UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Koronawirus

Sport

Olimpia

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Kultura

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Dawno temu

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

PAP
 • 2020-03-16 Miejskie targowisko nieczynne do odwołania

  Elbląg. Miejskie targowisko nieczynne do odwołania

  Zarząd Budynków Komunalnych w Elblągu informuje, że z powodu stanu zagrożenia epidemicznego od 16 marca do odwołania wprowadza zakaz handlu na targowisku miejskim przy ul. Płk. Dąbka w Elblągu. Zakaz nie dotyczy pawilonów.

 • 2020-03-13 Potrzeba zgody radnych, by zabudować ten fragment starówki

  Elbląg. Potrzeba zgody radnych, by zabudować ten fragment starówki

  W miejsce straszących od lat pozostałości po budowie kamienicy na rogu ul. Wigilijnej i Stary Rynek ma powstać 6-kondygnacyjna kamienica. Zgodę na inwestycję, w trybie tak zwanej ustawy lex deweloper, mają wyrazić radni na najbliższej sesji 19 marca.

 • 2020-03-12 Woda, której inni mogą nam zazdrościć

  Elbląg. Woda, której inni mogą nam zazdrościć

  Prawie 20 milionów złotych kosztowała budowa nowej stacji uzdatniania wody w Szopach, która zaopatruje w wodę pitną jedną trzecią Elbląga. Dzisiaj odbyło się jej oficjalne otwarcie. Zobacz zdjęcia.

 • 2020-03-12 W co gra Energa? (opinia)

  Elbląg. W co gra Energa? <em> (opinia) </em>

  Pan radny Rafał Traks, nie tylko reprezentant opozycji (PiS), ale także pracownik Energi Kogeneracja wytacza ciężkie działa wobec samorządowego modelu zaopatrzenia Elbląga w ciepło. Ciekawe, że nie pokazuje jednocześnie zalet propozycji Energi.

 • 2020-03-11 Model EPEC nie zabezpiecza mieszkańców (opinia)

  Elbląg. Model EPEC nie zabezpiecza mieszkańców <em> (opinia) </em>

  Dziś odbyła się Komisja Bezpieczeństwa i Spraw Samorządowych, na której rozmawialiśmy między innymi o docelowym modelu zaopatrzenia miasta w ciepło. Niestety, wszystko wskazuje na to, że większość koalicyjna przyjmie model EPEC, który w moim przekonaniu nie zabezpiecza mieszkańców w ciepło po 1 października 2020 roku – pisze radny PiS Rafał Traks, jednocześnie pracownik Energa Kogeneracja.

 • 2020-03-11 Radni pytają o ciepło

  Elbląg. Radni pytają o ciepło

  Na posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa i Spraw Samorządowych radni przepytali prezesów EPEC i EKO na temat modelów dostarczania energii cieplnej w Elblągu, przedstawionych w lutym przez obie spółki. Po dyskusji komisja opowiedziała się za modelem przedstawionym przez EPEC. Ostateczną decyzję radni podejmą 19 marca na sesji. 

 • 2020-03-11 Tolkmicko: przy porcie powstanie hotel (aktualizacja)

  Elbląg. Tolkmicko: przy porcie powstanie hotel <em> (aktualizacja) </em>

  Na terenie po firmie Masfrost w Tolkmicku, przy samym porcie, ma powstać hotel z centrum odnowy biologicznej. Samorząd rozpoczął już procedurę zmiany planu zagospodarowania przestrzennego, by było to możliwe. Dzisiaj otrzymaliśmy odpowiedzi na nasze pytanie od inwestora. 

 • 2020-03-10 Ciepło w Elblągu: co kształtuje ceny? (Napisali do nas)

  Elbląg. Ciepło w Elblągu: co kształtuje ceny? <em> (Napisali do nas) </em>

  Rozpoczynają się prace w komisjach Rady Miasta Elbląga, których celem jest wybór docelowego modelu zaopatrzenia miasta w ciepło. Podejmując decyzje o wyborze między modelem proponowanym przez Energę, radni rozpatrywać będą aspekty środowiskowe, techniczne i ekonomiczne – z ceną ciepła, gwarantującą bezpieczeństwo dostaw i jakość obsługi. Obecnie średnia uzyskana cena netto za gigadżul ciepła w EPEC znajduje się w połowie stawki wśród 50 firm ciepłowniczych badanych przez Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie IGCP.

 • 2020-03-09 Ciepłownicze koło ratunkowe (opinia nadesłana)

  Elbląg. Ciepłownicze koło ratunkowe <em> (opinia nadesłana) </em>

  Tak zwana ciepłownicza sesja nadzwyczajna stała się rozpaczliwym kołem ratunkowym, polegającym na poszukiwaniu odpowiedzialności zbiorowej, czyli uwikłaniem radnych. Potrzebnym stało się alibi i zyskanie na czasie (znowu). Czy ta groteskowa, przynajmniej w połowie, sesja nadzwyczajna była potrzebna? - pisze w swojej opinii Ryszard Klim, były elbląski radny kilku kadencji.

 • 2020-03-09 Oczyszczalnia doczeka się modernizacji

  Elbląg. Oczyszczalnia doczeka się modernizacji

  Modernizacja oczyszczalni ścieków dojdzie do skutku. Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wyłoniło zwycięzcę przetargu, którym została warszawska firma Instal. By inwestycja doszła do skutku, EPWiK weźmie 88 milionów złotych pożyczki.

