UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Studniówki

Sport

Olimpia

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Kultura

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Dawno temu

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Zobacz jak tu pisać

W dziale "Teraz ja" oczekujemy na teksty, fotoreportaże i krótkie filmy wideo (także z komórki). Muszą one spełniać kilka podstawowych warunków - powinny dotyczyć regionu elbląskiego, wcześniej nie mogły być publikowane w innym lokalnym medium i osoba, która je przysłała, posiada do nich prawa autorskie. Nadesłane materiały muszą zostać zatwierdzone do publikacji przez redakcję portEl.pl. Każdy z autorów może opublikować nie więcej niż jeden materiał dziennie.
Autorów publikacji w dziale "Teraz ja" chcemy uhonorować poprzez prowadzenie rankingu ocen i oglądalności, który będzie zamieszczany pod każdym materiałem redakcyjnym w tym dziale.
Poza tym autor najwyżej punktowanego w danym tygodniu tekstu, fotoreportażu czy filmu wideo otrzyma nagrodę w wysokości 111,11 złotych. Na punktację składa się ocena Czytelników oraz liczba odsłon i komentarzy. Decyduje liczba punktów o godzinie 24:00 w następną niedzielę po tygodniu, w którym opublikowany został nadesłany materiał. Nagroda przyznawana jest wyłącznie wtedy, gdy dochodzi do rywalizacji przynajmniej między dwoma różnymi autorami. Z kolei autor największej ilości materiałów opublikowanych w poprzednim miesiącu, ale nie mniejszej niż trzy, może liczyć na uhonorowanie kwotą 222,22 złotych. Honoraria wypłacamy nie później niż 60 dni po ich przyznaniu. Nazwisko lub nick autora tygodnia i miesiąca będzie publikowane u dołu rankingu.
Zapraszamy do współpracy! Prosimy o przesyłanie materiałów redakcyjnych na adres redakcja@portel.pl.
 • 2011-03-15 Półnaga dama zakryta karteczkami

  Elbląg. Półnaga dama zakryta karteczkami

  W jednym z elbląskich kiosków można zobaczyć okładkę pewnego pisma dla panów. Na niej widnieje półnaga panna, przykryta… żółtymi, samoprzylepnymi karteczkami. To „zjawisko” skłoniło mnie do przeprowadzenia sondy dotyczącej erotyki i pornografii w kioskach i salonach prasowych.

 • 2010-12-24 Święta nie wszędzie takie same

  Elbląg. Święta nie wszędzie takie same

  Święta to czas szczególny, na całym świecie. I choć ich piękno jest wszędzie takie samo, to forma świętowania zmienia się wraz z szerokością geograficzną. Pogoda towarzysząca świętowaniu – również. Co o spędzeniu najbliższych dni mówią ludzie z dalekich stron świata (takich jak Korea Południowa czy Indie) spotkani na… internetowym czacie?

 • 2010-10-08 Ojciec Piekarczyka

  Elbląg. Ojciec Piekarczyka

  Jaki jest Piekarczyk, wie każdy elblążanin. Ale o artyście, który zaprojektował jego posąg, nie wiemy zbyt wiele. Rzeźbiarz Waldemar Grabowiecki po raz pierwszy zdradza nam, jak wyglądała praca nad Piekarczykiem.

 • 2010-10-05 Film promujący Pasłęk

  Elbląg. Film promujący Pasłęk

  We wrześniu odbyła się premiera 10-minutowego filmu promującego Pasłęk. Projekt został zrealizowany przez filmowców Idea Flo Media Group z Wrocławia. Jednym z nich był pomysłodawca tej inicjatywy Piotr Jasiukiewicz, z pochodzenia pasłęczanin.

 • 2010-10-03 Europejski Elbląg okiem obiektywu

  Elbląg. Europejski Elbląg okiem obiektywu

  Ministerstwo Rozwoju Regionalnego ogłasza konkurs na najlepszą fotografię ukazującą zmiany, jakie zaszły w Polsce dzięki funduszom Unii Europejskiej. Główną nagrodą dla autora zwycięskiego zdjęcia jest kwota 3 tys. zł. Co ważne, rejestracja niezbędna do udziału w konkursie trwa tylko do 15 października.

 • 2010-09-16 Wyjechali, by studiować

  Elbląg. Wyjechali, by studiować

  Wielu młodych i utalentowanych elblążan wyjeżdża na czas studiów do innych miast. Poznajmy ich historie i dowiedzmy się, jak żyją, za czym tęsknią, jak wyobrażają sobie przyszłość i czy rozważają powrót do rodzinnej miejscowości.

 • 2010-09-10 Wakacyjni pracodawcy

  Elbląg. Wakacyjni pracodawcy

  Okres wakacji był dla młodych ludzi dobrą okazją do podjęcia sezonowej pracy. Niestety, wiele osób skarży się na nieuczciwych zleceniodawców. Najczęstszymi przyczynami tych sporów były niezgodności co do ustalonych warunków pracy, niewypłacanie należytej pensji, a czasami zrywanie kontraktu kilka dni przed planowanym rozpoczęciem pracy.

To kupisz w pasażu portElu

HADM Gramatowski - Najlepsi w Wielkim Teście
Reklama