Zapraszamy do zamieszczania wypowiedzi na temat tego, co lub kto nas w Elblągu cieszy, denerwuje, przeszkadza, zaskakuje, wkurza, irytuje, zachwyca, dołuje, oburza, frustruje. Komunikacja, służba zdrowia, administracja, policja, służby miejskie, telekomunikacja, media, ośrodki kultury, poczta, miejscy architekci i budowniczowie czekają na Twoją konstruktywną krytykę, genialne pomysły i niezastąpione rady. Gwarantujemy, że nikt Cię nie wysłucha, ale będziesz mógł zasnąć w poczuciu, że nie przepuściłeś okazji żeby spróbować naprawić świat, a przynajmniej tę jego cząstkę, w której na co dzień mieszkamy. Pamiętaj jednak, że wchodzisz na HP na własne ryzyko. Przed zamieszczeniem swojego wpisu zapoznaj się z treścią innych wypowiedzi i oceń, czy jesteś wystarczająco twardy/a żeby wytrzymać ewentualne ataki internetowych frustratów lub nawet rzeczową krytykę.
Idź do wątku: <---->
Akcja:  Lista wątkówNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony: 123-->
Bieżąca strona: 1 z 3
Dobry i zły lekarz.
Wysłane przez: Arti (---.elblag.dialog.net.pl)
Data: 07 listopada 2003 20:21

Prosze wpisujcie tu swoje doświadczenia z lekarzami. Zbliża się sezon chorobowy, może to komuś pomoże w wyborze lakarza. Wpisujcie jakie macie swoje typy dobrych i złych lekarzy i uzasadnijcie.

Moje typy:
Zły lekarz:
- Piotr Iwanowski - bada pobierznie, olewator, jednak jak się go przyciśnie to łaskawie pomoże (Szpital Wojskowy)
- Marek Chojnowski - kiedyś cieszył się dobrą opinią i chyba to mu zaszkodziło, bo teraz jak się do niego idzie to szybciej się wychodzi z gabinetu niż wchodzi, w ogóle nie bada, straszny olewator, woli czytać czasopisma niż leczyć (Szpital Wojskowy)

Dobry lekarz:
- Wanda Plewińska - zawsze dokładnie bada, jest miła i uczynna (Poradnia chorób zakaźnych na Żeromskiego - to nie lekarz rodzinny)
- Stanisław Srok - dobry, choć z lekkim akcentem olewatora (Szpital Wojskowy - laryngolog)

Re:
Wysłane przez: niunia (---.elblag.dialog.net.pl)
Data: 07 listopada 2003 20:37

dobry lekarz...przemysle i napisze smiling smiley


Re:
Wysłane przez: Julia (---.elblag.sdi.tpnet.pl)
Data: 07 listopada 2003 21:00

Znam dobrych lekarzy;
- Iwona Wagner przychodnia Medicus - lekarz rodzinny, cudowny człowiek, kazdego pacjenta traktuje jak jedynego i najwazniejszego, diagnozy trafne
- Doktor Mula - Szwed - ortodonta w przychodni koło alstom power - bardzo polecam
- Włodzimierz Grycko - pediatra na wezwanie i chyba jeszcze pracuje w wojskowym /jesli nie zrezygnował/ bardzo trafne diagnozy, ma czas dla pacjentów i jak przyjezdza na wizyte sprawdzająca to nie inkasuje pieniążków
- Małgorzta Pyrzowska - laryngolog pryatnie przyjmuje na Bałuckiego - super lekarz, diagnozy trafne, rzetelne wypowiedzi
- doktor Denisiuk szpital wojewódzki - laryngolog - fachowiec

Re:
Wysłane przez: TANIA (---.elblag.dialog.net.pl)
Data: 07 listopada 2003 21:05

PODPISUJĘ SIĘ OBIEMA RĘKAMI!!!
Taki lekarz jak p.Iwona Wagner to....Przede wszystkim ogromne serce!!!Ludzkie podejście!WIELE b.wiele zawdzięczam jej ja,jak i cała moja rodzinka!

