UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
W mieście zabraknie 50 milionów!

W mieście zabraknie 50 milionów!

2020-05-15 18:20

Nawet 50 mln złotych może w tym roku zabraknąć w budżecie Elbląga. Taką sytuację, podobnie jak w innych samorządach, spowodowała pandemia koronawirusa i związany z nią kryzys gospodarczy. Maleją wpływy z opłat lokalnych, podatku PIT, rządowe subwencje. Prezydent zapowiada rekonstrukcję budżetu, nie wyklucza wzięcia kredytu na realizację miejskich zadań.

Betonowe koło ratunkowe dla wodniaków

Betonowe koło ratunkowe dla wodniaków

2020-05-14 08:00

Przedsiębiorcy z branży turystycznej liczą straty nie tylko związane z epidemią koronawirusa, ale także... zamkniętym zwodzonym Mostem Niskim w Elblągu. - Mieliśmy nadzieję, że w maju i czerwcu odbijemy sobie straty, a dostaliśmy betonowe koło ratunkowe. Już miałem trzy rezygnacje z czarterów, a to około 15 tys. złotych – mówi jeden z przedsiębiorców.

Co nowego na przekopie Mierzei

Co nowego na przekopie Mierzei

2020-05-12 16:55

- Ta inwestycja jest strategiczna ze względu na pobudzenie gospodarcze nie tylko Elbląga i tej części Polski, ale śmiem twierdzić tej części Europy. Łaskawa zima, dobra pogoda powodują to, że ten postęp prac jest niezakłócony – mówi Grzegorz Witkowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi  Śródlądowej, który był dzisiaj na placu budowy. Jak przebiegają prace? Zobacz zdjęcia i film.

Turystyka w regionie: Stan zamrożenia czy leniwe przebudzenie?

Turystyka w regionie: Stan zamrożenia czy leniwe przebudzenie?

2020-05-11 17:03

- Generalnie to jest porażka, jeśli chodzi o obecną sytuację w turystyce, choć może nie jest przez nikogo zawiniona – mówi jeden z przedsiębiorców związanych z tą branżą. Mimo złagodzenia części obostrzeń i pewnych możliwości wznowienia działalności w obszarze turystyki, ten sezon będzie miał zapewne inny charakter niż dotychczasowe. Jak sytuacja przedstawia się dziś w Elblągu i okolicach?

Starówka ma odzyskać kolejne kamienice

Starówka ma odzyskać kolejne kamienice

2020-05-11 07:00

Miasto chce sprzedać dwie działki naprzeciwko I Liceum Ogólnokształcącego pod budowę kamienic z mieszkaniami i lokalami użytkowymi. Cena wywoławcza nieruchomości o łącznej powierzchni ponad 1,6 tys. m kw. to prawie pół miliona złotych.

Jaka pomoc dla przedsiębiorców

Jaka pomoc dla przedsiębiorców

2020-05-08 13:58

127 wniosków wpłynęło dotychczas do ratusza w związku z elbląskim pakietem pomocy dla przedsiębiorców. Dotychczas 20 wniosków zostało rozpatrzonych, w pozostałych wciąż trwa postępowanie. Dlaczego tak długo?

Zdrowe odżywianie  - wskazówki dla całej rodziny

Zdrowe odżywianie - wskazówki dla całej rodziny

2020-05-08 08:45

Chcesz zdrowo się odżywiać i dbać o zdrowie swoich dzieci? Niestety, dzieci często nie chcą jeść warzyw ani zdrowej żywności. Dorośli też... Jedzenie uważane za zdrowe nie zawsze takie jest, a podczas kuchennej obróbki może też stracić swoje wartości odżywcze.

Dwa dni na wyjątkowe wizyty w skarbówce

Dwa dni na wyjątkowe wizyty w skarbówce

2020-05-07 15:18

Od piątku, 8 maja, Urząd Skarbowy w Elblągu będzie otwarty dla podatników dwa dni w tygodniu, by można było załatwić sprawy, nie do zrealizowania elektronicznie. W pozostałych kwestiach urzędnicy proszą o zdalny kontakt. 

Skarga na przekop Mierzei Wiślanej do Komisji Europejskiej <em> (napisali do nas) </em>

Skarga na przekop Mierzei Wiślanej do Komisji Europejskiej (napisali do nas)

2020-05-06 11:56

Na Mierzei Wiślanej ciężki sprzęt już na dobre realizuje projekt przekopu, mimo że brak jest ostatecznej decyzji środowiskowej i porozumienia polskiego rządu z Komisją Europejską. Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA złożyło w związku z tym do Komisji Europejskiej skargę na trwającą inwestycję. - Budowa przekopu jest nielegalna, a wobec katastrofalnej suszy, kryzysu wywołanego koronawirusem, degradacji przyrody oraz znacznego wzrostu kosztów budowy taka inwestycja staje się jeszcze bardziej nieracjonalna – komentują Greenpeace Polska i EKO-UNIA.

