Zapraszamy do zamieszczania wypowiedzi na temat tego, co lub kto nas w Elblągu cieszy, denerwuje, przeszkadza, zaskakuje, wkurza, irytuje, zachwyca, dołuje, oburza, frustruje. Komunikacja, służba zdrowia, administracja, policja, służby miejskie, telekomunikacja, media, ośrodki kultury, poczta, miejscy architekci i budowniczowie czekają na Twoją konstruktywną krytykę, genialne pomysły i niezastąpione rady. Gwarantujemy, że nikt Cię nie wysłucha, ale będziesz mógł zasnąć w poczuciu, że nie przepuściłeś okazji żeby spróbować naprawić świat, a przynajmniej tę jego cząstkę, w której na co dzień mieszkamy. Pamiętaj jednak, że wchodzisz na HP na własne ryzyko. Przed zamieszczeniem swojego wpisu zapoznaj się z treścią innych wypowiedzi i oceń, czy jesteś wystarczająco twardy/a żeby wytrzymać ewentualne ataki internetowych frustratów lub nawet rzeczową krytykę.
Idź do wątku: <---->
Akcja:  Lista wątkówNowy wątekSzukajZaloguj
Potrzebny prawnik (doradca prawny?) do pomocy w ogarnięciu spadku.
Wysłane przez: waldisobon (91.241.5.---)
Data: 17 stycznia 2023 11:35

A w zasadzie nie spadku, ale postępowania po śmierci.
Nie szukam adwokata do prowadzenia sprawy, tylko do doradzenia jaką drogą pójść.

Możecie kogoś polecić?

Re: Potrzebny prawnik (doradca prawny?) do pomocy w ogarnięciu spadku.
Wysłane przez: daxx (---.cable.dynamic.v4.ziggo.nl)
Data: 24 lutego 2023 18:01

Porada prawna ile 150? 200zł? Nie musi ci zaraz prowadzić sprawy ale jak nie umiesz czytać ze zrozumieniem Internetu to prawnik coś ci podpowie.

W ciągu 6 miesięcy od śmierci masz prawo do odmowy spadku (może spadkobierca miał długi) i musisz to zrobić u notariusza. Jeżeli tego nie zrobisz przyjmujesz spadek z automatu.

Jak jest więcej spadkobierców i się dogadacie, to idziesz do notariusza w celu nabycia spadku. Jak się nie dogadacie to Sąd (drożej i dłużej)

Przyjęty spadek musisz wykazać w Urzędzie Skarbowym (oszczędności w gotówce, lokaty, wartościowe ruchomości).

Sprawy nieruchomości załatwiasz w Sądzie Rejonowym odpowiedni wydział ksiąg wieczystych. I w urzędzie miasta/gminy (podatek od nieruchomości).

Być może o czymś zapomniałem, dlatego lepiej idź do prawnika. Jak cię nie stać to możesz skorzystać z darmowej porady w Urzędzie Miasta (musisz spełniać odpowiednie kryterium dochodowe).Szanowny Czytelniku, uprzejmie informujemy, że tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.