UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Olimpia

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Kultura

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Elblążanie na Instagramie
 • 2019-07-25 Skąd się wzięły budki dla ptaków na wieżowcach

  Elbląg. Skąd się wzięły budki dla ptaków na wieżowcach

  Na remontowanych właśnie wieżowcach na osiedlu Zawada oprócz nowej elewacji pojawiają się też... budki lęgowe dla ptaków. Jak się okazuje, to wymóg Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

 • 2019-07-25 Aktywny weekend w parku Modrzewie

  Elbląg. Aktywny weekend w parku Modrzewie

  Rodzinne Marsze na Orientację, zajęcia jogi, gry parkowe to niektóre z atrakcji, które czekają na odwiedzających park Modrzewie w najbliższą sobotę i niedzielę.

 • 2019-07-12 Bezradni wobec zepsutej windy

  Elbląg. Bezradni wobec zepsutej windy

  - Piszemy do redakcji, bo czujemy się bezradni. Dzisiaj mijają trzy tygodnie od awarii windy. Mam wrażenie, że Spółdzielnia Zakrzewo nie rozumie, jakim problemem dla niektórych mieszkańców jest brak windy – napisał do nas jeden z mieszkańców budynku przy ul. Wybickiego. Co na to spółdzielnia?

 • 2019-07-11 Remontują, ale mieszkańcy chcieli więcej

  Elbląg. Remontują, ale mieszkańcy chcieli więcej

  - Dlaczego podczas remontu placu na ul. Olkuskiej nie będą robione chodniki? - pyta nasza Czytelniczka z Zatorza. Remont rozpoczął się dziś, ale na placu na ul. Olkuskiej będą położone tylko płyty ażurowe.

 • 2019-06-27 Rekreacja na Żeglarskiej

  Elbląg. Rekreacja na Żeglarskiej

  Przy ul. Żeglarskiej i Cichej powstał kompleks sportowo-rekreacyjny, zbudowany przez Elbląską Spółdzielnię Mieszkaniową Sielanka. Mogą z niego korzystać wszyscy mieszkańcy, nie tylko członkowie spółdzielni. Zobacz zdjęcia.

 • 2019-06-18 Kiedy znikną rury z Legionów?

  Elbląg. Kiedy znikną rury z Legionów?

  O to pytają mieszkańcy okolicznych budynków. „Wielokrotnie zwracaliśmy się z apelem do EPEC, aby je wkopano w ziemię. Pozostawało to bez echa! Czy w XXI wieku nasze ulice musi szpecić taki widok, rodem z PRL z dzielnic fabrycznych?” - napisali do nas w mailu. Co na to EPEC?

 • 2019-06-06 Kiedy zniknie rudera przy Żeglarskiej? (aktualizacja)

  Elbląg. Kiedy zniknie rudera przy Żeglarskiej? <em> (aktualizacja) </em>

  Mieszkańcy ul. Żeglarskiej od lat nie mogą nic wskórać w sprawie ruiny budynku, która może zagrażać bezpieczeństwu przechodniów. - Czy musi tutaj dojść do tragedii, by wreszcie ktoś się opamiętał? – pytają. Po kilkudniowej wymianie korespondecji z Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego udało nam się uzyskać odpowiedzi na interesujące nas i mieszkańców kwestie. 

 • 2019-06-06 Szarych Szeregów będzie jak nowa

  Elbląg. Szarych Szeregów będzie jak nowa

  Rusza odnowa nawierzchni ul. Szarych Szeregów. Wczoraj (5 czerwca) został przekazany wykonawcom teren budowy. Prace powinny potrwać dwa miesiące.

 • 2019-05-17 Kto zainwestuje w korty

  Elbląg. Kto zainwestuje w korty

  Czy w sąsiedztwie PWSZ i hali MOSiR przy al. Grunwaldzkiej powstaną korty tenisowe? Miasto szuka przedsiębiorcy, który chciałby wydzierżawić teren na taką działalność i zbudować na nim korty.

