Zapraszamy do zamieszczania wypowiedzi na temat tego, co lub kto nas w Elblgu cieszy, denerwuje, przeszkadza, zaskakuje, wkurza, irytuje, zachwyca, douje, oburza, frustruje. Komunikacja, suba zdrowia, administracja, policja, suby miejskie, telekomunikacja, media, orodki kultury, poczta, miejscy architekci i budowniczowie czekaj na Twoj konstruktywn krytyk, genialne pomysy i niezastpione rady. Gwarantujemy, e nikt Ci nie wysucha, ale bdziesz mg zasn w poczuciu, e nie przepucie okazji eby sprbowa naprawi wiat, a przynajmniej t jego czstk, w ktrej na co dzie mieszkamy. Pamitaj jednak, e wchodzisz na HP na wasne ryzyko. Przed zamieszczeniem swojego wpisu zapoznaj si z treci innych wypowiedzi i oce, czy jeste wystarczajco twardy/a eby wytrzyma ewentualne ataki internetowych frustratw lub nawet rzeczow krytyk.
Id do wtku: <---->
Akcja:  Lista wtkwNowy wtekSzukajZaloguj
Id do strony: 12-->
Bieca strona: 1 z 2
500+
Wysane przez: bonifacy (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 10 lipca 2019 11:10

Witam,mam pytanie odnonie skadania wnioskw na 500+ na pierwsze dziecko..czy skdajc wniosek przez inernet kto dosta jakkolwiek odpowied na temat przyznania wniosku i jak to bdzie teraz si odbywao,czy um powiadamia o przyznaniu takiego dodatku...

Re: 500+
Wysane przez: Marim (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 15 lipca 2019 10:30

Najprociej zoy wniosek przez www swojego banku.

Data: 15 lipca 2019 15:57

Marim Napisa(a):
-------------------------------------------------------
> Najprociej zoy wniosek przez www swojego
> banku.

Wanie tak skadaem i cisza....

Wysane przez: HansHans (---.dynamic.qsc.de)
Data: 15 lipca 2019 21:40

Bez urazy personalnej bo wiadomo, e w yciu kady korzysta jak daj. Ale mam uraz do rzdu i wkurza mnie strasznie te 500+ bo midzy innymi JA za to pac. Pienidze na 500+ nie bior si z kosmosu i wszystko droeje aby rzd mia jak rozdawa te 500+. Beneficjentem 500+ nie jestem i dlaczego mnie si zmusza bym innych wspiera? Jedni maj mie gorzej aby inni mieli lepiej. Chore.

Data: 15 lipca 2019 22:51

HansHans Napisa(a):
> Bez urazy personalnej bo wiadomo, e w yciu kady
> korzysta jak daj. Ale mam uraz do rzdu i wkurza
> mnie strasznie te 500+ bo midzy innymi JA za to
> pac. Pienidze na 500+ nie bior si z kosmosu i
> wszystko droeje aby rzd mia jak rozdawa te
> 500+. Beneficjentem 500+ nie jestem i dlaczego
> mnie si zmusza bym innych wspiera? Jedni maj
> mie gorzej aby inni mieli lepiej. Chore.

A ja prawdopodobnie dostan z czego sam do tego si doo...czy to nie chore???

Data: 15 lipca 2019 23:37

Bdmy szczerzy, wicej dostaniesz ni dasz. Ale wikszo nie pobiera 500+ tylko na to daje. Kto moe napisa.... "Solidarno" spoeczna. Ale mi akurat w yciu nikt nigdy nie da za darmo zamanego grosza. Nigdy nie pobieraem adnych zasikw. Zero! Za dziecka i modu klepaem bied w biednej rodzinie. Pojcie "kieszonkowe" to takie co mi si tylko obio o uszy jak koledzy wspominali. Zaczem prac w fabryce od razu po maturze. I tak do tej pory robi od 15 lat. Nie przelewa si. I ja od jakiego czasu wydaje wicej, ceny w sklepach urosy i rosn niele, bo program 500+ wprowadzili. Wynajmuje mieszkanie i niech jeszcze zwiksz znacznie czynsze za mieszkania przez 500+, to dom Alberta. Taka sprawiedliwo.

Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2019-07-15 23:41 przez HansHans.

Wysane przez: mat (---.182.247.247.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 16 lipca 2019 07:30

kuzynka skadaa po przez bank i te cisza, no ale pewnie maj duo wnioskw i dlatego, jedyne co dali przy skadaniu wniosku to potwierdzenie zoenia upo

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2019-07-16 07:33 przez mat.

