UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Olimpia

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Kultura

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Dawno temu

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

 • 2019-10-25 Wszystko dla dobra "naszych" dzieci

  Elbląg. Wszystko dla dobra "naszych" dzieci

  - Czasy, w których swoją działalność rozpoczynał ośrodek, bardzo różniły się od dnia dzisiejszego. Mimo to placówka wczoraj i dzisiaj w najważniejszym aspekcie jest taka sama. W centrum zainteresowania stawia dziecko, jego potrzeby, zainteresowania i rozwój – mówiła podczas jubileuszowych obchodów Krystyna Miezio, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 2 w Elblągu, który świętował 65 lat istnienia. Zobacz zdjęcia.

 • 2019-10-24 Bez fałszywej litości, bez barier i ograniczeń

  Elbląg. Bez fałszywej litości, bez barier i ograniczeń

  Międzynarodowy Dzień Białej Laski to święto, które przypada 15 października. - W tym dniu ludzie niewidomi przypominają zdrowemu społeczeństwu, że istnieją i chcą żyć tak, jak wszyscy inni obywatele kraju i świata: bez ograniczeń, bez fałszywej litości. To święto jest okazją do tego, aby przypomnieć, że jesteśmy i mamy prawo do godnego życia oraz wszechstronnego wsparcia w naszych poczynaniach ze strony władz i zdrowego społeczeństwa – mówiła Janina Maksymowicz, prezes elbląskiego koła Polskiego Związku Niewidomych, podczas uroczystych obchodów tego dnia. Zobacz więcej zdjęć. 

 • 2019-10-23 Tu wskoczył Konik Polny

  Elbląg. Tu wskoczył Konik Polny

  Ten dzień był wyjątkowo radosny dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Elblągu. Dokładnie dziś (23 października) na szkolnym podwórzu został otwarty nowy plac zabaw. Zobacz zdjęcia.

 • 2019-10-22 Dwie osoby i... kwiaty

  Elbląg. Dwie osoby i... kwiaty

  - Musimy o tym pamiętać, żeby ta historia się nie powtórzyła – mówił Stanisław Soroczyński po złożeniu kwiatów na rondzie Obrońców Birczy w 74. rocznicę pierwszej bitwy o tę miejscowość.  

 • 2019-10-20 Galeria pod psem i kotem (Odc.76)

  Elbląg. Galeria pod psem i kotem <em>(Odc.76)</em>

  Jedne uwielbiają się bawić, drugie wolą spokojniej spędzać czas. Niektóre od razu nawiązują nić przyjaźni, inne potrzebują nieco więcej czasu. Wszystkie łączy to, że czekają na kogoś, dla kogo będą ważne. Zwierzaki z elbląskiego schroniska najbardziej potrzebują ciepłego domu, w którym będą szczęśliwe. Może znajdą go u was?

 • 2019-10-18 Te programy zmieniają ich życie

  Elbląg. Te programy zmieniają ich życie

  Mówi się, że sukces to jeden procent talentu i 99 procent ciężkiej pracy. Stypendystom Fundacji Elbląg nie można odmówić pracowitości, jak przyznaje Krzysztof Grablewski, prezes tej jednostki, to bardzo zajęci, młodzi ludzie. Właśnie otrzymali stypendia, które pomogą im w dalszym rozwoju. Zobacz zdjęcia. 

 • 2019-10-18 Alejki będą jak nowe

  Elbląg. Alejki będą jak nowe

  Prawie 400 tys. zł będzie kosztował remont alejek w parku Traugutta. To inwestycja z tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Ma być gotowa w grudniu.Zobacz zdjęcia.

 • 2019-10-17 Tuus po raz trzynasty

  Elbląg. Tuus po raz trzynasty

  Krystyna Grzybicka została laureatką Tuusa – nagrody biskupa elbląskiego. Dziś (17 kwietnia) nagrody przyznano po raz trzynasty. Zobacz zdjęcia z gali.

 • 2019-10-16 Jadłodzielnia trafi do "szesnastki"

  Elbląg. Jadłodzielnia trafi do "szesnastki"

  Chłodnia spożywcza dla szkolnej jadłodzielni była główną nagrodą za najaktywniejszy udział w tegorocznym Marszu Żywności. w Elblągu. Trafi ona do Szkoły Podstawowej nr 16, gdzie uczniowie będą mogli zostawiać drugie śniadania dla innych uczniów. Zobacz zdjęcia z Marszu Żywności.

