UWAGA!

Będzie debata o elbląskich studiach (śladem publikacji)

 Elbląg, Będzie debata o elbląskich studiach (śladem publikacji)
(fot. archiwum portEl.pl)

List naszego Czytelnika na temat szkolnictwa wyższego w Elblągu wywołał lawinę komentarzy. Do dyskusji włączył się także Elbląski Park Technologiczny, który zaproponował zorganizowanie debaty na ten temat. Debata odbędzie się pod patronatem portEl.pl

„W nawiązaniu do publikacji czytelnika portEl.pl proponujemy otwartą debatę na temat przyszłości szkolnictwa wyższego w naszym mieście” - napisał do nas Paweł Lulewicz, dyrektor Elbląskiego Parku Technologicznego. - „Elbląski Park Technologiczny konsekwentnie rozwija działalność badawczą i wspiera firmy, które zatrudniają absolwentów uczelni wyższych. W naszej codziennej pracy dostrzegamy ogromną potrzebę młodych, wykształconych szczególnie w kierunkach inżynierskich. Jesteśmy przekonani, że rozwój szkolnictwa wyższego w Elblągu to kluczowy czynnik rozwoju miasta we wszystkich obszarach jego funkcjonowania - gospodarczym, społecznym, kulturalnym.
       Celem proponowanej debaty jest określenie wyzwań, przed jakimi stoi szkolnictwo wyższe w Elblągu i wskazanie realnych propozycji zmierzających do zbudowania silnego ośrodka akademickiego w naszym mieście w oparciu o potencjał elbląskich uczelni oraz jednostek badawczych. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem do udziału w dyskusji z przedstawicielami nauki, biznesu i lokalnych władz. W gronie prelegentów nie może również zabraknąć osoby, która rozpoczęła dyskusję na łamach elbląskich portali internetowych. Proponujemy symboliczny termin debaty - dzień inauguracji roku akademickiego 1 października 2014 r. o godz. 11. Miejsce: Elbląski Park Technologiczny."
      
 
Paweł Lulewicz, dyrektor Elbląskiego Parku Technologicznego

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • Podebatują i rozejdą się do domów. I tyle z tego będzie. ..
  • Redakcji zaszkodził upał, że wypisuje takie bzdury? " . .napisał do nas Paweł Lulewicz, dyrektor Elbląskiego Parku Technologicznego. - „ Elbląski Park Technologiczny konsekwentnie rozwija działalność badawczą i wspiera firmy, które zatrudniają absolwentów uczelni wyższych. .. ." skąd ta wiedza nie poparta dowodami?!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    9
    4
    urnochód(2014-08-07)
  • BRAWO! Niech ta debata będzie początkiem działań na rzecz tak bardzo potrzebnych studiów magisterskich dziennych w naszym mieście!
  • A przy okazji będziemy mogli też podebatowac o przekopie i marketach :D Od 15 lat tylko rozmowy trwają na te tematy, nic z tego nie wynimi ale pogadac fajnie :D
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    6
    2
    heheheheheheeh(2014-08-07)
  • Kolejny tekst w Portelu, który momentami przypomina mi nowomowę PRL-u. Okrąglutko, okrąglutko i nic z tego nie wynika. .. Rzeczywiście: " podebatują i rozejdą się do domów" . A może ktoś wie, ilu absolwentów elbląskich " uczelni" zostało zatrudnionych w Elblągu (oczywiście zgodnie z kierunkiem wykształcenia)? Silny ośrodek akademicki ? A gdzie to zaplecze w postaci konkretnych miejsc pracy? Czy to tylko sztuka dla sztuki, czyli kolejne teoretyzowanie ( ble ble ble. .. i. t. d. ). Wieloletnia mieszkanka.
  • magister z Elbląga. ..
  • W peerelu było takie hasło: WSI w każdej wsi.
  • Zawsze znajdą się osoby, którym nic nie odpowiada, dla których Elbląg to miesce z którego trzeba jak najszybciej emigrować, maruderzy, którym nic nie pasuje i nic się nie opłaca. Warto tworzyć takie studia dla osób młodych, kreatywnych, które chcą pozostać w naszym mieście i pracować. A nawet jeśli nie ma tej pracy to takie osoby same stworzą sobie miejsca pracy zakładając własne firmy, organizacje. Dodam, że PWSZ zajął dobre miejsce w rankingu za wysoką zatrudnialność absolwentów.
  • rozpaczliwa próba ratowania PWSZ, niestety magisterskie studia nic nie pomogą, w ogóle jest mniej studentów w całym kraju, prywatne uczelnie zwijają żagle jedna po drugiej, na państwowych uczelniach całe kierunki z wolnymi miejscami, w tej sytuacji próby tworzenia tego projektu jest skazana na niepowodzenie, trzeba było to robić jak był wyż i studentów było na kopy, wtdy to miało sens, a tak to stworzony zostanie jakis kierunek z magisterką na który będzie 10 osób, które po ukończeniu będa płakać, że nikt ich " po Elblagu" nie chce zatrudnić
  • PWSZ nie trzeba ratować, ma dobrą pozycję na rynku lokalnych uczelni wyżych i biorąc pod uwagę, że mamy niż myślę że całkiem nieźle sobie radzi. A wprowadzenie oferty studiów mgr miałoby być dodatkową ofertą dla absolwentów tej uczelni oraz absolwentów innych lokalnych szkół. ..
  • Teraz magister to jak 20 lat temu technik, szkoły przestały uczyć bo interesuje ich przetrwanie a to bedzie jak bedzie student siedzial w lawce. Przy takim poziomie jaki teraz w calej Polsce jest to trzeba byc niepowaznym aby zobic takie zwykłe, lepiej isc na prawo, albo medycyne. Kiedyś trzeba było się uczyć, teraz płacisz i masz. Nauczysz się na praktykach, a kasa o wiele lepsza
  • " nauczysz się na praktykach, a nie w ławce" . No właśnie. Z reguły w programie studiów uniwersyteckiech jest miesiąc lub dwa praktyk, które student musi sobie sam niejako załatwić. Jeśli chodzi o PWSZ to w programie części studiów są półroczne praktyki w elbląskich zakładach i firmach, a w organizacji praktyk pomaga uczelnia. /Dlatego niektóre studia trwają 3,5 roku a nie 3 lata. / Dodatkowo, studenci studiów nauczycielskich mają trzy semestry praktyk ciągłych, śródrocznych (dwa semestry asystenckiej i dwa miesiące nauczycielskiej). Można by powiedzieć, że kształcenie praktyczne wypada lepiej niż na uniwersytetach.
Reklama