Zapraszamy do zamieszczania wypowiedzi na temat tego, co lub kto nas w Elblągu cieszy, denerwuje, przeszkadza, zaskakuje, wkurza, irytuje, zachwyca, dołuje, oburza, frustruje. Komunikacja, służba zdrowia, administracja, policja, służby miejskie, telekomunikacja, media, ośrodki kultury, poczta, miejscy architekci i budowniczowie czekają na Twoją konstruktywną krytykę, genialne pomysły i niezastąpione rady. Gwarantujemy, że nikt Cię nie wysłucha, ale będziesz mógł zasnąć w poczuciu, że nie przepuściłeś okazji żeby spróbować naprawić świat, a przynajmniej tę jego cząstkę, w której na co dzień mieszkamy. Pamiętaj jednak, że wchodzisz na HP na własne ryzyko. Przed zamieszczeniem swojego wpisu zapoznaj się z treścią innych wypowiedzi i oceń, czy jesteś wystarczająco twardy/a żeby wytrzymać ewentualne ataki internetowych frustratów lub nawet rzeczową krytykę.
Idź do wątku: <---->
Akcja:  Lista wątkówNowy wątekSzukajZaloguj
Canal + i Polsat na 1 kablu i 1 TV?
Wysłane przez: MikeMechanix (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 czerwca 2018 16:37

Niestety jestem zielony w tym temacie.
Pytanko, czy jest możliwość podłączenia 2 dekoderów pod 1 kabel antenowy bez straty na jakości sygnału?

Podłączane osobno działają, ale wkurza mnie przepinanie co chwile kabla antenowego i nie mam możliwości ciągnąć już kolejnego kabla od anteny.

Gdzieś czytałem, że jest możliwość podłączenia dekoderów pod rozdzielacz sygnału (przełącznik), ale jeden z dekoderów musi być w tym czasie wyłączony, jak działa drugi.

Myślałem o czyms takim, jak ponizej, czy się nada?

https://centrumelektroniki.pl/img/p/2568.jpg?type=thickbox_default



Jest jakis fachowiec w tych sprawach tutaj?



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2018-06-28 16:41 przez MikeMechanix.

Re: Canal + i Polsat na 1 kablu i 1 TV?
Wysłane przez: MikeMechanix (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 czerwca 2018 16:52

Lub takie cos

https://3.allegroimg.com/s1440/033664/ea2ee4714a97a3345a88f867ab13

Re: Canal + i Polsat na 1 kablu i 1 TV?
Wysłane przez: fo-tel (---.adsl.inetia.pl)
Data: 28 czerwca 2018 18:18

To zestaw satelitarny. Kup lepiej konwerter twin z dwoma wyjściami. Każdy przełącznik będzie Cię denerwował. Do konwertera Twin trzeba pociągnąć dodatkowo drugi kabel od drugiego dekodera. Działanie za to jest w pełni niezależne. Na każdym dekoderze oglądasz równolegle co chcesz. Wszystkie przełączniki niosą ograniczenia przy dwóch dekoderach. No chyba, że nie da się inaczej z kablami, wtedy to co dał MikeMechanix. pozdrawiam

Re: Canal + i Polsat na 1 kablu i 1 TV?
Wysłane przez: MikeMechanix (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 czerwca 2018 19:31

Konwerter twin juz mam, ale drugi kabel od niego mam do TV w innym pokoju, a jak pisałem nie ma opcji ciągnięcia kolejnego kabla.

Re: Canal + i Polsat na 1 kablu i 1 TV?
Wysłane przez: Zbanowany (---.163.192.27.ipv4.supernova.orange.pl)
Data: 29 czerwca 2018 20:32

Kup dwa telewizory i po poblemie .

Re: Canal + i Polsat na 1 kablu i 1 TV?
Wysłane przez: yoe (---.free.aero2.net.pl)
Data: 30 czerwca 2018 10:34

Widziałem kiedyś w necie taki rozgałęźnik który był sterowany za pomocą pilota ( w zestawie ).

Re: Canal + i Polsat na 1 kablu i 1 TV?
Wysłane przez: MikeMechanix (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 30 czerwca 2018 14:41

Zbanowany Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Kup dwa telewizory i po poblemie .


Nie rozwiąże to problemu ciągnięcia kolejnego kabla do drugiego dekodera, więc taka opcja odpada grinning smiley

Re: Canal + i Polsat na 1 kablu i 1 TV?
Wysłane przez: Zbanowany (---.163.194.197.ipv4.supernova.orange.pl)
Data: 03 lipca 2018 18:37

Po co masz ciagnac drugi kabel do drugiego telewizora? Na jednym TV masz programy z jednego dekodera a an drugim z drugiego grinning smiley. Przeciez nie ogladasz jednoczesnie programow z 2 dekodrow grinning smiley.

Re: Canal + i Polsat na 1 kablu i 1 TV?
Wysłane przez: MikeMechanix (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 04 lipca 2018 14:32

Drugi kabel nie do telewizora a do drugiego dekodera smiling smiley A jak pisałem nie chce mi sie przepinac kabla za kazdym razem jak zmieniam dekoder.



Szanowny Czytelniku, uprzejmie informujemy, że tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.