UWAGA!

Sytuacja powodziowa w województwie

Sytuacja powodziowa w województwie warmińsko-mazurskim jest cały czas monitorowana przez pracowników Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olsztynie oraz przedstawicieli samorządów.

W związku z zagrożeniem powodziowym na terenie województwa warmińsko-mazurskiego sytuacja w poszczególnych powiatach i gminach, w których zanotowano wzrosty stanów wód wygląda następująco:
      
       Gmina Markusy, powiat elbląski
       Stany wody na rzekach lokalnych: rz. Dzierzgonka Nowe Dolno- 5,86 (ostrz. 5,70, alarm. 5,90); rz. Balewka - Krzewsk - 5,94 (ostrz. 5,70, alarm. 5,90); rz. Tyna w Jeziorze - 5,74 (ostrz. 5,70, alarm. 5,90);
       W gminie Markusy przeprowadzono przegląd wałów przeciwpowodziowych- nie stwierdzono przesiąków i przecieków.
      
       Powiat braniewski

       Stan wody rzeki Pasłęki i jej dopływów utrzymuje się w strefie stanów wody wysokiej i przekroczył stan ostrzegawczy (rzeka Pasłęka, posterunek pomiarowy m. Braniewo) o 35 cm. Woda utrzymuje się w korytach rzek.
      
       Gmina Korsze - w miejscowości Pomnik woda zaczęła powoli ustępować.
       Gmina Barciany - rzeka Liwna w Krelikiejmach gm. Barciany stan wody 20 cm do mostu. Pokrywa lodowa wzdłuż rzeki, wody rzeki poza korytem wylane na tereny rolnicze około 50 ha. Rzeka Sołka w Silginach gm. Barciany stan wody około 1,5m do mostu. Brak pokrywy lodowej woda zalewa okoliczne tereny rolnicze około 100 ha.
       Gmina Sępopol - stan alarmowy wody na rzece Mamlak przekroczony. W m. Lwowiec zalane 2 gospodarstwa. Strażacy workami z piaskiem zabezpieczają dalsze rozlewanie się wody. W m. Rygarby na rzece Łyna sytuacja unormowała się.
       Jeżeli poziom rzek będzie się nadal zwiększał, zagrożone podtopieniami są tereny położone głównie na terenie gmin Barciany i Korsze (szczególnie zlewnie rzek Guber, Liwna i Sajna).
      
Biuro Prasowe Wojewody Warmińsko-Mazurskiego

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Uważam że wały są bardzo zle monitorowane np. .wał w Nowakowie zniszczony przez bobry został naprawiony wielkich trudach lecz wykonawca naprawy nie miał zielonego pojęccia o tym co robi, obecnie to miejsce się rosszczelniło i powstała wyrwa ziemie z niej ciągle się obsówa i spływa do wody, obecnie utwożyło sie koryto z korony wału aż do kanału nadchodząca wysoka woda może w tym miejscu przerwać wał i nikt z odpowiedzialnych tam ludzi nad tym nie panuje. W razie potrzeby mam zrobione zdięcia tego uszkodzenia
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    kaziu57(2011-01-21)
  • Przeglądu wałów nie należy dokonywać przez szybę jadącego samochodu.
  • A co PANIUSIA z kotroli ma iść pieszo by sobie szpilki połamała, lub by ją BÓBR pogonił, albo co innego zrobił
  • "Albo co innego zrobił" - to nie byłoby takie złe tylko nie w obecnych warunkach atmosferycznych.
  • PRZYMROZKI urzędnikom stołki ratują. bo sami nic nie zrobią nawet dla siebie
  • Elbląg vel Gąbel leży w obszarze 100 km Bałtyckiego Pasa Zatracenia! Tam już martwotę jasno widać i jeszcze lepiej czuć: zanik gospodarczy, inwalidztwo w autobusach, brak życia na mieście, szarość, depresja i ogólny marazm. Tam już nic nie pomoże! Jedyna rozsądna opcja to EWAKUACJA.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Nigdy więcej Elbląg(2011-01-31)
Reklama