 • 2019-10-13 Galeria pod psem i kotem (Odc.75)

  Elbląg. Galeria pod psem i kotem <em>(Odc.75)</em>

  Jedne uwielbiają się bawić, drugie wolą spokojniej spędzać czas. Niektóre od razu nawiązują nić przyjaźni, inne potrzebują nieco więcej czasu. Wszystkie łączy to, że czekają na kogoś, dla kogo będą ważne. Zwierzaki z elbląskiego schroniska najbardziej potrzebują ciepłego domu, w którym będą szczęśliwe. Może znajdą go u was?

 • 2019-10-12 Miecia i Elbląg bez plastiku

  Elbląg. Miecia i Elbląg bez plastiku

  Elbląg włączył się do kampanii „Świat bez odpadów”. Samorząd wygrał w konkursie 80 pojemników do segregacji plastiku, które staną w miejscach publicznych i instytucjach. A przy CRW Dolinka stanęła edukacyjna śmierciarka i strefa edukacyjna, gdzie można dowiedzieć się wszystkiego na temat segregacji i recyklingu odpadów. Zobacz zdjęcia.

 • 2019-10-11 Tablica już stoi

  Elbląg. Tablica już stoi

  Teraz już wszyscy będą wiedzieli, że wiadukt na Zatorze nosi nazwę 100 - lecia Odzyskania Niepodległości. Rok po zakończeniu inwestycji, (prawie) w 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, prezydent Elbląga odsłonił tablicę informacyjną. Zobacz zdjęcia.

 • 2019-10-10 Za 10 lat to miasto może być w innej lidze

  Elbląg. Za 10 lat to miasto może być w innej lidze

  Mocne strony miasta? Historia odkrywana przez archeologów, Truso, Galeria EL i formy przestrzenne, retrowersja, miejskie parki, kanał łączący Elbląg i Ostródę wraz z pochylniami, rzeka Elbląg, ale i bursztyn, mennonici czy pasjonaci Gwiezdnym Wojen. Czego brakuje? Na przykład utwardzonego pasa startowego na lotnisku, który pozwoliłby lądować większym jednostkom czy obwodnicy rowerowej. Na braki wskazywali uczestnicy konsultacji, które pomogą w stworzeniu strategii promocji miasta. Zobacz fotorelację.

 • 2019-10-10 Pomóż w walce o życie Szymonka!

  Elbląg. Pomóż w walce o życie Szymonka!

  Szymonek do niedawna był pełnym życia dzieckiem. Zmieniło się to nagle w kwietniu tego roku. U chłopca zdiagnozowano wtedy guza mózgu. Od tego czasu rozpoczęła się walka z czasem. By ratować życie chłopca, rodzina zecydowała się na leczenie za granicą, a na to potrzebne są pieniądze.

Google
 • 2019-10-23 III LO zainaugurowało rok akademicki

  Elbląg. III LO zainaugurowało rok akademicki

  Uczniowie pierwszych i drugich klas III Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu zainaugurowali rok akademicki. To wynik współpracy szkoły z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

 • 2019-10-22 Ruszyła XIX edycja konkursu Barwy Wolontariatu

  Elbląg. Ruszyła XIX edycja konkursu Barwy Wolontariatu

  Konkurs skierowany jest do wolontariuszy, osób korzystających z ich pomocy, przedsiębiorstw, które realizują program wolontariatu pracowniczego, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych współpracujących z wolontariuszami i wspierających ruch wolontarystyczny w Polsce.

 • 2019-10-21 „Czternastka” dla Wojtusia

  Elbląg. „Czternastka” dla Wojtusia

  Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 14 im. Jana Brzechwy w Elblągu obchodzony był w sposób wyjątkowy. W tym dniu Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało akcję charytatywną pod hasłem „Kwiatek = datek”. Uczniowie, aby podziękować swoim nauczycielom, nie przynosili im kwiatków, ale wrzucali pieniądze do puszki.

 • 2019-10-18 PCK zaprasza na konferencję

  Elbląg. PCK zaprasza na konferencję

  Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża  w  Elblągu zaprasza na Rejonową Konferencję Metodyczną z nauczycielami i opiekunami szkolnych kół PCK. 

