Zapraszamy do zamieszczania wypowiedzi na temat tego, co lub kto nas w Elblgu cieszy, denerwuje, przeszkadza, zaskakuje, wkurza, irytuje, zachwyca, douje, oburza, frustruje. Komunikacja, suba zdrowia, administracja, policja, suby miejskie, telekomunikacja, media, orodki kultury, poczta, miejscy architekci i budowniczowie czekaj na Twoj konstruktywn krytyk, genialne pomysy i niezastpione rady. Gwarantujemy, e nikt Ci nie wysucha, ale bdziesz mg zasn w poczuciu, e nie przepucie okazji eby sprbowa naprawi wiat, a przynajmniej t jego czstk, w ktrej na co dzie mieszkamy. Pamitaj jednak, e wchodzisz na HP na wasne ryzyko. Przed zamieszczeniem swojego wpisu zapoznaj si z treci innych wypowiedzi i oce, czy jeste wystarczajco twardy/a eby wytrzyma ewentualne ataki internetowych frustratw lub nawet rzeczow krytyk.
Id do wtku: <---->
Akcja:  Lista wtkwNowy wtekSzukajZaloguj
Precz z maseczkami! Mam pisma prawnicze na to
Wysane przez: yamo12 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 05 listopada 2020 19:05

W nowym projekcie ustawy jest w art 46b dodany punkt 13 o maseczkach. teoretycznie ustawa jest ju podpisana przez prezydenta ALE na stronie sejmu ustawa nie jest ujednolicona z tym podpunktem, czyli jeszcze NIE obowizuje to. Mam mnstwo pism napisanych przez prawnika na sprzedawc, policjanta, dyrektora itp. o nadal obowizujcym braku podstawy prawnej o noszeniu maseczki. Jeli kto chce to zapraszam

Re: Precz z maseczkami! Mam pisma prawnicze na to
Wysane przez: Eyo (---.centertel.pl)
Data: 05 listopada 2020 21:20

Urodziles sie jako debil,czy to wiedza nabyta ? Jak mozesz w takiej sytuacji namawiac ludzi do czegos takiego ?
Za malo zlomu uzbierales i zabraklo na lpg do Astry to chcesz zarobic na covidzie ?
Pamietaj o jednym,nie kradnij i nie rob przekretow-wladza nie lubi konkurencji.

Data: 06 listopada 2020 01:15

czemu covidianie s tacy agresywni? to pewnie przez ten cigy strach :-P jak chcesz to sobie no maski, ja nie namawiam wszystkich, swojego posta kieruj do osb ktre myl inaczej ni ty

Data: 06 listopada 2020 01:30

i nie chc zapaty, wszystko jest za darmo, na dostpnej dla wszystkich stronie wic ponosi ciebie wyobrania :-P
ja szerz wiedz dla osb ktre jej poszukuj. Ja si nie udzielam w tematach co mnie nie interesuj albo z ktrymi si nie zgadzam wic poszukaj innych wtkw do komentowania

Wysane przez: Zbanowany (---.25.20.170.ipv4.supernova.orange.pl)
Data: 06 listopada 2020 19:42

Mnie tylko zastanawia czemu dla niektorych zaoenie maseczki to taki problem. Korona im z gowy spadnie czy obawiaja sie ze uszy beda im odstawac?

