UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Raport o stanie miasta

Raport o stanie miasta

2020-06-03 17:00

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Elblągu 25 czerwca odbędzie się debata na raportem o stanie miasta za 2019 rok. Wynika z niego między innymi, że na koniec ubiegłego roku zadłużenie Elbląga wyniosło 298 mln złotych. To ponad 70 mln mniej niż jeszcze cztery lata wcześniej.     

Jak teraz pracują sądy

Jak teraz pracują sądy

2020-06-03 15:24

Tak w dobie pandemii (patrz zdjęcie) wyglądają sale sądowe w Elblągu. Pojawiły się na nich przesłony, służące zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa epidemiologicznego osób uczestniczących w rozprawach. Sądy wracają do normalnej pracy, wprowadzono w nich sanitarny reżim.

Zagłosuj na Pałac Abegga w Bażantarni

Zagłosuj na Pałac Abegga w Bażantarni

2020-06-03 12:58

Ruszył II, a za razem finałowy etap ogólnopolskiego konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku, w którym każdy może zagłosować na wybraną inwestycję zrealizowaną w 2019 roku. 

Wybory prezydenckie 28 czerwca. Na kogo oddasz głos?

Wybory prezydenckie 28 czerwca. Na kogo oddasz głos?

2020-06-03 11:27

Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca - ogłosiła dzisiaj marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Ustawa, którą niedawno przyjął parlament i podpisał prezydent, przewiduje zarówno głosowanie bezpośrednie jak i korespondencyjne. Skoro dzisiaj, wraz z ogłoszeniem daty wyborów, ruszyła oficjalnie kampania wyborcza, my zachęcamy Czytelników portEl.pl do udziału w anonimowej sondzie. Na kogo oddacie swój głos?

Dzień Dziecka na wojskowo

Dzień Dziecka na wojskowo

2020-06-03 11:08

Z okazji Dnia Dziecka żołnierze 43 Batalionu Lekkiej Piechoty z Braniewa wraz z żołnierzami służącymi w 16 pułku logistycznym w Elblągu, odwiedzili dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Mój Dom" w Ornecie. Przestrzegając zasad bezpieczeństwa sanitarno- epidemiologicznego, zorganizowali  pokaz sprzętu i oporządzenia żołnierzy, musztrę paradną oraz możliwość strzelania do figur z paintballa. Chętnych do sprawdzenia swoich umiejętności nie brakowało.

Nowa Rybacka, zabytkowe elementy

Nowa Rybacka, zabytkowe elementy

2020-06-02 17:19

Dobiega końca przebudowa fragmentu ul. Rybackiej. Wśród prac, które należy jeszcze wykonać jest montaż przedwojennych zabytkowych pokryw, zasłaniających niegdyś włazy elbląskich studzienek kanalizacyjnych - informuje Urząd Miejski. 

Warzywna enklawa w środku miasta

Warzywna enklawa w środku miasta

2020-06-02 15:44

W parku im. generała Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego, między ulicami Mickiewicza i Żeromskiego, ponownie zapełniły się warzywne rabaty. Inicjatywa Zarządu Zieleni Miejskiej ma nie tylko wymiar ekologiczny, ale także edukacyjny. - Opiekunowie wraz z dziećmi mogą śledzić cały proces wzrastania i rozwoju roślin w naturalnym środowisku, odgadywać ich rodzaje – mówią pracownicy ZZM.  Zobacz zdjęcia.

Motocykliści dzieciom

Motocykliści dzieciom

2020-06-02 15:04

To nie pierwsza i z całą pewnością nie ostatnia tego typu akcja organizowana przez grupę motocyklistów z Elbląga i okolic. Tym razem zorganizowali zbiórkę pieniędzy na zakup środków higienicznych i słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka w Elblągu, Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci Zgromadzenia Sióstr św. Jadwigi w Elblągu oraz Domu Dziecka „z Marwicy” (obecnie Pasłęka i Zielonki Pasłęckiej).

Uzdrowiska wznawiają swoją działalność

Uzdrowiska wznawiają swoją działalność

2020-06-02 14:57

Od 15 czerwca uzdrowiska wznawiają swoją działalność. Pacjenci, którzy oczekują na leczenie uzdrowiskowe będą mogli je rozpocząć lub kontynuować, w przypadku gdy byli zmuszeni przerwać leczenie z powodu pandemii.

Zmieniał ceny na towarach, a… nie pracował w sklepie

Zmieniał ceny na towarach, a… nie pracował w sklepie

2020-06-02 14:52

Pewien 40-latek z Elbląga na jakiś czas zapamięta swoją wizytę w jednym z hipermarketów. Mężczyzna przyszedł do sklepu chwilę po godzinie 9, a godzinę później siedział już w policyjnym radiowozie. Powodem były samoprzylepne naklejki z wydrukowaną ceną.

