Drogowy turniej

Drużyna Zespołu Szkół nr 2 w Elblągu oraz reprezentacja Gimnazjum nr 3 w Nidzicy zwyciężyły w finałach Warmińsko - Mazurskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego - Karta Rowerowa 2005 i Karta Motorowerowa 2005.

Finały odbywały się w Zespole Szkół nr 2 przy ul. Browarnej w Elblągu. Drużyny kl. IV - VI szkół podstawowych zmagały się w kategorii "Karta rowerowa", zaś gimnazjaliści w kategorii "Karta motorowerowa". Wszyscy zawodnicy musieli: rozwiązać testy z przepisów o ruchu drogowym, pokonać na rowerze plac manewrowy, wykazać się jazdą sprawnościową po trasie przeszkód oraz praktyczną umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
     Ostatecznie w finale "Karty rowerowej" najlepsza okazał się drużyna gospodarzy - Zespołu Szkół nr 2 w Elblągu - w składzie: Dawid Bachmat, Bartłomiej Wróblewski i Jacek Grulkowski. Za nimi uplasowały się kolejno reprezentacje: SP w Godkowie i SP nr 3 w Nidzicy. W kategorii "Karta motorowerowa" zwyciężyło Gimnazjum nr 3 w Nidzicy. Za nim uplasowały się kolejno gimnazja: w Dobrym (gm. Godkowo) oraz w Iławie.
     Warmińsko - Mazurski Turniej Wiedzy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego był eliminacjami do turnieju ogólnopolskiego.