Data: 06 listopada 2020 22:49

Zupenie nie o to chodzi. A wic:
1. postpuj zgodnie z prawem (mwi oglnie, o rnych rzeczach), nie kradn, nie zabijam itp bo tak czuj, i takie jest prawo. A tu rzd dziaa niezgodnie z prawem, kamie o nakazach cho tak naprawd to nie ma adnego umocowania w prawie. Nikt nie lubi by okamywany, wic czemu wam nie przeszkadza e wadza was okamuje? W tym przypadku nie czuj potrzeby respektowania takiego "prawa"
2. mnstwo autorytetw, dr, hab itp. pisze o tym e maseczki nie s skuteczne, e maj prawie marginalny zakres zatrzymywania wirusa (no chyba e masz super ochronne maseczki za grub kas). wic skoro nie dziaaj to po co mam je nosi? chc respektowa prawo, pod warunkiem, e ma ono jaki sens. A czemu rzd kaza nosi maseczki? Moim zdaniem po pierwsze to pokazwka, liczba zakaonych ronie to musz pokaza ludziom e co robi. No i druga kwestia, kasa, ile ludzi zarobi na takich maseczkach. Oczywicie, na pewno w publicznej telewizji mnstwo autorytetw mwi e maseczki s potrzebne, no ale oczywiste e nie dadz kogo kto powie e s nieskuteczne :-P przypomnij sobie Szumowskiego, ktry najpierw mwi e nie widzi sensu noszenia maseczek a potem bez sowa wyjanienia zmieni zdanie. ale wtedy nie mielimy a tak duo chorych, no a potem trzeba byo si wykaza. Wiesz czemu w Szwecji nie nosz maseczek? Bo wiedz e to nie ma sensu. I owszem, maj sporo zakae, ale tak jak wszdzie, a ju na pewno nie wyprzedzaj nas pod tym wzgldem. A ile u nas ludzi przestrzega zalece co do maseczek, wymiany ile razy dziennie, dezynfekcji, zakadaniu w odpowiedni sposb, nie brudnymi rkoma? i gdzie je czsto trzymamy? w kieszeni, w torebce itp. Ile tam musi by bakterii, mylisz e to takie zdrowe nosi taki syf na twarzy?

Wysane przez: Zbanowany (---.25.12.41.ipv4.supernova.orange.pl)
Data: 07 listopada 2020 10:22

Moj kolega owi ze profesory sa jak k.... mowia/pisza to co placacy chca zaby powiedzieli napisali. I dlatego jest duzo sprzecznych opinii. Twoja opinia zalezy tylko od tego komu uwierzysz. I tak tez jest z maseczkami, jedni mowia ze nic nie daja a inni ze zmniejszaja prawdopodobienstwo zarazenia sie.
P.S. kolega przez pewien czas pracowana politechnice wiec opinia nie jest wyssana z palca smiling smiley.
Szumowski mowil to co WHO pisao. Pamietaj ze to by poczatek pandemii i wiekszosc osob dopiero zaczynao " poznawa" wirusa wiec nie trudno o bedne teorie.
to ze ludzie nie wyrzucaja jednorazowek to akurat ich bad. I moe wlasnie dlatego gonimy Szwecje.
Co do Szwecji: ilosc przypadko na milion mieszkancow :14470
Polska 13052
Moze sie myla ci co mowia ze to cos pomaga a moze nie. Ja nie widze zadnego problemmu z zaozeniem maseczki.

Wysane przez: kar (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 07 listopada 2020 15:33

Zakadanie maseczki tylko w pomieszczeniach zamknitych, ewentualnie w wikszych supiskach ludzkich.

Data: 08 listopada 2020 15:55

Panie Zbanowany, powiciam dzi troch czasu i poszukaam bada co do tych maseczek. A wic oprcz oglnikowych stwierdze w internecie typu "naukowcy stwierdzili" nie znalazam nic konkretnego, poza badaniem WHO i opublikowanym w czasopimie Lancet (bardzo powaane czasopismo medyczne), ktre potwiedzao efektywno maseczek, TYLE e to badanie zawierao mnstwo bdw. ZA to znalazam mnstwo bada stwierdzajcych e jest odwrotnie. JA tobie podam tu konkrety, jak bdziesz mia czas i ochot to wejdziesz w artykuy, a za za nimi setki danych potwierdzajce to. Badania dotyczyy gwnie masek z tkanin i chirurgicznych. Zapewne dopasowane do waciciela, super maski z super tkanin noszone i przechowywane w odpowiedni sposb znacznie zmniejszyyby ekspansj wirusa ale wiele osb na nie albo nie sta, albo i tak nie obchodziy si z nimi w odpowiedni sposb.
Tu masz badania:
[swprs.org]
A tu o pseudo-badaniu WHO
[swprs.org]

Data: 08 listopada 2020 16:12

Co do Szwecji i Polski, nie wiem skd ty bierzesz dane, ja patrzyam tu
[www.worldometers.info]
i wydaje mi si e to wiarygodne rdo: [www.worldometers.info] Ze strony wynika (dane z 7.11) e pod wzgldem zakae i zgonw Polska zajmuje 16 miejsce (ponad 521ty przypadkw i 7ty zgonw) a Szwecja 38 miejsce (odpowiednio 146 i 6), te dane dotycz ogem zachorowa i zgonw. Czy musz dopowiada e w Szwecji nadal nie nosz maseczek za to robi prewencj w inny sposb?

