Środa 22-05-2019, imieniny Wiesława, Heleny
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Olimpia

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Kultura

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

 • 2019-04-12 Drogie działki przy Willowej

  Elbląg. Drogie działki przy Willowej

  Nawet 215 złotych, i to netto, trzeba było zapłacić za metr kwadratowy działki przy ul. Willowej, by wygrać licytację w przetargu ogłoszonym przez miasto. Na jedną z nieruchomości było aż ośmiu chętnych.

 • 2019-04-10 Była telekomunikacja, będzie osiedle?

  Elbląg. Była telekomunikacja, będzie osiedle?

  Czy na terenie byłej siedziby Telekomunikacji Polskiej przy ul. Polnej powstanie osiedle mieszkaniowe? Orange Polska, które jest właścicielem działki, wystąpiło do elbląskiego ratusza o zmianę plany zagospodarowania przestrzennego, by było to możliwe.

 • 2019-04-08 Kupcy przekonali wiceprezydenta

  Elbląg. Kupcy przekonali wiceprezydenta

  Miasto planuje budowę nowego parkingu przy Targowisku Miejskim. Niestety na wykonanie całości „za jednym zamachem” nie ma pieniędzy i inwestycję trzeba podzielić na dwa etapy. Najpierw zbudować miejsca parkingowe bliżej ul. Robotniczej czy bliżej ul. płk Dąbka – o tym rozmawiali dziś kupcy z wiceprezydentem Elbląga Januszem Nowakiem.

 • 2019-04-05 Będą zmiany na targowisku

  Elbląg. Będą zmiany na targowisku

  Powiększenie parkingu przy targowisku miejskim to jeden z postulatów kupców handlujących w tym miejscu. Prawdopodobnie parking powstanie, o szczegółach wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak chce rozmawiać z kupcami w poniedziałek w samo południe.

 • 2019-04-03 Płyty do suchej zabudowy – idealne rozwiązanie do wykończenia wnętrz

  Elbląg. Płyty do suchej zabudowy – idealne rozwiązanie do wykończenia wnętrz

  System suchej zabudowy fermacell jest przyjazny zarówno dla człowieka, jak i dla środowiska, ekstremalnie wytrzymały, stabilny i odporny na ogień. Doskonale sprawdzi się do wykończenia całego domu od piwnicy aż po dach. Dzięki specjalnej konstrukcji można dowolnie kształtować pomieszczenia, dopasowując je do najbardziej wymyślnych projektów.

 • 2019-04-01 Tak wygląda Castorama

  Elbląg. Tak wygląda Castorama

  11 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowo-magazynowej, 35 tysięcy produktów i 145 pracowników – to liczby Castoramy, która w środę o godz. 7 otworzy swoje podwoje dla klientów. Dzisiaj byli tam dziennikarze. Zobacz więcej zdjęć.

 • 2019-04-01 Kiedy tu zajdą zmiany?

  Elbląg. Kiedy tu zajdą zmiany?

  Już rok trwają poszukiwania wykonawcy węzła przesiadkowego w rejonie placu Dworcowego w Elblągu. Póki co, inwestycja nie ruszy, bo nie ma chętnych do wykonania zadania.

 • 2019-03-28 Przy Łęczyckiej ruszyła budowa strażnicy

  Elbląg. Przy Łęczyckiej ruszyła budowa strażnicy

  Rozpoczęła się budowa nowej siedziby elbląskiej straży pożarnej przy ul. Łęczyckiej. Pierwszy etap inwestycji będzie kosztował prawie 11 milionów złotych. Strażacy do nowej siedziby mają się przeprowadzić do końca 2020 roku. Zobacz zdjęcia. 

 • 2019-03-25 Tutaj ma powstać biurowiec

  Elbląg. Tutaj ma powstać biurowiec

  To na działce między ul. Warszawską a rzeką Elbląg miałby powstać biurowiec, którego budową zainteresowane są władze Elbląga i Agencja Rozwoju Przemysłu. - Architektura budynku musi być dostosowana do naszych wymogów – podkreśla wiceprezydent Janusz Nowak. Zobacz zdjęcia.

 • 2019-03-25 Podyskutuj o Elblągu: Jaka przyszłość Góry Chrobrego

  Elbląg. Podyskutuj o Elblągu: Jaka przyszłość Góry Chrobrego

  Prezydent wycofa z czwartkowej sesji projekt uchwały w sprawie Góry Chrobrego. Dlaczego? O tym w naszym artykule. Bez względu jednak na to, czy miasto przejmie infrastrukturę stoku od prywatnego inwestora na Górze Chrobrego czy nie, ważne pozostaje inne pytanie. Jaka w ogóle powinna być przyszłość Góry Chrobrego? Zapytaliśmy o to radnych, zachęcamy też Czytelników do dyskusji na ten temat.

 • 2019-03-25 Bardziej wygodna komunikacja

  Elbląg. Bardziej wygodna komunikacja

  Możliwość płacenia kartą za bilety w komunikacji miejskiej – taka opcja wygrała w naszej sondzie na temat zmian w miejskich autobusach. W komentarzach pod ubiegłotygodniowym artykułem nasi komentatorzy postulują też zmiany w kursowaniu niektórych linii autobusowych.

 • 2019-03-21 Wątpliwości wokół biurowca

  Elbląg. Wątpliwości wokół biurowca

  Plan wybudowania na Wyspie Spichrzów nowoczesnego biurowca o powierzchni 10 tys. m kw. wzbudza wątpliwości radnych i mieszkańców. W budynku ma znaleźć zatrudnienie 1200 osób. Dlaczego taka lokalizacja? Gdzie będą parkować pracownicy? - pytają elbląscy radni.

