezydent Elbląga: Spisu wyborców nie oddamy

2020-05-11 14:00

Prezydent Elbląga nie przekaże spisu wyborców Poczcie Polskiej. Powołuje się przy tym na komunikaty Państwowej Komisji Wyborczej oraz Związku Miast Polskich. Tymczasem analogiczne spisy przekazały już władze Rychlik i Markus.

Kwiaty pod pomnikiem żołnierzy radzieckich

Kwiaty pod pomnikiem żołnierzy radzieckich

2020-05-09 19:53

9 maja na cmentarzu żołnierzy radzieckich kwiaty z okazji rocznicy zakończenia II wojny światowej (zachodnia Europa obchodzi rocznicę 8 maja, Rosja - 9 maja) złożyła delegacja Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód.

Opaski ratują życie

Opaski ratują życie

2020-05-07 13:45

50 opasek ratujących życie otrzymał dziś Szpital Miejski w Elblągu. Trafią na oddział zakaźny, pulmonologiczny i ginekologiczno- położniczy. Opaski monitorują podstawowe parametry zdrowia pacjenta, a jednocześnie minimalizują konieczność stałej obecności personelu medycznego przy chorym. Zobacz zdjęcia.

Ważna informacja dla osób niepełnosprawnych

Ważna informacja dla osób niepełnosprawnych

2020-05-07 11:37

W dobie pandemii koronawirusa orzeczenia o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności zachowują ważność. W jakich przypadkach? O tym informuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. 

Przysługuje Ci dodatek mieszkaniowy? Przeczytaj

Przysługuje Ci dodatek mieszkaniowy? Przeczytaj

2020-05-07 11:33

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej informuje osoby składające wnioski o dodatki mieszkaniowe o ważnych kwestiach w tej sprawie. 

Pensja mniejsza, pracy za to więcej

Pensja mniejsza, pracy za to więcej

2020-05-07 07:00

Woźne z elbląskich przedszkoli boją się, że w ramach „standaryzacji zatrudnienia” w przedszkolach będą miały zmniejszone pensje. - Tymczasem zakres obowiązków zostanie taki sam lub nawet się zwiększy – alarmują. Ratusz chce, żeby na jedną grupę przedszkolną przypadało 0,75 etatu woźnej.

Zgłoszenie wniosku w sprawie  emerytury, renty

Zgłoszenie wniosku w sprawie emerytury, renty

2020-05-06 12:47

Wszyscy zainteresowani, którzy chcą złożyć wniosek o emeryturę lub rentę, a z różnych przyczyn nie mogą lub nie chcą tego robić w okresie trwania epidemii nie muszą martwić się o to, że nie otrzymają wypłaty za okres jej trwania. Wystarczy, że wniosek w tej sprawie zgłoszony będzie najpóźniej w ciągu 30 dni po ustaniu pandemii.

Będą zmiany w SP 19

Będą zmiany w SP 19

2020-05-05 14:39

Sala do nagrań i eksperymentów, platforma schodowa dla osób niepełnosprawnych, remont sal lekcyjnych, korytarza i toalety – to jeden z etapów powstania Międzyszkolnej Pracowni Eksperymentowania w Szkole Podstawowej nr 19. Ratusz ogłosił przetarg na wykonanie remontu.

Wiary(godne) życie

Wiary(godne) życie

2020-05-05 10:01

5 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Najczęściej w ramach jego obchodów organizowane są przemarsze, festyny i pokazy twórczości takich osób. W tym roku z uwagi na zagrożenie koronawirusem obchody zostały przeniesione do Internetu, gdzie można zobaczyć zdjęcia, krótkie filmy i prace plastyczne wykonane przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną, które przedstawiają, czym dla nich jest wiary(godne) życie.

Sąd zajął się sprawą bezdomnej Francuzki

Sąd zajął się sprawą bezdomnej Francuzki

2020-05-05 09:16

Koczująca w Elblągu bezdomna Francuzka ma być przebadana na polecenie sądu przez biegłego psychiatrę. Kobieta żyje w naszym mieście od trzech lat, nie chce pomocy od powołanych do tego instytucji. W ostatnim czasie zamieszkała pod blokiem jednej z naszych Czytelniczek, która zwróciła się do naszej redakcji o pomoc.

Wydłużenie dodatkowego zasiłku opiekuńczego do 24 maja

Wydłużenie dodatkowego zasiłku opiekuńczego do 24 maja

2020-05-04 12:58

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy, który przysługuje rodzicom dzieci do 8. roku życia w związku z zamknięciem żłobków, klubów dziecięcych, przedszkoli czy szkół z powodu zagrożenia koronawirusem, zostaje wydłużony do 24 maja. Tak jak dotąd przysługuje on także w przypadku braku możliwości sprawowania opieki przez nianie lub opiekunów dziennych z powodu COVID-19.

Skromne uroczystości 3 Maja

Skromne uroczystości 3 Maja

2020-05-03 19:04

Msza św. w intencji ojczyzny była głównym elementem obchodów święta Konstytucji 3 Maja w Elblągu. Po nabożeństwie złożono kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II.

Reklama