Data: 16 lipca 2019 09:17

HansHans Napisa(a):
> Bdmy szczerzy, wicej dostaniesz ni dasz. Ale
> wikszo nie pobiera 500+ tylko na to daje. Kto
> moe napisa.... "Solidarno" spoeczna. Ale mi
> akurat w yciu nikt nigdy nie da za darmo
> zamanego grosza. Nigdy nie pobieraem adnych
> zasikw. Zero! Za dziecka i modu klepaem bied
> w biednej rodzinie. Pojcie "kieszonkowe" to takie
> co mi si tylko obio o uszy jak koledzy
> wspominali. Zaczem prac w fabryce od razu po
> maturze. I tak do tej pory robi od 15 lat. Nie
> przelewa si. I ja od jakiego czasu wydaje
> wicej, ceny w sklepach urosy i rosn niele, bo
> program 500+ wprowadzili. Wynajmuje mieszkanie i
> niech jeszcze zwiksz znacznie czynsze za
> mieszkania przez 500+, to dom Alberta. Taka
> sprawiedliwo.

Piszesz mi o sprawiedliwoci-wiem e jej nie ma.Od 2 lat sam wychowuje 5 letnie dziecko (zmara mi ona) z przewlek chorob nerek,spacam hipotek,pracuj zawodowo a po pracy ogarniam dom,dziecko,zakupy i leki dla maej..takie jest ycie-masz racj -nie ma sprawiedliwoci,ale takie jest ycie.

Wysane przez: kar (---.play-internet.pl)
Data: 16 lipca 2019 10:41

Rodzinom z dzieciakami naley si wsparcie. Osoby bezdzietne powinny by dodatkowo opodatkowane.

Wysane przez: admin (Moderator)
Data: 16 lipca 2019 13:08

Potrafi mi kto wytumaczy dlaczego 500+ otrzymuj rodziny, ktrym tylko ptasiego mleczka brakuje?
Tumacze, e koszty weryfikacji deklaracji zarobkowych s zbyt due nie przyjmuj. Trudno mi te uwierzy, e ci bogacze w dowd wdzicznoci wezm si za podzenie nowych patnikw ZUS-u, dziki czemu bd mia zapewnion emerytur.
Dla mnie to jest marnotrawienie moich podatkw, ktre PiS lekk rczk rozdaje na lewo i prawo, tak jakby Kaczyski z Szydow rozdawali to z tych pienidzy, ktre im si naleay.
Potrafi sobie wyobrazi przynajmniej kilka rzeczy na ktre wolabym przeznaczy te miliardy.
eby nie byo, e ograniczam si tylko do wytykania PiS-owi bdw, to dodam, e wielki m stanu - Schetyna Grzegorz brnie dalej w t durn polityk lepego rozdawnictwa.
To e PiS zacz psu pastwo, to nie znaczy, e trzeba to kontynuowa.

Data: 16 lipca 2019 14:35

Pewnie chodzio o sprawiedliwo spoeczn. Kto ma dzieci to dostaje, eby adne dziecko nie czuo si wykluczone. Swoj drog to ja te uwaam e Ci najbogatsi powinni jednak by wykluczeni z tego programu.

Wysane przez: Dinaeel (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 16 lipca 2019 15:14

"Wszyscy s wobec prawa rwni. Wszyscy maj prawo do rwnego traktowania przez wadze publiczne." I tak najbogatszym zawin w podatkach, o ile pac je w Polsce.

"Aby dowiedzie si kto naprawd Tob rzdzi, sprawd po prostu kogo nie wolno Ci krytykowa" - Voltaire

Wysane przez: Zbanowany (---.163.199.123.ipv4.supernova.orange.pl)
Data: 16 lipca 2019 18:18

bonifacy Napisa(a):

> Piszesz mi o sprawiedliwoci-wiem e jej nie ma.Od
> 2 lat sam wychowuje 5 letnie dziecko (zmara mi
> ona) z przewlek chorob nerek,spacam
> hipotek,pracuj zawodowo a po pracy ogarniam
> dom,dziecko,zakupy i leki dla maej..takie jest
> ycie-masz racj -nie ma sprawiedliwoci,ale
> takie jest ycie.

