Nieudana inauguracja Truso (piłka ręczna)

Elbląg, Nieudana inauguracja Truso (piłka ręczna)

Młodziczki Truso od porażki rozpoczęły rywalizację w ćwierćfinałach mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej. W pierwszym meczu elblążanki uległy MKS Victoria Świebodzice 21:23. Jutro o godz. 12 kolejny pojedynek.

Młodziczki Truso prowadzone przez trenerkę Martę Czaplę rozpoczęły bój o półfinał mistrzostw Polski. Pierwszym rywalem naszej drużyny był MKS Victoria Świebodzice. Początek spotkania był dość wyrównany, jednak to elblążanki były krok za rywalami (2:3; 3:4). Trzy kolejne akcje były udane w wykonaniu naszych zawodniczek i to one wyszły prowadzenie 5:4. W tym czasie dwie bramki rzuciła dobrze spisująca się w tym meczu Wiktoria Tarczyluk. W kolejnych minutach na parkiecie dominowały rywalki, które zdołały umieścić pięciokrotnie piłkę w elbląskiej bramce, przy dwóch trafieniach miejscowych młodziczek. Świetnie prezentowała się liderka Victorii i reprezentantka kadry województwa Nikola Szczepanik, która w tym czasie rzuciła trzy bramki, a w całym meczu aż szesnaście. Na tę sytuację zareagowała trenerka z Elbląga. Po przerwie bramkę z drugiej linii rzuciła Ilona Rogowska i było 8:9. Końcówka pierwszej połowy należała do przyjezdnych. Dobra postawa w bramce Victorii oraz błędy własne zawodniczek Truso sprawiły, iż na przerwę schodziły przegrywając 11:15.
       Drugą połowę od celnego rzutu rozpoczęły Świebodzice . Po pierwszych minutach wydawało się, iż rywalki spokojnie będą kontrolowały wynik, gdyż w 37. minucie nadal prowadziły czterema trafieniami (15:19). Zmiana sposobu obrony w elbląskiej ekipie rozmontowała ofensywę rywalek. Indywidualne krycie Nikoli Szczepanik, zdezorganizowało ich grę. Kontry naszych zawodniczek zniwelowały straty do dwóch goli (17:19). Ten sam manewr postanowił zastosować trener Victorii, co sprawiło, że przez trzy kolejne minuty nie padła żadna bramka. Niemoc strzelecką przerwa rzutem z drugiej linii najlepsza zawodniczka Victorii, jednak chwilę później zeszła na dwie minuty przymusowego odpoczynku. Elblążanki, po wykorzystanym rzucie karnym, nadal miały tylko dwa oczka straty (19:21). Po kolejnym czasie zarządzonym na prośbę trenera przyjezdnych, elblążanki zaczęły popełniać błędy. Znów pojawiły się niedokładności przy podaniach do kontr oraz nieskuteczność. Do końca meczu bramki padały niemal na przemian, by ostatecznie zakończyło się ono wynikiem 21:23.

Marta Czapla (trenerka MKS Truso Elbląg) - Zabrakło nam atutów. Jedna zawodniczka rozmontowała nam grę, a nie może być tak, że jeden zawodnik przesądzi o wyniku całego meczu. Dziewczyny nie zagrały w obronie i o ile w ataku pokazały swoje umiejętności, to w obronie nie zrealizowały założeń przedmeczowych. To spotkanie nie przekreśla naszych szans, ale jeśli przegra się pierwszy mecz, to podcina to skrzydła. Mam jednak nadzieję, że dziewczyny podejdą do jutrzejszego spotkania skoncentrowane i uda się wygrać.

MKS Truso Elbląg - MKS Victoria Świebodzice 21:23(11:15)
       Truso
: Oracz, Święconek- Szulc 8, Rogowska 6, Tarczyluk 4, Podkościelna 1, Szczygieł 1, Johen, Wojda, Gałecka, Linda, Święconek, Karpińska, Giszczak, Szczepańska.

Jutro o godz. 12 nasze zawodniczki zmierzą się z drużyną MTS II Kwidzyn. Mecze odbywają się w hali przy ulicy Kościuszki.