Zapraszamy do zamieszczania wypowiedzi na temat tego, co lub kto nas w Elblgu cieszy, denerwuje, przeszkadza, zaskakuje, wkurza, irytuje, zachwyca, douje, oburza, frustruje. Komunikacja, suba zdrowia, administracja, policja, suby miejskie, telekomunikacja, media, orodki kultury, poczta, miejscy architekci i budowniczowie czekaj na Twoj konstruktywn krytyk, genialne pomysy i niezastpione rady. Gwarantujemy, e nikt Ci nie wysucha, ale bdziesz mg zasn w poczuciu, e nie przepucie okazji eby sprbowa naprawi wiat, a przynajmniej t jego czstk, w ktrej na co dzie mieszkamy. Pamitaj jednak, e wchodzisz na HP na wasne ryzyko. Przed zamieszczeniem swojego wpisu zapoznaj si z treci innych wypowiedzi i oce, czy jeste wystarczajco twardy/a eby wytrzyma ewentualne ataki internetowych frustratw lub nawet rzeczow krytyk.
Id do wtku: <---->
Akcja:  Lista wtkwNowy wtekSzukajZaloguj
Bon turystyczny oficjalnie... Tylko dla pobierajcych 500+
Wysane przez: HansHans (---.ip-customer.net)
Data: 20 czerwca 2020 00:48

Nic nie dostajesz? No to dalej nic nie dostaniesz!

No i stao si. Rzd oficjalnie przyj bon turystyczny (500 z na kade dziecko) przysugujcy tylko obywatelom pobierajcym 500+. A wic apie si na niego okoo 6,5 mln. Polakw. Jeszcze podpis prezydenta, ale to tylko formalno bo dugopis wszystko podpisze na rozkaz prezesa. Bo przecie jedno jego skinienie palcem i dugopis odejdzie w niebyt z ktrego to niebytu prezes jednym skinieniem palca uczyni go prezydentem.
Bon turystyczny- Super, piknie, co prawda jednorazowy (hehe...na razie) ale kolejny socjal na ktry bd si zrzuca w podatkach dla innych swoj cik prac. Dlaczego jako bezdzietny mam si na te wszystkie socjale zrzuca? Dlaczego mnie si kara? To nie tak, e zazdroszcz tym co dostan, niech sobie maj i si darmow kas demoralizuj. Tylko, e prezes powinien za to zapaci z wasnej kieszeni a nie z kieszeni obywateli... Powinien, ale wiadomo... nie zapaci bo cho ma wadz absolutn to tyle kasy nie posiada. On za swoje co najwyej kota utrzymuje...Cho pewnie tez nie bo najwiksi fani prezesa zapewne wysyaj podarki dla prezesa i przy okazji dla kota.
Bon turystyczny przela czar goryczy. Pracowaem do tej pory zagranic kontraktowo dla Polskiej firmy i odprowadzaem tym samym podatki (spore) w Polsce. Niedugo przechodz na wasn dziaalno w kraju w jakim wyjedzam na kontrakty i zrzuca si wicej na t bazenad nie bd. Niech jeszcze wprowadz w Polsce bykowe (z PiSem dalej u wadzy bdzie to prdzej czy pniej gwarantowane) czyli extra podatek pacony przez kawalerw i bezdzietnych.. to ju w Polsce zostan tylko nieroby i dziecioroby, ale wtedy przy braku ciko pracujcych bezdzietnych to nie wiem skd kas na socjal wezm. Chyba z kosmosu.

Re: Bon turystyczny oficjalnie... Tylko dla pobierajcych 500+
Wysane przez: kar (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 20 czerwca 2020 03:08

PiS
odsun od wadzy nie ludzie, ktrzy byli zawsze antypisem.
Ich od wadzy odsun osoby, ktre gosoway na nich ale si zawiody.
Czuj, tak jak wielu, e nasz gos bdzie decydujcy.

Czy aby na pewno ??

To si okae

Jaka ma by i bdzie nasza Polska winking smiley

O to jest pytanie

Wysane przez: HansHans (46.253.78.---)
Data: 20 czerwca 2020 08:15

Idealnie ten bon turystyczny wyjani wczoraj w sejmie pose Artur Dziambor z Konfederacji, e ludzie pobierajcy 500+ ju przyzwyczaili si do tego i traktuj jak normalne nalene od pastwa wiadczenie. A wic... Swj elektorat trzeba ponownie czym przekupi aby byo wiee: "Huraaa PiS". DugoPiS znowu wygra, ale strach si ba jakie socjale (czytaj apwki) zaproponuje PiS przed kolejnymi wyborami parlamentarnymi. Ja ju na szczcie dokada si na to nie bd.

Wysane przez: mat (---.gdansk.vectranet.pl)
Data: 22 czerwca 2020 07:18

te mnie wkurzyli tym, jak ju dzieci ma si odchowane i paci si podatki to olewka, maj 500+, maj 300+ i zasiki i jeszcze mao, kiedy nie byo tyle kasy na dzieci

Data: 30 czerwca 2020 13:55

Pamitajcie... Gosujc 12 lipca przeciwko cienkoPisowi gosujecie na kandydat moe nie takiego jakbymy chcieli ale takiego ktry przynajmniej bdzie wetowa kolejne podnoszenie socjalu PiS. A PiS na szczcie nie ma takiej a takiej wikszoci w sejmie aby odrzuci weto prezydenta. Pamitajcie, e te wybory 12 lipca s wbrew pozorom mega wane!