Wsplczuje i oczywiscie uwazam ze w przypadkach losowych panstowo ( my) powinno wspierac obywateli, ale tu jest wspieranie czesci spoleczenstwa niezaleznie od sytuacji. dodatkowo ten program zacheca do "o3,14erdalania sie. W czasach gdy brak jest rak do pracy jest to bez sesnu. W duzszej perspiektywie tylko pracujac spoleczenstwo moze sie bogacic.

Wysane przez: fo-tel (---.adsl.inetia.pl)
Data: 16 lipca 2019 21:32

"o3,14erdalania si" - rozwalie mnie takim zapisem hot smiley

Data: 17 lipca 2019 02:09

kar Napisa(a):
> Rodzinom z dzieciakami naley si wsparcie. Osoby
> bezdzietne powinny by dodatkowo opodatkowane.

A niby z jakiej racji? Piszesz tak zapewne bo masz dziecko i Ci atwo tak pisa. Ale czy posiadanie dziecka jest jakim rodzajem obowizku obywatelskiego? Ja jestem pogldu, e dziecko to wybr i odpowiedzialno. Powinni si na nie decydowa ludzie, ktrych sta na zapewnienie temu dziecku bytu. Chyba kady wie, e dziecko to nie pluszowy mi co je nie woa, prawda?
Chocia uwaam te, e jeli s ju te dzieci i jeli temu dziecku rodzice nie s w stanie zapewni normalnego bytu to pastwo powinno pomc poprzez wzgld na te dziecko, bo one niczemu nie jest winne. Ale tylko takim rodzinom. A nie wszystkim, nawet jeli rodzic/rodzice zarabiaj po 10 tys. To jest wanie chore w tym programie.

Wysane przez: kar (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 17 lipca 2019 06:17

A z takiej, e osoby i zwizki bezdzietne maj mniejsze obcienia finansowe. ycie w zorganizowanym i rozwijajcym si spoeczestwie wymaga od nas powice, pacenia podatkw itd.

Wysane przez: Zbanowany (---.163.177.151.ipv4.supernova.orange.pl)
Data: 17 lipca 2019 06:22

Mam 10 psow 12 kotow i chomika, dodatkowo musze wydawac sporo na restauracje i kino zeby wyrwac babeczke. Mam wieksze obciazenia podatkowe oprosze 500+ winking smiley.
To jest osobista decyzja, rodzice ktorzy maja dziecka za wyrzeczenia i wieksze wydatki dostaja cos w zamian cos co jest niepoliczalne i pewnie nie zaminili by tego na kolejne 500+.

Data: 17 lipca 2019 07:38

Nie mona porwnywa ludzi do zwierzt. Abstrahujc od 500+, ja uwaam, e ludzie bezdzietni powinny paci wiksze podatki.

Data: 17 lipca 2019 09:25

To gupio i durnie uwaasz. Zgody na to nigdy nie bdzie. To byby powrt do gbokiej komuny gdzie byo (i tak niedugi czas) bykowe i gnbienie obywatela tylko dlatego, e si nie rozmnaa. A moe jeszcze nakaz pracy jak za komuny? Leni nie brakuje. Tych uli spod sklepw zutylizowa bo ju totalnie nie s przydatni spoeczestwu. Jeszcze nakaz czynu spoecznego w soboty dla leni co maj wolne soboty. Dlaczego jeden musi pracowa w sobot a inni maj j woln gdzie moe si nachla i robi grilla na dziace? Albo chcemy powrotu komuny, albo chcemy wolnoci.

A poza tym takie gnbienie ludzi sprawi, e jeszcze wicej wyjedzie zagranic i na Twoj emeryturk bd robi.... pingwiny z madagaskaru.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2019-07-17 09:28 przez HansHans.

Data: 17 lipca 2019 09:46

Domylam si, e zgody na to nie bdzie, bo taka jest natura ludzka. Ja tylko wyraam swoj opini, e nie widziabym niesprawiedliwoci w wyszych podatkach dla osb bezdzietnych. Oglnie, zawsze ludzie bd niezadowoleni z tego, e musz paci podatki, zusy itd.

Wysane przez: tolko2013 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 17 lipca 2019 16:02

Niestety te pienidze nie pochodz tylko z podatkw m.in z rabunku OFE, drukowania pustego pienidza i zacigania kolejnych dugw przez pastwo. Polecam poczyta dlugpubliczny.org.pl

Wysane przez: Zbanowany (---.163.194.80.ipv4.supernova.orange.pl)
Data: 17 lipca 2019 20:23

kar Napisa(a):
> Nie mona porwnywa ludzi do zwierzt.
> Abstrahujc od 500+, ja uwaam, e ludzie
> bezdzietni powinny paci wiksze podatki.

