
Nowe oznaczenia i tabliczki, kody QR i aktualna mapa. Po co? Po to, żeby elblążanie jeszcze bardziej mogli dostrzec piękno Bażantarnii, która tuż przed majówką zyska kilka dodatkowych, turystycznych atrakcji. Ma to podkreślić jej potencjał, a przede wszystkim zachęcić elblążan do wyjścia z domu.
Nowa mapa, tabliczki i kody QR
A pomysł na Bażantarnię to ok. 30 nowych tabliczek, podobnych do tych, które można spotkać na szlakach górskich. Zostaną zawieszone na specjalnych, dębowych słupach przygotowanych przez Nadleśnictwo Elbląg.
To także 500 sztuk nowej, zaktualizowanej mapy (ostatnią wykonano w 2001 r.) Bażantarnii, którą będzie można nabyć bezpłatnie m.in. w punkcie informacji turystycznej, a także na stronach internetowych partnerów. Nowością są kody QR, czyli czarno- białe kwadraciki, które po zeskanowaniu, przeniosą użytkowników smartfonów wprost na bloga poświęconego Bażantarnii.
– Chcielibyśmy, żeby to wszystko pojawiło tuż przed majówką, taki mamy plan – mówił Kamil Zimnicki.
To dopiero pierwszy krok
Projekt to także spoty promocyjne, które miasto będzie pokazywało na różnego rodzaju targach, artykuły w bezpłatnym kwartalniku "Echa leśne", a także imprezy cykliczne, którymi zajmie się PTTK w Elblągu. Na to wszystko miasto wyda 35 tys. zł. A to dopiero początek, bo jak opowiadali zaangażowani w projekt, są plany, żeby z Bażantarnii zrobić szerzej rozpoznawalną markę.

– W mieście jest wiele projektów, ale tutaj mamy konkretne rzeczy, które pozostaną – dodaje Kamil Zimnicki. – To taki pierwszy krok, dobry ruch w stronę promocji tego miejsca.
Głównym organizatorem jest PTTK Oddział Ziemii Elbląskiej, a partnerami Nadleśnictwo Elbląg, Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej i Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu. Nad przebiegiem projektu będzie czuwał Departament Kultury, Sportu i Turystyki.
A już teraz organizatorzy projektu zapraszają wszystkich zainteresowanych na szukanie wiosny, które odbędzie się w Bażantarnii 22 marca. Start o godz. 10.15 spod muszli koncertowej.