Re:
Wysłane przez: UEFA (---.softel.elblag.pl)
Data: 07 listopada 2003 21:06

Wojciech Dudek - pediatra - pracuje na Żeromskiego + wizyty prywatne .... najlepszy dziecięcy, ze swej strony polecam, co do Grycko zgodzę się że nie bierze kasy za sprawdzające wizyty, kiedyś nawet o 2 w nocy był, ale co do trafności diagnoz ... polemizowałbym ...

Inni lekarze - brak jakichś szczególnych pozytywów bym miał polecać ...

Re:
Wysłane przez: Beata (---.elblag.dialog.net.pl)
Data: 07 listopada 2003 21:10

ja osobiście NIE POLECAM dr Grycko, potraktował mi dziecko tak, że rano byłam w przychodni na kontroli i było dobrze, a wieczorem na ostry dyżur, bo dziecko chore, wysoka gorączka, itp. tak było dwa razy
DOBRY lekarz to dr Selke- pediatra, prywatnie za wizytę bierze tylko raz

Re:
Wysłane przez: TANIA (---.elblag.dialog.net.pl)
Data: 07 listopada 2003 21:10

P.Wagner chyba nawet nie przyjmuje prywatnie.To też świadczy o czymś

Re:
Wysłane przez: Domino (---.elblag.dialog.net.pl)
Data: 08 listopada 2003 00:00

R.Gannon - z przychdni na Jaśminowej. Na ostre, ropne, zapalenie wyrostka, przy typowych objawach (gorączka, ból brzucha, zginanie prawej nogi itp.) przepisała NO-SPE i powiedziała - "Proszę przyjść jutro, to może być WYROSTEK".Dobrze, że wieczorem pojechałam na pogotowie, bo "jutro" to by mogło być za późno.I to nie tylko mnie tak olała.Ma krechę....
Dobrych lekarzy niestety nie znamwinking smiley))


Re:
Wysłane przez: Znajomy doktora (---.krakow.sint.pl)
Data: 08 listopada 2003 11:47

Drobna sugestia.

Jesli wypowiadasz sie krytycznie, dyskredytujesz czyjes kompetencje, wycierasz sobie buty cudzym nazwiskiem oraz podajesz jego miejsce pracy, to zamieszczaj i SWOJE namiary.

Takie minimum przyzwoitosci.
I bedzie jak znalazl, jakby sie przyszlo w sadzie spotkac.


Przepraszam za literowki, ale pisze w podrozy, z kawiarenki, gdzie komputer odrobine szwankuje.

Re:
Wysłane przez: Domino (---.elblag.dialog.net.pl)
Data: 08 listopada 2003 12:45

Do Znajomy doktora!
To jest forum, gdzie ludzie mogą się podzielić swoimi opiniami na różne tematy i nikt tu sobie butów nikim nie wyciera tylko opisuje gołe fakty i swoje przeżycia. Jeśli jesteś lekarzem, to być może powinno Ci to forum dać do myślenia dlaczego ktoś jest tak sfrustrowany zachowaniem lekarzy, że chciałby podzielić się swoimi cierpieniami z innymi.

.
Wysłane przez: Wodnik (---.elblag.dialog.net.pl)
Data: 08 listopada 2003 12:58

Dobrze: wypowie się teraz zasłużona ojcowizna.
Tylko i zawsze doktor Jurand Orlikowski. Autorytet!
Co do dr Grycko to rzeczywiście zaczynają krążyć o nim dziwne opinie, zupełnie odmienne od tych sprzed 4-5lat kiedy pracowali w duecie z dr Szymańskim. Za dużo pracy? Poszedł w ilość na rzecz jakości?
Nadal korzystamy z niego ale zdarzyło się, że dla pewności pojechaliśmy jeszcze do Orlikowskiego w ramach zapobiegliwości...

Złych lekarzy unikam.

