UWAGA!

Kanał połączy samorządy?

 Elbląg, Kanał Elbląski
Kanał Elbląski (fot. Remigiusz Rochna).

W środę 10 stycznia starosta elbląski Sławomir Jezierski oraz Stowarzyszenie „Łączy Nas Kanał Elbląski” Lokalna Grupa Działania w Elblągu organizują konferencję „Wypracowanie produktów turystycznych”. Konferencja rozpocznie się w sali konferencyjnej przy ul. św. Ducha 3-4 o godz. 10.

W programie konferencji znajdą się wykłady i prezentacje:
     - „Produkty Turystyczne. Segmentacja Rynku” - wykład doc. Andrzeja Szajkiewicza, kierownika Zakładu Obsługi Ruchu Turystycznego w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy;
      - „Siedem cech metody Leadera+ w praktyce” - prezentacja Stanisławy Pańczuk, prezes Stowarzyszenia „Łączy Nas Kanał Elbląski” Lokalna Grupa Działania w Elblągu;
     - „Zintegrowana Strategia Rozwoju Obszarów Wiejskich Kanału Elbląskiego” - prezentacja Gabrieli Effenberg, naczelnik Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Elblągu.
     - Do udziału w konferencji zaproszeni zostali członkowie Stowarzyszenia, Starosta Iławski, Przewodniczący Zarządu Związku Gmin Kanału Ostródzko-Elbląskiego i Pojezierza Iławskiego w Ostródzie, burmistrzowie Kisielic, Miłomłyna, Susza i Zalewa; wójtowie gmin: Elbląg, Gronowo Elbląskie, Iława, Małdyty, Markusy, Rychliki oraz przedstawiciele branży turystycznej i gospodarstw agroturystycznych - mówi Anna Dawid ze Starostwa Powiatowego. - Natomiast Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Aniołowo przygotowało promocję potraw regionalnych.
     Konferencja otwiera realizację projektu „Łączy Nas Kanał Elbląski - realizacja ZSROW KE” w ramach Działania 2.7 „Pilotażowy Program Leader+” SPO „Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich, 2004-2006”. Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie „Łączy Nas Kanał Elbląski” Lokalna Grupa Działania w Elblągu. Partnerami projektu są powiaty: elbląski i iławski, gminy: Elbląg, Gronowo Elbląskie, Markusy, Rychliki, Małdyty, Zalewo, Miłomłyn, Susz, Iława, Kisielice oraz Związek Gmin Kanału Ostródzko-Elbląskiego i Pojezierza Iławskiego w Ostródzie.
     - Projekt, którego łączna kwota to 736 tys. Zł, jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 2.7 „Pilotażowy Program Leader +” oraz budżetu państwa – dodaje Anna Dawid. - Uzyskał on bardzo wysoką ocenę Zespołu Ekspertów FAPA (Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa). Zajął pierwsze miejsce w naszym województwie a ósme miejsce w kraju. Celem projektu jest zbudowanie potencjału administracyjnego, finansowego i ekonomicznego do wdrażania Zintegrowanej Strategii Rozwoju Obszarów Wiejskich Kanału Elbląskiego.
     
     
     
     
     
PD

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Moim zdaniem turystyka jest ogromną szansa tego regionu. Potraktowana kompleksowo i wspierana przez władzę wszystkich szczebli jest wstanie w wyjątkowo krótkim czasie wygenerować mnóstwo miejsc pracy. Turystyka to biznes. To gałąź gospodarki mogąca napędzać koniunkturę. Smutne jest to ze Elbląg nie wziął na siebie roli lidera ani w Związku Gmin Kanału Ostródzko-Elbląskiego i Pojezierza Iławskiego. Ani nie był motorem napędowym. PROGRAMU ROZWOJU TURYSTYKI W OBSZARZE KANAŁU ELBLĄSKIEGO I POJEZIERZA IŁAWSKIEGO. Wielkie brawa dla Starostwa Elbląskiego, które mimo małego budżetu wykonuje ogromną prace na rzecz rozwoju turystyki w naszym regionie. Najnowsze dane: polski turysta wydaje na wakacje średnio 370zł, zagraniczny 495zł. Szacuje się, że Gdańsk odwiedzi w tym roku 1,7 miliona podróżnych, o 200 tys. więcej niż w zeszłym roku, z czego 600 tys. z zagranicy. Odwiedzający zostawią około 900 milionów zł. Jest, o co powalczyć? Ma ktoś lepszy pomysł na bezrobocie w naszym regionie niż turystyka? Chyba niestety nie?! POPIERWSZE TUTYSTYKA SAMORZĄDOWCU W Ławrynowicz
  • A mnie uczono w szkole, że produkty się produkuje, np. w w fabrykach. A teraz wynika, że "produkty się wypracowuje" - ciekawy język, ciekawe też co o tym myśli prof. Miodek. Wynika bowiem, że "Dąb 1000=letni" w Kadynach został przed tysiącem lat wyprodukowany z myślą o turystach, a plaże na Mierzei Wislanej wyprodukowano o wiele lat wcześniej. Dawno, dawno temu mieliśmy b. zdolnych i pracowitych producentów. Mój sąsiad to nawet wyprodukował gospodarstwo agroturystyczne. No, no!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Work-Man(2007-01-09)
  • jest na naszym rynku ksiązka Wydawnictwa URAN pięknie promująca nasz Powiat Elbląski
  • Do Work-Mana "Dąb 1000=letni" w Kadynach i plaże na Mierzei Wiślanej to są atrakcje turystyczne. Dopiero jak będzie do nich dojazd,szlak czy ścieżka rowerowa,będzie parking, gastronomia, noclegi i toaleta w pobliżu, tablica informacyjna i promocja w internecie, na ulotkach i na targach turystycznych. To staja się produktem turystycznym, przynoszącym dochód. TURYSTYKA TO TEŻ BIZNES. A powiem więcej – JEDEN Z NAJBARDZIEJ DOCHODOWYCH NA ŚWIECIE. DO TEGO, DAJĄCY WIELE MIEJSC PRACY.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Ławrynowicz(2007-01-09)
  • Zwracam uwagę, że nazwa encyklopedyczna brzmi Kanał Elbląski. Ostróda bezprawnie zawłaszcza sobie drugą część nazwy, gdyż system Kanału Elbląskiego kończy się również w Iławie i Zalewie. A więc może Kanał Zalewsko-Elbląski...
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    lewicki(2007-01-09)
  • tylko promocja na róznych polach pomoże temu regionowi
  • oby te szkolenia nie poszły na marne, wszędzie obowiazuje wysoka jakośc, wtedy coś może dobrego wyniknąć
  • A co z Zalewem Wislanym????.Jak zwykle w gminie Tolkmicko nic sie nie dzieje. Mialam nadzieje ze nowy Burmistrz zacznie sie wykazywac dobrymi pomyslami.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Znow zawiedziona(2007-01-09)
  • tylko przekop ruszy te miejscowosci, a rusza je przede wszystkim prywatne osoby
Reklama