"Czekamy, aż goście wrócą". Branża hotelarska w nowej rzeczywistości

"Czekamy, aż goście wrócą". Branża hotelarska w nowej rzeczywistości

2020-05-06 07:00

Zgodnie z decyzją rządu od 4 maja swoją działalność mogły wznowić hotele i miejsca noclegowe, jednak według narzuconych wytycznych. Jak do życia budzi się branża hotelarska w Elblągu?

Samorząd radzi przedsiębiorcom - czat internetowy

Samorząd radzi przedsiębiorcom - czat internetowy

2020-05-04 21:12

Mieszkańcy czatują na wszystkie informacje dotyczące pomocy dla przedsiębiorców. Na internetowe spotkanie w tej właśnie sprawie zaprasza Urząd Miejski w piątek (8 maja) o godzinie 12 na oficjalnym kanale miasta na Youtube.

Przekop przez Mierzeję: czas na II etap

Przekop przez Mierzeję: czas na II etap

2020-05-04 07:00

Most obrotowy w Nowakowie, nowa droga powiatowa i przebudowanie toru wodnego na rzece Elbląg – te inwestycje zostaną zrealizowane w ramach drugiego etapu budowy Kanału Żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Wykonawcę poznamy 22 czerwca.

ZUS otwarty od poniedziałku

ZUS otwarty od poniedziałku

2020-05-01 09:15

Od poniedziałku  (4 maja 2020) ZUS przywracamy obsługę klientów w swoich placówkach. Będzie można m.in. uzyskać informacje jak złożyć wnioski, dokumenty, a także w jaki sposób założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE).

Niektórzy zadłużeni też mogą skorzystać ze zwolnienia ze składek

Niektórzy zadłużeni też mogą skorzystać ze zwolnienia ze składek

2020-04-30 16:53

Ze zwolnienia nie skorzystają firmy, które w 2019 roku miały zadłużenie z tytułu składek za okres równy lub dłuższy niż 12 miesięcy. O pomoc mogą ubiegać za to firmy, które podpisały z ZUS umowę ratalną lub nie opłacały składek np. przez 6 miesięcy.

W tym roku mamy więcej czasu na złożenie PIT. Sprawdź, jak to zrobić

W tym roku mamy więcej czasu na złożenie PIT. Sprawdź, jak to zrobić

2020-04-29 13:56

Zeznania podatkowe PIT za 2019 r. można składać do 1 czerwca (31 maja to niedziela) bez żadnych konsekwencji.Można to zrobić przez usługę Twój e-PIT, e-Deklaracje lub papierowo. Ułatwieniem w logowaniu do usługi Twój e-PIT jest wprowadzony tymczasowy profil zaufany.

Odnawiają nawierzchnię na Królewieckiej

Odnawiają nawierzchnię na Królewieckiej

2020-04-28 16:19

Na ul. Królewieckiej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Fromborską do granic miasta, rozpoczął się remont nawierzchni. Ma potrwać do 30 kwietnia. Zobacz zdjęcia.

Zwolnienie z opłacania składek ZUS

Zwolnienie z opłacania składek ZUS

2020-04-28 14:47

  Płatnicy, którzy opłacili składki za marzec a spełniają warunki do zwolnienia z nich, mogą wnioskować o zwrot nadpłaty.

Elbląg dla Elbląga. Razem możemy więcej!

Elbląg dla Elbląga. Razem możemy więcej!

2020-04-27 07:00

Już ponad 1,4 tys. osób wzięło udział w akcji "Elbląg dla Elbląga". Jej celem jest promocja zakupów produktów i usług u lokalnych dostawców, by mogli przetrwać kryzys spowodowany epidemią koronawirusa i uratować miejsca pracy, które przez lata stworzyli. Zapraszamy do udziału kolejnych chętnych.

Gdzie oni są: pokłosie globalizacji  <em> (opinia nadesłana) </em>

Gdzie oni są: pokłosie globalizacji (opinia nadesłana)

2020-04-26 18:45

Jeśli na poważnie traktować propozycje rządu łącznie z tym co proponuje opozycja (niby liberalna i wolnorynkowa), to za dwa, trzy lata będziemy jako państwo bankrutem wystawiającym na sprzedaż swoje srebra rodowe - pisze elblążanin Stefan Rembelski. 

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony do 3 maja

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony do 3 maja

2020-04-24 14:29

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy w związku z zamknięciem placówek oświatowych z powodu koronawirusa został wydłużony do 3 maja. Rozporządzenie Rady Ministrów w tej sprawie obowiązuje od poniedziałku 27 kwietnia. Nie zmieniły się zasady korzystania z tego świadczenia. W okresie od 1 do 24 kwietnia, na Warmii i Mazurach złożono ponad 11 tys. wniosków o dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Do oddziału ZUS w Elblągu wpłynęło 3203 a do oddziału w Olsztynie 7905 wniosków.

Reklama