--------------------------------------------



"...kobiecie przy jej falowym cyklu biologicznym trudniej jest zachować równowagę psychiczną..." :-)

Re:
Wysłane przez: Karolina (---.elblag.dialog.net.pl)
Data: 08 listopada 2003 13:01

wszystko to prawda,ale...Trochę to cios poniżej pasa.Jak oskarżani mogą się bronić?Rzeczywiście trochę to nie w porządku.Ocena ludzi to b.subiektywna sprawa.Ja także uważam,że nie powinno się rzucać nazwiskami w złej intencji na takim forum.

Re:
Wysłane przez: Domino (---.elblag.dialog.net.pl)
Data: 08 listopada 2003 13:56

Może i masz rację ale precierz nikt nikogo nie obrażał ani nie pisał informacji nieprawdziwych. Możliwe, że nikt nie jest doskonały i każdy lekarz może się pomylić, ale chyba każdy ma prawo podzielić się swoimi przeżyciami niekoniecznie w złej intencji. A lekarze, jak widzisz, wcale nie są tacy bezbronni.

Re:
Wysłane przez: UEFA (---.softel.elblag.pl)
Data: 08 listopada 2003 14:00

W złej intencji? Przecież chodzi o nasze i naszych bliskich zdrowie a czasem nawet życie ! Więc o jakich złych intencjach mowa?
Znajomy doktora: a jeśli wypowiadam się o kimś pozytywnie wymieniając jego nazwisko, to czy też mam podawać swoje licząc że zaprosi mnie na piwo?
Wodnik: dużo dobrego słyszałem o p. J.O ... niestety nie dane było mi sprawdzić ... a może stety ... mhmhmh
Karolina: a jak mają bronić się pizzerie, puby, czy firmy taxi o których też pisze się źle i dobrze, oni też nie mają możliwości obrony ....
.... to Hyde Park jest .....

Re:
Wysłane przez: TANIA (---.elblag.dialog.net.pl)
Data: 08 listopada 2003 14:07

o czym Ty mówisz?!Co innego człowiek co innego kiepska firma.Jeżeli nie masz zaufania do danego doktorka to go po prostu zmień.A jeżeli uważasz,że to za mało to miej tyle odwagi,żeby mu to wprost powiedzieć.Z tego co już pewnie zauważyłeś to jedni ganią ,a inni wychwalają tego samego lekarza,więc o czym to świadczy?

Re:
Wysłane przez: UEFA (---.softel.elblag.pl)
Data: 08 listopada 2003 14:12

Lekarz to też firma (praktyka prywatna) ... dla wyjaśnienia. Kasuje tak samo jak pizzeria, wystawia fakturę jak trzeba, rozlicza się z zusem, z uc itd. ...
I nic nie muszę mówić żadnemu lekarzowi ... takie moje prawo.
Jednym smakuje farmerska z kaktusa innym rodzinna ze strzechy i co Ty na to?
Pozdrawiam UEFA
PS. Co do teh rodzinnej ze strzechy to pewny nie jestem bo tam nie zamawiam ;-)

Re:
Wysłane przez: TANIA (---.elblag.dialog.net.pl)
Data: 08 listopada 2003 14:15

Jasne!Tylko pokaż mi takiego,który chodzi do pizzerii,gdzie podają taką,której nie lubi.

Re:
Wysłane przez: UEFA (---.softel.elblag.pl)
Data: 08 listopada 2003 14:18

Nie będę pokazywał palcami .... poza tym ... ci których nie stać na prywatne wizyty lekarzy, muszą się zadowolić lekarzami przyjmującymi w przychodni - w niektórych przypadkach to prawie tak samo jak jeść nielubianą pizze ....
UEFA

Re:
Wysłane przez: TANIA (---.elblag.dialog.net.pl)
Data: 08 listopada 2003 14:23

A kto każe chodzić Ci do takiej przychodni,gdzie jest lekarz,który Cię oszukuje lub krzywdzi?Ja do swojej mam kawałek od miejsca zamieszkania,ale dzięki temu trafiłam na super lekarza.I wiesz co?Nie potrzebuję prywatnych wizyt,bo ten do którego chodzi cała moja rodzinka naprawdę jest super!

