Poniedziałek 25-03-2019, imieniny Marii, Wieńczysława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Olimpia

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Kultura

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Zobacz jak tu pisać

W dziale "Teraz ja" oczekujemy na teksty, fotoreportaże i krótkie filmy wideo (także z komórki). Muszą one spełniać kilka podstawowych warunków - powinny dotyczyć regionu elbląskiego, wcześniej nie mogły być publikowane w innym lokalnym medium i osoba, która je przysłała, posiada do nich prawa autorskie. Nadesłane materiały muszą zostać zatwierdzone do publikacji przez redakcję portEl.pl. Każdy z autorów może opublikować nie więcej niż jeden materiał dziennie.
Autorów publikacji w dziale "Teraz ja" chcemy uhonorować poprzez prowadzenie rankingu ocen i oglądalności, który będzie zamieszczany pod każdym materiałem redakcyjnym w tym dziale.
Poza tym autor najwyżej punktowanego w danym tygodniu tekstu, fotoreportażu czy filmu wideo otrzyma nagrodę w wysokości 111,11 złotych. Na punktację składa się ocena Czytelników oraz liczba odsłon i komentarzy. Decyduje liczba punktów o godzinie 24:00 w następną niedzielę po tygodniu, w którym opublikowany został nadesłany materiał. Nagroda przyznawana jest wyłącznie wtedy, gdy dochodzi do rywalizacji przynajmniej między dwoma różnymi autorami. Z kolei autor największej ilości materiałów opublikowanych w poprzednim miesiącu, ale nie mniejszej niż trzy, może liczyć na uhonorowanie kwotą 222,22 złotych. Honoraria wypłacamy nie później niż 60 dni po ich przyznaniu. Nazwisko lub nick autora tygodnia i miesiąca będzie publikowane u dołu rankingu.
Zapraszamy do współpracy! Prosimy o przesyłanie materiałów redakcyjnych na adres redakcja@portel.pl.
 • 2019-02-11 Problem ze światłami na Obrońców Pokoju

  Elbląg. Problem ze światłami na Obrońców Pokoju

  Nasza Czytelniczka opisuje problem źle jej zdaniem funkcjonującej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Obrońców Pokoju i Płk. Dąbka. Kto jest odpowiedzialny za przełączanie świateł na czerwone na tym skrzyżowaniu? - pyta Czytelniczka.

 • 2019-01-24 Uczmy się od Kurzej Góry

  Elbląg. Uczmy się od Kurzej Góry

  Szanowny Panie Prezydencie, informuję, że w Kurzętniku koło Nowego Miasta Lubawskiego, 120 km od Elbląga w podobnych warunkach klimatycznych działa stacja narciarska i jest tam rewelacyjnie. Proponuję Panu i pracownikom wyjazd służbowy w to miejsce, by zobaczyć, jak to rewelacyjnie funkcjonuje - pisze jeden z naszych Czytelników. 

 • 2018-12-10 Stulecie zbyt mało huczne

  Elbląg. Stulecie zbyt mało huczne

  Czuję pewien niedosyt pomnąc zapowiedzi hucznego i godnego świętowania odzyskania niepodległości zarówno w Elblągu jak i w całej Polsce. Pomijając imprezy odbywające się corocznie 11 listopada takie jak przemarsz przez miasto, bieg uliczny a także różne akademie tematyczne w szkołach, wydaje mi się, że nie za bardzo przyłożyliśmy się do świętowania tej rocznicy. Mimo zacnego grona w Komitecie Organizacyjnym Obchodów.

 • 2018-12-04 Jak bawić się w egipskich ciemościach?

  Elbląg. Jak bawić się w egipskich ciemościach?

  Niedawno wybudowano znacznymi środkami plac zabaw dla dzieci i dorosłych w okolicach ulicy Kłoczowskiego (przy okazji, nie był to komunista, ale organizator polskiej floty na Bałtyku za czasów króla Jagiellończyka i jego poseł w Danii i Szwecji). Wszystko byłoby ok, nie bacząc nawet na podobno zawyżony kosztorys, jednak jakby zapomniano w projekcie, że w tej szerokości geograficznej ciemności zapadają stosunkowo wcześnie.

 • 2018-10-19 Niewykorzystana kadencja 2014-2018

  Elbląg. Niewykorzystana kadencja 2014-2018

  Sukces będzie dopiero wtedy, kiedy ludzie, którzy mają samochody, wybiorą komunikację miejską lub rowery albo po prostu przejdą się pieszo realizując w ten sposób swoje potrzeby transportowe. A rolą samorządu jest taka organizacja transportu publicznego, aby to było dla nich możliwe, bezpieczne i łatwe – pisze jeden z naszych Czytelników, podsumowując mijającą kadencję pod względem polityki rowerowej.

 • 2018-10-12 Znikający znak

  Elbląg. Znikający znak

  Kierowca powinien mieć pełne zaufanie do zarządcy drogi w kwestii jej oznakowania. Jednak to, co można spotkać na naszych ulicach, często stawia pod znakiem zapytania jakość otrzymanego efektu.

 • 2018-09-10 Oszukiwanie wizualizacją

  Elbląg. Oszukiwanie wizualizacją

  Budowa wiaduktu na Zatorze ma się już ku końcowi. Już teraz można pokusić się o pierwsze spostrzeżenia co do ewentualnych korzyści dla rowerzystów.

To kupisz w pasażu portElu

Czytnik kart kryptograficznych Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Domena funkcyjna .com.pl
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Reklama