Zapraszamy do zamieszczania wypowiedzi na temat tego, co lub kto nas w Elblągu cieszy, denerwuje, przeszkadza, zaskakuje, wkurza, irytuje, zachwyca, dołuje, oburza, frustruje. Komunikacja, służba zdrowia, administracja, policja, służby miejskie, telekomunikacja, media, ośrodki kultury, poczta, miejscy architekci i budowniczowie czekają na Twoją konstruktywną krytykę, genialne pomysły i niezastąpione rady. Gwarantujemy, że nikt Cię nie wysłucha, ale będziesz mógł zasnąć w poczuciu, że nie przepuściłeś okazji żeby spróbować naprawić świat, a przynajmniej tę jego cząstkę, w której na co dzień mieszkamy. Pamiętaj jednak, że wchodzisz na HP na własne ryzyko. Przed zamieszczeniem swojego wpisu zapoznaj się z treścią innych wypowiedzi i oceń, czy jesteś wystarczająco twardy/a żeby wytrzymać ewentualne ataki internetowych frustratów lub nawet rzeczową krytykę.
Idź do wątku: <---->
Akcja:  Lista wątkówNowy wątekSzukajZaloguj
dom z bali czy dom prefabrykowany
Wysłane przez: janka (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 15 kwietnia 2011 08:55

Witam,
szukam pomocy. Chciałabym postawic dom ale w nowej technologii- z uwagi na oszczędnosć i czas.
potrzebuje rady, który jest lepszy w waszej ocenie z bali czy prefabrykowany?
czy ktoś mieszka w takim domu na co zwracać uwage.
prosze podzielcie sie doswiadczeniem
a jeśli nie tu mam szukać porady to gdzie?

Re: dom z bali czy dom prefabrykowany
Wysłane przez: Karmazyn (---.anonymouse.org)
Data: 15 kwietnia 2011 08:56

Widzisz, gdyby rządził PiS nie szukałabyś pomocy. Dom sam by sie wybudował w ramach 3mln mieszkan. A tak masz te swoje PO i musisz płacić za dom! Wstyd!

smiling bouncing smiley

http://img.photobucket.com/albums/v689/lero_y/150x150.gifhttp://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQctLMmW45TmOmxauycFZXqe32f-vJ8vjwYSIq9bDHAXCXtBsgv

***********************
Bellum omnium contra omnes!

Re: dom z bali czy dom prefabrykowany
Wysłane przez: mat (---.exproelblag.pl)
Data: 15 kwietnia 2011 08:58

Karmazyn...a teraz Ty zaczynasz z tą pieprzona polityką....jak wer.

Re: dom z bali czy dom prefabrykowany
Wysłane przez: Karmazyn (---.anonymouse.org)
Data: 15 kwietnia 2011 09:00

Pomagam werowi trochę. Bo ludzi trzeba uświadomić co tracą nie głosując na PiS! Buuuhahhaaaa

http://img.photobucket.com/albums/v689/lero_y/150x150.gifhttp://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQctLMmW45TmOmxauycFZXqe32f-vJ8vjwYSIq9bDHAXCXtBsgv

***********************
Bellum omnium contra omnes!

Re: dom z bali czy dom prefabrykowany
Wysłane przez: Shadow (---.182.88.73.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
Data: 15 kwietnia 2011 09:57

Cześć Janka, mam podobny dylemat, w związku z czym mam zamiar przejść się do producenta domów drewnianych (na ulicy Konopnickiej) i posłuchać co on ma do powiedzenia.

Z własnych poszukiwań w necie wychodzi mi że dom prefabrykowany jest tańszy. Ponadto należy się zastanowić nad technologią i kosztami użytkowania domu.

Dom z bali, będzie niechybnie wymagał konserwowania drewna, co może okazać się pracochłonne i nie tanie. Za to masz większy wybór i swobodę jeżeli chodzi o kształt, rozmieszczenie pomieszczeń itp.

Co do domów prefabrykowanych, to są różne technologie, są domy z elementów głównie drewnianych (technologia Budizol, Iswood), z płyt z kulek wypalanej glinki (kermazyt, porotex), z płyt betonowych lub lanego betonu i z płyt wielowarstwowych. Tak że wybór jest szeroki.