Re:
Wysłane przez: UEFA (---.softel.elblag.pl)
Data: 08 listopada 2003 14:24

Gratulacje.
UEFA

Re:
Wysłane przez: TANIA (---.elblag.dialog.net.pl)
Data: 08 listopada 2003 14:30

Dzięki,ale nie wiem co inni pacjenci myślą o tej pani doktor-ROZUMIESZ?
pozdrawiam i życzę w takim wypadku zdrówka!

Re:
Wysłane przez: Domino (---.elblag.dialog.net.pl)
Data: 08 listopada 2003 14:37

Tania:To nie ja napisałam że lekarz to knajpa, więc nie odpisuj do mnie. A jeśli chodzi o lekarzy to wiesz że to zamknięte środowisko i nikt nie ma szans z nimi wygrać.Nawet jeśli lekarz popełni błąd to wszyscy inni lekarze będą go bronić więc chyba dobrze, że istnieje coś takiego jak forum, gdzie "zwykli ludzie" wymieniają opinie, choć wiadomo - żadko obiektywne. To prawda, że niektórzy ganią a inni chwalą jednego lekarza - ale na tym polega forum - na wymianie opinii między ludźmi. Masz rację - mam w sobie bardzo mało odwagi i nie potrafiłabym powiedzieć mojemu lekarzowi, że mi się nie podoba jego podejście do pacjentów, potrafiłam go jedynie zmienić. Ale skoro ktoś spytał o opinię na temat który lekarz mi się nie podoba to wyraziłam swoją opinię. Nikt tu nie podwarza kompetencji lekarzy, po prostu opisuje swoje przeżycia po spotkaniu z nimi. A jak ktoś to odbierze, to już jego sprawa.

P.S.piszesz jakbyś była :jednym z nich"

Re:
Wysłane przez: TANIA (---.elblag.dialog.net.pl)
Data: 08 listopada 2003 14:45

nie ,nie jestem lekarzem.Mam tylko małe chrowite dziecko.
ok,ale takie dokopywanie jak tu widzę to naprawdę jest nie w porządku.
A może byśmy się tak poprzedstawiali przed kopaniem doktorków?
To już zupełnie inaczej by wyglądało.

Re:
Wysłane przez: Domino (---.elblag.dialog.net.pl)
Data: 08 listopada 2003 14:57

Ok niech Ci będzie, że robimy najazd na lekarzy. Dla mnie to tylko suche opinie. A co do podpisywania się to po co ktoś ma to robić?? Ja osobiście bardzo boję się podpisać, bo wiem, że gdybym to zrobiła to już nigdy mnie nie wyleczą do końca lekarze z mojej przychodni. A na prywatnych lekarzy mnie nie stać.

Re:
Wysłane przez: TANIA (---.elblag.dialog.net.pl)
Data: 08 listopada 2003 15:04

Jeżeli dla Ciebie to tylko suche opinie to ciekawe co byś powiedziała będąc na ich miejscu?

Re:
Wysłane przez: Domino (---.elblag.dialog.net.pl)
Data: 08 listopada 2003 16:56

Hmmm, nie wiem, nie jestem lekarzem i nie mogę Ci odpowiedzieć. Ale ciekwe co Ty byś zrobiła i jakbyś się czuła gdyby olał Cię ktoś do kogo zwracasz się o pomoc, bo cierpisz. A efektem tego olania, byłoby pogorszenie Twojego stanu zdrowia.

Re:
Wysłane przez: Arti (---.elblag.dialog.net.pl)
Data: 08 listopada 2003 19:58

Słuchajcie, chce poprostu aby każdy był świadomy wyboru swojego lekarza, a nie szukał jak Ty TANIU: Też mam chrowitego dzieciaka,znalazłam (po wielu próbach)świetnego lekarza,który nie jest wizjonerem i nie przepisoje leków "trafię,a jak nie to przepiszę co innego".Druga sprawa to,że lekarze mają coś od przepisywania "modnych"leków....

