UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Olimpia

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Kultura

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Dawno temu

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

 • 2019-10-07 Kolejne działki pod mieszkania

  Elbląg. Kolejne działki pod mieszkania

  Miasto chce sprzedać kolejne działki pod zabudowę wielorodzinną. Tym razem pod młotek idą grunty przy ul. Komeńskiego i ul. Okólnik. Oba przetargi odbędą się 2 grudnia.

 • 2019-10-04 2,5 roku na przekopanie Mierzei

  Elbląg. 2,5 roku na przekopanie Mierzei

  Umowa na budowę kanału przez Mierzeję Wiślaną podpisana! W ciągu dwóch tygodni wykonawca – polsko-belgijskie konsorcjum – wejdzie na plac budowy w Nowym Świecie i rozpocznie prace. Mają potrwać 2,5 roku. Zobacz zdjęcia z podpisania umowy i filmową wizualizację o tym, jak będą przebiegać prace.

 • 2019-10-04 Nad wodą jest jeszcze dużo pracy

  Elbląg. Nad wodą jest jeszcze dużo pracy

  Blisko 60 proc. terenów nadwodnych w Elblągu nie jest efektywnie wykorzystywanych. Jest więc wiele do zrobienia - wynika z analizy, jaką w swojej pracy magisterskiej dotyczącej transformacji waterfrontu przeprowadziła Justyna Breś. Wskazała też kierunki rozwoju, jakie powinno obrać jej rodzinne miasto, szczególnie w obliczu nowych możliwości związanych z przekopem Mierzei Wiślanej. Prezydent Witold Wróblewski przyjął tę pracę z zainteresowaniem, przypomniał jednak, co już zostało zrobione, a co czeka na realizację.

 • 2019-10-03 Alternatywa dla przekopu. Czy to możliwe? (śladem publikacji)

  Elbląg. Alternatywa dla przekopu. Czy to możliwe? <em> (śladem publikacji) </em>

  - Wystarczy projekt tzw. przekopu przesunąć ok. 10 km na zachód i ustanowić drogę wodną Elbląg-Zatoka Gdańska na bazie Szkarpawy, Nogatu, Wisły Królewieckiej i Kanału Jagiellońskiego. A nad samą Zatoką Gdańską (obok Sztutowa), czyli na wybrzeżu Bałtyku przesunięty port postojowy można po prostu nazwać i wykorzystywać jako Nowy Port Elbląg! Byłby zaledwie dwadzieścia parę kilometrów od Elbląga i byłoby to rozwiązanie o wiele korzystniejsza dla miasta - pisze Andrzej Podlaszewski, konstruktor z Bydgoszczy. Publikujemy jego opinię w przeddzień podpisania umowy na przekop Mierzei Wiślanej w miejscowości Nowy Świat.

 • 2019-10-02 Jak zarabiają w miejskich spółkach

  Elbląg. Jak zarabiają w miejskich spółkach

  Najlepiej spośród pracowników miejskich spółek – biorąc pod uwagę średnie wynagrodzenie brutto - zarabiają osoby zatrudnione w Elbląskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej i elbląskim porcie. A najbardziej średnia wynagrodzeń – o 23 procent - wzrosła w Elbląskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej. Co ciekawe, w większości spółek spadło zatrudnienie.

 • 2019-10-02 Szkolenie to poligon doświadczalny, a nie lekcja w ławce

  Elbląg. Szkolenie to poligon doświadczalny, a nie lekcja w ławce

  Edukacja jest elementem, który przyświeca nam przez całe życie. Powszechnie wydawałoby się, że kończymy edukację w momencie zakończenia etapu szkoły lub studiów. Kompetencje rozwijamy jednak nieustannie pracując zawodowo, poznając nowych ludzi, uczestnicząc w różnego rodzaju spotkaniach, czy też np. wychowując dzieci. Ten proces nigdy nas nie opuszcza. Człowiek uczy się przez całe życie.

 • 2019-10-02 Złożą podpisy pod umową na przekop

  Elbląg. Złożą podpisy pod umową na przekop

  W piątek, 4 października, w Kapitanacie Elbląg przy ul. Radomskiej zostanie podpisana umowa na budowę kanału przez Mierzeję Wiślaną. Przypomnijmy, że przetarg w tej sprawie wygrało polsko-belgijskie konsorcjum firm.

 • 2019-10-01 Zyski i straty miejskich spółek

  Elbląg. Zyski i straty miejskich spółek

  W jakiej kondycji finansowej są miejskie spółki? Która w 2018 roku osiągnęła zysk, a która stratę? Przejrzeliśmy raport podsumowujący ubiegły rok, przygotowany przez miejskich urzędników.

 • 2019-09-30 Z przedsiębiorcami miejskiej spółce nie po drodze

  Elbląg. Z przedsiębiorcami miejskiej spółce nie po drodze

  - Miejska spółka wypowiedziała mi umowę na wywóz odpadów, nową mogę podpisać tylko z Cleanerem, bo nikt więcej takich usług w mieście nie świadczy. Jesteśmy skazani na monopol – żali się jeden z przedsiębiorców, który zadzwonił do naszej redakcji. Nie jest jedyny. Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej od 1 października nie będzie wywozić nieczystości płynnych i odpadów od firm. Dotychczasowe umowy na takie usługi zostały przez spółkę wypowiedziane.

