Zapraszamy do zamieszczania wypowiedzi na temat tego, co lub kto nas w Elblągu cieszy, denerwuje, przeszkadza, zaskakuje, wkurza, irytuje, zachwyca, dołuje, oburza, frustruje. Komunikacja, służba zdrowia, administracja, policja, służby miejskie, telekomunikacja, media, ośrodki kultury, poczta, miejscy architekci i budowniczowie czekają na Twoją konstruktywną krytykę, genialne pomysły i niezastąpione rady. Gwarantujemy, że nikt Cię nie wysłucha, ale będziesz mógł zasnąć w poczuciu, że nie przepuściłeś okazji żeby spróbować naprawić świat, a przynajmniej tę jego cząstkę, w której na co dzień mieszkamy. Pamiętaj jednak, że wchodzisz na HP na własne ryzyko. Przed zamieszczeniem swojego wpisu zapoznaj się z treścią innych wypowiedzi i oceń, czy jesteś wystarczająco twardy/a żeby wytrzymać ewentualne ataki internetowych frustratów lub nawet rzeczową krytykę.
Idź do wątku: <---->
Akcja:  Lista wątkówNowy wątekSzukajZaloguj
Remont instalacji gazowej w budynku
Wysłane przez: klosz (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 26 maja 2023 20:27

1. Ponad miesiąc temu nastąpił przeciek w jednym miejscu rury doprowadzającej gaz na jednym piętrze w
budynku 3 piętrowym.
2. Gazownia odcięła prąd.
3. Jacyś fachowcy stwierdzili wymianę instalacji gazowej.
4. Gazownia zdjęła liczniki i weszła po ponad miesiący ekipa remontowa.
5. Wymienili wszystko poza rurą pionową główną doprowadzającą gaz.
6. Wczoraj wchodzi mi fachowiec do mieszkania celem sprawdzenia szczelności , psika jakimś płynem (chyba
woda z płynem do naczyń) i stwierdza nieszczelność na wlocie tuż za ścianą na kolanku, twierdzi że trzeba to
zrobić, a że mieszkanie prywatne to z własnej kieszeni będę płacił.
7. U sąsiadów z dołu też robili w mieszkaniu i za kawałek rurki i robociznę chcieli 500 zł ale utargowali na
400 zł. ( Mówili że oni najtańsi)
8. Nie wystawili ani faktury ani paragonu tylko dali jakiś protokół do podpisania.

Śmierdzi mi to na odległość , żete przecieki to naciągane , przynajmniej w mieszkaniach bo nigdy u mnie przy kontroli nie było, ale z drugiej strony co zrobić? Odmówić i nie założą mi w takim razie licznika bo niby przeciek u mnie przed zaworem?

Re: Remont instalacji gazowej w budynku
Wysłane przez: yoe (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 26 maja 2023 21:04

W ostatnich miesiącach słyszałem o wielu bardzo podobnych sytuacjach w E-gu ...
Nie wiem kto dokładnie wyceniał, ale znam przypadek gdzie zamknięto gaz na całym budynku, zaproponowano od mieszkania 2000 pln do wymiany całej instalacji mieszkaniowej.

Re: Remont instalacji gazowej w budynku
Wysłane przez: JASNOŚĆ (---.net-el.pl)
Data: 26 maja 2023 21:35

Wydaje mi się że odbiór techniczny powinien być przy użyciu specjalnego urządzenia a nie butelki z płynem, to po pierwsze. Po drugie paragon czy F.VAT musi być bo to podstawa gwarancji. Po trzecie te stare instalacje gazowe (spawane) to jeżeli nei były ruszane X-lat to wystarzcy lekko je ruszyć żeby zaczynały cieknąć bo to nie woda w której kamień zamuli i przecieku nie będzie, ktoś ewidentnie wyczułzarobek i przy tej okazji czesze kasę ale z drugiej strony ile kosztuje życie ? jak gaz jebnie to nie będzie co zbierać z mieszkania, bloku sad smiley

http://republika.pl/blog_lz_148059/5315617/tr/jasnosc2011.jpghttp://republika.pl/blog_lz_148059/5315617/tr/troll_mini.jpg


Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego.

Żałosny starcze, pieniaczu, pamiętaj że tacy jak ty żyją krócej

Re: Remont instalacji gazowej w budynku
Wysłane przez: klosz (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 26 maja 2023 22:09

odbioru nie było tylko sugestia że pprzeciek w mieszkaniu na podstawie popsikania i że trzeba zrobić...

Re: Remont instalacji gazowej w budynku
Wysłane przez: JASNOŚĆ (---.net-el.pl)
Data: 26 maja 2023 22:24

Jeżeli wcześniej przecieku nie było a "po naprawie" się pojawił to ewidentna wina robotników którzy od****li fuszerkę.

http://republika.pl/blog_lz_148059/5315617/tr/jasnosc2011.jpghttp://republika.pl/blog_lz_148059/5315617/tr/troll_mini.jpg


Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego.