Dobrze, że Ci się udało ale ja nie chce tyle szukać, tylko wole (inni chyba też) kierować się spostrzeżeniami i doświadczeniami innych. Zdrowie jest zbyt cenne aby tak sobie strzelać z wyborami. Te oceny dobrych i złych lekarzy mogą nam tylko pomóc w wyborze tego najlepszego, a uniknięciu tego złego (który może nam zrobić krzywde).
Uważam dodatkowo, że UEFA ma racje, lekarze po części to tak jak instytucje, bary, firmy. Nikt tu ich nie obraża tylko wyraża swoją opinie z doświadczenia. I nie ma najmniejszej potrzeby wyjawiać swoich danych osobowych, bo nikt tu nie robi nic złego, a wręcz przeciwnie.
A do znajomy doktora - podaj tylko miejsce i czas i się z tabą chętnie spotkam.

I prosze wszystkich o powrót do sedna tematu, czyli opis waszym zdaniem dobrych i złych lekarzy.
Pozdrawiam.

Re:
Wysłane przez: Domino (---.elblag.dialog.net.pl)
Data: 08 listopada 2003 22:23

OK !!
więc wracając do tematusmiling smiley
Dobry lekarz internista: pani Anna Wieczerzak - z Przychodni Jaśminowej, bardzo sympatyczna, interesująca się naprawdę zdrowiem pacjentów. Naprawdę polecam.


Re:
Wysłane przez: Barbara (---.big.cdi.pl)
Data: 09 listopada 2003 00:00

Czytam tu sobie opinie i chyba dobrze, że niektórzy lekarze są źle opisywani. Sama wiem, że jeden zna się na fachu inny nie ma do tego talentu. Jak w każdym innym zawodzie. Widzę, że oceny są jak najbardziej trafne. Powinni zostać tylko dobrzy lekarze, w końcu oni ratują nam życie, oni mają nas leczyć. Tu błędów powinno być jak najmniej.

Re:
Wysłane przez: Sexowna_sasiadeczka (---.proxy.aol.com)
Data: 09 listopada 2003 04:42

Z opinia Domino sie zgodze doktor Anna Wieczerzak jest znakomita.Kiedys przebywajac u kolezanki w Elblagu (jestem z Gdanska) zlapalam zapalenie oskrzeli.Kolezanka zadzwonila o 16 do przychodni na Jasminowa( od godz 16 maja tam tylko 1 lekarza-cos na rodzaj malego pogotowia).Doktor Wieczerzak przyjela mnie bez problemow mimo ze nie mialam ksiazeczki i wogole nie bylam zarejestrowana w przychodni.Zbadala przepisala antybiotyki i wyslala do domu do cieplego lozeczka.Bardzo mile mnie potraktowala.Dodam jeszcze ze to sie nie zdarza bardzo czesto.W niektorych przychodniach w Gdansku to chociazbys "umieral" to lekarz cie nie przyjmie jak nie jest twoim lekarzem.Moze z wielka laska po uprzedniej rejestracji.
Inna sprawa dotyczaca lekarzy-za usluge w placowce publicznej nie placimy.Mialam bardzo niemila okazje rozchorowac sie w USA.Nie wspomne jaki rachunek za 1 dniowa hospitalizacje przyszedl mi do zaplacenia.
Przykladowe ceny??? Bardzo prosze:
1 dzien pobytu w szpitalu- 2000 USD
wizyta u lekarza-300 USD
zaplombowanie zeba-700 USD
kontrolne badanie oczu-342 USD
Ceny lekow nieziemsko wysokie.I uwierzcie mi lekarze z USA wcale nie sa lepsi od polskich.

Idź do strony: 123-->
Bieżąca strona: 1 z 3


Szanowny Czytelniku, uprzejmie informujemy, że tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.