Zapraszamy do zamieszczania wypowiedzi na temat tego, co lub kto nas w Elblągu cieszy, denerwuje, przeszkadza, zaskakuje, wkurza, irytuje, zachwyca, dołuje, oburza, frustruje. Komunikacja, służba zdrowia, administracja, policja, służby miejskie, telekomunikacja, media, ośrodki kultury, poczta, miejscy architekci i budowniczowie czekają na Twoją konstruktywną krytykę, genialne pomysły i niezastąpione rady. Gwarantujemy, że nikt Cię nie wysłucha, ale będziesz mógł zasnąć w poczuciu, że nie przepuściłeś okazji żeby spróbować naprawić świat, a przynajmniej tę jego cząstkę, w której na co dzień mieszkamy. Pamiętaj jednak, że wchodzisz na HP na własne ryzyko. Przed zamieszczeniem swojego wpisu zapoznaj się z treścią innych wypowiedzi i oceń, czy jesteś wystarczająco twardy/a żeby wytrzymać ewentualne ataki internetowych frustratów lub nawet rzeczową krytykę.
Idź do wątku: <---->
Akcja:  Lista wątkówNowy wątekSzukajZaloguj
Te czasy już chyba bezpowrotnie minęły...
Wysłane przez: JASNOŚĆ (82.160.24.---)
Data: 04 czerwca 2020 09:44

Rzadko korzystam z instytucji jaką jest U.M. bo nie mam takiej potrzeby aż tu nagle... "Zachciało mi się" zaświadczenie o zameldowaniu, no ale kurde "pandemia" i co tu zrobić?
Podpowiadam: zaświadczenie o zameldowaniu można uzyskać na trzy sposoby: poprzez skrzyknę e-PUAP, przesyłając dokumenty pocztą tradycyjną oraz poprzez wrzucenie dokumentów do skrzynki podawczej przy głównym wejściu do Urzędu Miejskiego w Elblągu. Należy napisać wniosek o wydanie w/w zaświadczenia oraz dołączyć potwierdzenie dokonania opłaty skarbowej w wysokości 17 zł. No to myślę sobie jetem uratowany, nie muszę się fatygować do urzędu, patrzeć jak jakiś urzędnik z obrzydzeniem w oczach stawia wielką czerwoną pieczątkę na świeżo wydrukowanym dokumencie, (wiecie jak ten fragment z misia, gdzie chciał kupić na lotnisku bilet do UK "ale ja podwawelską dałem") ok, "wchodzę" więc w e-PUPĘ pełna kultura, laptop, kawa, fajka i pyk wszystko się niby zgadza ale brakuje mi U.M w Elblągu w adresatach. Myślę sobie hmm kapryśny linux i firefox, skoczę do sąsiada on ma windowsa, będzie lepiej... Nichu...jest gorzej bo tam pod chromem dziwnie krzaczy. piszę więc błagalnego maila do urzędu, wymiana korespondencji trwa trochę, jakieś telefony do supportu, ba pani nawet próbuje mi telefonicznie pomóc i nic. Ostatnia deska ratunku wejście na e-PUPę przez androida w telefonie i bingo dokładnie 2 minuty wypełniam wniosek z załącznikiem, wysyłam mailem, dostaję potwierdzenie i wułala.
Jaki z tego morał - nie należy się poddawać przy pierwszym niepowodzeniu, kolejny morał pani w urzędzie to już nie marudząca i wiecznie pijąca kawę "starościna na urzędzie" tylko ktoś kto realnie chce ci pomóc, po trzecie primo ile byś komputerów nie miał ile programów nie wymyślą zawsze warto porozmawiać z człowiekiem winking smiley A po czwarte primo ciekawe jak będzie wyglądał powrót do "normalności" po tym wirusie skoro dawniej nie dało się nic w urzędzie załatwić bez osobistego stawiennictwa a dzisiaj klikasz enter i w 2 minuty petent obsłużony na cacy.
Pozdrawiam z tego miejsca pracowników U.M. w Elblągu którym się chce pomagać grinning smiley

http://republika.pl/blog_lz_148059/5315617/tr/jasnosc2011.jpghttp://republika.pl/blog_lz_148059/5315617/tr/troll_mini.jpg


Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego.

Żałosny starcze, pieniaczu, pamiętaj że tacy jak ty żyją krócej



Szanowny Czytelniku, uprzejmie informujemy, że tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.