Data: 08 listopada 2020 16:23

1. ta caa epidemia strachu zostaa wywoana przez matematyka (sic!) Fergusona ktry straszy milionowymi zgonami, w samych USA miao by ponad 2 milona zmarych a zmaro im si 243ty. Tu masz o nim:
[www.thetimes.co.uk]
2. Co do zakae - ludzie testowani s gwnie PCR to od dawna si syszy e s do kitu, wyniki faszywie dodatnie albo ujemne. Tu masz strzpek wiedzy napisany przez nie byle kogo, prof. zw. dr hab. Romana Zieliskiego, a artyku tu:
[politywatory.wordpress.com]

Data: 08 listopada 2020 16:38

A ja widz problem z zaoeniem maseczki, bo s niewygodne, trudniej si w nich oddycha, s nieskutecznie i zmuszanie do ich noszenia jest niezgodne z prawem.
Zmieniajc temat, tu bardzo ciekawy materia na temat lockdawnu, wynika z niego e jest nieskuteczny, e wicej osb umiera przez to ni przynosi poytku, nie mwic ju o grubych stratach finansowych ktre bdziemy odczuwa jeszcze przez wiele lat:
[www.youtube.com]

Data: 08 listopada 2020 17:02

a tu o covidzie i jego skutkach, nie jest taki jak nam mwi w telewizji, a ju zwaszcza bezczelny kamca Morawiecki
[swprs.org]
Od dawna istniay koronawirusy i wikszoci ludzi nie robi szkody.
I co to w ogle ma by choroba bezobjawowa? Bzdura jak nie wiem. Mona by co najwyej nosicielem, ale albo si choruje albo nie. Np albo jest si nosicielem hiv, albo si choruje, i to objawowo, na aids. ja mam w swoim organimie wirusa opryszczki, i co jaki czas na ni choruj, idc tokiem mylenia wadz wynika e teraz choruj bezobjawowo.
Co wicej, "mdre" wadze, w tym przypadku sowieci, wymylili schizofreni bezobjawow by zamkn niewygodnych dla siebie obywateli, tu masz o tym:
[dziennikpolski24.pl]
Moe si myl, ale w czasie pierwszej pandemii w Polsce jak grnicy chcieli protestowa to porobili im testy i wyszo e wiele choruje, ale gwnie bezobjawowo.
A tu takie co znalezione w internecie:
Przepis na udan pandemi:
1. Znajd chorob, na ktr co roku choruj miliony ludzi na caym wiecie.
2. Przypisz objawy tej choroby nowej pandemii, eby ludzie chorujc na to co zawsze myleli, e to co nowego.
3. Wmw ludziom, e roznosz epidemi nawet jak nie choruj.
4. Rozptaj histeri wrd spoeczestwa wykorzystujc do tego media. Przekazuj na okrgo komunikaty o iloci potwierdzonych zakae i liczbie zgonw.
5. Zmu ludzi eby na co dzie widzieli co co kojarzy si z pandemi, np. maseczki.
6. Zastrasz ludzi wysokimi grzywnami i restrykcjami w przypadku nie stosowania si do polece wadz.
7. Wmw ludziom, e stosujc si do ogranicze zachowuj si odpowiedzialnie i dbaj o innych.
8 .Wykorzystaj celebrytw do uwiarygodnienia epidemii. Od czasu do czasu jaki celebryta powinien publicznie ogosi, e zosta zaraony.
9. Zniszcz relacje midzyludzkie. Niech ludzie traktuj siebie jak potencjalne rdo zagroenia.
10. Uzalenij dostp do podstawowych dbr (zakupy, podre komunikacj miejsk, dostp do lekarza) od poddania si restrykcjom.
11. Opracuj "testy" ktre wykrywaj "chorob" niezalenie od jakichkolwiek objaww lub ich braku.
12. Nieustannie podkrelaj e z niczym takim jeszcze nie mielimy do czynienia, wic kady musi cay czas czu si zagroony i nikt nie jest bezpieczny.