Wysane przez: bonifacy (---.adsl.inetia.pl)
Data: 30 czerwca 2020 20:13

mat Napisa(a):
-------------------------------------------------------
> te mnie wkurzyli tym, jak ju dzieci ma si
> odchowane i paci si podatki to olewka, maj
> 500+, maj 300+ i zasiki i jeszcze mao, kiedy
> nie byo tyle kasy na dzieci

i uwaasz e jestem zadowolony skoro dostaj 500???? przecie dostaj to z wasnych ciko wypracowanych pienidzy,wierz mi lub nie ale wolabym nie dostawa tych pienidzy a tylko lepiej zarabia i wtedy starczaoby by mi na wszystko.

Data: 01 lipca 2020 07:42

chopie nie wiem ile zarabiasz bo nie zagldam Ci w portfel, ale uwaam e ten bon powinni dosta te ludzie pracujcy, ktrzy maj ju dzieci odchowane, powinni chyba te dosta emeryci ale tylko ci z niszymi emeryturami

Data: 01 lipca 2020 07:43

HansHans Napisa(a):
> Pamitajcie... Gosujc 12 lipca przeciwko
> cienkoPisowi gosujecie na kandydat moe nie
> takiego jakbymy chcieli ale takiego ktry
> przynajmniej bdzie wetowa kolejne podnoszenie
> socjalu PiS. A PiS na szczcie nie ma takiej a
> takiej wikszoci w sejmie aby odrzuci weto
> prezydenta. Pamitajcie, e te wybory 12 lipca s
> wbrew pozorom mega wane!

sorry ale jako nie wierze temu Trzasowskiemu

Data: 01 lipca 2020 09:32

Ja te. Ale niech przynajmniej bdzie jedynie od wetowania tego PiSowskiego socjalu. Bo oni bd dalej podnosi socjal tym co ju dostaj. I o jeszcze jednym mao kto myli... Pienidzy na socjal nie daje wity Mikoaj. Po wyborach gdy wygra Duda zacznie si nieze podnoszenie podatkw i wymylanie nowych aby skd mie te pienidze na wikszy socjal. Oczywicie teraz przed wyborami tego Ci nie powiedz aby wyborcw nie zrazi. W PiSowskiej Polsce jeste karany jeli nie masz dzieci albo ju odchowae. A jeli jeste w trakcie wychowywania dzieci to po prostu zwracaj to co wczeniej zabrali. Takie przekupstwo. Zabior Ci Twj portfel a potem Ci go oddam o ile bdziesz mnie wspiera.

Data: 01 lipca 2020 20:05

Hans
Platforma od piciu lat nie przedstawia, adnego alternatywnego programu, wobec Pisu.
Jak mona gosowa na Rafaa, ktry powtarza, e najwaniejsze to odsun Pis od wadzy.
Pis od wadzy odsuniemy, ale co dalej ?.
Mam si podnieca tym, e PO zlikwiduje telewizj publiczn albo, e przywrci emerytury ubeckie ?
Przecie to s jakie arty.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2020-07-01 20:07 przez kar.

Wysane przez: Zbanowany (---.163.197.125.ipv4.supernova.orange.pl)
Data: 01 lipca 2020 20:07

Telewizja publiczna juz jest zlikwidowana.

Data: 02 lipca 2020 10:52

Skrt TVP mona by zostawi, ale trzeba go odczytywa jako Telewizja Propagandowa. Ewentualnie zmieni skrt na TVK-Telewisja Kurskiego/Kaczyskiego. Albo po prostu popularne TVPiS- Telewizja Prawa i Sprawiedliwoci. TVP jest tak Polsk telewizj jak Korea Pnocna republik ludowo-"demokratyczn".

Wysane przez: kar (---.play-internet.pl)
Data: 02 lipca 2020 11:12

Likwidacja TVP spowoduje, e problemy znikn
i bdziemy odtd yli w szczliwym kraju ? A wszystkie media bd ju obiektywne ?

Wysane przez: admin (Moderator)
Data: 02 lipca 2020 11:59

kar Napisa(a):
> Likwidacja TVP spowoduje, e problemy znikn
> i bdziemy odtd yli w szczliwym kraju ? A
> wszystkie media bd ju obiektywne ?

Oczywicie, e nie. Ale bez wtpienia zniknie jedno, ktre z dziennikarskim obiektywizmem nie ma nic wsplnego.

Wysane przez: Zbanowany (---.163.209.160.ipv4.supernova.orange.pl)
Data: 02 lipca 2020 18:42

kar Napisa(a):
> Likwidacja TVP spowoduje, e problemy znikn
> i bdziemy odtd yli w szczliwym kraju ? A
> wszystkie media bd ju obiektywne ?

Ale przynajmniej budet zaoszczdzismiling smiley i telewizja nie bedize udawa ze jest publiczna.... a prawda jest ze jest publiczna tak jak prostytutka.... kto przy wadzy temu daje.

Data: 02 lipca 2020 22:28

TVP to oczywisty dramat.

Ja si pytam gdzie jest program wyborczy PO, jaka jest altenatywa wobec 500+

Co z podatkami ?

Jak powinna wyglda suba zdrowia itd?

Czy po prostu - eby byo, tak jak wczeniej.

Czy teraz PO bdzie si bratao z faszystami i organizatorami marszu niepodlegoci ?

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2020-07-02 22:31 przez kar.

Akcja: ForaLista wtkwSzukajZaloguj
Szanowny Czytelniku, uprzejmie informujemy, e tylko zarejestrowane osoby mog pisa na tym forum.
This forum powered by Phorum.