 • 2019-09-27 Elsin się nie poddaje

  Elbląg. Elsin się nie poddaje

  Elbląska Spółdzielnia Niewidomych Elsin obchodzi dzisiaj 65-lecie istnienia. Mimo wielu niesprzyjających okoliczności nadal prowadzi działalność, zatrudnia osoby niepełnosprawne i ma pomysł na swój dalszy rozwój.

 • 2019-09-26 Pracownicy Tramwajów Elbląskich mają dość

  Elbląg. Pracownicy Tramwajów Elbląskich mają dość

  - Sytuacja w Tramwajach Elbląskich jest trudna. W ciągu ostatnich dwóch lat z firmy odeszło 40 osób, tego nigdy wcześniej nie było – mówi Roman Kluczyk, przewodniczący Okręgu Północnego Związku Zawodowego Pracowników Komunikacji Miejskiej RP. Związkowcy dzisiaj po raz pierwszy od wznowienia sporu zbiorowego spotkali się z kierownictwem spółki, by przedstawić swoje żądania.

 • 2019-09-26 Działki przy Chrobrego idą pod młotek

  Elbląg. Działki przy Chrobrego idą pod młotek

  Na prawie półtora miliona złotych wyceniono kompleks 12 działek przy ul. Chrobrego, które w jednym przetargu chce sprzedać elbląski ratusz. Ma na nim powstać osiedle domków jednorodzinnych. Licytacja odbędzie się 25 listopada.

 • 2019-09-25 Kamień milowy Mebli Wójcik

  Elbląg. Kamień milowy Mebli Wójcik

  50 milionów złotych zainwestowała firma Meble Wójcik w budowę Centrum Dystrybucji przy ul. Żuławskiej, które zostało dzisiaj oficjalnie otwarte. Zobacz zdjęcia. Będzie tu pracować docelowo sto osób. - Jesteśmy gotowi na wyzwania rynku i oczekiwania klientów, którzy wymagają, abyśmy dostarczali coraz szerszy asortyment produktów w coraz krótszych seriach i coraz krótszych terminach realizacji. To kamień milowy w rozwoju naszej firmy - mówił Piotr Wójcik, prezes Mebli Wójcik.

 • 2019-09-23 Dlaczego szkolenia (nie) działają - część 2

  Elbląg. Dlaczego szkolenia (nie) działają - część 2

  W poprzednim artykule opisywałem błędy, jakie są popełniane podczas organizowania przez firmę szkoleń dla swoich pracowników. Warto kontynuować temat, ponieważ to, że szkolenie nie przyniesie zamierzonego rezultatu wynika również z tego, kto i w jaki sposób je prowadzi.

Google
 • 2019-07-16 Jak znakować jeśli etykieta nie wystarcza?

  Elbląg. Jak znakować jeśli etykieta nie wystarcza?

  Znakowanie przemysłowe powinno cechować się dużą niezawodnością. Oznakowanie winno pozostawać związane z produktem przez cały cykl jego życia. Zazwyczaj wystarczającą formą znakowani jest zastosowywanie etykiet samoprzylepnych. Co jeśli tego typu rozwiązanie okazuje się niewystarczające? W tym artykule opowiemy Wam zarówno o etykietach (tych samoprzylepnych, jak i bez kleju) oraz o innej formie znakowanie- grawerowaniu laserem.

 • 2019-07-11 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty  pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2019-07-10 Punktowe mocowanie szkła – co to jest?

  Elbląg. Punktowe mocowanie szkła – co to jest?

  Rozwój technologiczny sprawia, że na rynku budowlanym pojawia się coraz więcej materiałów o parametrach, które sprzyjają nietypowym zastosowaniom. Przykładem takiego materiału jest szkło, przez dziesięciolecia uważane za delikatne i kruche, a obecnie montowane na elewacjach i przeznaczane na budowę ścian o imponujących rozmiarach. W montażu szklanych tafli stosuje się mocowanie punktowe.

 • 2019-07-05 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2019-06-21 Maty dezynfekcyjne zyskują na znaczeniu w gospodarstwach hodowlanych

  Elbląg. Maty dezynfekcyjne zyskują na znaczeniu w gospodarstwach hodowlanych

  W gospodarstwach rolnych nastawionych na hodowlę zwierząt coraz większą uwagę przykłada się do dbałości o stan sanitarny. Dzięki temu łatwiejsze jest unikanie rozprzestrzeniania się chorób i zwalczanie wielu bakterii, które mają negatywny wpływ na jakość produktów pochodzenia zwierzęcego. Sprawdź, dlaczego warto stosować maty dezynfekcyjne w gospodarstwie.

 • 2019-06-21 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2019-06-14 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2019-06-07 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2019-05-30 Aktualne oferty pracy w PUP

  Elbląg. Aktualne oferty pracy w PUP

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2019-05-24 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2019-05-16 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2019-05-09 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2019-05-02 Aktualne oferty pracy - PUP

  Elbląg. Aktualne oferty pracy - PUP

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2019-04-26 2 maja ZUS będzie otwarty

  Elbląg. 2 maja ZUS będzie otwarty

  Nasi klienci, którzy planują załatwić sprawy urzędowe 2 maja, na pewno będą mogli nas odwiedzić w tym dniu. Zakład Ubezpieczeń Społecznych pracuje jak zwykle. Sale Obsługi Klienta będą otwarte w godz. 8-15.

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz dzienny A5 2020 GRAWER
Reklama