Data: 08 listopada 2020 17:22

Tu rozmowa z radc prawnym na temat maseczek:
[www.youtube.com]
oglnie polecam kana tego gocia, prowadzi rozmowy z wieloma znakomitociami

Moim marzeniem jest aby wicej ludzi zamiast oglda tvp i sucha BEZKRYTYCZNIE tego co rzd mwi i robi, zaczli oglda niezalene media, wicej czyta a przede wszystkim myle samodzielnie i wyciga wnioski

Data: 08 listopada 2020 18:15

A, jeszcze co miesznych nakazw i zakazw:
ksiki z biblioteki musz mie kwarantann, dzieci do przedszkola nie mog przynosi zabawek itp. ALE jako nikt nie robi kwarantanny pienidzy ktrymi pacimy w sklepie, nikt nie robi kwarantanny przedmiotom w sklepach itp. Udowodniono e nie ma praktycznie przypadkw zachorowania przez dotykanie przedmiotw. Do tej pory niektre place zabaw s zamknite po poprzednim zakazie (np. ten za ksigarni przy torach na 3 Maja).
Dalej. Pamitam jak co 2 miejsce w autobusie byo zaklejone informacj e nie wolno siada, widziaam jak co niektre rodziny siaday tak w autobusie.
Dalej. jeli kto si boi to rozumiem e chce nosi maseczk, ale jedzi samemu autem i mie maseczk? To ju chore.
Dalej. Pamitam jak nakazano odstp 2 metrw bez wyjtku, nawet dla rodzin. Nawet nie chc tego komentowa.
itd, itp.
Problem w tym e rzdz czsto ludzie ktrzy nie suchaj prawdziwych autorytetw, tylko gupcw albo pochlebcw, a tum owiec lepo za tym poda. jak w bajce Krl jest nagi
Jeszcze kilka miesicy temu nie interesowaam si zbytnio polityk i wirusami, sytuacja zmusia mnie do tego a e ju dawno zauwayam eby nie polega cakowicie rzdowi i lekarzom to szukam i czytam. Np. moje 2 leki ktre przyjmuj na stae sama sobie wyszukaam duo czytajc, lekarze przepisywali wiele recept ale adne leki si nie sprawdziy poza tymi dwoma.

Wysane przez: Zbanowany (---.25.23.206.ipv4.supernova.orange.pl)
Data: 08 listopada 2020 18:24

Duzo czytania... a czasu maosmiling smiley.
Zadam tylko jedno pytanie.
"poza badaniem WHO i opublikowanym w czasopimie Lancet (bardzo powaane czasopismo medyczne), ktre potwiedzao efektywno maseczek, TYLE e to badanie zawierao mnstwo bdw"
Konkretnie jakie to s bdy?
Przeczytaem pierwszy artyku.... dotyczacy grypy. I tam rzeczywiscie ejst napisane ze nie stwierdozno znaczacych roznic w zachorowaniu miedzy spolecznosciami noszacymi maski i nie noszacymi.... Zeby wszystko przeczytac to chyba miesiac bym musial nad tym spedzic smiling smiley

Wysane przez: fo-tel (---.adsl.inetia.pl)
Data: 08 listopada 2020 18:28

TRZY gwne ZALETY MASECZKI!

1) Mniej smogu i kurzu wdychanego do puc
2) Nie mam kataru, a zawsze miaem o tej porze roku.
3) Nawet jeli w 5% chroni, bd nosi. Gdy w niczym mi nie przeszkadza.

Wysane przez: Zbanowany (---.25.23.206.ipv4.supernova.orange.pl)
Data: 08 listopada 2020 18:33

Porownianie zabawek do pieniedzy to troche strzelenie kula w plot. Jak dzieciaki nie przyniosa zabawek do szkoy to nic sie nie stanie, jak zdnia na dzien wycofamy pieniadze " na kwarantanne" to mamy masakre gospodarcza.
I chyba wlasnie mamy do czynienia z blednym podjesciem do wprowadzanych ograniczen. Nie chodzi o to zeby podjac wszyskti mozliwe dzialania w celu ograniczenia zachorowa tylko zeby ogranicznia byy takie ktore nie zabija gospodarki.