Żałosny starcze, pieniaczu, pamiętaj że tacy jak ty żyją krócej

Re: Remont instalacji gazowej w budynku
Wysłane przez: klosz (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 27 maja 2023 14:01

Teraz podpatrzyłem i przecież są zawory przed miejscem gdzie ma być licznik , to licznik mi powinni założyć i wtedy niech sprawdzają szczelność przyrządem . Najwyżej jak bedzie przeciek to wezmę kogoś innego , bo to bardzo śmierdząca naciągactwem sprawa !

Re: Remont instalacji gazowej w budynku
Wysłane przez: Miszkurka2000 (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 29 maja 2023 21:18

Ten fachowiec z płynem to na pewno był z Gazowni tej co trzeba czy może to była "Dzień dobry Gazownia"?

Re: Remont instalacji gazowej w budynku
Wysłane przez: klosz (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 29 maja 2023 21:23

Z firmy robiącej remont instalacji gazowej.

Re: Remont instalacji gazowej w budynku
Wysłane przez: JASNOŚĆ (---.net-el.pl)
Data: 30 maja 2023 22:37

No i nawet nie można teraz powiedzieć że wydymali cię bez mydła bo przecież w tej butelce była woda z mydłem smiling bouncing smileythumbs up smileyhot smiley

http://republika.pl/blog_lz_148059/5315617/tr/jasnosc2011.jpghttp://republika.pl/blog_lz_148059/5315617/tr/troll_mini.jpg


Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego.

Żałosny starcze, pieniaczu, pamiętaj że tacy jak ty żyją krócej

Re: Remont instalacji gazowej w budynku
Wysłane przez: klosz (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 30 maja 2023 22:41

Wydymali sąsiadów z góry za to : wykręcili im 2 dłuższe rurki i za tą "fuchę" naliczyli 800 zł yawning smiley
Nagle się okazało, że wszyscy mają przecieki , sąsiedzi na parterze mają przeciek na prawie 500 zł tongue sticking out smiley



Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2023-05-30 22:43 przez klosz.

Re: Remont instalacji gazowej w budynku
Wysłane przez: JASNOŚĆ (---.net-el.pl)
Data: 31 maja 2023 20:30

klosz Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Wydymali sąsiadów z góry za to : wykręcili im 2
> dłuższe rurki i za tą "fuchę" naliczyli 800 zł yawning smiley
> Nagle się okazało, że wszyscy mają przecieki ,
> sąsiedzi na parterze mają przeciek na prawie 500
> zł tongue sticking out smiley


Mówie ci*****ki jakieś poczuły kasę, naruszyły przy naprawie głównego piony pozostałe elementy instalacji i teraz będą ściagać kasę. Jeżeli przeciek na początku był tylko w jednym miesjcu to ja bym się z nimi kłócił bo to ewidentne naciąganie

http://republika.pl/blog_lz_148059/5315617/tr/jasnosc2011.jpghttp://republika.pl/blog_lz_148059/5315617/tr/troll_mini.jpg


Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego.

Żałosny starcze, pieniaczu, pamiętaj że tacy jak ty żyją krócej

Re: Remont instalacji gazowej w budynku
Wysłane przez: klosz (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 12 czerwca 2023 20:00

Był odbiór instalacji , tym co naprawili "przecieki" za pośrednictwem ekipy wkonawczej założyli liczniki i dostali dostęp do gazu. Mi oczywiście nie bo miałem przeciek i nienaprawiony. Zrobiłem próbę szczelności za pośrednictwem innej firmy i się okazało że nie ma żadnego przecieku , tak jak podejrzewałem smiling smiley Co ciekawe ta firma co mi robiła próbę to zna tą firmę i okazuje sie że w wiekszości w Elblągu ona ma ukłądy z administratorami budynków co godzą sie na generalne remonty instalacji gazowej , zamiast naprawy na wystąpieniu nieszczelności!
Ja nie dałem się oszukać ale jak zapobiec i ujawnić oszustów i naciągaczy?

Re: Remont instalacji gazowej w budynku
Wysłane przez: klosz (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 12 czerwca 2023 20:10

Ludzie przekonani przez ową firme że maja przecieki, płacą bardzo duże pieniądze za zlikwidowanie "przecieku".
U nas w całym bloku wszyscy mieli przecieki gazu ... a tak napradę pewnie nikt ...

Re: Remont instalacji gazowej w budynku
Wysłane przez: wiki87 (---.icpnet.pl)
Data: 11 lutego 2024 21:32

Planując wymianę podłóg i remont łazienek w moim mieszkaniu, szukam firmy, która efektywnie zajmie się wywozem gruzu. Firma Zamów-Kontener [zamow-kontener.pl] wydaje się być dobrym wyborem, ale chciałabym poznać opinie osób, które już z nimi współpracowały. Czy obsługa klienta spełniła Wasze oczekiwania i czy terminowość usługi była na wysokim poziomie?



Szanowny Czytelniku, uprzejmie informujemy, że tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.