Wszyscy chwalą się dużą izolacją cieplną 0,25 W/m2K. Istnieje jednak jeszcze bezwładność cieplna. W betonach jest większa, w drewnie mniejsza. Pociąga ona za sobą dobór instalacji grzania. Itd, itp.

Osobiście najbardziej skłaniam się ku technologi ścian warstwowych firmy Baumat (czyli dom prefabrykowany), ale mam tek w tej chwili, może mi się jutro zmieni. Muszę wybrać projekt i wysłać go do kilku producentów po wyceny, wtedy będę wiedział więcej.

.... be happy ....

Re: dom z bali czy dom prefabrykowany
Wysłane przez: Ola. (---.pwsz.elblag.pl)
Data: 15 kwietnia 2011 11:35

my mamy prefabrykowany (konstrukcja drewniana, płyty osb, wełna, styropian ), budowany przez firmę zdecydowanie spoza naszych okolic. Mieszkamy rok, tak że mamy i lato i zimę ostrą za sobą. pytaj o co chceszsmiling smiley

Re: dom z bali czy dom prefabrykowany
Wysłane przez: justys (---.range86-163.btcentralplus.com)
Data: 15 kwietnia 2011 11:44

No to ja zaczne od pytan smiling smiley

........Jak wyglada stawianie takiego domu, jak dlugo....na co masz wplyw na co nie?
Jak zima przeszla?
Jakie sa wszystkie koszty spodziewane i wynikle w trakcie?

I ogolnie jaki metraz i ostateczny koszt ?

smiling smiley

Re: dom z bali czy dom prefabrykowany
Wysłane przez: janka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 kwietnia 2011 12:06

Dziękuje za odpowiedz,
pytań mam wiele. min czy przed budowa domu wymagane jest jakies badanie ziemi jej skład?
ma Pani rok za sobą jak się zyło zimą przy wiatrach?
kogo Pani poleca i na co zrwacac uwage juz przy samym stawianiu domu ?
jak z oczyszczalnią -,energia podłączenia
no i można liczyc na zdjecia jak to juz wygląda po zamknieciu?
dziękuje za odpowiedz

Re: dom z bali czy dom prefabrykowany
Wysłane przez: Ola. (---.pwsz.elblag.pl)
Data: 15 kwietnia 2011 12:12

przez kilka miesięcy przed budową trzeba mieć wszystko obmyślone.
bazowaliśmy na gotowym projekcie domu drewnianego, dokonaliśmy drobnych zmian konstrukcyjnych. Wtedy też wybieraliśmy jaki rodzaj ogrzewania, gdzie będą umywalki itp (przyłącza), nawet gniazdka.
Przyjazd domu ustalony był na konkretny dzieńsmiling smiley przyjechało kilka tirów, wielki dzwig. jeden dzień trwał montaż.
Podpisując umowę wybraliśmy stan deweloperski, więc w kolejny miesiąc firma do tego stanu nam dom doprowadzała: dach, ocieplenie, tynki, płyty g-k, instalacje wod-kan, elektryczne, itp. Po tym terminie nastąpił odbiór.
a pozniej już my płytki kładliśmy, malowaliśmy i wykańczaliśmy (i mieszkaliśmy).

zima.
ogrzewanie mamy gazowe (propan), bo domek mały 100m2 i nie było miejsca na kotłownię jakąś wielką. do tego tez kominek z rozprowadzeniem ciepła (juz na to rozprowadzenie to bym ponownie nie wydawała pieniędzy, bo z uwagi na to, ze chatka mała to i tak samo ciepło idzie do góry).
na ogrzewanie i cwu szacujemy ze w sezon poszło ok 2200zł. (śednia temp. ok 21-22 st) taki dom rzeczywiscie ma zupełnie inną bezwładność cieplną. nagrzać kominkiem z temp 19st do 22 można w godzinę. pewno oddawałby ciepło też szybko, gdyby nie to, że chyba jest naprawdę ciepłysmiling smiley i jakoś nie ucieka ta temperatura. w mrozy te największe bez grzania było w srodku 17-19 stopni. a mieszkamy na niezłym wygwizdowie.

minusy: po sezonie pojawiają się pęknięcia na łączeniach ściana-sufit czy w narożnikach, ale obejmuje to naprawa gwarancyjna przez ta firmę.