"Pokazuję dzieciom, jak dobrzy są ludzie"

"Pokazuję dzieciom, jak dobrzy są ludzie"

2020-06-02 14:15

To nie był zwykły remont, zarówno jeśli chodzi o skalę, jak i jego przyczyny. - Chcemy pokazać ten projekt dlatego, że jesteśmy szczególnie wdzięczni darczyńcom – mówi Magdalena Zientara, lider wolontariuszy Szlachetnej Paczki w Tolkmicku. - To mieszkańcy Elbląga, którzy zaopiekowali się rodziną objętą naszą inicjatywą. Początkowe założenia były skromne, skończyło się na remoncie całego mieszkania. Zobacz zdjęcia sprzed remontu i po nim.

Są wytyczne sanepidu dla pływalni. Maseczki zostawimy w przebieralni

Są wytyczne sanepidu dla pływalni. Maseczki zostawimy w przebieralni

2020-06-02 14:00

Ministerstwo Rozwoju i Główny Inspektor Sanitarny podały we wtorek (2 czerwca) wytyczne dotyczące otwarcia pływalni. Liczba osób korzystających w jednym czasie z obiektu nie może przekraczać 50 procent maksymalnego obciążenia, jednocześnie nie może być to więcej niż 150 osób.

Pasłęk zainwestował w kąpielisko. Niebawem ruszy na nim sezon

Pasłęk zainwestował w kąpielisko. Niebawem ruszy na nim sezon

2020-06-02 12:10

Od 20 czerwca czynne będzie kąpielisko w Pasłęku - zapowiada jego administrator. To pierwszy sezon, w którym wypoczywający do dyspozycji będą mieli również przebieralnie oraz natrysk.

Strażnicy miejscy nagrodzili dzieci

Strażnicy miejscy nagrodzili dzieci

2020-06-02 09:53

Straż Miejska w Elblągu rozstrzygnęła konkurs plastyczny dla dzieci pod hasłem "Zły koronawirus". Nagrody dla laureatów wręczono przed siedzibą SM w Dniu Dziecka. 

Logistycy podarowali radość dzieciom

Logistycy podarowali radość dzieciom

2020-06-02 09:47

Z okazji Dnia Dziecka żołnierze 16. Pułku Logistycznego w Elblągu podarowali słodycze i zabawki podopiecznym placówek opiekuńczych i wychowawczych. Był też pokaz musztry paradnej oraz sprzętu wojskowego. Tak logistycy rozumieją swoją służbę, tak też podpowiada im serce. - Dla uśmiechu dziecka warto zrobić wszystko - zapewniają.

Zderzenie peugeota z motocyklistą na ul. Rawskiej

Zderzenie peugeota z motocyklistą na ul. Rawskiej

2020-06-02 08:20

Dziś (2 czerwca) po godz. 7 na skrzyżowaniu ul. Rawskiej z ul. Dąbrowskiego doszło do zderzenia peugeota z motocyklistą. 33-letni mężczyzna został zabrany do szpitala. Zobacz zdjęcia.

Nastolatka wróciła do domu dzięki interwencji senatora

Nastolatka wróciła do domu dzięki interwencji senatora

2020-06-01 15:47

Do senatora Jerzego Wcisły zgłosiła się pani Monika, zrozpaczona mama nastoletniej córki. Córka pani Moniki utknęła na Tajwanie. Wyjechała na kontrakt, miała wrócić w kwietniu, ale stało się to niemożliwe, kiedy z powodu koronawirusa granice zostały zamknięte.

Włamywacz zatrzymany. Ma na koncie 18 włamań

Włamywacz zatrzymany. Ma na koncie 18 włamań

2020-06-01 15:46

Policjanci zatrzymali 41-letniego mężczyznę. Jest on podejrzany o dokonanie 18 kradzieży. Jego łupem padały rowery, elektronarzędzia i inne wartościowe przedmioty. Policjanci odzyskali już znaczną część tego, co ukradł mężczyzna.

Już trudno, dojadę na samej feldze…

Już trudno, dojadę na samej feldze…

2020-06-01 15:31

Policjanci z prewencji zatrzymali do kontroli mężczyznę kierującego oplem astrą. Powodem zatrzymania było to, że w jednym kole opla brakowało… opony, a mężczyzna mimo to jechał na samej feldze.

Prezent na Dzień Dziecka

Prezent na Dzień Dziecka

2020-06-01 15:22

W tym roku szkolnym dzieci do szkoły nie wrócą – ogłosił Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej na konferencji prasowej. Przedstawił też obostrzenia sanitarne dotyczące organizacji kolonii i obozów dla dzieci.

Reklama