Przeciez placa.

Data: 17 lipca 2019 22:09

kar Napisa(a):
> Nie mona porwnywa ludzi do zwierzt.
> Abstrahujc od 500+, ja uwaam, e ludzie
> bezdzietni powinny paci wiksze podatki.

Paci wysze podatki, e PIS-owi si nie udao z 500+, ju teraz pace za to 500+ (a jestem ojcem) w opatach, cenach. Czekam niecierpliwie na podwyk cen prdu. Aby poprawia si polska demografia, ludzie musz mie pewn i spokojn klarown przyszo! adna polska partia tego nie zapewni! PiS te.

Wysane przez: kar (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 17 lipca 2019 22:21

No to po co si ustawiacie po te 500 plus ?

Wysane przez: tycjan (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 17 lipca 2019 22:25

kar Napisa(a):
> Rodzinom z dzieciakami naley si wsparcie. Osoby
> bezdzietne powinny by dodatkowo opodatkowane.

Dlaczego tak uwaasz, przecie to bezsensu... (mwi o paceniu podatkw wikszych na osoby bezdzietne).
Wydaj tak samo pienidze na rne produkty, wakacje, hobby, adne z nich nie odkada tej kasy na konto z opisem "na dziecko"

Data: 18 lipca 2019 08:17

Po prostu zwyka solidarno spoeczna. Osoby posiadajce dzieci ponosz wiksze wydatki. System pastwowy wymaga tego aby nastpowaa wymiana pokole itd.
Ja akurat nie uwaam eby to byo bezsensu. Oczywicie s to teoretyczne rozwaania. Mona np. I w inn stron i opodatkowa wielkie koncerny, ktre nie pac podatkw w

Data: 18 lipca 2019 09:23

kar Napisa(a):
> No to po co si ustawiacie po te 500 plus ?

Bo to bezprawnie zabrane mi pienidze na gosy w wyborach, moe dlatego. Rozumiesz?

Data: 18 lipca 2019 09:29

kar Napisa(a):
> Po prostu zwyka solidarno spoeczna...

Kolego. Po pierwsze nie solidarno spoeczna, tylko to jest przymus spoeczny. Nazywajmy rzeczy po imieniu. Gdyby to byo dobrowolne to co innego. Kto chce to daje w ramach solidarnoci.
A jak ju jeste taki solidarnociowiec to dlaczego w ramach wyrwnania szans i solidarnoci nie dawa wyszych emerytur bezdzietnym starcom? Do nich dziecko nie przyjdzie i nie pomoe, spraw nie zaatwi, nie odwiedzi. Ju tu zwiksza takim ludziom emerytury o przynajmniej 30%.

Data: 18 lipca 2019 10:17

Kady podatek jest przecie form przymusu. Z drugiej strony jakby osoby bezdzietne paciy wikszy podatek to na staro z tych pienidzy mgby mie zagwsrsntowana opiek itp.

Wysane przez: Sandman (91.241.5.---)
Data: 18 lipca 2019 10:29

HansHans Napisa(a):
>
> A jak ju jeste taki solidarnociowiec to
> dlaczego w ramach wyrwnania szans i solidarnoci
> nie dawa wyszych emerytur bezdzietnym starcom?
> Do nich dziecko nie przyjdzie i nie pomoe, spraw
> nie zaatwi, nie odwiedzi. Ju tu zwiksza takim
> ludziom emerytury o przynajmniej 30%.

Wszystko adnie i piknie tylko widzisz eby taki bezdzietny emeryt mg np. wicej dosta (jak piszesz) to kto na te jego chlebowe bdzie musia kiedy pracowa.
Jeli chcesz pniej co dosta musisz najpierw co da i kko si zamyka.
Musiaby nastpi zmiana systemu tak by kasa przez Ciebie odkadana bya Twoja i sza tylko i wycznie na Twj cel...Ale na to jako si nie zanosi.

A tak na marginesie tak czytajc wasze komentarze to moim zdaniem wszyscy macie po troch racji.

Id do strony: 12-->
Bieca strona: 1 z 2

Akcja: ForaLista wtkwSzukajZaloguj
Szanowny Czytelniku, uprzejmie informujemy, e tylko zarejestrowane osoby mog pisa na tym forum.
This forum powered by Phorum.