Zapraszamy do zamieszczania wypowiedzi na temat tego, co lub kto nas w Elblgu cieszy, denerwuje, przeszkadza, zaskakuje, wkurza, irytuje, zachwyca, douje, oburza, frustruje. Komunikacja, suba zdrowia, administracja, policja, suby miejskie, telekomunikacja, media, orodki kultury, poczta, miejscy architekci i budowniczowie czekaj na Twoj konstruktywn krytyk, genialne pomysy i niezastpione rady. Gwarantujemy, e nikt Ci nie wysucha, ale bdziesz mg zasn w poczuciu, e nie przepucie okazji eby sprbowa naprawi wiat, a przynajmniej t jego czstk, w ktrej na co dzie mieszkamy. Pamitaj jednak, e wchodzisz na HP na wasne ryzyko. Przed zamieszczeniem swojego wpisu zapoznaj si z treci innych wypowiedzi i oce, czy jeste wystarczajco twardy/a eby wytrzyma ewentualne ataki internetowych frustratw lub nawet rzeczow krytyk.
Id do wtku: <---->
Akcja:  Lista wtkwNowy wtekSzukajZaloguj
Vectra czy Orange - Internet plus Telewizja lub DVBT
Wysane przez: daxx (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 27 stycznia 2021 12:25

Cze.

Od kilku lat przebywam w naszym miecie tylko kilka tygodni w roku. Z uwagi, e przyjechaem na duej, musz poczyni zmiany w Internecie/Telewizji.

Lokalizacja - Zawada bloki 10-pitrowe. Dawno temu zamieniem TPSA na VECTR bo ceny byy korzystniejsze ale czas biegnie i w tym temacie musz co poprawi.

Mam 100 MBit internetu plus 2 dekodery HD z nagrywaniem. Na chwil obecn potrzebuj - szybszego internetu (Netflix, nauczanie zdalne itd) i nie koniecznie tyle dekoderw TV. Obecnie tylko jedna osoba w domu potrzebuje telewizji, z nagrywaniem byoby mio. Pomylaem, e na chwil obecn potrzebuj
- internet 300-600 Mbit
- jeden dekoder HD z nagrywaniem
- drugi TV podpity byby do DVBT (nigdy nie korzystaem z naziemnej telewizji - moe kto mgby si wypowiedzie na temat odbioru naziemnej).
Przydaby si dobry zasig WiFi, router z Vectry ma zasig taki sobie. Mam dodatkowy extender ale tylko na 2,4 GHz ale dalej s problemy w niektrych pokojach (mieszkanie 4-ro pokojowe). Miaem dawno temu kable sieciowe pocignite po mieszkaniu w podogach ale podczas remontw "fachowcy" poprzewiercali mi kable i jad od dawna na bezprzewodowej. Kiedy byo ok ale teraz KADY na okoo ma Wifi i sieci wzajemnie si zakcaj.

Vectra klasycznie - w momencie, gdy nie przeduyem umowy to podniosa ceny (kiedy wynegocjowaem u nich dobr ofert, ktr mi po ktrym nie przedueniu umowy zmienili). Z uwagi na to, e gwnie przebywam za granic to nie dopilnowaem momentu przeduenia umowy. Do skrzynki wrzucaj ulotki, z ktrych wynika, e mona mie taniej i wicej ni mam teraz ale na miejscu oferuj wicej za wiksz cen ni mam obecnie. Dlatego postanowiem zrezygnowa z umowy u nich. Stosuj identyczn polityk jak operatorzy komrkowi, tam te przeduajc umow miabym wysze ceny za to samo co mam obecnie lub za mniejsze pienidze mocno okrojon ofert, wic zrobiem "pa pa T-Mobile".

Zastanawiaem si nad wiatowodem z Orange ale jak zaczynam analizowa ich ofert to wychodzi droej ni w Vectrze.

Kilka lat temu na haso "geopromocja" bya dla Elblga korzystniejsza oferta w Orange. Moe jest teraz co podobnego.

Podpowiedzcie co prosz. Moe by na priv. Do koca lutego musz si zdecydowa.

Re: Vectra czy Orange - Internet plus Telewizja lub DVBT
Wysane przez: Zbanowany (---.25.14.25.ipv4.supernova.orange.pl)
Data: 27 stycznia 2021 16:30

Moge sie wypowiadac tylko na temat Internetu.
Miaem na poczatku Vectre ( okoo 2005 ) roku i to bya jedna wielka porazkka.
Poem miaem Dialog, a po przejeciu dialogu NEtie. - Oglnie byem zadowolony.
Potem zaxchciao mi sie przejsc na LTE w domu i to ez bya porazka.
Teeraz ( od prawie 4 lat) mam Orange wiatowod i to jest najlepszy internet jak i miaem. acze jest stabilne i zawsze dziaa z maksymalna predkocia. Pingi sa zazwycza 2+/-1. Raz widziam 5 ms grinning smiley. Oczywiscie mowie o poaczeniu na kablu. Internet dzia tak jakby by na sieci lokalnej.
Ja mam jeszce 100 Mbit ale teraz najmniejsza predkosc jest 300mbit. Jest tez 600 Mbit i 1 Gbit.
Zasieg rutera oim mieszkaniu 55 m2 nie stwarza zadnych problemw.

Akcja: ForaLista wtkwSzukajZaloguj
Szanowny Czytelniku, uprzejmie informujemy, e tylko zarejestrowane osoby mog pisa na tym forum.
This forum powered by Phorum.