Data: 08 listopada 2020 22:45

A tu filmik co si NAPRAWD dzieje w szpitalach, i moim zdaniem nie jest to fake, w odrnieniu od filmiku robionego w elblskim szpitalu robionego przez marnego aktorzyn. I to nie bya ironia ze sowem aktorzyna, naprawd jest aktorem
[www.youtube.com]

Data: 08 listopada 2020 23:37

A tu filmik na 100% prawdziwy, amerykaska pielgniarka nagrywaa to w szpitalu gdzie pracowaa ukryt kamer. Sprawdziam, ona istnieje, nawet napisaa o tym ksik. A wic np. przyjmuj pacjenta, i mimo e 2 razy wynik na covid ujemny to podczaj go do respiratora. 60-90% podczanych do niego osb umiera. A czemu to robi? 29ty dolarw dostaj na pacjenta z covid. Nie maj szybkich testw wic pacjenci kilka dni czekaja na wynik na sali z zaraonymi pacjentami, eby ich zarazi. Itp. Brzmi przeraajco, jeli kto znajdzie w necie co na temat e to nieprawda, to bardzo prosz, a chciabym to usysze. Tu filmik, ok 4 minuty opowiada o tym pacjencie
[www.youtube.com]
A tu transkrypt z filmu (czyli napisy, le je wida na filmie)
[pubmedinfo.org]

Data: 09 listopada 2020 00:20

Krtko o niej, to nie byle kto:

Erin Marie Olszewski jest pielgniark, ktra zostaa dziennikark ledcz, spdzia kilka miesicy na pierwszej linii frontu koronawirusowej, wewntrz, w dwch radykalnie rnych miejscach. Dwa szpitale. Jeden prywatny, drugi publiczny. Jeden na Florydzie, drugi w Nowym Jorku.
To nie by byle jaki szpital publiczny w Nowym Jorku, ale samo &#8222;epicentrum epicentrum&#8221;, niesawny szpital Elmhurst w Queens Donalda Trumpa. W wyniku tych diametralnie przeciwstawnych dowiadcze ma ona najlepsze &#8222;spojrzenie na pandemi&#8221;. Bya w miejscach, gdzie odnotowano najwicej zgonw przypisywanych Covid-19 i gdzie byo ich najmniej.
Erin zacigna si do armii amerykaskiej, gdy miaa 17 lat. Wzia udzia w operacji Iraqi Freedom w 2003 roku. Cz jej obowizkw obejmowaa nadzorowanie wydatkowania rodkw pomocy i ulepszanie obiektw szpitalnych. Otrzymaa odznaczenie Army Commendation za zasuon sub. Zostaa ranna w walce. Erin ostatecznie przesza na emerytur jako sierant i zostaa pielgniark w cywilu w 2012 roku.
Erin jest zwolenniczk wolnoci medycznej i wiadomej zgody. Jest wspzaoycielk Florida Freedom Alliance, ale nie ma ju adnego zwizku z t organizacj.

Mam nadziej e cho jednej osobie pomogam przejrze na oczy i e jeli kto szuka informacji jaka jest prawda w tym wszystkim to tu j znalaz.

Data: 09 listopada 2020 00:31

Panie Zbanowany, pod drugim linkiem jest wykad na temat bdw w tamtych badaniu. Co grypy te, zgadza si, ale ju w kolejnym badaniu masz o covid, i w chyba wszystkich (nie pamitam dokadnie) pozostaych te
Co do drugiego postu to oczywicie nie tragedia e dzieciaki nie przynios zabawki do szkoy, chodzio mi o to e to kolejny durny pomys e tu nie mog bo covid i zarazki a te same zarazki NIBY na pienidzach, przedmiotach w sklepie i tu jako nie ma problemu.

Fo-tel, a daj ci Boe, jeli czujesz si z tym dobrze to przecie nie musisz tego zmienia.

Data: 09 listopada 2020 00:35

Zbanowany, miej lektury :-D

Akcja: ForaLista wtkwSzukajZaloguj
Szanowny Czytelniku, uprzejmie informujemy, e tylko zarejestrowane osoby mog pisa na tym forum.
This forum powered by Phorum.