 • 2020-03-05 Kto chętny na te działki?

  Elbląg. Kto chętny na te działki?

  Trzy miliony złotych netto jest wart kompleks czterech działek przy ul. Malborskiej, które ratusz chce sprzedać w ogłoszonym właśnie przetargu. Licytacja ma się odbyć 4 maja.

 • 2020-03-04 Biblioteka przygotowuje się do remontu

  Elbląg. Biblioteka przygotowuje się do remontu

  Filia nr 4 Biblioteki Elbląskiej (przy ul. Ogólnej) przejdzie gruntowny remont. Zostaną wymienione podłogi oraz  wyposażenie placówki, pojawi się też nowoczesny sprzęt komputerowy i multimedialny. W związku z tym filia od 16 marca zostanie zamknięta do końca roku. Zobacz zdjęcia.

 • 2020-03-02 Kto ma kosić wały na Żuławach?

  Elbląg. Kto ma kosić wały na Żuławach?

  Tytułowe pytanie to tylko jeden z problemów żuławskich rolników. Skarżą się oni na rozmycie odpowiedzialności za utrzymanie wałów. Sposoby na rozwiązanie tego i innych problemów ma wskazać Państwowy Program Rewitalizacji Żuław Wiślanych. Zobacz zdjęcia z konsultacji społecznych.

 • 2020-02-28 Most w remoncie

  Elbląg. Most w remoncie

  Nowy chodnik i nowa nawierzchnia – to zmiany, które na pierwszy „rzut oka” przejdzie Most Niski. Modernizacja ma zakończyć "serial" związany z usterkami dębowej nawierzchni. Prace potrwają do 20 kwietnia. Zobacz zdjęcia.

Google

Sondaż portElu

 • 2020-02-04 EPT zaprasza na szkolenie

  Elbląg. EPT zaprasza na szkolenie

  Elbląski Park Technologiczny rozpoczyna w tym roku cykl spotkań szkoleniowych o tematyce ochrony środowiska. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższą środę w godz. 13.30 -15.30 w sali szkoleniowej na I piętrze w budynku EPT.

 • 2020-01-30 Aktualne oferty pracy w PUP

  Elbląg. Aktualne oferty pracy w PUP

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2020-01-23 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2020-01-21 Jak poprawnie wypełnić PIT?

  Elbląg. Jak poprawnie wypełnić PIT?

  Już niedługo podatnicy będą musieli rozliczyć się z fiskusem. Poniżej przedstawiamy kilka porad, jak poprawnie wypełnić PIT.

 • 2020-01-16 Aktualne oferty pracy w PUP

  Elbląg. Aktualne oferty pracy w PUP

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2020-01-15 Wymień piec, usuń azbest

  Elbląg. Wymień piec, usuń azbest

  Myślisz o dofinansowaniu do wymiany pieca lub innych proekologicznych inwestycji? Na Twój wniosek czekamy do 31 października. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski informuje, że z dniem 3 stycznia 2020 r. ponownie ruszył nabór wniosków na dotacje inwestycji służącym ochronie powietrza (dofinansowania do wymiany systemu ogrzewania) oraz usunięciu szkodliwego azbestu. 

 • 2020-01-09 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2020-01-09 „Projekt z ZUS” dla szkół podstawowych

  Elbląg. „Projekt z ZUS” dla szkół podstawowych

  Uczniowie szkół podstawowych w ciekawy i angażujący sposób mają szansę zapoznać się z ubezpieczeniami społecznymi. ZUS zaprasza szkoły podstawowe do współpracy przy „Projekcie z ZUS”. Na nauczycieli i uczniów czekają gotowe materiały dydaktyczne, a także konkurs i nagrody.

 • 2020-01-07 Zgłoszenie do Małego ZUS-u tylko do jutra

  Elbląg. Zgłoszenie do Małego ZUS-u tylko do jutra

  Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać z „małego ZUS” i zapłacić niższe składki, mają czas tylko do 8 stycznia na zgłoszenie do ubezpieczeń społecznych z odpowiednim kodem.

 • 2020-01-02 Kiedy złożyć PIT za 2019 rok?

  Elbląg. Kiedy złożyć PIT za 2019 rok?

  Zmienia się termin złożenia wszystkich zeznań podatkowych PIT dla rozliczenia za rok 2019. Można to zrobić od 15 lutego do 30 kwietnia 2020 r.

 • 2019-12-23 ZUS po świętach czynny

  Elbląg. ZUS po świętach czynny

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Elblągu informuje, że z wyjątkiem 25 i 26 grudnia pracuje w normalnych godzinach.

 • 2019-12-20 Emerytury i renty dotrą przed świętami

  Elbląg. Emerytury i renty dotrą przed świętami

  Wypłaty, które trafiają do emerytów i rencistów do 25-tego każdego miesiąca w grudniu pojawią się w ich portfelach i na rachunkach bankowych wcześniej.

 • 2019-12-19 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2019-12-15 Kiedy warto wziąć chwilówkę?

  Elbląg. Kiedy warto wziąć chwilówkę?

  Mimo obiegowej opinii, że chwilówki to samo zło, a zaciąganie tak drogich kredytów to prosta droga do wpadnięcia w spiralę długów, to jednak zdarzają się sytuacje w których to właśnie chwilówka jest dla nas najlepszym rozwiązaniem. Dlaczego?

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Pieczątki Trodat
Reklama