Medale dla elblążan (łyżwiarstwo)

Elbląg, Medale dla elblążan (łyżwiarstwo)

W dniach 9-12 lutego w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się XVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych „Śląsk 2012” w łyżwiarstwie szybkim. Reprezentacja Klubu Sportowego Orzeł wywalczyła 18 medali, w tym pięć złotych, sześć srebrnych i siedem brązowych.

W XVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych „Śląsk 2012” w łyżwiarstwie szybkim wzięło udział 63 zawodników i zawodniczek z jedenastu klubów sportowych z sześciu województw ( Małopolskie, Podkarpackie, Warmińsko – Mazurskie, Łódzkie, Mazowieckie i Dolnośląskie).
       Barwy Elbląga i klubu Sportowego Orzeł reprezentowali: Liliana Iwaniszyn, Adrian Wielgat, Piotr Sowa, Artur Kisielewski.

Medale wywalczyli:
       Medale złote:

Adrian Wielgat na dystansie 1000, 1500, 3000m i w klasyfikacji wieloboju;
       Drużyna na dystansie 8 okrążeń w składzie: Adrian Wielgat, Piotr Sowa i Artur Kisielewski;

Artur Kisielewski na dystansie 5000m;

W trakcie XVIII OOM prowadzona była klasyfikacja klubowa i klasyfikacja województw. Klub Sportowy Orzeł uplasował się na drugiej pozycji tracąc 8 punktów do Górnika Sanok, natomiast klasyfikacji województw nasze województwo zajęło trzecie miejsce z wynikiem 146,98 tracąc zaledwie 0,02 w stosunku do Podkarpackiego.