 • 2019-03-21 Nikt nie wie, ile będzie kosztował przekop

  Elbląg. Nikt nie wie, ile będzie kosztował przekop

  Czy budowa kanału przez Mierzeję Wiślaną będzie kosztować 1,3 miliarda złotych zamiast planowanych 880 mln? A może jeszcze więcej? Do tych informacji w specjalnym oświadczeniu odniósł się Urząd Morski w Gdyni, odpowiedzialny za realizację tej inwestycji.

 • 2019-03-21 Zabytek przy Żeromskiego będzie jak nowy

  Elbląg. Zabytek przy Żeromskiego będzie jak nowy

  Do końca czerwca mają potrwać prace remontowe w zabytkowym budynku przy ul. Żeromskiego, w którym mieści się przychodnia zdrowia oraz gabinety lekarskie. Drzwi i okna zostaną wymienione, ściany ocieplone, obiekt zyska nowy dach, naprawiane i odtwarzane są detale architektoniczne. Nad całością prac czuwa konserwator zabytków. Zobacz zdjęcia.

Google

Sondaż portElu

Tabela kursów walut
Stan na: 2019-05-21 08:50
Ceny za 100 jednostek
Waluta Kupno
Sprzedaż
Dolar $ 378.00 390.00
Euro € 422.00 434.00
Funt £ 482.00 495.00
Frank CHF 375.00 387.00
Kantor Silvant
82-300 Elbląg, ul. 1 Maja 41, tel. 55 232 46 70
Czynny pn-pt 7:00-19:00, sob. 8:00-16:00
 • 2019-02-22 Złóż PIT w Pasłęku

  Elbląg. Złóż PIT w Pasłęku

  Urząd Skarbowy w Elblągu umożliwił składanie rocznych zeznań podatkowych (PIT - ów) w Pasłęku. Urzędnicy elbląskiej skarbówki będą przyjmować PIT - y w tamtejszym Urzędzie Miejskim.

 • 2019-02-21 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2019-02-14 Aktualne oferty pracy w PUP

  Elbląg. Aktualne oferty pracy w PUP

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2019-02-07 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2019-02-01 Wsparcie dla przedsiębiorców

  Elbląg. Wsparcie dla przedsiębiorców

  4 lutego o godz. 10 w Elbląskim Parku Technologicznym przy ul. Sulimy 1 odbędzie się zorganizowane przez Biuro Wsparcia Przedsiębiorczości Urzędu Miejskiego spotkanie, na którym omówione będą ważne i ciekawe dla przedsiębiorców zagadnienia.

 • 2019-01-31 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty  pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2019-01-29 Przekształcenie na cele mieszkaniowe

  Elbląg. Przekształcenie na cele mieszkaniowe

  Informujemy mieszkańców, że z dniem 1 stycznia 2019 roku, zgodnie z Ustawą z dnia 20 lipca 2018 r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów (Dz. U. z 2018 r., poz. 1716), prawo użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych budynkami jednorodzinnymi i wielorodzinnymi (na cele mieszkaniowe) przekształca się w prawo własności tych gruntów.

 • 2019-01-28 Spotkanie dla przedsiębiorców

  Elbląg. Spotkanie dla przedsiębiorców

  W poniedziałek, 4 lutego, o godz. 10 w Elbląskim Parku Technologicznym przy ul. Sulimy 1, odbędzie się spotkanie, na którym będą poruszane ważne i ciekawe tematy z punktu widzenia ludzi biznesu. To propozycja dla tych, którzy chcą dowiedzieć się m.in. o nowych zasadach funkcjonowania Specjalnych Stref Ekonomicznych, zmianach w podatkach CIT, PIT, VAT czy usługach ZUS dla biznesu.

 • 2019-01-24 Lampy solarne jako oświetlenie ogrodu

  Elbląg. Lampy solarne jako oświetlenie ogrodu

  Lampy solarne jako oświetlenie ogrodowe są niezbędnym elementem aranżacji przestrzeni wokół domu ze względu na bezpieczeństwo, jakie zapewniają domownikom podczas przebywania w ogrodzie, oraz walory dekoracyjne. W roli oświetlenia zewnętrznego możesz wykorzystać lampy solarne do ogrodu, których zadaniem jest oświetlenie m.in. podjazdu, tarasu, ścieżki lub wejścia do domu. Dekoracyjne lampy ogrodowe solarne sprawdzą się także w twoim ogrodzie.

 • 2019-01-17 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2019-01-15 ZUS może wezwać na kontrolę telefonicznie lub mailem

  Elbląg. ZUS może wezwać na kontrolę telefonicznie lub mailem

  Od 1 grudnia 2018 r. elektroniczne zwolnienia lekarskie stały się obowiązkowe, a od 1 stycznia 2019 r. zmienił się sposób zawiadamiania o terminie badania przez lekarza orzecznika albo lekarza konsultanta lub dostarczenia posiadanych wyników badań pomocniczych, w sprawach związanych z kontrolą zaświadczeń lekarskich o czasowej niezdolności do pracy.

 • 2019-01-10 Aktualne oferty pracy w PUP

  Elbląg. Aktualne oferty pracy w PUP

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2019-01-03 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-12-27 Aktualne oferty pracy w PUP

  Elbląg. Aktualne oferty pracy w PUP

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

To kupisz w pasażu portElu

AMK-Zabudowa przedpokoju
AMK-Recepcja
AMK Szkło ozdobne 9
AMK Szkło ozdobne 1
Reklama