 • 2019-10-18 Mali elblążanie bili rekord

  Elbląg. Mali elblążanie bili rekord

  16 października obchodziliśmy Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji co roku w połowie października organizowany jest rekord w udzielaniu pierwszej pomocy. W tym roku, jak i ubiegłym z inicjatywy Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy dzieci z Przedszkola nr 21 oraz Szkoły Podstawowej nr 9 wzięły udział w tym wydarzeniu  

 • 2019-10-17 „Pojęciokształty” w Łęczu

  Elbląg. „Pojęciokształty” w Łęczu

  W środę 23 października w Szkole Podstawowej im. Oddziału Straży Granicznej w Łęczu odbędą się warsztaty szycia różnych kształtów. Celem warsztatów będzie poznanie technik szycia i zdobienia prac metodą aplikacji i patchworku.

 • 2019-10-17 Warsztaty tkackie dla dorosłych i młodzieży

  Elbląg. Warsztaty tkackie dla dorosłych i młodzieży

  Słyszałeś kiedyś o wątku i osnowie? Jeśli chciałbyś własnoręcznie stworzyć unikatową tkaninę, przeplatając nici wątku i osnowy, zapraszamy na warsztaty. W Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu odbędą się kolejne zajęcia w ramach cyklu „Trening kreatywności dla dorosłych i młodzieży”.

 • 2019-10-16 Z miłości do zwierząt

  Elbląg. Z miłości do zwierząt

  Szkoła Podstawowa nr 6 w Elblągu kocha zwierzęta. Udowodniła to w ubiegłym tygodniu. Z okazji Światowego Dnia Zwierząt zorganizowała szereg akcji poświęconych czworonogom. 

 • 2019-10-15 Elblążanie pobiegli dla Wojtusia

  Elbląg. Elblążanie pobiegli dla Wojtusia

  Stowarzyszenie Lepszy Elbląg oraz Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej bardzo dziękują elblążanom za udział w Biegu charytatywnym dla Wojtusia! Zobacz zdjęcia.

 • 2019-10-11 Zagłosuj na bibliotekę

  Elbląg. Zagłosuj na bibliotekę

  Biblioteka Publiczna w Pasłęku prosi o wsparcie w głosowaniu, dzięki któremu ma szanse wzbogacić się o dużą liczbę książek. A głosować można, a nawet wypada, codziennie do 4 listopada.

 • 2019-10-09 Weź udział w biegu charytatywnym dla Wojtusia

  Elbląg. Weź udział w biegu charytatywnym dla Wojtusia

  W sobotę, 12 października w Bażantarni odbędzie się Bieg charytatywny dla Wojtusia Turbasa. Chłopiec choruje na zespół Westa oraz dziecięce porażenie mózgowe. Potrzebuje pieniędzy na rehabilitację oraz odpowiedni sprzęt. Zapraszamy do udziału w szczytnej akcji!

 • 2019-10-09 Elblaska młodzież głosuje

  Elbląg. Elblaska młodzież głosuje

  III LO jest jedną z ponad 900 szkół, które włączyły się w zorganizowanie symulacji wyborów parlamentarnych w ramach programu edukacyjnego „Młodzi głosują”. Jego celem jest zachęcenie młodych ludzi do uczestnictwa w życiu publicznym, w tym do świadomego udziału w wyborach.

 • 2019-10-09 Elbląg bez plastiku

  Elbląg. Elbląg bez plastiku

  W sobotę, 12 października prezydent Elbląga Witold Wróblewski oficjalnie otworzy kampanię „Elbląg bez plastiku”. Zapraszamy o godz. 10 na parking przy CRW Dolinka, przy ul. Moniuszki.

 • 2019-10-09 Hiszpańsko-polskie malowanie w IV LO

  Elbląg. Hiszpańsko-polskie malowanie w IV LO

  Biblioteka IV LO w Elblągu zamieniła się w czasie wakacji w portugalską ulicę. Jak widać, murale nie muszą widnieć tylko i wyłącznie na obdrapanych ścianach, ale mogą także znaleźć swoje miejsce w przytulnym pomieszczeniu.

To kupisz w pasażu portElu

Hosting WWW BIZNES
Czytnik kart kryptograficznych Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Domena .pl
Reklama