Re: dom z bali czy dom prefabrykowany
Wysłane przez: justys (---.range86-163.btcentralplus.com)
Data: 15 kwietnia 2011 12:16

Czyta sie pieknie......

...Ja jednak mam pewne obawy.......to jednak ciezko zarobione pieniadze..smiling smiley

Jeden dzien brzmi - zachwycajaco..........
...Czy mozesz odac przyblizony koszt : domu w stanie developerskim jak rowniez wykonczenie ?

Chce wracac do kraju i mysle nad domem...ale mam tysiace pytan z tym zwiazane

Dziekuje.......

Re: dom z bali czy dom prefabrykowany
Wysłane przez: Zbanowany (---.ssp.dialog.net.pl)
Data: 15 kwietnia 2011 15:57

Ola. Napisał(a):
-------------------------------------------------------

> pytaj o co chceszsmiling smiley


Jaki masz rozmiar miseczki?

Re: dom z bali czy dom prefabrykowany
Wysłane przez: Myszek (---.vectra.pl)
Data: 15 kwietnia 2011 15:58

heeh

Re: dom z bali czy dom prefabrykowany
Wysłane przez: voophroo (---.4-3.cable.virginmedia.com)
Data: 15 kwietnia 2011 17:06

mi sie marzy drewniany domek z bali lub innych belek gdzies z widokiem na tatry... ale dzialka w zakopcu to dwukrotnie wiekszy koszt niz sam dom a do tego gorale nie lubia naplywowych wiec ryzyko pozaru sie zwieksza sad smiley

no ale gdybym glosowala na pis to pewnie nie bylo by problemu bezprawia...

O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało.

Re: dom z bali czy dom prefabrykowany
Wysłane przez: Ola. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 kwietnia 2011 21:14

Zbanowany Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Ola. Napisał(a):
> --------------------------------------------------
> -----
>
> > pytaj o co chceszsmiling smiley
>
>
> Jaki masz rozmiar miseczki?

mam średnią miseczkę, taką np do owoców, malutką do deserów, i taką sporą do popcornu tez mam.

Re: dom z bali czy dom prefabrykowany
Wysłane przez: Ola. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 kwietnia 2011 21:18

muszę przyznać, ze dom z bali to też moje marzenie, ale nie ten przedział cenowy niestety. poza tym, prócz impregnacji celem zabezpieczenia przed warunkami atmosferycznymi trzeba też przed roboluchami cos wymyslic. za to widok od wewnątrz i klimat i urok nieporównywalny z innymi.

Re: dom z bali czy dom prefabrykowany
Wysłane przez: JASNOŚĆ (---.net-el.pl)
Data: 08 września 2023 15:54

Janka, skończyłaś budowę? to kiedy parapetówa ?

http://republika.pl/blog_lz_148059/5315617/tr/jasnosc2011.jpghttp://republika.pl/blog_lz_148059/5315617/tr/troll_mini.jpg


Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego.

Żałosny starcze, pieniaczu, pamiętaj że tacy jak ty żyją krócej

Re: dom z bali czy dom prefabrykowany
Wysłane przez: mactech (---.dynamic.chello.pl)
Data: 24 listopada 2023 13:07

W tej cenie to mam remont mieszkania [szlifujemybeton.pl] więc nie opłaca się

Re: dom z bali czy dom prefabrykowany
Wysłane przez: JASNOŚĆ (---.net-el.pl)
Data: 27 listopada 2023 19:52

mactech Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> W tej cenie to mam remont mieszkania
> [szlifujemybeton.pl] więc nie opłaca się


Zabłysnąłeś tym wpisem pod postem z 2011 roku

http://republika.pl/blog_lz_148059/5315617/tr/jasnosc2011.jpghttp://republika.pl/blog_lz_148059/5315617/tr/troll_mini.jpg


Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego.

Żałosny starcze, pieniaczu, pamiętaj że tacy jak ty żyją krócej



Szanowny Czytelniku, uprzejmie informujemy, że tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.