 • 2019-05-08 Kopią na Bielanach, a mieszkańca krew zalewa

  Elbląg. Kopią na Bielanach, a mieszkańca krew zalewa

  Na nowym osiedlu na Bielanach na zlecenie Elbląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji trwa budowa kanalizacji deszczowej. Koszt inwestycji to trzy miliony złotych. - Na to, co tu się dzieje, ręce opadają – twierdzi jeden z Czytelników, który zgłosił się do naszej redakcji. Co na to EPWiK? Zobacz zdjęcia

 • 2019-04-02 Pożar budynku wielorodzinnego przy ul. Dębowej

  Elbląg. Pożar budynku wielorodzinnego przy ul. Dębowej

   Do pożaru poddasza budynku wielorodzinnego przy ul. Dębowej doszło dziś (2 kwietnia) przed godz. 20. Na miejsce wysłano 5 zastępów straży pożarnej z obu elbląskich jednostek. Dzięki szybkiej akcji gaśniczej, strażakom udało się nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia na cały budynek. Zobacz zdjęcia.

 • 2019-03-22 Podwórko nie do zabawy?

  Elbląg. Podwórko nie do zabawy?

  "Dywan" z potłuczonego szkła na betonowych płytach, które mają służyć do gry w klasy czy w gumę. Przepełniony śmietnik, a obok niego worki z odpadami. Pomazane i zaśniedziałe tablice informacyjne, butelki po piwie leżące na przykład pod zjeżdżalnią, niedopałki i różnego rodzaju śmieci wokół ławek i nie tylko. Tak wyglądało kreatywne podwórko przy ul. Wapiennej w pierwszych dniach marca. Zobacz więcej zdjęć. 

 • 2019-02-18 Posprzątają trawniki na Malborskiej

  Elbląg. Posprzątają trawniki na Malborskiej

  Plastikowe butelki, podarte kartony, puste paczki po papierosach, foliowe opakowania po słodyczach i wiele innych – to wszystko znajduje się na trawnikach w pobliżu budynków przy ul. Malborskiej. "Mieszkamy na wysypisku" - napisała nasza Czytelniczka.

 • 2018-12-21 Wigilijna atmosfera na Zawadzie

  Elbląg. Wigilijna atmosfera na Zawadzie

  Już po raz piąty na Zawadzie odbyła się osiedlowa wigilia. Na mieszkańców czekał dzisiaj m.in. Mikołaj, słodycze, gorący czerwony barszcz, krokiety i świąteczne ciasto. A przede wszystkim serdeczna atmosfera, która miała służyć integracji. Zobacz więcej zdjęć

Google

Sondaż portElu

 • 2017-06-12 Teraz ja - Ulica jak nowa? Nie do końca!

  Elbląg. Ulica jak nowa? Nie do końca!

  Ulica Wojska Polskiego to teraz nie ta sama ulica co kiedyś! Zmodernizowane chodniki, jezdnia i parkingi. Nowe trawniki i nasadzone drzewka, wiosną kwitnące pięknymi różowo-czerwonymi kwiatkami cieszą oczy! Administrator ciągu kamienic zadbał o nowe kolorowe, energooszczędne elewacje. Odnowiono także schody i fronton budynku byłej siedziby wojewody elbląskiego.

 • 2017-02-08 Nadszedł czas „gospodyń miejskich”

  Elbląg. Nadszedł czas „gospodyń miejskich”

  Z początkiem lutego ruszyły poniedziałkowe spotkania kulinarne w Domu Sąsiedzkim na Zawodziu. W planach pieczenie chleba, warsztaty ziołolecznictwa oraz produkcji wartościowych słodkości. A wszystko w ramach pierwszego elbląskiego Koła Gospodyń Miejskich.

 • 2016-10-03 Ogród kreatywny „Zielone płuca Zawodzia”

  Elbląg. Ogród kreatywny „Zielone płuca Zawodzia”

  W Przedszkolu nr 5 przy ul. Szańcowej 9 w Elblągu odbyło się uroczyste otwarcie ogrodu kreatywnego „Zielone płuca Zawodzia”. W ogrodzie przedszkolnym powstała m.in. strefa dydaktyczna, sensoryczna, zabaw kreatywnych oraz ścieżka sprawnościowa.

To kupisz w pasażu portElu

Powrót Do Szkoły
Plecaki i tornistry
Szkolna Wyprawka
Plecaki i tornistry
Reklama